Dėmesio verta pavasarinė daržovė: valo organizmą, saugo nuo infekcijų, puoselėja odą

Dėmesio verta pavasarinė daržovė: valo organizmą, saugo nuo infekcijų, puoselėja odą (12)2 d.

Ridikėliai – ypatinga daržovė, naudinga tiek sveikatai palaikyti, tiek grožiui puoselėti. Apmaudu, tačiau dažnai šių šakniavaisių nauda pamirštama. Taigi kodėl verta valgyti šiuos ryškiaspalvius mažylius?
Paprastas būdas numesti svorį: tereikia žinoti, kada valgyti

Paprastas būdas numesti svorį: tereikia žinoti, kada valgyti (26)2 d.

Nerimas, liūdesys, nuobodulys – kartkartėmis mes „valgome“ emocijas, nors visiškai nesame alkani. Jeigu pradedame valgyti nebūdami alkani, neįmanoma pajausti sotumo, kuris padeda laiku sustoti. Taigi, pats metas pajausti, kas yra tikrasis alkio jausmas.
Veido masažas, kuris prailgins jaunystę

Veido masažas, kuris prailgins jaunystę (1)2 d.

Garsi prancūzų kosmetologė Joelle Ciocco šį masažą rekomenduoja savo klientėms, tarp kurių yra ir Monica Belucci. Masažą geriausia kartoti kiekvieną dieną. Tai visiškai nesunku, nes procedūra užima vos tris minutes.
10 faktų, kurių nežinojote apie šizofreniją

10 faktų, kurių nežinojote apie šizofreniją (154)

Šizofrenija – viena sudėtingiausių psichiatrinių ligų. Sukurtas ne vienas filmas, parašytas ne vienas romanas, kurių pagrindinis herojus – šizofrenija sergantis žmogus. Šios ligos simptomatika itin subtili ir nenuspėjama. Pati liga dažniausiai smogia 20–25-aisiais žmonių gyvenimo metais ir dramatiška linkme pakreipia jų likimus. Šiame straipsnyje pateikiame 10 faktų apie šizofreniją, kurių galbūt nežinojote.
Svorio metimo istorija: kaip moterys lieknėjo prieš 80 metų?

Svorio metimo istorija: kaip moterys lieknėjo prieš 80 metų? (14)

Dabartiniais laikais kalbėti apie svorio metimo istoriją kiek keista. Tai, ką ankstesnių laikų moterims teko iškęsti dėl lieknesnių kūno linijų, šiuolaikinės dailiosios lyties atstovės gauna labai lengvai. Šiame straipsnyje aptariama, kaip pasikeitė visuomenės požiūris į svorio metimą nuo penkto praėjusio amžiaus dešimtmečio.
Narcizai: myli save net žinodami, kad yra nepakenčiami

Narcizai: myli save net žinodami, kad yra nepakenčiami (25)

Protingi, pasitikintys savimi, ryškūs... Per patį pirmą susitikimą sugeba sukelti susižavėjimą. Tiesa, jų žavesys kitų akyse greit išblėsta. Narcizus labai lengva pamilti, tačiau pažinus artimiau, labai sunku pakęsti jų elgesį.
Visa tiesa apie vyrus: ar turi jausmus, tiki amžina meile ir kiek jiems reikia sekso

Visa tiesa apie vyrus: ar turi jausmus, tiki amžina meile ir kiek jiems reikia sekso (138)

Dažnai sakoma, kad stipriosios lyties atstovai ir moterys yra atkeliavę iš skirtingų planetų. Dailiosios lyties atstovės kaltina vyrus, kad jie yra nejausmingi, nes jiems rūpi tik seksas, alus ir sportas. Lyčių skirtumai dideli ir toli gražu ne tik fiziniai. Galbūt todėl taip sunku vieniems kitus suprasti?
Kodėl mes būname neištikimi tiems, kuriuose mylime

Kodėl mes būname neištikimi tiems, kuriuose mylime (125)

