Žaliavalgiški kokteiliai

Ar dera sportas ir radikalūs mitybos pokyčiai: specialisto komentaras (2)1 d.

Prieš keletą dešimtmečių gana radikalu buvo nevalgyti mėsos, žuvies, kiaušinių, tai yra, būti vegetaru. Tačiau šiandien vegetarizmas jau nieko nestebina, nes po pasaulį ritasi alternatyvių mitybų paieškų bangos – veganizmas, žaliavalgystė, monožaliavalgystė.
Metas prisikasti lietuviško ženšenio: gydomosios savybės neturi lygių

Metas prisikasti lietuviško ženšenio: gydomosios savybės neturi lygių (17)1 d.

Kiaulpienė nuo seno žinoma kaip puikus gydomasis augalas, savo gydomosiomis savybėmis prilyginama netgi ženšeniui. Dar Avicena kiaulpienių pieniškomis sultimis gydydavo kepenų ir širdies ligas, rekomenduodavo kraujagyslių profilaktikai. Kiaulpienių šaknų milteliai užberti ant žaizdų, opų ar nudegimų, juos gydo.
D. Kepenis: sveikos gyvensenos mokosi vis daugiau žmonių

D. Kepenis: sveikos gyvensenos mokosi vis daugiau žmonių (10)1 d.

Paskutiniais metais vėl pastebimas vis didesnis domėjimasis sveika gyvensena, žmonės tampa sąmoningesni, ieško informacijos, mokosi, šviečiasi, imasi sveikatingumo praktikų. Galima sakyti, sveika gyvensena dalyje visuomenės tampa gera mada.
Daržovės, kenkiančios figūrai: kuo jas pakeisti

Daržovės, kenkiančios figūrai: kuo jas pakeisti (5)1 d.

Ne vienas bulvių mylėtojas jau seniai įtarė, kad šios daržovės neigiamai atsiliepia liemens apimčiai. Tyrimais įrodyta, kad paprastoji bulvė yra viena iš labiausiai tukinančių daržovių, rašo dailymail.co.uk.
Kauniečiai kviečiami į nemokamas jogos mankštas

Kauniečiai kviečiami į nemokamas jogos mankštas (1)1 d.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamas jogos sveikatingumo mankštas. Joga stiprina tiek fizinę, tiek dvasinę sveikatą, padeda sustiprinti kūną ir atsipalaiduoti.
5 dalykai, ko niekada nereikia daryti prieš seksą

5 dalykai, ko niekada nereikia daryti prieš seksą (149)

Naujausias tyrimas įrodė tai, ką dauguma į šeštą dešimtį įkopusių žmonių jau seniai žinojo – vyresnio amžiaus žmonės mylisi. Jie mylisi labai daug. Akivaizdu, kad jie šį tą žino, kaip susikurti tokią nuotaiką.
Nesuprantu savo vaikino: sako, kad myli, bet elgiasi keistai

Nesuprantu savo vaikino: sako, kad myli, bet elgiasi keistai (76)

Man 28-eri ir, atrodo, turiu viską, ko man dabar reikia ir kol kas pakanka: patinkantį darbą, draugus, būstą, laisvalaikį. Tačiau viskas klostytis gerai tikriausiai negali – mane nuolat kankina klausimai apie mano antrąją pusę ir kokios psichologinės jo savybės lemia tam tikrą elgesį.
Nelaimingos meilės istorija: kaip išgydyti širdį?

Nelaimingos meilės istorija: kaip išgydyti širdį? (36)

Sveiki. Rašau, nes jau nebežinau ką daryti su savo gyvenimu. Pastaruoju metu visko tiek daug jame negero susikaupė, o aš vis stengiuosi nepasiduoti ir kol kas nelabai sekasi...
3 dalykai, ką kiekviena moteris privalo padaryti po sekso

3 dalykai, ką kiekviena moteris privalo padaryti po sekso (47)

Jūs puikiai žinote, ką daryti prieš seksą ir jo metu, tačiau čia aptarsime keletą nediskutuotinų dalykų, kuriuos būtina nuveikti po sekso, rašo huffingtonpost.com.
Vardadieniai
Gedimtas, Virgailė, Dionyzas
Senas – tai turi užsidaryti namuose?

