5 produktai, apsaugantys nuo vėžio

5 produktai, apsaugantys nuo vėžio (12)

Nuo vieno didžiausių šiuolaikinių sveikatos baubų – vėžio – apsisaugoti padeda tinkamai parinkti maisto produktai.
Guoda Azguridienė

G. Azguridienė. Šiandienis maistas. Chemikalai: vaistai ar nuodai? (56)

Tęsiame knygos „Maistas: ką mes darome su juo, o jis su mumis“ publikavimą. Šįkart antrojo skyriaus pirmoji tema - „Ko nori maisto pirkėjas?“ Knyga publikuojama nuo pradžių. Iki šiol publikuotas knygos dalis galite rasti čia.
Kiaulpienė - ne gydytojas, o auksas

Kiaulpienė - ne gydytojas, o auksas (56)

Apie naudingas kiaulpienės savybes buvo žinoma jau labai seniai. Dar Avicena rekomendavo šį augalą kaip gydomąją priemonę, padedančią sergant daugeliu ligų. Šiuolaikiniai specialistai visiškai sutinka su senovės gydytoju, juk pienė iš tiesų turi unikalią sudėtį.
Vasarą pasitikime gražios: pratimai apatinei kūno daliai

Vasarą pasitikime gražios: pratimai apatinei kūno daliai (4)

„Judam kartu“ ir trenerė Sandra Sušinskytė pademonstruos treniruotę apatinei kūno daliai. Tam, kad galėtume būti dailios kaip stirnos.
20 priežasčių, kodėl rytais reikia gerti vandenį su citrina

20 priežasčių, kodėl rytais reikia gerti vandenį su citrina (94)

Aš visuomet buvau ta keistuolė, kuri atsikelia ryte ir pirmas dalykas, ką padaro, tai išgeria vandens stiklinę, kurioje yra išspaustos visos citrinos sultys. Aplinkiniai man sakydavo, kad tai nesąmonė, tačiau štai jums ir keletas priežasčių, kodėl visgi verta būti ta keistuole.
7 dalykai, kurių nedaro laimingos poros

7 dalykai, kurių nedaro laimingos poros (13)

Sėkmingi ilgalaikiai santykiai, ko gero, niekada netampa tokiais atsitiktinai. Paprastai tai – didelių abiejų partnerių pastangų rezultatas. Stebint laimingas poras aiškėja, kad kai kuriuos dalykus jos daro kitaip. Galbūt čia ir yra jų sėkmės paslaptis.
Pagal ką renkamės partnerį ir kodėl vieni žmonės žavi labiau nei kiti

Pagal ką renkamės partnerį ir kodėl vieni žmonės žavi labiau nei kiti (181)

Meilės santykiams paprastai būdinga tai, kad mylimasis ir mintys apie jį mums kelia teigiamas emocijas – džiaugsmą, optimizmą ir žavėjimąsi. Antrąją pusę renkamės pagal patrauklumą. Kuo žmogus patrauklesnis, tuo labiau juo žavimės.
Putli, bet seksuali: kaip lovoje pamiršti savo kompleksus

Putli, bet seksuali: kaip lovoje pamiršti savo kompleksus (272)

Ką daryti, jeigu jūs jaučiatės pernelyg stora, kad galėtumėte būti patrauklia? Pirmiau reikia keisti ne skaičių svarstyklėse, o minčių pobūdį, įsitikinusi psichoterapeutė, poros santykius veikiančių kultūrinių ir socialinių stereotipų ekspertė Esther Perel.
Esate laiminga santykiuose ar tik apgaudinėjate save?

Esate laiminga santykiuose ar tik apgaudinėjate save? (35)

Kaip manote, geriau likti vienišai ar ignoruoti kai kurias santykiuose kylančias bėdas ir antrosios pusės ydas? Kai kurios moterys, net jei nesijaučia laimingos santykiuose, renkasi likti su partneriu ir mėgina save įtikinti, kad visko pasitaiko visose porose. Tačiau ar tikrai tai geriausia išeitis?
Vardadieniai
Dargailas, Mintautė, Florijonas, Monika
Šuo ir katė – draugai nuo pat gimimo?

Šuo ir katė – draugai nuo pat gimimo? (34)

Šuo ir katė. Jie gali tapti baisi problema savo šeimininkams, bet gali ir džiuginti draugyste bei atsidavimu vienas kitam stebindami visus namiškius. Tiksliai pasakyti, nuo ko priklauso, kaip susiklostys šių, anot folkloro, nesutaikomų priešų santykiai, neįmanoma, bet yra keletas draugystės ir neapykantos formavimosi scenarijų. Apie juos čia ir kalbėsime.
Genai ar auklėjimas lemia, koks bus vaikas?

