Cholesterolį mažina ne tik vaistai

Cholesterolį mažina ne tik vaistai (115)

Cholesterolio padidėjimo priežasčių reikėtų ieškoti mūsų mitybos įpročiuose. Gyventojų apklausa parodė, kad esame įsitikinę, jog valgome neriebiai, nors išvardyti suvalgomi produktai ir jų kiekiai rodo, kad mūsų mityba yra labai „riebi“. Gausiai valgome gyvulinius riebalus: grietinę, sviestą, kiaulieną, fermentinį sūrį ir kitus riebius produktus, nevengiame kiaušinių, teigia Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto vadovas prof. Rimantas Stukas.
Varlė lėkštėje

Trijų dienų iškrovos dieta (21)

Dietologai pasakytų, kad geriausia dieta - nepersivalgyti. Bet jei jau neatsilaikėte prieš pilnas lėkštes skanėstų, po švenčių pabandykite laikytis trijų dienų dietos. Atsikratysite 3-4 kilogramų, išvalysite organizmą, sumažinsite cholesterolio kiekį kraujyje ir pajusite energijos antplūdį.
Gydytoja ginekologė apie naujieną kontracepcijoje

Gydytoja ginekologė apie naujieną kontracepcijoje (63)

Viena iš naujienų kontracepcijoje – hormoninė minispiralė. Tai maža lanksti T formos priemonė, dedama į moters gimdą ir kasdien ten išskirianti mažą vienos rūšies moteriško hormono kiekį. Šią 3 metus veikiančią apsisaugojimo nuo neplanuoto nėštumo priemonę gali naudoti net ir jaunos merginos.
Kosmetinės revizija: kiek priemonių jums prireiks pavasarį?

Kosmetinės revizija: kiek priemonių jums prireiks pavasarį? (2)

Žiema ir vasara – odą labiausiai varginantys sezonai. Tuo tarpu pavasaris ir ruduo – laikas, kai turime pasiraitoti rankoves ir padėti savo odai atsigauti po vieno streso ir, deja, pasiruošti kitam – saulei.
Dirbančiųjų sėdimąjį darbą grėsmės

Dirbančiųjų sėdimąjį darbą grėsmės (2)

Žmogaus, per dieną sėdinčio daugiau nei tris valandas, gyvenimas gali sutrumpėti dvejais metais – neseniai paskelbė Amerikos žurnalas „Time“. Tad sėdėjimas mūsų gyvenimą gali „apkarpyti“ ne menkiau už rūkymą. O ką daryti biurų darbuotojams, kurie nuo ryto iki vakaro priversti dirbti sėdimąjį darbą?
Paprasti būdai parodyti mylimajam dėmesį

Paprasti būdai parodyti mylimajam dėmesį (92)

Žinodama kelis paprastus būdus, kaip parodyti mylimajam, kad jį mylite, galite ne tik puoselėti esamus asmeninius santykius, bet ir kurti harmoningą bei darnų ryšį. Juk kai vienas iš partnerių jaučiasi nemylimas ir nesuprastas, dažnai kyla santykių krizė.
Kišenėje nešiojami mobilieji telefonai kenkia potencijai

Kišenėje nešiojami mobilieji telefonai kenkia potencijai (30)

Mokslininkai vis dar tęsia ginčą apie tai, ar mobilieji telefonai turi įtakos potencijai. Naujausi australų ir egiptiečių mokslininkų atliktų tyrimų rezultatai skelbia, kad įjungtas mobilusis telefonas nešiojamas kišenėje vyrams sukelia erekcijos sutrikimų.
Greitieji pasimatymai padės išmokti viliojimo meno

Greitieji pasimatymai padės išmokti viliojimo meno (10)

Greitieji pasimatymai, kai per vakarą susipažįstama su keliais ar keliolika priešingos lyties atstovų, pasaulyje nėra naujiena. Tačiau Eidminas Zaksas, knygos „Suviliok moterį“ autorius, užsimojo greitųjų pasimatymų formatą patobulinti.
Šeši požymiai, kad jis yra mergišius

Šeši požymiai, kad jis yra mergišius (112)

Nors nėra lengva, bet įmanoma atpažinti vyrą, kuris mėgsta flirtuoti su kiekviena sutikta mergina ar moterimi. Yra keletas požymių, įspėjančių, jog vyras yra mergišius.
Vardadieniai
Tolmantas, Žadmantė, Morkus
T. Girdzijauskas: jei berniukus Lietuvoje mokytų vyrai, vyrų savižudybių problema išnyktų