Senas – tai turi užsidaryti namuose? (25)

Statistikos departamento duomenimis, trečdalis Lietuvos gyventojų yra pensinio amžiaus, o daugiau nei 40 proc. jų – gyvena vieni ir nuolat susiduria su laisvo laiko pertekliumi. Pagyvenusių žmonių laisvalaikis priklauso ne tik nuo jų pačių ribotų galimybių, bet ir mažo artimųjų dėmesio, mažos pramogų pasiūlos. Spalio 1 d. visame pasaulyje minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, tad kyla klausimas – kiek senjorų šią dieną liks tarp keturių sienų?
Namuose dirbančių pagundos: vaikai ir namų ruoša

Namuose dirbančių pagundos: vaikai ir namų ruoša (3)

Namuose dirbantys specialistai kasdien susiduria su pagundomis, trukdančiomis susikoncentruoti ir dirbti. Tačiau specialistai teigia, kad įveikus visus trikdžius namuose galima padaryti daugiau darbų nei plušant biure.
Ar privalome besąlygiškai mylėti savo mamą?

Ar privalome besąlygiškai mylėti savo mamą? (45)

„Mūsų visuomenės sąmonėje vienas iš labiausiai paplitusių mitų – neaprėpiama, besąlygiška ir šviesi meilė tarp motinos ir vaiko, - wday.ru teigia psichoterapeutė Jekaterina Michailova. - Tarp brolių ir seserų egzistuoja konkurencija, vyro ir moters meilėje irgi galimi debesys, o štai motinos ir vaiko prisirišimas – vienintelis jausmas, kuris bėgant metams lyg ir nekinta. Ne veltui sakoma: „Niekas tavęs nemylės taip, kaip mama“.
5 dalykai, kurie suteiks jūsų namams daugiau laimės

5 dalykai, kurie suteiks jūsų namams daugiau laimės

Į kiekvienus namus ir šeimą kažkuriuo metu ima belstis rutina. Kaip ją įveikti? Kaip ir bet kokio negalavimo atveju, geriau imtis priemonių iš anksto, kad jo išvengtum, negu vėliau imti gydyti.
„Made in Japan” dizaino mugėje - per 50 Japonijos ir Baltijos šalių dizainerių

„Made in Japan” dizaino mugėje - per 50 Japonijos ir Baltijos šalių dizainerių

Spalio 24-25 d. Japonijos - Baltijos dizaino savaitės MADE IN JAPAN metu Lietuvoje pirmąkart vyks mugė, kurioje bus galima įsigyti unikalių kūrinių tiesiai iš egzotiškosios Japonijos ir Baltijos šalių dizainerių. Vilniaus dailės akademijos Naujuosiuose rūmuose vyksiančioje mugėje dalyvaus net per 50 konceptualių dizainerių, kurie pristatys savo kurtus drabužius, aksesuarus ir namų bei darbo aplinkos interjero daiktus.
Pavasariniai augalai šiemet turėtų pražįsti anksčiau

Kada ir kaip sodinti svogūnines gėles: pagrindinės klaidos, dėl ko nežydi (1)

Viena svarbiausių svogūninių augalų – tulpių, narcizų, hiacintų, žydrių, krokų, sniegdryžių – sodinimo sąlygų yra iš anksto paruoštas dirvožemis.
Kaip paruošti dirvą rudenį, kad kitąmet džiugintų derlius

Kaip paruošti dirvą rudenį, kad kitąmet džiugintų derlius (2)

Nuėmus derlių, būtina iškart sutvarkyti dirvožemį. Jo paruošimas rudenį padidins derlingumą ir padės kovoti su kenkėjais, ligomis, piktžolėmis, sumažins darbo sąnaudas. Ką vertėtų nuveikti darže rudenį, aiškinasi supersadovnik.ru.
Kaip butas sename name virto jaukia oaze

Kaip butas sename name virto jaukia oaze (39)

Rafinuotas, dvelkiantis prabanga ir šiek tiek fatališkas – taip dviejų kambarių buto interjerą apibūdina dizainerė Vaida Kandratavičiūtė. Jos suprojektuotas apartamentas yra sostinės senamiestyje, sename rekonstruotame name ir tai turėjo įtakos interjero stiliui – pasirinkta moderni klasika su žiupsneliu art deco prieskonių. Išskirtinis būstas žavi vientisumu, kiekviena detalė kruopščiai apgalvota.
Vaida Genytė

Vaida Genytė išdavė savo dietą (56)

Dainininkė, televizijos laidų vedėja ir projektų dalyvė, pedagogė Vaida Genytė (40) džiaugiasi šio rudens „derliumi“ – pirmuoju vaidmeniu muzikiniame filme. „Muzika nuo vaikystės man yra tarsi natūralus pasirinkimas. Mano misija gyvenime – būti scenoje“, – sako žavioji atlikėja, kurią vilioja ir klasika, ir pop žanras.
„Malonumų rūmų“ autorė: kurtizanės vyrams teikdavo ne tik sekso paslaugas