Genai ar auklėjimas lemia, koks bus vaikas? (23)

Laukdami mažylio tėvai dažnai bando įsivaizduoti, koks jis bus: mielas, draugiškas, paklusnus, o gal agresyvus ir piktas? Kokia bus jo išvaizda? Įrodyta, kad žmogaus genai atsakingi už daugiau nei 50 % charakterio savybių. Likusią dalį lemia aplinka ir auklėjimas. Taigi į ką mažylis bus panašus išoriškai, priklauso nuo genų.
R. Ničajienė: „Picadienių“ tradicija padeda suartėti su vaikais

R. Ničajienė: „Picadienių“ tradicija padeda suartėti su vaikais (10)

Šeimininkauti virtuvėje Renata Ničajienė, kulinarinio tinklaraščio sezoninevirtuve.lt įkūrėja, išmoko anksti. Nuo mažens stebėjo močiutę, ruošiančią vaišes dzūkiškoms vestuvėms, dažnai gamindavo kartu su broliu lengvas vakarienes tėvams. Ilgainiui, jau sukūrus savo šeimą, Renatos meilė maistui virto kulinariniu tinklaraščiu, kuriame ji dosniai dalijasi virtuvėje sukaupta patirtimi.
A. Landsbergienė: nereikia vaikų saugoti visada ir nuo visko

A. Landsbergienė: nereikia vaikų saugoti visada ir nuo visko (55)

Kada paskutinį kartą girdėjote vaiką, kviečiantį savo draugą išeiti į kiemą? Anksčiau atšilus orams po daugiabučių langais tik ir girdėdavosi šūksniai „Išeisi?“, „Pavalgysiu ir išeisiu!“, „Paklausiu mamos, ar išleis!“
Kaip gelbėjami augalai: per šalnas šiltnamiai primena pasakų namelius

Kaip gelbėjami augalai: per šalnas šiltnamiai primena pasakų namelius (10)

Pavasarinės šalnos – nemalonus dalykas sodininkams, bet joms spaudžiant galima išvysti ir netikėtų vaizdų. Šalnų naktį žvakėmis apšviesti šiltnamiai ir įspūdingai, ir netgi šiek tiek paslaptingai. Taip sodininkai bando apsaugoti šiltnamiuose susodintus ankstyvuosius augalus.
Po žiemos veja nebeželia. Ką daryti?

Po žiemos veja nebeželia. Ką daryti? (1)

Balandis, gegužės pradžia – palankiausias laikas įsirengti ar atnaujinti veją. Nors tai galima atlikti visu žolių vegetacijos laikotarpiu, specialistai rekomenduoja išnaudoti geriausią laiką, kada dirva yra pakankamai drėgna.
Unikali menininkės Jūratės Rekevičiūtės roletų kolekcija kvepia citrinomis

Unikali menininkės Jūratės Rekevičiūtės roletų kolekcija kvepia citrinomis (4)

Viena ryškiausių šalies menininkių Jūratė Rekevičiūtė kartu su roletų ir žaliuzių gamintojais dar šią savaitę pristatė pozityviam mąstymui įkvepiančią vienetinę roletų kolekciją „YES”. Menininkė neslepia, kad jai svarbu, jog aplinka keltų geras emocijas, pulsuotų pozityvia energija, todėl rytas atveriant langus ir įsileidžiant saulę turi prasidėti optimistiškai.
Konkursas „Mano žydintis sodas“

Konkursas „Mano žydintis sodas“ (3)

Pavasaris tiesiog susprogo ir svaigina mus neapsakomo grožio žiedais. Ar spėjote pagauti šią akimirką? Jei ne, kviečiame paskubėti ir dalyvauti DELFI konkurse „Mano žydintis sodas“ bei laimėti puikius „Fiskars“ prizus!
Kaip 35-erių vyras kilo iš bedugnės: nuo paauglystės žolytė, panos ir alkoholio liūnas

Kaip 35-erių vyras kilo iš bedugnės: nuo paauglystės žolytė, panos ir alkoholio liūnas (50)

Esu Ričards Kvedaravičus, latvis iš Rygos. Mano močiutė – lietuvė, tad būdamas 13 metų atvykau į Lietuvą mokytis lietuvių kalbos ir likau čia gyventi. Į sveikesnį gyvenimą mane pastūmėjo mano brangioji žmonelė, davusi paskaityti žurnalą „Raktas“. Tai tikrai nuostabus žurnalas, kuris gali priversti pakeisti savo gyvenimą. 2012 m. per savo gimtadienį pažadėjau sau neberūkyti. Ir nuo to viskas prasidėjo.
Britas prisipažino: kai mano žmona tapo vyru, mūsų santuoka sutvirtėjo

