Nemokamos sveikatos patikros programos. Ar žinote visas?

Nemokamos sveikatos patikros programos. Ar žinote visas? (6) 1 d.

Šiuo metu pacientams siūlomos šešios nemokamos prevencinės sveikatos patikros programos, finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Ir nors dauguma lietuvių į gydytojus kreipiasi tik susirgę, bent šiems tyrimams neturėtų likti abejingi.
Kaip moterims nesustorėti žiemą?

Kaip moterims nesustorėti žiemą? (36) 1 d.

Atėjus žiemai, nukritus temperatūrai ir retai šviečiant saulei, mūsų organizmas „persijungia“ į šilumos ir energijos taupymo režimą: stengiasi kuo mažiau prarasti gyvybiškų resursų ir kuo daugiau jų sutaupyti.
Pasninkas – laikas sveikesnei mitybai

Pasninkas – laikas sveikesnei mitybai (19) 1 d.

Advento laikotarpis laikomas ne tik susikaupimo, bet ir kasdienių įpročių, liečiančių ir mitybą, pokyčių metu.
7 mitai apie svorius kilnojančias moteris

7 mitai apie svorius kilnojančias moteris (5) 1 d.

Sportui būdinga savita mitologija. Dauguma moterų, siekdamos suformuoti liekną ir gražią figūrą, tiki, kad kilnodamos svorius to niekada nepasieks. Atvirkščiai, – tik dar daugiau priaugs svorio ir suvyriškės, sakoma pranešime spaudai.
Retro mada

Visą pasaulį sužavėjusi apranga papiktino lietuvius: kas tinka paryžietėms, toli gražu nedera lietuvaitėms (18)

Kai 1929 m. Kaune vyko iki šiol precedento neturintis Mados teismas, kuriame tikrąja to žodžio prasme buvo teisiama mada, vakarietiškame pasaulyje išlaisvėjusios moterys dėl nieko nesukdamos sau galvos mėgavosi atradusios naujus siluetus ir puošėsi iki tol neregėtomis puošmenomis.
Apie savo neįprastą seksualinį gyvenimą papasakojusi moteris sulaukė pasipiktinimo

Apie savo neįprastą seksualinį gyvenimą papasakojusi moteris sulaukė pasipiktinimo (49)

Šiais laikais internete naršančius žmones kuo nors nustebinti ne taip jau paprasta. Gyvename internetinio dalijimosi amžiuje, todėl dauguma žmonių jaučiasi viską girdėję ir matę, pasakojimą pradeda independent.co.uk.
Man meilės yra per daug, bet jaučiuosi blogai, atstumdama jo švelnumą

Man meilės yra per daug, bet jaučiuosi blogai, atstumdama jo švelnumą (47)

Neseniai buvau supažindinta su geru šeimos draugu. Mes kalbėjome telefonu apie mėnesį ir praeitą savaitę jis atvažiavo susitikti pirmam kartui. Kadangi gyvena pakankamai toli, dėl finansinių priežasčių nusprendė pasilikti savaitę laiko.
Moterys norėtų, kad vyrai žinotų šias 14 tiesų

Moterys norėtų, kad vyrai žinotų šias 14 tiesų (52)

Vyrai dažnai nesupranta moterų ir jas suvokia kaip mitines būtybes, kurių elgesys yra nenuspėjamas.
7 idealios moters bruožai

7 idealios moters bruožai (43)

Rašytojas ir nepriklausomas autorius Anthony D’Ambrosio dalijasi savo mintimis apie tai, kokia turi būti „pati pačiausia“ moteris, rašo psychologies.ru.
Vardadieniai
Daugardas, Tautė, Ambraziejus
Kaip elgtis su smurtą patyrusiu ar jį mačiusiu vaiku?

Kaip elgtis su smurtą patyrusiu ar jį mačiusiu vaiku? (1) 2 d.

Oficialiais duomenimis, 18 tūkst. nepilnamečių per metus savo namuose arba artimoje aplinkoje mato smurtą, tačiau į teismus patenka tik 2,5 tūkst. bylų, kuriose vaikai dalyvauja kaip liudytojai. Didžioji dalis smurto atvejų „išgaruoja“ iki teismo durų.
Vaikų nutukimą skatina ir vienas netikęs įprotis

Vaikų nutukimą skatina ir vienas netikęs įprotis 2 d.