„Malonumų rūmų“ autorė: kurtizanės vyrams teikdavo ne tik sekso paslaugas

Ką tik knygynus pasiekusio nemažos apimties romano „Malonumų rūmai“ (iš anglų kalbos vertė Aušra Stanaitytė-Karsokienė, išleido „Tyto alba“) autorė – kinų kilmės amerikiečių rašytoja Amy Tan – iliuzijų kūrimo meistrė, istorijų pasakotoja, moters sielos gelmių žinovė. Visos septynios jos knygos išgarsėjo visame pasaulyje, o jų autorė laikoma viena geriausių dabarties JAV rašytojų.
Baletmeisterė I. Ribačiauskaitė: baletas sutvirtina ir kūną, ir sielą

Baletmeisterė I. Ribačiauskaitė: baletas sutvirtina ir kūną, ir sielą (8)

Užaugau Kaune, kur su šeima dažnai lankydavau Muzikinį teatrą. Iš visų ten sutiktų personažų ryškiausiai atsimenu vieną: Daktarą Aiskaudą iš Irenos Ribačiauskaitės baleto tokiu pat pavadinimu. Rūpestingas, kiek nerangus, vos spėjantis pasirūpinti aplink zujančiais nelaimingais žvėreliais. Pagalvojau: įdomu, kaip sekasi moteriai, sukūrusiai spektaklį, kurio negaliu pamiršti dvidešimt metų?
10 faktų apie Steponą Batorą: nemėgo prabangos, įkūrė Vilniaus universitetą

10 faktų apie Steponą Batorą: nemėgo prabangos, įkūrė Vilniaus universitetą (6)

Sąžiningas karys, nuosaikus vadas, nemėgęs karališkos prabangos, kovojęs už šalį, palikęs ryškų pėdsaką šalies istorijoje. Paskutinis garbingas Lietuvos valdovas, kaip rašo istorikas Adolfas Šapoka. Taip apibūdinamas Steponas Batoras, Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis.
Paprastas, bet labai efektyvus būdas sustabdyti patyčias

Paprastas, bet labai efektyvus būdas sustabdyti patyčias (16)

Ar žinote, kokia gali būti geriausia patyčių prevencija? Tinklaraščio „Tobulas jausmas“ autorė Inga Aukštakojienė mano, kad geriausia yra į jas tiesiog nereaguoti.
Kaip save užprogramuoti gerai dienai

Kaip save užprogramuoti gerai dienai (1)

Būna dienų, kai išeini į miestą su pakilia nuotaika, tačiau grįžti namo perpykęs kelis kartus. Dėl to, kad teko susidurti su nemalonia moteryte ar ne ta koja iš lovos išlipusiu dėdule. Dažnai žmonių bendravimo kultūra galima įsitikinti viešajame transporte – jei netyčia atsitrenki į kitą žmogų, geriausiu atveju sulauksi atžagaraus atsako arba net alkūnės į šoną.
Kodėl vienas žmogus per 24 valandas nuveikia tiek, kiek kitas per savaitę?

Kodėl vienas žmogus per 24 valandas nuveikia tiek, kiek kitas per savaitę? (9)

Kiekvienas iš mūsų pažįstame žmogų, kuris dirba pilną darbo dieną, rašo internetinį blog‘ą, savanoriauja prieglaudoje ir vis tiek randa laiko apsipirkinėjimui, maisto gamybai, santykių puoselėjimui ir treniruotėms pusmaratonio bėgimui. Nors tokie žmonės turi lygiai tiek pat laiko paroje kiek ir kiti – 24 valandas, tačiau jie visada sugeba nuveikti daugiau. Kaip jie tai padaro?
4 moksliškai įrodyti būdai, kad jūsų rytai būtų laimingesni

4 moksliškai įrodyti būdai, kad jūsų rytai būtų laimingesni (23)

Niekada negalėjote pavadinti savęs „vyturiu“. Iš tikrųjų, jūs esate iš tų, kurie rytų tiesiog nepakenčia. Dažnai diena prasideda piktai išjungiant žadintuvą mobiliajame telefone. Kai galiausiai pabundate, jau būna metas strimgalviais lėkti pro duris iš namų.
Kolumbijos mados savaitėje - paplūdimio drabužių ir kitos kolekcijos

Kolumbijos mados savaitėje - paplūdimio drabužių ir kitos kolekcijos

Pradedantys Kolumbijos dizaineriai pradėjo pirmą šalyje mados savaitę Bogotoje įspūdingu šou, kuriame pademonstravo medžiagų įvairovę. Dizaineris Gio Dominguezas sukūrė pastelinių spalvų smagią paplūdimio drabužių kolekciją.
V. Westwood šou modeliai žingsniavo su švarkais virš galvų

V. Westwood šou modeliai žingsniavo su švarkais virš galvų (3)

Vivienne Westwood „Gold Label“ šou Paryžiuje buvo persmelktas ryškios Venecijos tematikos, o dramatiški, ilgi švarkai skleidė platesnę žinią dėl klimato pokyčių grėsmės.
„Dior“ pristatymo pirmoje žiūrovų eilėje sėdėjo Rihanna