Britas prisipažino: kai mano žmona tapo vyru, mūsų santuoka sutvirtėjo (60)

Grahamas Hopwoodas iš Bredfordo nenustebo, kai jo žmona Catherine prisipažino norinti tapti vyru, ir dabar jie laimingesni nei anksčiau, rašo „The Mirror“.
Indrė Launikonytė ir Vladas Kovaliovas

V. Kovaliovas ir I. Launikonytė: dabar geriau girdime vienas kitą (4)

Muzikantų pora Vladas Kovaliovas (47) ir Indrė Launikonytė (25) žiūrovus stebina ne tik vokaliniais sugebėjimais. Patys prisipažįsta, kad dėl amžiaus skirtumo replikų kartais sulaukia. Tačiau, anot žinomos poros, dalyvavimas edukaciniame santykius gvildenančiame projekte tik įrodė, kad jiems kartu pakeliui.
Priklausomybė alkoholiui 42 mano gyvenimo metus pavertė siaubu

Priklausomybė alkoholiui 42 mano gyvenimo metus pavertė siaubu (17)

„Pradėjau gerti būdamas 10 metų. Pas tėvus ateidavo svečiai, matydavau, kaip jie linksminasi, geria, dainuoja, šoka. Tada galvojau, kad jeigu žmonės išgėrę yra linksmi ir geri – vadinasi alkoholis yra gerai. Kartu su trimis broliais ir seserimi galėjome daryti ką norėjome, jautėmės laisvi ir nekontroliuojami. Norėjome pasijusti suaugusiais ir elgtis taip, kaip daro mūsų tėvai“, – savo istoriją pasakoja didesnę gyvenimo dalį kalėjime praleidęs 54 m. Pavelas.
Ką praranda tie, kuriems reikia „visko arba nieko“

Ką praranda tie, kuriems reikia „visko arba nieko“ (7)

Viename nedideliame, kalnų apsuptame miestelyje, pačiame jo centre buvo įsikūręs viešbutis „Jaukūs namai“. Tai buvo šeimyninio tipo viešbutis, kuriame apsistodavo ne daugiau 20 žmonių, kuriame kvepėjo šviežiai iškeptomis bandelėmis ir kava. Šio viešbučio savininkė, ponia Rūpestingoji, buvo nuolat besišypsanti 35 metų moteris, kuri labai rūpinosi savo svečiais ir dėl to jos viešbutis buvo labai populiarus.
Kaip žinoti, kada duodu iš reikalo, o kada - iš meilės?

Kaip žinoti, kada duodu iš reikalo, o kada - iš meilės? (24)

Ar kada nors susimąstėte, kaip atskirti, kada kitais rūpinatės iš reikalo, o kada iš meilės? Štai Arielė klausia: “Esu pastebėjusi, kad man būdinga per daug duoti kitiems. Dažniausiai net nepastebiu, kad duodu, kol staiga pajaučiu, kad esu visai išsekusi. Kaip man prieš ką nors darant, žinoti, ar aš vėl neduosiu “iš reikalo”?”
Gyvenimo prasmės beieškant... Pasaka suaugusiems

Gyvenimo prasmės beieškant... Pasaka suaugusiems (17)

Pasaulio vidury, mažam sausumos lopinėly, apsuptame sraunios ir tyros upės, buvo įsikūręs Prasmingumo miestas, kuriam vadovavo karalienė Didžioji Gyvenimo Prasmė. Ji buvo didinga, aukšta, lyg nepasiekiama, tačiau iš jos akių sklido švelnumas, kalbėjo ir elgėsi ji paprastai, žmonės ją gerbė.
Kodėl vienos svajonės pildosi, o kitos - ne? Atsakymas paprastas

Kodėl vienos svajonės pildosi, o kitos - ne? Atsakymas paprastas (18)

Ne visai rimtas, tačiau pamokantis straipsnis, kuriame dalyvauja džinas, matrioška, karalius Midas ir Trojos arklys. Tiesiog tam, kad norai pildytųsi, pirmiausia juos būtina taisyklingai suformuluoti ir išjausti.
Sezono hitas: makiažas be blakstienų tušo

Sezono hitas: makiažas be blakstienų tušo (2)

Akivaizdi šio sezono tendencija yra makiažas, kurį atliekant nenaudojamas blakstienų tušas. Dėl to žvilgsnis atrodo švelnus ir neapsaugotas. Mados podiumų užkulisiuose jį ypač skatina „nude“ įvaizdžio šalininkai.
Ar jūsų plaukų spalva jums tinka? Stilistės patarimai