T. Girdzijauskas: jei berniukus Lietuvoje mokytų vyrai, vyrų savižudybių problema išnyktų (189)

Tęsiame pokalbį (nuoroda į pirmąjį tekstą) su lektoriumi, teologu Tomu Girdzijausku, raginančiu sugrįžti prie amžinųjų principų, norint išlaikyti darną savo šeimose, auginant vaikus, bandant įveikti konfliktus. Kalbėdamas apie vyro ir moters vaidmenį tarpusavio santykiuose, lektorius teologas pabrėžia dar vieną svarbų dalyką – vaikų ugdymą. Pasak jo, būtina atkreipti dėmesį į skirtingą tiek mergaičių, tiek berniukų psichologiją, prigimtį.
Šeimos gydytoja pataria: kaip apsaugoti vaiką nuo pavasario alergijos

Šeimos gydytoja pataria: kaip apsaugoti vaiką nuo pavasario alergijos (2)

Atėjus pavasariui, daug problemų vaikams ir jų tėvams sukelia sezoninės pavasario alergijos: tokie įkyrūs jų simptomai kaip bėganti nosis, perštinčios akys ir gerklė, čiaudėjimas ir kosėjimas mažina buvimo gryname ore teikiamą džiaugsmą.
„Maltiečių Velykos“ per šventes pasieks vienišus senjorus

„Maltiečių Velykos“ per šventes pasieks vienišus senjorus

Antrus metus iš eilės Maltos ordino pagalbos tarnyba (MOPT) inicijuoja akciją „Maltiečių Velykos“. Jau tradicija tampanti maltiečių akcija vėl pasieks savanorių globojamus pagyvenusius, vienišus ir sunkiai sergančius Lietuvos žmones. Gausybė šventinių renginių ir apsilankymai senjorų namuose vyks per Šv. Velykas ir Atvelykio laikotarpiu, 25-iuose Lietuvos miestuose, kuriuose aktyviai veikia maltiečiai.
Ko geriau nesakyti naujagimio sulaukusiems tėvams

Ko geriau nesakyti naujagimio sulaukusiems tėvams (35)

Dažna naujagimio sulaukusi mama pastebi, kad žmonės kartais tiesiog nežino, ką jai pasakyti. Nesvarbu, gimė pirmagimis, antragimis ar jau trečias vaikas, komentarai kaskart vis tie patys. Ypač nemokšiški šiuo klausimu atžalų neturintys pašnekovai, nors jie dėl to nekalti – jiems tiesiog neteko per visa tai pereiti.
Menininko V. Kuso parodoje – kone šimtas ištaigingais margučiais paverstų įvairių paukščių kiaušinių

Menininko V. Kuso parodoje – kone šimtas ištaigingais margučiais paverstų įvairių paukščių kiaušinių (3)  

„Mano kūrinius pamatę žmonės, dažnai sako, kad kiaušiniai netikri, plastikiniai. Tačiau kiaušiniai tikrai tikri, natūralūs, atsiųsti ir padovanoti man iš skirtingų Lietuvos kampelių“, – sako margučių kolekcijos autorius V. Kusas.
Rūmai, kur vyks K.Kardashian ir K.West vestuvės

Interjeras Prancūzijos pilies, kur, spėjama, vyks K. Kardashian ir K. Westo vestuvės

Kim Kardashian ir Kanye West ruošiasi artėjančioms vestuvėms, kurios numatytos gegužės 24 d. Kai kurių šaltinių duomenimis, ceremonija įvyks Prancūzijoje. Neseniai pora buvo pastebėta apžiūrinėjanti Liudviko XIV pilį („Chateau Louis XIV“), esančią už 22 km nuo Paryžiaus, tad kelios agentūros spėja, kad čia ir bus iškelta vestuvių puota, skelbia „All over press“.
10 daržovių, kurias lengviausia auginti

10 daržovių, kurias lengviausia auginti (30)

Darže esate visiškas naujokas? Baiminatės, kad mėginimas išauginti pirmąjį derlių gali virsti beverčiu darbu? Naujasis daržininke, baimintis tikrai neverta!
Kad sodybos sklypas nevirstų pelke