„Dior“ pristatymo pirmoje žiūrovų eilėje sėdėjo Rihanna (2)

Violetinių pentinių pieva pražydo Luvro kieme Paryžiuje per „Dior“ 2016 m. pavasario ir vasaros kolekcijos pristatymą. Atlikėja atėjo į kolekcijos pristatymą vilkėdama rožinę suknelę su gobtuvu, avėdama juodus ilgaaulius aukštakulnius.
„Issey Miyake“ trimatė kolekcija „iškepta naudojant „Baked Stretch“ technologijas

„Issey Miyake“ trimatė kolekcija „iškepta" naudojant „Baked Stretch“ technologijas (1)

Tarsi ką tik iškepti sausainiai, aukštųjų technologijų „trimačiai“ objektai ant podiumo pristatant „Issey Miyake“ 2016 metų pavasario/vasaros kolekciją atsirado per procedūrą, kuri primena duonos kepimą.
Merkinės piramidė

„Stebuklingos“ vietos Lietuvoje (12)

Svajoti ir tų svajonių siekti yra viena iš pagrindinių bendražmogiškų savybių, leidžiančių mums judėti į priekį ir visapusiškai augti. Skiriasi tik tai, kaip tuos norus realizuojame. Vieni tai daro pasikliaudami išskirtinai savo pačių sunkiu ir nuosekliu darbu, kiti – daugiau apie tai šneka nei daro, todėl dažniausia rezultatais nusivilia, o treti – šalia nuoseklaus asmeninio darbo kartu ieško pagalbos, pasitelkdami papildomus šaltinius – maldas, afirmacijas, vizualizacijas bei „stebuklingų“ vietų lankymą.
16-metis kaunietis sukūrė įkvepiantį savo kelionių filmuką

16-metis kaunietis sukūrė įkvepiantį savo kelionių filmuką (21)

Domas Sabaliauskas - 16-metis moksleivis iš Kauno, pastaruosius metus praleidęs daug laiko keliaudamas po įvairias Lietuvos vietoves. Savo negalingu „enduro“ motociklu Lietuvoje pravažiavo apie 3 tūkstančius kilometrų.
Įspūdingo grožio ugnies ir ledo kraštas

Įspūdingo grožio ugnies ir ledo kraštas

Islandijos sala įsitaisiusi kiek atokiau nuo Norvegijos ir yra rečiausiai apgyvendinta valstybė Europoje. Kelionės saloje rekomenduojamos tiems, kas mėgsta išskirtinį kraštovaizdį. Islandija – kalnų, ugnikalnių ir geizerių šalis, stulbinanti kanjonais, kriokliais, besikeičiančiais gamtos vaizdais ir, aišku, Šiaurės pašvaiste. Klaidingai manoma, kad Šiaurės pašvaistę galima išvysti tik žiemą: ją galima pamatyti jau rugsėjo mėnesį (iki pat kovo!).
Trakai – tarp 10 įspūdingiausių senovinių pasaulio vietovių

Trakai – tarp 10 įspūdingiausių senovinių pasaulio vietovių (15)

Puiki žinia – senoji Lietuvos sostinė Trakai įtraukta tarp 10 pačių įspūdingiausių pasaulio senovinių miestų ir miestelių.
Švediškai marinuota lašiša

Švediškai marinuota lašiša (4)

Šį lašišos receptą Švedijos karališkosios šeimos vizito proga pristato restoranų tinklas „Fortas“.
Švediškas obuolių pyragas

Švediškas obuolių pyragas (2)

Šį obuolių pyragą Švedijos karališkosios šeimos vizito proga pristato restoranų tinklas „Fortas“.
Artėjant karalių vizitui restoranai pristato švediškas vaišes

Artėjant karalių vizitui restoranai pristato švediškas vaišes (3)

Karališkasis spalis - taip šį mėnesį siūlo vadinti Švedijos ambasada. Spalio 7-9 dienomis Lietuvoje lankysis Švedijos karalius Karlas XVI Gustavas ir karalienė Silvija. Valstybinio vizito metu karalių lydės ministrai ir 30 verslininkų delegacija.
Kodėl vaikai šiandien skaito rečiau nei prieš 30 metų?

Kodėl vaikai šiandien skaito rečiau nei prieš 30 metų? (5)

Nors daugiau nei trys ketvirtadaliai vaikų mėgsta skaityti knygas, jų perskaitoma gerokai mažiau lyginant su jų tėvais vaikystėje. Tokias išvadas galima daryti išanalizavus internetu vykdytą apklausą apie vaikų skaitymo įpročius.