10 gyvenimą pakeisiančių mitybos patarimų

10 gyvenimą pakeisiančių mitybos patarimų (2) 1 d.

Turbūt esate girdėję milijonus patarimų dėl mitybos, tačiau dažniausiai jie pasirodo neveiksmingi. Kodėl gi taip nutinka? Atsakymas paprastas – visi šie patarimai yra trumpalaikiai.
Po 2 metų balsą atgavęs vyriškis: iš pradžių netikėjau, kad kalbu

Po 2 metų balsą atgavęs vyriškis: iš pradžių netikėjau, kad kalbu 1 d.

„Dvejus metus buvau tyloje“, – susigraudinęs pasakoja Prienuose gyvenantis Vytautas Šiumeta (58 m.), kuriam Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytojai atliko sudėtingą operaciją ir sugrąžino kalbos dovaną.
10 priežasčių valgyti jogurtą dažniau

10 priežasčių valgyti jogurtą dažniau (4)

Jogurto sudėtyje yra papildomos energijos suteikiančių baltymų ir tvirtiems kaulams reikalingo kalcio. Be to, jogurtas padės atsikratyti nepageidaujamų kilogramų ir apsaugos nuo peršalimo. Štai teigiamų jogurto savybių sąrašas ir rekomendacijos dėl vartojimo kiekio.
Vaistininkė: lietuvių įpročiai nuo saulės apsaugo vos valandai

Vaistininkė: lietuvių įpročiai nuo saulės apsaugo vos valandai (3)

Per pastarąjį dešimtmetį apsauginių priemonių nuo saulės populiarumas Lietuvoje išaugo, didžiosiose vaistinėse kosmetikos pasirinkimas siekia 116 rūšių, šiais metais atsirado net apsauga nuo saulės plaukams.
Nemaloni problema, kurią išduoda ne tik kvapas

Nemaloni problema, kurią išduoda ne tik kvapas (42)

Ne ką mažiau nei už apatinių kraštelio užsikabinusi sijono klostė ar dienai jau įsibėgėjus atėjęs suvokimas, kad jūsų apatinius kuo puikiausiai galima apžiūrėti dėl nepakankamai gerai viską paslepiančio suknelės audinio, nuotaiką sugadinti gali ir suprakaitavusios pažastys.
Sakykite šiuos du žodžius – tai raktas į ilgą ir laimingą santuoką

Sakykite šiuos du žodžius – tai raktas į ilgą ir laimingą santuoką (25)

Dažnai laimingai vedusių porų klausiame, kokia jų sėkmingos santuokos paslaptis. Naujas tyrimas rodo, kad tai gali būti taip paprasta, kaip nepamiršti pasakyti „ačiū tau“.
Kuo nusikalto Meilė? Pasaka suaugusiems

Kuo nusikalto Meilė? Pasaka suaugusiems (27)

Viename paprastame, nedideliame Jausmų miestelyje, vieną apsiniaukusią, bet šiltą dieną įvyko neįprastas įvykis – Meilės teismas.
Tyrimas atskleidė, kurioje Lietuvos dalyje santuokos yra tvirčiausios

Tyrimas atskleidė, kurioje Lietuvos dalyje santuokos yra tvirčiausios (46)

Statistikos departamentui paskelbus 2015 metų skyrybų duomenis išaiškėjo, kad vidutinis skyrybų procentas Lietuvoje buvo 42,6%. Didžiausias skyrybų procentas – 60,3% užfiksuotas Zarasų savivaldybėje, o mažiausias – 26,3 % – Skuodo savivaldybėje.
Daužė, spardė, bet likau gyva: tik ar galėsiu dar būti laiminga?

Daužė, spardė, bet likau gyva: tik ar galėsiu dar būti laiminga? (75)

Nutiko taip, kad, regis, po 5 nelaimingų poroje gyvenimo metų išsiskyriau su draugu. Mes turime bendrą 4 metų sūnų. Mano draugas daug gėrė, pirmus porą mūsų pažinties metų aš jo tada nepažinojau gerai ir vis tikėjausi, kad jis pasikeis, kad aš jam padėsiu, kad mūsų sūnus jam padės… Buvo visko daug, keli teismai dėl vairavimo išgėrus, vairavimo be teisių ir panašiai. Beveik pastovus pinigų trūkumas, lengvi narkotikai, daug melo. Bet vis tikėjau juo.
Vardadieniai
Virgaudas, Žymantė, Brunonas, Leonora
Šiuolaikinė moteris: židinio saugotoja ar karjeristė?