Kad sodybos sklypas nevirstų pelke  

Prieš kelis dešimtmečius, kai Lietuvoje prasidėjo melioracijos vajus, būtent ją daugelis kaltino dėl kaimuose sunaikintų vienkiemių ir kitų sodybų, išrautų prie jų augusių sodų, gyventojų „suvarymo“ į kolūkių gyvenvietes. Nepaneigsime to fakto, kad visuotinė melioracija iš tiesų labai smarkiai pakeitė mūsų šalies kraštovaizdį.
UNESCO objektai

Skubėkite išvysti: 6 objektai, kuriems gresia išnykimas (1)  

Į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtraukta 980 objektų 160 pasaulio šalyse, tačiau kai kuriems iš jų, nepaisant griežtos minėtos organizacijos apsaugos, vis tiek gresia išnykimas. Kadangi rytoj jų gali jau nebūti, verčiau apžiūrėkite juos jau šiandien, rašo DELFI.lv.
Romoje gyvenančių lietuvių itališkos pamokos: kaip arti viena kitos mada ir virtuvė

Romoje gyvenančių lietuvių itališkos pamokos: kaip arti viena kitos mada ir virtuvė (26)

Žurnalistai, mados ir gastronomijos ekspertai Jurga ir Paulius Jurkevičiai Romoje gyvena jau du dešimtmečius. Per tą laiką sava jiems tapo ne tik Italijos sostinė, bet ir italų gyvenimo būdas, tradicijos, virtuvė. Per tą laiką sukauptomis žiniomis ir patirtimi pora pasirengusi pasidalyti su lietuviais.
Gintaras Visockis: mano gyvenimas – šokis

Gintaras Visockis: mano gyvenimas – šokis (4)

Balandžio 11 d. Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto trupės solistas Gintaras Visockis kviečia ištikimiausius gerbėjus ir teatro žiūrovus kartu paminėti savo kūrybos dvidešimtmetį.
Sėkmės istorija: dėl svajonės darbą banke iškeitė į fotografiją

Sėkmės istorija: dėl svajonės darbą banke iškeitė į fotografiją (11)  

Imantas Sėlenis - fotografas iš pomėgio su teisininko diplomu. Kartais prisistato kaip John'as, nes gyvena Londone. Universitete studijavo teisę, nes buvo baisu baigus mokyklą nieko neveikti, tad reikėjo rinktis ir spręsti greitai.
Pamirškite laimę, jei norite būti laimingi

Pamirškite laimę, jei norite būti laimingi (11)

Manote, kad norėdami būti laimingi turime vaikytis laimės? Ne visai. Iš tiesų žmonės, kurie pernelyg sureikšmina laimę… yra patys nelaimingiausi.
Biuro psichologija: kaip paveikti savo jausmus darbe

Biuro psichologija: kaip paveikti savo jausmus darbe (1)

Padažnėjęs pulsas, lengvas prakaitas, drebulys – aiškūs streso simptomai. Arba džiaugsmo. Mūsų organizmas šiuo atveju nelabai atskiria. Yra keletas psichologinių triukų, kaip jį galima pergudrauti. Tai padės palengvinti jūsų gyvenimą kontoroje, rašo portalas spiegel.de.
Kokius namų darbus atlikti ieškant darbo

Kokius namų darbus atlikti ieškant darbo (3)

Suradus tinkamą darbo pasiūlymą, tenka atlikti keletą užduočių – parašyti motyvacinį laišką ir paruošti CV, sulaukti, kol darbdavys pakvies susitikti ir įvertinti, ar esate tinkamas darbuotojas siūlomai pozicijai.
Nepatogi laimė, arba ką žino laimingi žmonės, ko nežinome mes?

Nepatogi laimė, arba ką žino laimingi žmonės, ko nežinome mes? (17)

Vienas didžiausių gyvenimo paradoksų – laimė slypi ten, kur jos nesugalvotume ar nedrįstume ieškoti. Iš tiesų laimės teikiančių dalykų paprastai vengiame bet kokia kaina – jie rizikingi, nemalonūs ir kartais sukelia neigiamų jausmų. Tačiau jie būtini, jei norite gauti laimės trofėjų.
Ant mados podiumo - debiutas: D. Vapsvienės kolekcija „V. Desire“

Ant mados podiumo - debiutas: D. Vapsvienės kolekcija „V. Desire“ (33)  

Po „Modi Du“ ženklu dvejus metus kūrusi dizainerė Diana Vapsvienė balandžio 22 dieną savo klientams, draugams ir partneriams pristatė naują prekės ženklą „V. Desire“. Laisvalaikio drabužius vaikams ir jų tėvams kūrusi moteris teigia, kad būtent šie drabužiai atspindi tai, kuo ji gyveno pastaraisiais mėnesiais.
Džinsai, ar tik pavadinimas: kaip išsirinkti

