Kortizolio pasiutpolkė arba kodėl pasirinktas lieknėjimo būdas gali padaryti jus nelaimingus

Kortizolio pasiutpolkė arba kodėl pasirinktas lieknėjimo būdas gali padaryti jus nelaimingus (13)

„Lieknėdamas dažnas „užsėda“ ant euforijos adatos. Fizikos dėsnis skelbia – staigiai kilai, būtinai krisi“,- sako rašytoja Jolanta Sungailienė, pristatydama savo naują knygą „Maisto naikinimo mašina“, kurią išleido leidykla „Didakta“.
Geišų grožio paslaptis – japoniška mankšta makko-ho

Geišų grožio paslaptis – japoniška mankšta makko-ho (3)

Tikriausiai pastebėjote, kad japonės yra dailios ir trapios tarsi porcelianinės lėlės. Kokia jų grožio paslaptis? Pasirodo, kiekviena tauta ją turi, japonės - ne išimtis. Tai 4 pratimų kompleksas makko-ho, rašo „Women journal“.
Rauginti kopūstai

Kai organizmas siunčia SOS signalą: ką valgyti, kad netrūktų gerųjų bakterijų? (17)

Nuo žarnyno priklauso bendra mūsų sveikatоs būklė, bet kažkodėl dauguma mūsų jį ignoruoja. Jei jums pasireiškia tokie simptomai, kaip pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, nuovargis, svorio augimas ar galvos skausmas, reiškia, jūsų virškinimo traktas ir žarnynas jums siunčia SOS signalą.
Požymiai, kad organizmui būtinai reikia daugiau vandens

Požymiai, kad organizmui būtinai reikia daugiau vandens (49)

Visi žino, kad vanduo svarbu, sveika, būtina... Mums dažnai sako gerti daugiau vandens, o mes pritardami linkčiojame galvas. Mes stengiamės būti žmonėmis, kurie kasdien geria užtektinai vandens. Ir vis tik daugelis suskumba gerti daugiau vandens tik tada, kai išdžiūsta burna ar iš sausumo ima pleiskanoti oda, rašo lifehack.org.
Oro tarša miestuose: paprasti būdai, padėsiantys saugoti sveikatą

Oro tarša miestuose: paprasti būdai, padėsiantys saugoti sveikatą (7)

Aplinką teršiančios stambios kietosios dalelės užsilaiko viršutiniuose kvėpavimo takuose, todėl didelio pavojaus nekelia, bet ypač smulkios dalelės patenka į plaučius, kraujotakos sistemą, LRT RADIJUI sako Vilniaus visuomenės sveikatos biuro Stebėsenos skyriaus vedėjas Andrejus Černovas.
Lietuviai skatinami dažniau mylėtis: antraip išnyksime

Lietuviai skatinami dažniau mylėtis: antraip išnyksime (85)

UNICEF skaičiuoja, kad kas minutę pasaulį išvysta 255 naujagimiai, tačiau nepakankamas gimstamumas – viena skaudžiausių problemų, kuriai ilgalaikio sprendimo niekaip neranda nemažai pasaulio šalių.
Orgazmo paslaptys: faktai, kurių galbūt nežinojote

Orgazmo paslaptys: faktai, kurių galbūt nežinojote (33)

Nesidrovėkite – orgazmas lygiai tokia pati moterų gyvenimo dalis, kaip ir tarpdančių siūlas.
Kaip moteriškė romantikos užsigeidė

Kaip moteriškė romantikos užsigeidė (16)

Mano vyras beveik niekada nedovanoja man gėlių. Tas beveik būna per gimtadienius, vardadienius ir kitomis privalomomis progomis. Neromantiškas jis pas mane… Seniai praėjo tie laikai, kai kartu važiuodavome prie ežero šerti gulbių ar stebėti saulėlydžio. Tiesą pasakius, tuomet net to saulėlydžio nemačiau. Kaip toje pasakoje, mačiau tik tai JĮ.
Greitoji pagalba vyrams: ką veikti per Valentino dieną

Greitoji pagalba vyrams: ką veikti per Valentino dieną (34)

Jei nesupranti subtilių užuominų, kurias mergina tau siunčia elektroniniu paštu ar šnabžda į ausį, mes pasakysime – atėjo Valentino diena.
Vardadieniai
Visgintas, Eitvydė, Leonas
Kaip paskatinti vaikus pamėgti sportą

