Vaistas nuo šimto ligų: kaip rinkti ir naudoti

Vaistas nuo šimto ligų: kaip rinkti ir naudoti (30)1 d.

Putinas – neįprastas augalas, kurio visos dalys – uogos, žievė, žiedai – naudojamos kaip maistas ar kaip vaistas. Beje, putino nuopelnus pripažįsta ne tik liaudies, bet ir oficialioji medicina, teigia supersadovnik.ru.
Rudens vaistinėlė iš gamtos: ko dar galite prisirinkti

Rudens vaistinėlė iš gamtos: ko dar galite prisirinkti (3)

Prasidėjus rudens darganoms, sveikiems išlikti padės žolynų ir kitų gamtos dovanų krepšelis. Naudingųjų vaistažolių galima įsigyti, o kai kurių dar galite suspėti pasirinkti ir patys.
10 mitų apie dietas: neigiamos kalorijos ir raumenimis virstantys riebalai

10 mitų apie dietas: neigiamos kalorijos ir raumenimis virstantys riebalai (6)

Nesvarbu, kur ieškote patarimų apie dietas, tikriausiai girdėjote keletą iš šių mitų. Taigi ką iš tikrųjų žinote apie dietas? „West Virginia University“ pateikia 10 mitų, kuriais nevertėtų tikėti.
Imunitetą stiprinantys produktai: ką valgyti, kad nesirgtume

Imunitetą stiprinantys produktai: ką valgyti, kad nesirgtume (11)

Veiksmingiausias, lengviausias imuniteto stiprinimo metodas – sveika, subalansuota mityba. Kodėl mityba tokia svarbi?
Kad miško grybai nepaguldytų į patalą

Kad miško grybai nepaguldytų į patalą (6)

Grybautojai entuziastai dėl atidumo stokos neretai sumoka didžiulę kainą. Apsinuodijimas grybais – vienas dažniausių ir labai pavojingų apsinuodijimų. Kartais ir vienas į puodą patekęs nuodingas grybas gali stipriai susargdinti visą šeimą. Norint išvengti tokių bėdų tereikia vieno dalyko – į pintines krauti tik gerai jums žinomus grybus!
Eksperimentas: nepažįstamiems pateikė nepadorų pasiūlymą

Eksperimentas: nepažįstamiems pateikė nepadorų pasiūlymą (25)

Menininkas Jordanas Oramas iš Toronto įgyvendino jaudinantį socialinį eksperimentą. Jis paprašė 8 vienas kito nepažįstančių žmonių užrištomis akimis pabučiuoti vienas kitą.
10 pamirštų įpročių, kurie padeda išlaikyti gerus santykius

10 pamirštų įpročių, kurie padeda išlaikyti gerus santykius (54)

Vaizdas, kai pamatome gatvėje už rankų susikibusią 70-mečių porą, glosto širdį. Ar jie turi slaptą receptą patvariai meilei? Juk jų santykiai truko metų metus, o daugelis kitų tapo išsiskyrimų ir skyrybų aukomis.
Kaip gyventi toliau po išdavystės?

Kaip gyventi toliau po išdavystės? (55)

Rašau jums šį laišką, nes nežinau ką daryti. Mano situacija tokia: esu ištekėjusi jau penkiolika metų. Visko buvo: ir džiaugsmo, ir skausmo, bet čia toks gyvenimas. Sugyvenom du sūnelius. Aš buvau laiminga, bet iš kitos pusės ir skriausta.
Ko negalima slėpti nuo partnerio, jei norite gyventi kartu

Ko negalima slėpti nuo partnerio, jei norite gyventi kartu (36)

Paslapčių turi kiekvienas. Kartais netgi juokaujama: „Kai nežinai, tai ir galvos neskauda...“ Tačiau ši taisyklė nėra universali. Jeigu norima išlaikyti tvirtus santykius, grindžiamus mylimųjų pasitikėjimu vienas kitu, kai ko nuslėpti tiesiog nevalia.
Vardadieniai
Palemonas, Gilda, Donata
Gydytoja V. Mačionienė: ar reikia vaikams kalbėti apie lytinį gyvenimą?