Biologijos antropologė Helen Fisher gali puikiai paaiškinti, ką reiškia mylėti ką nors. „Paprastai sakant, žmogus tampa jūsų visatos centru. Jūs labai trokštate būti su tuo žmogumi, ne tik seksualine prasme, bet ir emocine. Galite išvardinti dalykus, kurie jame jums nepatinka, bet visa tai nustumiate į šoną ir susikoncentruojate tik į tai, kas jame patinka. Tai yra tarsi apsėdimas“, – tikina mokslininkė.
Ieškote turtingo jaunikio? 6 priežastys, kodėl tai – klaida

Ieškote turtingo jaunikio? 6 priežastys, kodėl tai – klaida (315)

Jei manote, kad patrauklūs, dėmesingi ir protingi vyrai skirti tik tikinčioms meile naivuolėms, o protingos moterys renkasi tik turtingus vyrus, tikriausiai meilėje jums ne itin sekasi. Yra daugybė priežasčių, kodėl pinigai yra netinkamas santykių pagrindas.
Vardadieniai
Eitvilas, Girmantė, Apolonijus
Leidžiame vaiką į darželį. Dėl ašarų kalti tik tėvai?

Leidžiame vaiką į darželį. Dėl ašarų kalti tik tėvai? (36)

Nuo vaiko amžiaus dažnai visiškai nepriklauso jo noras ar nenoras eiti į darželį, – teigia vaikų priežiūros specialistė Giedrė Veličkienė. „Gera vaiko adaptacija darželyje priklauso nuo jo charakterio savybių ir nuo tėvų pasirengimo leisti vaiką į darželį. Nereikia bijoti ašarų – jei namuose vystomas emocinis intelektas, jos turi būti. Tačiau svarbiausia yra tėvų apsisprendimas – jūsų gebėjimas atsiskirti nuo vaiko ir leidimas vaikui atsiskirti nuo įprastos aplinkos“, – sako sąmoningų mamų bendruomenės įkūrėja, masažo akademijos „Agnum“ lektorė.
Kaip išmokyti vaiką savarankiškai važinėti viešuoju transportu

Kaip išmokyti vaiką savarankiškai važinėti viešuoju transportu (9)

Mintis parašyti straipsnį šia tema iškilo, ne pirmą kartą pastebėjus tam tikrus dėsningumus šeimose, kuriose jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikas bijo savarankiškai važiuoti visuomeniniu transportu. Aš, kaip psichoterapeutė, visų pirma imu dirbti su vaiko baime: ją nupiešiam, įvertinam, ko jai trūksta, suteikiam trūkstamų resursų tiek baimei, tiek pačiam vaikui, ir galų gale vėl nupiešiam baimę, kuri iš tiesų yra nebe baimė, o ramybė ar drąsa. Tai psichoterapinis darbas, tačiau ne taip retai patys tėvai nepagalvoję sukuria sąlygas, kurioms esant vaikas išsigąsta, o vieninteliu jam prieinamu paaiškinimu gali būti: bijau.
Neturite laiko bendrauti su vaikais? Pietaukite kartu

Neturite laiko bendrauti su vaikais? Pietaukite kartu

80 proc. Lietuvos tėvų norėtų praleisti daugiau laiko su vaikais, bet tam nesuranda laiko, jaučiasi pernelyg pavargę arba mano, kad tam trukdo ribotos finansinės galimybės.
Problemos dėl finansų: bijau dėl savo ateities, nes vaikinas labai išlaidus

Problemos dėl finansų: bijau dėl savo ateities, nes vaikinas labai išlaidus (103)

Rašau Jums, nes susidūriau su kiek netradicine situacija poroje ir kuo toliau, tuo labiau apie tai galvoju bei nežinau, kaip joje pasielgti.
Mėnulio kalendorius sodininkui: kada ir ką sėti ir sodinti

Mėnulio kalendorius sodininkui: kada ir ką sėti ir sodinti (10)

Balandis – tai jau tikras pavasaris ir bet kuris sodininkas ar daržininkas turi daug darbo. Pirma, būtina pasirūpinti jau augančiais daigais, antra, metas ruoštis sėjimui ir sodinimui pačiame darže.
10 patarimų būsto saugumui

10 patarimų būsto saugumui (6)

Pavasarį žmonės dažnai keičia gyvenamą vietą ar imasi remontuoti turimą būstą. Tai – gera proga susimąstyti apie savo turto apsaugą.
Kaip prižiūrėti ir valyti langų roletus?