Džinsai, ar tik pavadinimas: kaip išsirinkti (11)  

Džinsai, savo gyvavimo pradžioje tarnavę kaip patvarus auksakasių drabužis, dabar jau tapo neatskiriama tiek vyrų, tiek ir moterų garderobo dalimi. Deja, ne visada įsigytu pirkiniu galime džiaugtis taip ilgai, kaip tikėjomės – neatidžiam pirkėjui įsigyti nekokybiškus džinsus šiais laikais – itin plačios galimybės.
L. Salasevičiaus kolekcijoje - vakarinė prabanga

L. Salasevičiaus kolekcijoje - vakarinė prabanga (18)  

Dizaineris Liutaruras Salasevičius penktadienio vakarą pristatė prabangių vakarinių suknelių kolekciją „Šou“.
Mados tendencijos pavasariui-vasarai: pasitikite ryškias spalvas!

Mados tendencijos pavasariui-vasarai: pasitikite ryškias spalvas! (4)  

Milane, Niujorke, Londone ir Paryžiuje praėjusios mados savaitės leido suprasti, kas gi bus madinga naujajame sezone. Dizaineriai sutartinai akcentuoja moteriškumą – daugiau jokio „unisex“ stiliaus ar pernelyg vyriškų detalių. Spalvų gama, lyginant su ankstesniuoju sezonu, žymiai ryškesnė ir pavasariškai saulėta.
10 įspūdingiausių pasaulio salų

10 įspūdingiausių pasaulio salų (33)  

Sunku būtų įsivaizduoti gražesnę ir romantiškesnę vietą atostogauti, nei sala. Tropinės salos su vaizdingais paplūdimiais, egzotiška augmenija ir gyvūnija pritraukia turistus iš viso pasaulio.
10 labiausiai nuviliančių turistinių vietų pasaulyje

10 labiausiai nuviliančių turistinių vietų pasaulyje (76)

Artėjant vasarai – atostogų ir kelionių metui – portalas huffingtonpost.com ragina neapsigauti renkantis kelionių kryptį ir išvardija 10 turistinių vietovių, dėl kurių nusitrenkę į kitą pasaulio kraštą galite nusivilti.
Sveiki atvykę į Gruziją: Mestija

Sveiki atvykę į Gruziją: Mestija (9)  

Svanetijos regiono sostinė Mestija - dar vienas kalnų mėgėjų rojus. Tiek žiemą, tiek vasarą ten yra ką veikti. Tiesa, šis kalnų rojus yra gan toli nuo Tbilisio ir iki šiol egzistuoja daugybė mitų apie pačius kalnus ir jų gyventojus - svanus.
Estiški Velykų žaidimai: žalias kiaušinis tam, kuris nemyli

Estiški Velykų žaidimai: žalias kiaušinis tam, kuris nemyli (2)  

Šv. Velykų margutis Estijoje – ne tik vaisingumo ir gamtos nubudimo simbolis, tačiau ir meilės laiškas. Jo ankstyvą Velykų rytą tikėkis tiek nuo mylimojo, tiek ir nuo slapto gerbėjo. Tačiau, jei per metus ką nors stipriai nuvylei – nepamiršk turėti atsarginės servetėlės, nes vietoje įprasto kietai virto margučio tau gali atitekti žalias.
Kaip kavos kilmės šalis nulemia aromato subtilybes

Kaip kavos kilmės šalis nulemia aromato subtilybes (2)

Kiekvienas žinome, kad vyno kokybę ir platų skonių spektrą lemia regionas, kuriame subrandinamos vynuogės. Tačiau ar susimąstome, kaip geografinė platuma, kurioje subrandinamos kavos pupelės, atsispindi kavos puodelyje bei ar šis veiksnys turi lemiamos įtakos kavos skoniui ir kokybei?
Nuostabūs sūrio kepsniukai

Nuostabūs sūrio kepsniukai

Neturint ar nevalgant mėsos, nuostabius kepsnius galima išsikepti ir iš sūrio.
Burnoje tirpstantys keksiukai su vyšniomis

Burnoje tirpstantys keksiukai su vyšniomis (1)

Kartais žymiai smagiau pačiupti į ranką keksiuką, nei į lėkštę verstis gabalą pyrago. Ir net nereikia pasakoti, kaip labai juos mėgsta vaikučiai.