Gydytoja V. Mačionienė: ar reikia vaikams kalbėti apie lytinį gyvenimą? (13)

Lietuvos mokyklose trūksta moksleivių lytinio švietimo. Jo apraiškų pasitaiko, bet retai, jos epizodinės ir atsitiktinės. Tai leidžia tvirtinti Centro poliklinikos Užkrečiamųjų ligų skyriaus vedėjos, gydytojos med. m. dr. Virginijos Mačionienės patirtis.
Patarimai, kaip išugdyti vaikui atsakomybės jausmą

Patarimai, kaip išugdyti vaikui atsakomybės jausmą (1)

Atsakomybės jausmas - vienas svarbiausių žmogiškųjų jausmų. Jis formuojasi kartu su bendru būsimosios vaiko asmenybės pagrindu. Todėl tikslingai vystyti mažylio atsakomybės jausmą - svarbi tėvų, atsakingų už vaiko ateitį, užduotis.
Patarimai, kaip šerti augintinius, kad nesirgtų

Patarimai, kaip šerti augintinius, kad nesirgtų (12)

Manoma, kad daugelį ligų sukelia netinkamas ėdalas. Šerti gyvūną sausu pašaru patogu – jis ilgai negenda, nereikia jo ruošti, pakanka tik suberti į dubenėlį. Kiekvienai amžiaus grupei ir net veislei gamintojai rekomenduoja rinktis atitinkamą ėdalą. Vis dėlto ilgai negendantis pašaras turi minusų – jis gaminamas naudojant konservantus. Pastarieji gali turėti įtakos įvairioms ligoms atsirasti.
Kokie šunys labiausiai tinka vaikams?

Kokie šunys labiausiai tinka vaikams? (44)

Dauguma tėvų mielai rastų keturkojį draugą ir gynėją savo atžalai, tačiau juos gąsdina kai kurių veislių agresyvumas. Tėvus gąsdina kraupios istorijos, pavyzdžiui, kad „rotveileris perkando kūdikiui ranką“ arba „aviganis užpuolė nėščią šeimininkę“.
Kotedžo sodas: kaip jame susikurti nuosavą poilsio oazę?

Kotedžo sodas: kaip jame susikurti nuosavą poilsio oazę? (1)

Gyventi mieste ir tuo pačiu turėti savo uždarą kiemą ar sodą norinčios šeimos vis dažniau renkasi įsikurti kotedžuose. Tačiau svajonei išsipildžius nuosavas sodas miestiečių šeimai gali tapti tikru išbandymu. Norintiems, kad sodas taptų ne našta, o jaukia poilsio oaze, verta susipažinti su apželdinimo specialistų patarimais.
Patarimai, kaip namuose auginti alyvmedžius

Patarimai, kaip namuose auginti alyvmedžius (1)

Į Lietuvą atvežama visa daugiau šiltųjų kraštų augalų, tad namuose galima auginti ne tik mandarinų medelius, citrinmedžius, bananus, bet ir alyvmedžius. Tačiau jų priežiūra reikalauja ypatingų pastangų, tad apdovanoti būna tik kantriausieji. Botanikė Teresė Jokšienė pasakoja, kaip namuose auginti alyvmedį.
Prasidėjo augalų mylėtojų paroda „Augalų labirintai“

Prasidėjo augalų mylėtojų paroda „Augalų labirintai“

Rugsėjo 25-27 d. augalų mylėtojai kviečiami į parodą „Augalų labirintai“. Ji Vilniuje vyksta jau šeštą kartą. Čia augalus eksponuoja kolekcionieriai.
Lietuvos dizaineriai žada kilnoti Londono publikos antakius

Lietuvos dizaineriai žada kilnoti Londono publikos antakius (2)

Rugsėjo 24-27 dienomis jungtinės dizaino ekspozicijos „Lithuanian Design Block“ dalyviams Londone teks atlaikyti ne tik išskirtinį dizaino profesionalų, žiniasklaidos dėmesį, bet ir milžinišką lankytojų antplūdį. Viename svarbiausių pasaulyje dizaino renginių – Londono dizaino festivalyje - „Lithuanian Design Block“ dalyvaus prestižinėje „Tent London“ ekspozicijoje. Galiausiai „Tent London“ organizatoriai pranešė dar vieną naujieną – lietuvių dizaino ekspozicija pateko ir į specialią zoną, iškalbingu „Super Brand London“ pavadinimu.
„Malonumų rūmų“ autorė: kurtizanės vyrams teikdavo ne tik sekso paslaugas

„Malonumų rūmų“ autorė: kurtizanės vyrams teikdavo ne tik sekso paslaugas

Ką tik knygynus pasiekusio nemažos apimties romano „Malonumų rūmai“ (iš anglų kalbos vertė Aušra Stanaitytė-Karsokienė, išleido „Tyto alba“) autorė – kinų kilmės amerikiečių rašytoja Amy Tan – iliuzijų kūrimo meistrė, istorijų pasakotoja, moters sielos gelmių žinovė. Visos septynios jos knygos išgarsėjo visame pasaulyje, o jų autorė laikoma viena geriausių dabarties JAV rašytojų.
Baletmeisterė I. Ribačiauskaitė: baletas sutvirtina ir kūną, ir sielą

Baletmeisterė I. Ribačiauskaitė: baletas sutvirtina ir kūną, ir sielą (8)