Kaip paskatinti vaikus pamėgti sportą

Sveikatingumas – tai subalansuotas fizinis aktyvumas, sveikos mitybos ir tinkamo poilsio įgūdžių lavinimas, taip pat – savo minčių ir emocijų pažinimas, mokymasis palaikyti darnius santykius su aplinkiniais.
Veiklos visai šeimai idėjos: gaminame lesyklėles

Veiklos visai šeimai idėjos: gaminame lesyklėles (6)

Besitęsiant šalčiams, nepamirškime ir mūsų plunksnuotųjų draugų, kurie liko žiemoti Lietuvoje. Lesyklėlių gaminimas kartu su vaikais - tai ne tik smagus, bet ir prasmingas laisvalaikio praleidimo būdas. Kaip turiningai kartu su vaikais praleisti popietę, pranešime spaudai pasakoja „Šiaurės licėjaus“ pradinio ugdymo mokytoja Asta Sarapinaitė.
Tėvų klaidos: nesitikėkite iš suaugusių vaikų grąžos kaip iš banko

Tėvų klaidos: nesitikėkite iš suaugusių vaikų grąžos kaip iš banko (14)

Kai kurie tėvai, vaikams atidavę daug savo energijos ir gyvenimo, ima tikėtis grąžos, tarsi būtų investavę į banką, LRT KLASIKAI sako psichoterapeutė Elona Ilgiuvienė.
Psichologas P. Skruibis: kaip vaikas išgyvena netektį, priklauso nuo suaugusiųjų

Psichologas P. Skruibis: kaip vaikas išgyvena netektį, priklauso nuo suaugusiųjų (5)

Kad ir kaip tėvai norėtų apsaugoti vaikus nuo tokio didžiulio skausmo kaip artimojo netektis, to užtikrinti, deja, nė vienas negali. Kaip padėti vaikui išgyventi netektį, kaip su juo kalbėtis ir elgtis?
Interjero kūrėjų pora: įsikūrę sename name Žaliakalnyje radome buvusių šeimininkų palikimą

Interjero kūrėjų pora: įsikūrę sename name Žaliakalnyje radome buvusių šeimininkų palikimą (1)

Spindinčių dangoraižių eroje įsimylėti senutėlį medinuką – misija, suvokiama ne kiekvienam architektui. Tai įmanoma, jei esi žmogus, vadinamas „Kauno architektų sąžine“. O jei dar turi pakankamai užsispyrimo ir valios, tikėtina, kad tarpukaryje statytai vilai bus suteiktas antras šansas tapti padoriais ir stilingais namais.
Petronių kaimą garsina ypatingi sūriai

Petronių kaimą garsina ypatingi sūriai (4)

Ukmergės rajono Petronių kaimo ūkininkės du dešimtmečius gamina pieno produktus, dalijasi receptais, kartu prekiauja ir sako tarpusavyje nekonkuruojančios. Jų sūriai pripažinti tautinio paveldo produktu.
PET taros pūtimo mašina Lito-6. UAB Terekas, Dizaineriai Saulius Jarašius Jsj ir Andrius Žemaitis

Vilniaus dailės akademija kviečia į dizaino inovacijų parodą

Vasario 15 d. 18.30 val. VDA parodų salės „Titanikas“ II-ame aukšte atidaroma paroda AKADEMIJA+. Parodos tikslas – pristatyti dizaino, technologijų ir verslo sinergiją kaip perspektyviausią inovacijų šaltinį.
Interjeruose vėl karaliauja vintažiniai gėlių motyvai

Interjeruose vėl karaliauja vintažiniai gėlių motyvai

Pernai dizaineriai vėl prisiminė gėlių motyvus, taigi podiumai ir interjerai pražydo gėlėmis, kaip prieš kelis dešimtmečius. Tiems, kam gėlės patinka, bet ne prie širdies vintažinė estetika, gali būti sunkoka priimti šią tendenciją.
Karaliai su karūnom, bet… be pavardžių?

Karaliai su karūnom, bet… be pavardžių?