Kol vaikas mažas, tėvai džiaugiasi jo putlumu, apvaliais skruostukais. Sunerimsta gerokai vėliau, kai atžala įžengia į paauglystę. Tada atsikratyti antsvorio ir išugdyti sveikos mitybos įpročius kur kas sunkiau.
Nepaliaujamas smurtas prie pietų stalo

Nepaliaujamas smurtas prie pietų stalo (10) 2 d.

Mes smurtaujame prieš save ir kitus dažniau nei įsivaizduojame. Į šią problemą kiek kitaip pažvelgė tarptautinės moterų organizacijos „Zonta International“ Vilniaus skyrius, lapkričio pabaigoje surengęs forumą „Nesmurtaukime prie pietų stalo“. Problemą narpliojo dietologė, psichologė ir etnologė. Šiuo renginiu prisidėta prie tarptautinės akcijos „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“.
Istorinės žiemos datos vaikams: proga lavinti patriotiškumą, žaisti ir būti drauge

Istorinės žiemos datos vaikams: proga lavinti patriotiškumą, žaisti ir būti drauge (1)

Žiemą dažniausiai pasitinkame laukdami didžiųjų metų švenčių: Kūčių, Kalėdų, Naujųjų metų. Edukacinė platforma mazujuekspertumokykla.lt siūlo į žiemos kalendorių įtraukti ir kitas svarbias datas, kurios padės su vaikais pasikalbėti apie istoriją, mūsų valstybę, skatinti mažųjų patriotiškumą, sakoma pranešime spaudai.
Kaip pasigaminti fotoaparatą iš degtukų dėžutės?

Kaip pasigaminti fotoaparatą iš degtukų dėžutės?

Norint sukurti originalių nuotraukų, nereikia nei brangios technikos, nei nepaprastų vaizdų. Tam pakanka degtukų dėžutės, fotojuostelės ir dar keleto menkniekių.
10 klausimų, kuriuos turite užduoti pirkdami baldus

10 klausimų, kuriuos turite užduoti pirkdami baldus (7)

Šiandien baldų pirkėjai interneto bei įvairių blogų pagalbą yra gerai informuoti, ir jie neilgai svarsto prieš pasirenkant baldų pardavėją. Jie lengvai randa reikiamą informaciją, gali dalintis savo patirtimi bei nuomone su draugais ir nepažįstamas.
Ekspertai pataria: kokias grindis rinktis 2017-aisiais?

Ekspertai pataria: kokias grindis rinktis 2017-aisiais? (13)

Interjero formavimui pastaraisiais metais lietuviai dėmesio skiria daugiau nei bet kada anksčiau. Kiekvienam įsirengiančiam būstą rūpi, kad jis būtų ne tik jaukus, patogus, bet ir stilingas, atitiktų vyraujančias tendencijas. Vienas svarbiausių interjero elementų – grindys. Žmonės, ieškantys ilgaamžio, kokybiško ir stilingo sprendimo, vis dažniau renkasi medines grindis. Specialistai dalijasi įžvalgomis, kokios medinių grindų tendencijos vyrauja pasaulyje ir kas 2017-aisiais atkeliaus į Lietuvą, sakoma pranešime spaudai.
Kaip tinkamai prižiūrėti kambarinius augalus

Kaip tinkamai prižiūrėti kambarinius augalus (1)

Daugelis augalų mylėtojų susidomi vienu ar kitu augalu dėl jo gražių žiedų ar formų. Po kurio laiko, nors ir prižiūrimas, augalas sunyksta.
JAV komikas Z. Anneris: cerebrinis paralyžius - ne didžiausia mano problema

JAV komikas Z. Anneris: cerebrinis paralyžius - ne didžiausia mano problema (1)

Iš Teksaso valstijos (JAV) kilęs Zachas Anneris (32 m.) tautiečių dėmesį patraukė prieš šešerius metus, patekęs į garsios laidų vedėjos Oprah‘os Winfrey TV šou, skirtą naujų talentų paieškai. Cerebrinį paralyžių turintis teksasietis pasirodė komiko amplua, nustebindamas nemažą dalį auditorijos. Dabar komiko karjerą pasiekęs Zachas sako, kad jo sėkmė yra žmonių, tikinčių tuo, ką jis daro, rezultatas.
Druskos kalnas

Įdomioji istorija: baltieji kristalai vienus pavertė turtuoliais, o kitus pražudė

Pateikiame ištrauką iš tarptautinio bestselerio „Druska: pasaulio istorija“. Knygos autorius yra Mark Kurlansky – amerikiečių žurnalistas, rašytojas, vertėjas, 29 knygų suaugusiesiems ir vaikams autorius.
Sūrio ir kumpio sąjunga

Sūrio ir kumpio sąjunga (1)