Užaugau Kaune, kur su šeima dažnai lankydavau Muzikinį teatrą. Iš visų ten sutiktų personažų ryškiausiai atsimenu vieną: Daktarą Aiskaudą iš Irenos Ribačiauskaitės baleto tokiu pat pavadinimu. Rūpestingas, kiek nerangus, vos spėjantis pasirūpinti aplink zujančiais nelaimingais žvėreliais. Pagalvojau: įdomu, kaip sekasi moteriai, sukūrusiai spektaklį, kurio negaliu pamiršti dvidešimt metų?
10 faktų apie Steponą Batorą: nemėgo prabangos, įkūrė Vilniaus universitetą

10 faktų apie Steponą Batorą: nemėgo prabangos, įkūrė Vilniaus universitetą (6)

Sąžiningas karys, nuosaikus vadas, nemėgęs karališkos prabangos, kovojęs už šalį, palikęs ryškų pėdsaką šalies istorijoje. Paskutinis garbingas Lietuvos valdovas, kaip rašo istorikas Adolfas Šapoka. Taip apibūdinamas Steponas Batoras, Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis.
Elena ir Vidmantas Černeckai su dukterimis

Dvylikos vaikų mama Elena ir jos neįgalus vyras: žinojome, ką darome (176)

Pirmoji Elenos dukra gimė, kai moteriai buvo dvidešimt, o dvylikametės pagrandukės ji susilaukė būdama keturiasdešimt dviejų. Aštuonios dukros ir keturi sūnūs – toks Elenos ir Vidmanto Černeckų turtas ir džiaugsmas.
6 patarimai, kaip sėkmingai dirbti su bet kokiu bosu

6 patarimai, kaip sėkmingai dirbti su bet kokiu bosu (2)

Tikriausiai pritarsite, kad mintys apie savo vadovą – kasdienis dalykas. Netgi ir tie, kurie patys užima vadovaujamas pareigas, dažnai prisimena savo buvusius vadovus – atsidūrus kitoje barikados pusėje, daugelis dalykų atrodo kitaip ir priverčia susimąstyti „Ak tai va kodėl jis taip pasielgė…“
Jaučiuosi beprotiškai vieniša, nors kasdien šypsausi

Jaučiuosi beprotiškai vieniša, nors kasdien šypsausi (24)

Sveiki, neseniai atšvenčiau dvidešimtą gimtadienį, esu perspektyvi, drąsi, įdomi asmenybė. Turiu savo nuomonę, labai tvirtus įsitikinimus ir nuostabius tėvus. Bėda ta, kad jaučiuosi beprotiškai vieniša.
Asmeninė patirtis: patarimai, kaip ištrūkti iš užburto žiurkių rato

Asmeninė patirtis: patarimai, kaip ištrūkti iš užburto žiurkių rato (11)

Gyvenimas – įvairus ir nenuspėjamas. Būna situacijų, kai atrodo, kad kiekvienas tavo sprendimas duoda ne tokį rezultatą, kurio tikėjaisi, kai kiekvienas žingsnis nuveda ne ten, kur norėjosi būti, kai kiekviena diena papildo nesėkmių sąrašą. Blaškomės apimti panikos ir bandome kažką pakeisti, tačiau kiekvienas veiksmas, kiekvienas sprendimas tik dar labiau apsunkina ir taip nelengvą situaciją.
VGTU lektorius: kūrybiškumo galima išmokti

VGTU lektorius: kūrybiškumo galima išmokti (1)

Kūrybiškumas jau seniai tapo ne tik menininkams būdinga savybe: iš savo darbuotojų jo tikisi darbdaviai, iš užsakovų reikalauja klientai. „Kūrybiškumas neatsiejamas nuo verslo jei siekiama, kad įmonė klestėtų, o ne vien egzistuotų“, – sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Tarptautinės ekonomikos ir vadybos katedros lektorius E. Žemaitis.
Ar apsipirkti užsienio išparduotuvėse tikrai pigiau?

Ar apsipirkti užsienio išparduotuvėse tikrai pigiau? (14)

Populiarių prekės ženklų drabužius, avalynę ar sportinę aprangą pigiau įsigyti norintys lietuviai vis dažniau jų ieško išparduotuvių centruose. Daliai pirkėjų apsipirkimas tokio pobūdžio prekybos vietose jau tapo įpročiu, o „outletus“ kai kurie renkasi ir kaip pagrindinę vietą rūbams įsigyti.
Dries van Noteno kolekcijos raštai priminė tatuiruotes chna

Dries van Noteno kolekcijos raštai priminė tatuiruotes chna

Trečiadienį Dries van Notenas įsiveržė į Paryžiaus mados savaitę su daugybės spalvų ir muzikos kakofonija.
Guy Laroche kolekcijoje „Neramumai rojuje“ dominavo kareiviška spalva

Guy Laroche kolekcijoje „Neramumai rojuje“ dominavo kareiviška spalva (1)

Trečiadienį Paryžiaus mados savaitėje Guy Laroche 2016 m. pavasario ir vasaros kolekcijoje dominavo kareiviška maskuojamoji spalva.
Vestuvinių suknelių mada: kas pasikeitė per 100 metų?