Pavardės susiformavo viduramžiais ir jų formavimasis skirtingose šalyse skyrėsi: jos atsirado iš vietovių pavadinimų, tėvų vardų, profesijų ar net asmens savybių. Karališkosios šeimos nariams, turintiems titulą, pavardė nėra būtina. Jie gali būti vadinami pagal namų, rūmų pavadinimą arba pavarde, bet tai nėra vienas ir tas pats. Dažniausiai pavarde jie nesinaudoja.
Garsusis Benjamino Franklino 13-os savaičių planas moralinei tobulybei pasiekti

Garsusis Benjamino Franklino 13-os savaičių planas moralinei tobulybei pasiekti (6)

Franklinas savo Autobiografijoje pateikė garsiąją schemą, nurodančią, kaip pasiekti „moralinės tobulybės“ laikantis trylikos savaičių plano. Kiekviena savaitė būdavo skiriama tam tikrai dorybei: santūrumui, švarai, saikingumui ir t. t. Savo nusižengimus šioms dorybėms jis žymėdavosi kalendoriuje.
Paauglystėje milijoną laimėjusi mergina teigia, kad pinigai jos gyvenimą sugadino

Paauglystėje milijoną laimėjusi mergina teigia, kad pinigai jos gyvenimą sugadino (46)

Jauniausia Jungtinės Karalystės (JK) loterijos „EuroMillions“ laimėtoja organizacijos vadovus ketina paduoti į teismą dėl neapdairumo.
Knygų mugėje - kunigo staigmenos, daktaro vaidinimas ir gidės meilės stotelės

Knygų mugėje - kunigo staigmenos, daktaro vaidinimas ir gidės meilės stotelės

Savaitė beliko iki didžiausios skaitytojų ir leidėjų šventės – Vilniaus knygų mugės, kuri šiemet vyks vasario 23-26 dienomis Litexpo koncertų ir kongresų rūmuose. Šiemet mugės lozungas „Lietuviški ženklai pasaulyje“ – tad aiškinsimės, kur ir kokių ženklų, žymių, pėdsakų paliekame.
Kaip pranešti blogą žinią darbuotojams

Kaip pranešti blogą žinią darbuotojams (9)

Jau trečią mėnesį iš eilės įmonės veikloje pelną pakeitė nuostolis. Didžiausias bendrovės klientas, generavęs trečdalį pajamų, pranešė, kad nuo kito mėnesio nutraukia sutartį. Skyriaus vadovas išėjo iš darbo, kartu išsivesdamas visus padalinio darbuotojus.
Pirmoji dviprasmiška asmeninio kunigo patirtis

Pirmoji dviprasmiška asmeninio kunigo patirtis (1)

Skelbiame Kamilos Golod pirmojo psichologinio romano „Drąsa būti savimi“, kurį išleido leidykla „Didakta“, ištrauką.
5 žalos, kenkiančios buhalterijai, kurias gali išspręsti buhalterinė įmonė

5 žalos, kenkiančios buhalterijai, kurias gali išspręsti buhalterinė įmonė (13)

Augant verslui, keičiasi įvairių Jūsų įmonės funkcijų apimtys ir poreikiai. Jūsų įmonės finansiniai procesai – svarbiausia funkcija organizacijoje. Padidėjusios verslo perspektyvos skatina perorganizuoti buhalterinės apskaitos tvarkymą.
Pagrindinės darbo pokalbio taisyklės: kaip nesusimauti?

Pagrindinės darbo pokalbio taisyklės: kaip nesusimauti? (35)

Kaip elgtis ir ką kalbėti per darbo pokalbį, kad tikrai gautumėte norimą darbą?
Valentino diena kitaip: 3 skirtingi įvaizdžiai

Valentino diena kitaip: 3 skirtingi įvaizdžiai

Raudona aptempta suknelė, raudoni aukštakulniai, rausvi aksesuarai – atsibodę ir banalūs Šv. Valentino dienos atributai? Kasmet daugelis jaunų merginų ir moterų paskęsta Valentino dienos pasiruošimo sūkuryje, kuriame svarbiausiu akcentu tampa viliojanti bei romantišką nuotaiką atitinkanti apranga.
Unikalioje fotosesijoje modeliai atsiskleidė kaip Zodiako ženklai

Unikalioje fotosesijoje modeliai atsiskleidė kaip Zodiako ženklai (18)

„Kiekvienų metų pradžioje dauguma žmonių ima skaityti savo horoskopus ir juos aptarinėti. Bekalbant su draugais apie įdomias 2017-jųų metų pranašystes man kilo mintis išpuošti nuostabius modelius ir atskleisti nuotraukomis skirtingus Zodiako ženklų portretus“,- pristatydamas savo unikalų projektą sako fotografas Romuald Piurko.
5 pavasario makiažo tendencijos, kurias būtina žinoti