Kaip prižiūrėti ir valyti langų roletus? (7)

Pavasaris — generalinės tvarkos metas. Vis dažniau į langus spiginant saulutei, neretai pasimato ir ant langų roletų susikaupusios dulkės, dėmelės ar nešvarumai. Kaip juos išvalyti? Ar atsiradus nešvarumams vienintelė išeitis — roletų medžiagos keitimas?
10 nuogų faktų apie skandinavus ir jų vonios kambarį

10 nuogų faktų apie skandinavus ir jų vonios kambarį (18)

Vartotojų apklausos gamintojams padeda pažinti vartotojų poreikius ir pasiūlyti jiems išskirtinių, netgi nišinių produktų. Vieno garsiausių Skandinavijos keramikos ir įrangos gamintojo „Gustavsberg” atlikta naujausia apklausa atskleidė, kaip skiriasi vartotojų požiūris į vonios kambarį ne tik Skandinavijos ir Baltijos regionuose, bet net kaimyninėse šalyse.
Mūsų susitikimas buvo lemtingas: pakėliau akis ir kažkas įvyko

Mūsų susitikimas buvo lemtingas: pakėliau akis ir kažkas įvyko (15)

Šią istoriją konkursui „Labai netikėtai ir įdomiai mudu susipažinome“ atsiuntė Vaiva.
Sukrečianti vieno šviesiausių XXI amžiaus dvasinių lyderių gyvenimo istorija

Sukrečianti vieno šviesiausių XXI amžiaus dvasinių lyderių gyvenimo istorija (13)

Maištinga paauglystė, klajonės po pasaulį be cento kišenėje, sutiktų šviesių žmonių ir mokytojų išmintis, daugybė situacijų, kai atsidurdavo per plauką nuo mirties, savo dvasinio kelio paieškos ir... atradimai. Koks buvo Ričardas Slavinas, vėliau tapęs Radhanatha Svamiu?
Tūkstančio dienų maratone nugalėjęs 56-erių japonas: tai išbandymas kūnui ir sielai

Tūkstančio dienų maratone nugalėjęs 56-erių japonas: tai išbandymas kūnui ir sielai (2)

Japonijoje gyvenantis budistų vienuolis Genshinas Fujinami (56) - maratono nugalėtojas. Tačiau jis įveikė ne eilinį maratoną – šis vienuolis per aštuonerius metus kalnų takais bėgo net tūkstantį dienų. Per pastaruosius 130 metų šį išbandymą įveikė vos 45 žmonės. G.Fujinami atskleidžia, kad tai yra ne tik milžiniškas fizinis ir psichologinis išbandymas žmogaus kūnui, bet ir tam tikra meditacijos forma.
Kaip mes pamirštame: penki mūsų atminties ypatumai

Kaip mes pamirštame: penki mūsų atminties ypatumai (9)

Kodėl mes iki menkiausių smulkmenų prisimename kai kuriuos vaikystės įvykius, tačiau pamirštame, kur padėjome raktus?
Kyšių filosofija: ar galima žmogui mokėti, kad sveikai gyventų?

Kyšių filosofija: ar galima žmogui mokėti, kad sveikai gyventų? (7)

Michael J. Sandel (Maiklas Sandelis) – JAV politikos filosofas, Harvardo universiteto profesorius, knygų autorius. Išgarsėjo parašęs knygą „Teisingumas: kaip elgtis teisinga?“ (Justice: What’s the Right Thing to Do?). 2002 m. išrinktas prestižinės Amerikos menų ir mokslų akademijos nariu. M. J. Sandelio kūriniai išversti į aštuoniolika kalbų, jo paskaitos apie teisingumą transliuojamos per televiziją ir skelbiamos internete.
Lengva patarti: kodėl geriausius sprendimus priimame už kitus