Šiuolaikinė moteris: židinio saugotoja ar karjeristė? (51)

Šiais laikais moterys nenori būti vien tik šeimos židinio saugotojomis. Jos sėkmingai kopia karjeros laiptais, aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje. Psichologų manymu, suderinti visavertį šeimos gyvenimą su karjera – nelengvas uždavinys.
Psichoterapeutė: ar šeimoje gali vyrauti demokratija?

Psichoterapeutė: ar šeimoje gali vyrauti demokratija? (1)

Sunku pasiekti, kad šeimoje galiotų visiška demokratija, nes vaikai yra linkę nesilaikyti taisyklių, sako vaikų ir paauglių psichiatrė psichoterapeutė Dalia Mickevičiūtė. Anot jos, vaikams taip pat sunku prisiimti didesnę atsakomybę, o to jie daryti ir neturėtų, todėl apie kai kurias rimtas šeimos problemas vaikams geriausia iš viso nežinoti ar sužinoti tik tada, kai tai yra būtina.
Tiesa apie žaislus: kokie būtini, kurie geri, o kokie - niekam tikę?

Tiesa apie žaislus: kokie būtini, kurie geri, o kokie - niekam tikę?

Kam reikalingi vaikiški žaislai ir kokie jie turi būti kad ugdytų, lavintų, o ne kenktų vaiko psichikai? Kodėl kartais naudinga žaislus pasigaminti patiems? Ką daryti kai vaikas per dažnai prašo naujo žaislo?
Psichologė: laikas su šeima – tai gebėjimas girdėti ir matyti kitą

Psichologė: laikas su šeima – tai gebėjimas girdėti ir matyti kitą

Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro psichologė Daiva Balčiūnienė sako, kad šeima – didžiausia vertybė, kuriai turėtų būti skiriamas didžiausias dėmesys. Ji siūlo suaugusiems perskirstyti prioritetus ir kuo daugiau laiko leisti su vaikais. Juolab, kad, ypatingai vasaros metu, šeimai skirtų nemokamų laisvalaikio galimybių – apstu.
Neįtikėtinos idėjos namams: nuo butelių laikiklių iki stilingų daiktų

Neįtikėtinos idėjos namams: nuo butelių laikiklių iki stilingų daiktų (2)

Gemnialu tai, kas paprasta. Iš tiesų pačios puikiausios idėjos yra labai nesudėtingos, tereikia į tą patį dalyką pažiūrėti iš kito taško.
Peilį galima pagaląsti į puodelio kraštą

Virtuvės triukas: paprasčiausias būdas pagaląsti peilį (8)

Ar peiliai jūsų virtuvėje atbuko tiek, kad sunkiai beįveikia pomidorą, o duoną labiau trupiną negu riekia?
Kilimų mados tendencijos 2016 / 2017 m.

Kilimų mados tendencijos 2016 / 2017 m.

2016 ir 2017 m. kilimų, tekstilės ir grindų dangos mados tendencijas diktuoja vienas svarbus įvykis – „Domotex“ paroda Hanoveryje. Šis renginys darosi vis populiaresnis ir įtakingesnis, nes jame dalyvauja talentingi dizaineriai.
Gėlyno idėja: žydintis petunijų bokštas

Gėlyno idėja: žydintis petunijų bokštas (3)

Sukate galvą, kaip jaukiai sutvarkyti aplinką, kokias gėles sodinti? Vienos gražiausiai žydinčių ir labai mėgstamos yra petunijos, vasarą jos kabo beveik prie kiekvienų namų. Tačiau siūlome pažaisti ir sukurti petunijų bokštą, kuris atrodys išties įspūdingai.
Dirbo net sulaukusi 100 metų: kaip emigrantė iš Baltarusijos tapo JAV verslo legenda

Dirbo net sulaukusi 100 metų: kaip emigrantė iš Baltarusijos tapo JAV verslo legenda (56)

Praktiškai visi daug pasiekę žmonės yra patyrę ir skaudžių pralaimėjimų, tačiau jie niekada nepasidavė. Ši – istorija apie moterį, kuri gimė vargingoje šeimoje, tačiau turėjo didžiulę svajonę, rašo vc.ru.
Johnas Gottis – tikrasis italų mafijos krikštatėvis

Johnas Gottis – tikrasis italų mafijos krikštatėvis (3)