Vestuvinių suknelių mada: kas pasikeitė per 100 metų? (21)

Vestuvinė suknelė visais laikais buvo pati svarbiausia suknelė moters gyvenime. Mados portalas mode.com sukūrė trumpą vaizo įrašą, kuria atskleidžiama, kaip keitėsi vestuvinių suknelių mados nuo 1915 iki 2015 metų.
Verona - nepamirštamų aistrų miestas

Verona - nepamirštamų aistrų miestas (2)

„Jeigu mylite, kartu apsilankykite meilės mieste Veronoje“, – tokį pasiūlymą neretai išgirsta įsimylėjėliai. Anot Šiaurės Italijos miestelį mėgstančių žmonių, net Paryžius nublanksta prieš Williamo Shakespeare‘o tragedijoje „Romeo ir Džuljeta“ aprašytas romantiškas vietas.
500 km pėsčiomis per laukinę Islandijos gamtą

500 km pėsčiomis per laukinę Islandijos gamtą (11)

„Mobilumas man yra gebėjimas greitai pakeisti kryptį“, − sako pašnekovė Gabrielė Radzevičiūtė, atšiauriu oru nukeliavusi 500 km pėsčiomis Islandijoje bei nužingsniavusi 800 km Šv. Jokūbo keliu. Tinklaraštis Euroblogas.lt mini Europos mobilumo savaitę ir dalijasi istorijomis, kaip galima keliauti ne vien automobiliu.
Gruzija

5 priežastys, kodėl rudenį verta aplankyti Gruziją (6)

Nutarėte vasarą neatostogauti ir verčiau porai savaičių pabėgti iš Lietuvos rudenį, kai mūsų šalyje orai ima bjurti, tačiau nežinote, kur keliauti? Viena Lietuvos gyventojų tik pradedama atrasti kelionių kryptis – įspūdingais kontrastais ir neįtikėtinu svetingumu lietuviams pasižyminti Gruzija, kurioje laukia unikalios patirtys.
Imigrantų šventė

Unikali lietuvio patirtis Argentinoje: man buvo gėda, kai pamačiau, kaip jie šoka (70)

„Kartais atrodo, kad tie žmonės Lietuvą brangina ir jos tradicijas puoselėja labiau nei mes“, – taip apie Argentinoje gyvenančius lietuvius sako ten apsilankęs Vilniaus universiteto studentas Arnas Raulinaitis.
Keptos kalakutienos kepenėlės

Keptos kalakutienos kepenėlės (1)

Nepamenu kur tai girdėjau, bet sutinku 100 procentų – širdys ir kepenys neteisingai vadinamos subproduktais, tai nuostabūs produktai. Labai mėgstame jų troškinius, paštetus, bet tokiu būdu ruoštos kalakutų kepenėlės yra ypatingos. Tinka ir pietums – su bulvių koše ir burokėlių salotomis, ir salotoms – su daug salotų lapų ir šviežių daržovių, ir kaip šaltas užkandis – ant vienakąsnių, skrebučių, sūrių sausainių. Panašiai esu ruošusi vištienos ir jautienos kepenis – na ne… ne tai.
Šeimininkių gudrybė: kaip mažiau ašaroti virtuvėje

Šeimininkių gudrybė: kaip mažiau ašaroti virtuvėje (7)

Kiekvienas, kuris nors kartą išdrįso pjaustyti svogūną, žino tai puikiai: pradeda deginti akis, ima bėgti akių tušas, o veidas netrukus atrodo taip, lyg būtumei verkęs pusę dienos. Štai paprasta gudrybė, kuri padės pamiršti šią problemą.
Ne prasčiau nei „Oktoberfest“: aluje keptos naminės dešrelės

Ne prasčiau nei „Oktoberfest“: aluje keptos naminės dešrelės (4)

Vis daugiau Lietuvos prekybininkų siekia pasipelnyti iš grandiozinės Vokiečių pijokavimo šventės Oktoberfest: štai alaus pilstytojai siunčia žinutes, mat jie jau pas save turi tikro oktoberfest alaus ir parduoda jį vos ne už baro kainas ar kviečia alaus pub’as į oktoberfest šventę pajusti pas juos. Šventė išties įstabi, pavyzdžiui per 2013 m. suskaičiavo, kad išgėrė nei daug, nei mažai – 7,7 milijonus litrų alaus per kiek daugiau nei dvi savaites ir prie viso to suėdė dar šimtus tonų mėsos. Taip taip suėdė čia žodis bus tinkamiausias.