Lengva patarti: kodėl geriausius sprendimus priimame už kitus (14)

Atrodo, kad paskutinis, kurio turėtume tiesiogiai klausti kaip mums teisingai pasielgti – mes patys. Norint priimti sprendimą, reikia pažiūrėti į situaciją kitu kampu ir numalšinti emocinį įsitraukimą į tenkantį pasirinkimą. Ar tik ne dėl šios priežasties geriausi patarimai yra tie, kuriuos suteikiame savo draugams?
S. Repčenkienė: prisistatęs tik gražių buteliukų, klientų gali ir nesulaukti

S. Repčenkienė: prisistatęs tik gražių buteliukų, klientų gali ir nesulaukti (7)

„Jaunimas trokšta žinių, ieško naujovių, nori suprasti daugiau, giliau, tai džiugina“, - sako dvidešimt metų „Sothys“ kosmetikos atstove Lietuvoje dirbanti Sabina Repčenkienė. Šiandien parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjusioje grožio industrijos parodoje „Pelenė“ ji apdovanojo vieną iš čia vykusio Lietuvos kosmetikų-kosmetologų konkurso dalyvių.
San Paulo mados savaitėje - naujausios saulės akinių kolekcijos

San Paulo mados savaitėje - naujausios saulės akinių kolekcijos

San Paule prasidėjo mados savaitės renginiai. Vienas iš pirmųjų renginių mados gurmanams tapo „Chilli Beans“ akinių nuo saulės kolekcijos, prie kurios prisidėjo ir „Swarovski“, pristatymas, kurio metu ant podiumo pasirodė ekscentriškasis atlikėjas iš Amerikos Iggy Popas.
Ketvirtąją kolekciją pristatęs dizaineris Ž. Maslauskas: avalynė turi būti ne tik išskirtinė, bet ir patogi

Ketvirtąją kolekciją pristatęs dizaineris Ž. Maslauskas: avalynė turi būti ne tik išskirtinė, bet ir patogi (12)

Avalynės dizaineris Žanas Maslauskas sukūrė ketvirtąją autorinę rankų darbo avalynės kolekciją. Šį kartą menininkas ją pavadino neįprastai - „Gatvė“.
„Pelenėje“ rungėsi makiažo meistrai

„Pelenėje“ rungėsi makiažo meistrai (1)

Balandžio 12 d. vykusioje tarptautinėje grožio parodoje „Pelenė“ lankytojai stebėjo ne vieną konkursą, kuriame varžėsi grožio specialistai. Vienas labiausiai žiūrovų susidomėjimo susilaukusių konkursų- tai makiažo meistrų rungtis tema „Podiumo makiažas“.
Raimundo Petreikio kolekcijos Aukso amžius pristatymas

Prie mados namų „Madam pareis vėliau” prisijungęs dizaineris R. Petreikis pristatė savo kolekciją (15)

Dizainerio Raimundo Petreikio kūriniai vėl sugrįžta ant mados podiumo. Vilniuje jau ne pirmus metus gyvenantis klaipėdietis prisijungė prie dizainerio Liutauro Salasevičiaus įkurtų mados namų „Madam pareis vėliau” ir specialiai jiems sukūrė drabužių kolekciją. Po trejų metų pertraukos jo kūrybos gerbėjai išvydo baroko įkvėptą kolekciją moterims „Aukso amžius”.
Velykos Šventojoje Žemėje: kas taip traukia piligrimus?

Velykos Šventojoje Žemėje: kas taip traukia piligrimus? (7)

Minios piligrimų ir tikinčiųjų iš daugelio krikščioniškų kraštų... Tvyranti maldų aura... Užplūstanti palaima, kai žengiama taku, kuriuo ėjo Jėzus Kristus... Neretai maldininkai arba smalsuoliai įveikia ne vieną šimtą kilometrų, kad Jeruzalėje sutiktų šv. Velykas.
Aviakatastrofa Alpėse: kaip įveikti skrydžio baimę?