Brangiausi itališki kostiumai, gražios moterys, blizgantys automobiliai ir neribotos finansinės galimybės. Tokiu prabangiu gyvenimu kasdien mėgavosi vienas garsiausių visų laikų mafijos šulų Johnas Gottis.
Ilgaamžės Jeanne Calment istorija: aš turiu tik vieną raukšlę - ant jos sėdžiu

Ilgaamžės Jeanne Calment istorija: aš turiu tik vieną raukšlę - ant jos sėdžiu (15)

Gyvenimą reikia nugyventi taip, kad rojuje visi aiktelėtų iš nustebimo: „Oho! Tai bent! Pakartok.“
88 metai Vytautui – ne kliūtis keliauti vienam

88 metai Vytautui – ne kliūtis keliauti vienam (5)

Vytautas Baranauskas – netipinis senjoras. Su juo susipažinome regėjimo atstatymo stovyklos metu. Vytautas nenešioja akinių, tačiau čia atvyko tiesiog pagilinti žinias apie sveikatingumą. Tiesa, į stovyklą jis užsiregistravo ir su organizatoriais bendravo internetu, o paklaustas, ką labiausiai gyvenime mėgsta, puola pasakoti apie kelionę be jokios kompanijos į Italiją bei žeria mintis apie išsvajotąją Norvegiją.
Karjeros planavimo specialisto patarimai abiturientams: kaip išsirinkti studijų kryptį

Karjeros planavimo specialisto patarimai abiturientams: kaip išsirinkti studijų kryptį (1)

Nors stojamieji artėja septynmyliais žingsniais, tačiau tikrai dar ne visi abiturientai yra apsisprendę, ką studijuoti ir kur. Kaip nepasiklysti informacijos gausoje, išsigryninti prioritetus ir tinkamai pasirinkti studijų kryptį, pasakoja Šiaulių universiteto karjeros konsultantė Sigita Gintilaitė. Savo patirtimi taip pat dalijasi alumnai Gabrielė Gendvilaitė ir Tautvydas Milaknis.
Gyvenimo krizės – tai problema ar galimybė?

Gyvenimo krizės – tai problema ar galimybė? (1)

Dalyvaudamas “Krizių įveikimo centro” veikloje dažnai susiduriu su krizę išgyvenančias klientais. Susitikimo metu dažnai iš Jų išgirstu tokius žodžius: “ir tai toks mano gyvenimas”, “kas gali būti blogiau”, “nesuprantu, kodėl gyvenimas manęs nemyli”, “ką blogo padariau, kad man taip”? Tačiau pastebiu, kad įvykus krizei, gyvenimas mums suteikia galimybę pamatyti kitas jo galimybes, ko pasekoje mes visi turime galimybę gyvenimą pakreipti teigiama linkme. Tad man kyla klausimas, ar tikrai krizė yra didžiulė problema, ar tai yra mūsų didžiausia galimybė iš naujo atrasti gyvenimo kelią?
Kokią įtaką darbui ir rezultatams daro įmonės kultūra

Kokią įtaką darbui ir rezultatams daro įmonės kultūra

Įmonės kultūra pradedama kurti dar prieš įdarbinant savo pirmą darbuotoją ir ji organiškai vystosi didėjant jų skaičiui. Kuo didesnė įmonė, tuo svarbiau auginti kultūrines vertybes bei puoselėti praktikas, idant įsitikintumėte, jog siekiama tų pačių tikslų ir vertinami tie patys dalykai.
Mokslininkai atrado metodiką, padedančią gerinti atmintį

Mokslininkai atrado metodiką, padedančią gerinti atmintį (23)

Jei smegenys galėtų girtis, jos tai darytų visą laiką. Tai ko gero pats sudėtingiausias mūsų organizmo organas ir sumaniausias kompiuteris, kuris kada tik egzistavo.
Išleistuvės, stilius ir vaikai

Išleistuvės, stilius ir vaikai (7)

Nenumaldomai ateina tas metas, kai mūsų mažieji turės pirmąją reikšmingą šventę - darželio išleistuves. Kaskart, kai tenka dalyvauti vaikiškuose koncertuose (esu 2 berniukų mama), aš pasijaučiu tarsi nukeliavusi į beskonybės šalį.
Tyrimas: kas trečia moteris persistengia su makiažu

Tyrimas: kas trečia moteris persistengia su makiažu (1)

Norėdamos būti gražios, daugiau kaip trečdalis lietuvių moterų persistengia ir daro vieną pagrindinių kasdienio makiažo klaidų. Atliktas tyrimas parodė, kad 35 proc. moterų, darydamosi makiažą, siekia išryškinti viską – ir akis, ir lūpas. Pasak makiažo meistrės Jelenos Liaudinienės, tai viena pagrindinių dekoratyvinės kosmetikos naudojimo klaidų.
Madingiausias šios vasaros makiažas – ką paryškinti, o kur nepersistengti