Ar jūsų plaukų spalva jums tinka? Stilistės patarimai (10)

Svajojote apie vario spalvos plaukus, o nusidažius paaiškėjo, kad ši spalva jums visai netinka? Taip gali nutikti, jei prieš tai neišsiaiškinote, kokie atspalviai dera prie jūsų odos.
Eksperimentas: makiažas už 23 ir 230 eurų

Eksperimentas: makiažas už 23 ir 230 eurų (108)

Spėk: kuriam makiažui išleista vos kiek daugiau nei 20 eurų, o kuris jų atliktas su priemonėmis, kurių vertė kone 10 kartų didesnė? Atsakymas turbūt aiškus. Toks ir buvo mano eksperimentas: įsitikinti, ar išties makiažas iš pigiausių parduotuvėje rastų kosmetikos priemonių nėra nieko vertas? Rezultatai mane vis dėlto nustebino.
Seksuali mada: nuo paauksuotų krinolinų iki plaukuotų moterų kojų

Seksuali mada: nuo paauksuotų krinolinų iki plaukuotų moterų kojų (3)

Kostiumo istorikas, teatro dailininkas ir mados kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas kartu su Mados akademija šimtus mados reiškiniu Lietuvoje besidominčių žmonių pakvietė į susitikimą ir intriguojančiai apžvelgė seksualumo apraiškas madoje nuo viduramžių iki šių dienų.
Ieškote iššūkių? 100 km pėsčiomis Lietuvos pajūriu per 24 valandas

Ieškote iššūkių? 100 km pėsčiomis Lietuvos pajūriu per 24 valandas (8)

Šių metų gegužės 16 d. Lietuvos pajūryje žygeivių, keliautojų ir iššūkių ieškotojų bendruomenė TrenkTuras organizuoja nestandartinio formato žygį „Pėsčiomis Lietuvos pajūriu per 24 valandas“.
Keukenhofas: gėlėtoji Van Gogo dvasia

Keukenhofas: gėlėtoji Van Gogo dvasia (8)

Olandai – žiedų valdovai tikrąja to žodžio prasme. Be karūnų (net jų monarchas Willem-Alexander savosios nenešioja), pavasariais tradiciškai švenčiantys Karaliaus dieną (balandžio 27-ąją) ir gamtos žydėjimą.
Ekspedicijos į Everestą: vakariečiams – įgeidis, šerpams – rizikingas darbas

Ekspedicijos į Everestą: vakariečiams – įgeidis, šerpams – rizikingas darbas

Nelaimės kalnuose dažniausiai nutinka tada, kai protingus sprendimus, patirtį ir žinias nustelbia kiti dalykai, kalbėdamas apie prieš metus Khumbu ledyne įvykusią tragediją sako alpinistas Vladas Vitkauskas.
Nepatikėtum, kad tai lietuvis: po visą pasaulį keliauja be pinigų

Nepatikėtum, kad tai lietuvis: po visą pasaulį keliauja be pinigų (36)

Danas yra vienas tų žmonių apie kurį dažnas tautietis su nuostaba ir pasigėrėjimu sako: nepatikėtum, kad lietuvis! Drąsus, kosmopolitiškas, netradicinio mąstymo, jaunas bet jau pusę pasaulio išmaišęs vaikinas dar neapsisprendęs kokia socialinė etiketė jam tiktų labiausiai. Fotografas – operatorius? Naras? Banglentininkas? Ar tiesiog nuotykių ieškotojas?
restoranas „Meksika

„Pasaulio virtuvės": aštrus jautienos troškinys (2)

Restorano „Meksika" šefas Panagiotis Kasapispagamins tradicinį meksikiečių patiekalą - Chili con carne (čili troškinį).
Patikrinta: gardūs Kūmutės virtinukai su sūriu ir pesto

Patikrinta: gardūs Kūmutės virtinukai su sūriu ir pesto

Švieži kelionės įspūdžiai iš Italijos ir atsivežtas pesto indelis – manau, kad šie du faktoriai leido man sumanyti pagaminti virtinukus su kiek kitokiu įdaru. Kad sūrio nepasirodytų per mažai, dėjau jo ir į padažą. Sviestas sviestuotas, sakysit, o iš tiesų gavosi netgi labai ypatingas patiekalas. Jei skaičiuojate kalorijas, atsisakykite sūrio padaže arba naudokite liesesnius sūrius.
Grilyje – ne tik mėsa

Grilyje – ne tik mėsa

Pagaliau atėjęs pavasaris – neatsiejamas nuo išvykų į gamtą. Ir dažniausiai jos neapsieina be gardžiai kvepiančių, dūmo skonį turinčių grilio patiekalų.