Aviakatastrofa Alpėse: kaip įveikti skrydžio baimę? (13)

Vokiečių aviakompanijos „Germanwings“ lėktuvo „Airbus A320“ tragedijos detalės privertė suabejoti skrydžių saugumu netgi tuos, kurie niekada nebijojo skraidyti. O kaip jaustis tiems, kurie ir anksčiau kentėjo nuo aerofobijos? Štai emocingas dvidešimties metų stažą turinčio piloto Aleksejaus Gervašo komentaras.
Miestas, viliojantis turistus

Miestas, viliojantis turistus

Jelgava įsikūrusi Latvijos centre, kur susikerta šešios automagistralės ir penkios geležinkelio linijos. Tai buvusi Kuršo kunigaikštystės sostinė, iki 1917 m. vadinta Mintauja, kurios prabangiuose rūmuose lankėsi daug ypatingų svečių. Tačiau dabar tai tik jaukus lygumų apsuptas miestas, viliojantis turistus.
Piligriminė kelionė – neįprastas būdas pamatyti ypatingas pasaulio vietas

Piligriminė kelionė – neįprastas būdas pamatyti ypatingas pasaulio vietas (6)

Artėjant vasaros sezonui, turbūt dažnam mintyse sukasi atostogų planai. Galbūt tradicinės kelionės jau atsibodusios, o aktyvūs ir kupini iššūkių žygiai – tikrai ne kiekvienam. Kaip alternatyvą galima rinktis piligriminę kelionę – tai ne tik religinę reikšmę turinčių vietų aplankymas, bet ir puiki galimybė pamatyti garsiausias, gražiausias pasaulio vietas bei pabendrauti su optimizmo kupinais bendrakeleiviais.
Kaip išsirinkti tinkamą vyną: penkios taisyklės

Kaip išsirinkti tinkamą vyną: penkios taisyklės (31)

Draugai pakvietė jus į savo namus vakarienės ir norite nusinešti gero vyno butelį. Kokį vyną rinksitės, kad patiktų jums ir draugams ir kad jį būtų malonu gurkšnoti vieną, o prireikus – derinti su maistu?
Smaližiams - žemės riešutų sviestas

Smaližiams - žemės riešutų sviestas (6)

Namie gamintas riešutų sviestas skoniu yra kur kas pranašesnis už pirktinį, tačiau šiek tiek nusileidžia tekstūra – naminiais buitiniais prietaisais nepavyksta sumalti riešutų iki tikro “sviesto” konsistencijos. Tai man asmeniškai nė kiek netrukdo mėgautis nuostabiu produktu. Jo panaudojimas labai platus – nuo mėsos ar žuvies marinavimo iki greito duonos riekės patepimo ir skubaus alkio numalšinimo.
Gardus virtų bulvių plokštainis su tunu

Gardus virtų bulvių plokštainis su tunu (17)

Viskas prasidėjo nuo to, kad po vakarienės liko daug nesuvalgytos bulvių košės. Tą kartą, bemąstant, ką čia su ja nuveikus, akys sustojo prie tuno konservų šaldytuve. Plokštainis gavosi ypatingai gardus, manau, kad tam įtakos turėjo tuno aliejumi persigėrę bulvės, truputį aštrūs marinuoti agurkai, konservuotų žirnelių drėgmė ir, žinoma, geras fermentinis sūris.
Naujoviškas Nutella ir varškės pyragas

Naujoviškas Nutella ir varškės pyragas (8)

Apmąstant kelias reikšmingas šventes, gimė mintis apjungti du pyragų receptus. Pirmasis žavingas tuo, kad gaminamas iš 2 ingredientų – Nutellos ir kiaušinių. Antrasis – tiesiog klasika – vanilinė varškė. Sujungimui panaudojau šermukšnių uogienę, bet tikrai puikiai tiks ir kitų ryškaus skonio uogų – bruknių, spanguolių, aviečių. Rezultatu labai džiaugiuosi, pyragas tirpsta burnoje. Beje, šį pyragą laisvai pagamins net ir minimaliausias virtuvės žinias turintys smaližiai.