Madingiausias šios vasaros makiažas – ką paryškinti, o kur nepersistengti (6)

Saulės zuikučių pabučiuoti skruostai, vėjavaikiška šukuosena, vešlūs, tačiau nebekampuoti antakiai ir ryškios lūpos – akcentai, šią vasarą lydėsiantys merginas ir moteris ne tik festivaliuose, bet ir kasdienybėje.
Plaukų dažymo tendencijos šiai vasarai: madinga tai, kas anksčiau buvo nesuderinama

Plaukų dažymo tendencijos šiai vasarai: madinga tai, kas anksčiau buvo nesuderinama (13)

„Pagrindinis šios vasaros šūkis - sukurti plaukų spalvą tik jums, sumaišant tai, kas vakar atrodė nemaišoma. Parenkant jums tinkančią spalvą tendencijų kūrėjai siūlo apjungti nesuderinamas spalvas ir suteikti primityvioms spalvoms nepakartojamo gilumo“,- apie šios vasaros plaukų dažymo tendencijas pasakoja salono „Goldwell Lietuva“ plaukų stilistė Eglė Saunorytė Kinderienė.
Birmingemas

Birmingemas: svarbiausi faktai apie miestą (30) 1 d.

Kuomet kalbame apie D. Britanijos miestus, kone pats didžiausias dėmesys tenka kosmopolitiškajam Londonui, tačiau tai dar tikrai nereiškia, kad kiti šios šalies mestai neturi kuo sužavėti.
8 Europos miestai, kuriuose pigiausia gyventi

8 Europos miestai, kuriuose pigiausia gyventi (35) 2 d.

Atlyginimai Europos šalyse yra skirtingi, tačiau didesnis atlyginimas ne visada reiškia ir ir geresnį gyvenimo lygį.
Nuostabia gamta ir svetingais žmonėmis garsėjanti šalis lietuvius vilioja kainomis

Nuostabia gamta ir svetingais žmonėmis garsėjanti šalis lietuvius vilioja kainomis daugiau nei 200 foto!  (27) 2 d.

Po trijų su puse valandų skrydžio iš Vilniaus lėktuvas nusileidžia mažučiame ir jaukiame Kutaisio oro uoste. Tolumoje didingai stūkso Kaukazo kalnai, o išlipus pasitinka maloni gaiva. Sveika, Gruzija! Nors dabar tik gegužės pradžia ir Lietuvoje žaluma dar tik nedrąsiai kalasi, čia jau tikrų tikriausia vasara.
Virtualios realybės projektas siūlo 360 laipsnių vaizdą į Everestą

Virtualios realybės projektas siūlo 360 laipsnių vaizdą į Everestą (2)

„Mammut Sports Group“ teigia pasiekusi svarbų persilaužimą skaitmeninės kartografijos srityje. Pietinis kopimo į Everestą maršrutas, prasidedantis nuo bazinės stovyklos Nepale ir vedantis „Pasaulio stogo“ link, pirmą kartą buvo atvaizduotas 360 laipsnių vaizdo įraše ir fotografijose.
Patiekalai ant grilio: kepti baklažanai ir vaisių desertas

Patiekalai ant grilio: kepti baklažanai ir vaisių desertas (3) 1 d.

Pirmas patiekalas, apie kurį daugelis pagalvoja, išgirdę apie vasaros grilį – sultinga, ant grotelių kepta mėsa. Tačiau jį išnaudoti galima tiek gaminant garnyrus, daržovių patiekalus, tiek ir desertus, kurių paragavus pirštus tikrai apsilaižys kiekvienas.
Kokosinis žaliųjų citrinų keksas

Idėja desertui: kokosinis žaliųjų citrinų keksas 1 d.

Burnoje tirpstantis, purus, saldžiarūgštis kokosinis keksas. Kas išbandė, sakė – labai skanus!
Besilaikantiems dietos – kitoks šaltibarščių receptas

Besilaikantiems dietos – kitoks šaltibarščių receptas (8)

Su šiltais orais prasideda ir šaltibarščių „sezonas“. Lidse gyvenanti Odeta, puslapio „Samčio užrašai“ autorė, siūlo išmėginti kitokį šaltibarščių receptą, skirtą besilaikantiems dietoms.