5 pavasario makiažo tendencijos, kurias būtina žinoti (2)

2017-ųjų metų pavasario-vasaros sezono makiažo tendencijose pastebimas atotrūkis nuo sunkaus ir iki smulkmenų išdirbto makiažo. Sugrįžta natūralus, lengvas bei truputį pašėlęs įvaizdis.
Nuskambėjo jau IX-oji paroda „Mūsų vestuvės”

Nuskambėjo jau IX-oji paroda „Mūsų vestuvės” (5)

Vestuvių sezoną šį savaitgalį iškilmingai atidarė jau IX-oji šventinė paroda „Mūsų vestuvės”, skirta būsimiems jauniesiems bei jų šeimų nariams.
Renkatės kelionę su antrąja puse? Atsižvelkite į savo santykių statusą

Renkatės kelionę su antrąja puse? Atsižvelkite į savo santykių statusą

Dviese pasiklysti senojo Hanojaus gatvėse, šalti kopiant į Kilimandžarą ar kartu mėgautis „kvapniojo“ durano vaisiais skamba ne visai patraukliai? Tačiau būtent tokios atostogos, kurių metu išlipsite iš komforto zonos ir su antrąja puse dalyvausite tarsi savotiškame teste, bus vienas geriausių santykių išbandymų. Valentino diena – puiki proga pasiryžti tokiam iššūkiui ir pasidovanoti sau kelionę į geresnę antrosios pusės pažintį.
Filipinai: tūkstančių salų rojus, kuriame stebina gamta ir kabantys karstai

Filipinai: tūkstančių salų rojus, kuriame stebina gamta ir kabantys karstai

LRT žurnalistė Aistė Plaipaitė, metų pradžioje tris savaites praleidusi egzotiškuose Filipinuose, tikina, kad į šį kraštą, turintį daugiau nei 7 tūkst. salų, visų pirma verta vykti dėl gamtos.
Šiaurės Tailandas

Dvi savaitės ir stulbinantys atradimai Tailando Rojuje

Tailandas Tailandas… Šalis, apie kurią girdėjau tiek įvairiausių nuomonių ir tiek atkalbinėjimų ten nevažiuoti, nes man jau kiek metų ir ką aš ten veiksiu, kad nusprendžiau imti ir pati pamatyti, ko gi man ten neverta pamatyti.
Metė darbą ir neatsidžiaugia: tai – ne planas, tai – gyvenimo svajonė

Metė darbą ir neatsidžiaugia: tai – ne planas, tai – gyvenimo svajonė (75)

34-erių vilnietė Viktorija Pukinskaitė ryžosi gyvenimo pokyčiams – atsisakė gerai apmokamo darbo ir aštuonis mėnesius keliavo po Aziją. Norėtų aplankyti šimtą šalių. „Tai nėra konkretus planas, kurį būtinai turiu įgyvendinti per numatytą laikotarpį. Tai gyvenimo svajonė. Kartais pats geriausias planas – neplanuoti“, – sako Viktorija.
Savaitgalio pusryčiai, kurių norėsis dar ne kartą

Savaitgalio pusryčiai, kurių norėsis dar ne kartą

Įprastiems, darbo savaitės pusryčiams, dažniausiai renkamės ką nors greitai paruošiamo. Visiškai priešingi pusryčiai yra savaitgalį, kai galime daugiau laiko skirti pačiam gaminimo ir ragavimo procesui. Jeigu manote, kad paruošti gardžius, sočius ir neįprastus pusryčius sudėtinga – klystate.
Unikali sriuba – šiupininė, kaskart kitokia, bet pavyksta visuomet

Unikali sriuba – šiupininė, kaskart kitokia, bet pavyksta visuomet (7)

Šiupininė – patiekalas, kurį gaminant galima pasitelkti fantaziją, paeksperimentuoti su produktais. Sakoma, kad ją dažniausiai verda „po baliaus“, kai yra daug likusių produktų nuo šventinio stalo.
Šokoladinis žemės riešutų ir varškės tortas

Šokoladinis žemės riešutų ir varškės tortas (7)

Dalinamės su Jumis Ugnės Būbnaitytės receptu iš knygos „Saldi alternatyva“.
Visų laikų tobuliausia lazanija

Visų laikų tobuliausia lazanija (10)

Ar teko ragauti tikros lazanijos? Tokios, kurios skonio pamiršti neįmanoma! Ši yra tokia!