Pateikiame ištrauką iš tarptautinio bestselerio „Druska: pasaulio istorija“. Knygos autorius yra Mark Kurlansky – amerikiečių žurnalistas, rašytojas, vertėjas, 29 knygų suaugusiesiems ir vaikams autorius.
Amžius – ne riba: 89-erių rusė keliauja po pasaulį, o 89-erių britas įsidarbino restorane

Amžius – ne riba: 89-erių rusė keliauja po pasaulį, o 89-erių britas įsidarbino restorane (17)

Manote, kad amžius – tai kliūtis mėgautis pilnaverčiu gyvenimu? Tikrai ne. Tai įrodo pasaulį sužavėję senoliai – 89-erių keliauninkė rusė ir tokio paties amžiaus nuobodžiauti nemėgstantis britas, susiradęs darbą restorane.
Kodėl mes nedarome to, ką norime daryti? Valios reikalai

Kodėl mes nedarome to, ką norime daryti? Valios reikalai (2)

Tikriausiai ne vieną dieną pradėjote su mintimi “na jau šiandien tikrai pradėsiu: projektą, sportuoti, mokytis X kalbą, rašyti knygą…”, bet atėjus vakarui aptikote, kad taip nieko ir nepradėjote.
Asmenukių kiekis socialiniuose tinkluose gali pranešti apie psichologines problemas

Asmenukių kiekis socialiniuose tinkluose gali pranešti apie psichologines problemas (3)

Nuotraukos prie žydinčių sakurų, triukšmingo vakarėlio akimirkos, tobula šypsena į jūrą besileidžiančios saulės fone, viena šukuosena, kita, ryškiai raudonos lūpos, paskui – oranžinės, kabantys auskarai vienokie, kitokie, kadras lovoje, dar vienas – tualete.
Daumantas Dvilinskas

„TransferGo“ bendraįkūrėjas D. Dvilinskas: darbas ir gyvenimas nėra atskiriami

Ar jau girdėjote apie emigrantų banką? Taip vaizdingai save vadina finansinių technologijų startuolis „TransferGo“, per pastaruosius keletą metų visiškai pakeitęs pinigus iš ir į Lietuvą siunčiančių migrantų kasdienybę.
Padėkite: man depresija, bet negaliu to parodyti darbe, nes išmes

Padėkite: man depresija, bet negaliu to parodyti darbe, nes išmes (82)

Man labai reikalingas Jūsų patarimas. Esu 29 metų dirbanti moteris. Praeitais metais turėjau problemų dėl nerimo, depresijos, veido tikų ir dar daugybės blogų dalykų.
Ką rengtis: šių metų žiema – pūkuota ir spalvinga

Ką rengtis: šių metų žiema – pūkuota ir spalvinga

Stilistė ir tinklaraščio TryOn.lt autorė Kristina Danilevičė pataria kaip atrodyti gražiai ir madingai šių metų žiemą. Pasak jos, šiemet dominuoja dirbtinis kailis ir netikėtai ryškios spalvos, sakoma pranešime spaudai.
Dizainerė A. Kuzmickaitė: lietuvės kartais baiminasi pirkti dizainerių drabužius

Dizainerė A. Kuzmickaitė: lietuvės kartais baiminasi pirkti dizainerių drabužius (13)

dizainerių drabužius

Dažnai vietoj dizainerių kurtų drabužių renkamės įprastesnius, mat prisibijome, kad išskirtiniai audiniai bus sunkiai prižiūrimi, greitai „nusiskalbs“ ir nusidėvės. Dizainerė A. Kuzmickaitė sako pastebinti, kad klientės dažnai baiminasi dėl to, ar pavyks drabužį prižiūrėti savarankiškai, kartais pasirenka jo nepirkti vien dėl to, kad nenori skirti laiko jo priežiūrai specialiose valyklose, sakoma pranešime spaudai.
Išskirtinių papuošalų kūrėja: „Kūrybos podiumas“ tapo mano verslo pradžia

Išskirtinių papuošalų kūrėja: „Kūrybos podiumas“ tapo mano verslo pradžia (12)

Lietuvoje vis labiau populiarėja tiek tradicinės, tiek iš įvairių šalių atkeliavusios rankdarbių technikos, nes vis daugiau žmonių supranta, jog kūrėjo rankų sušildytas dirbinys yra vertingesnis ir mielesnis nei masiškai gaminami daiktai. O naujovės, tai, kas nematyta, žavi dar labiau, sakoma pranešime spaudai.
5 taisyklės, kaip apsirengti vakarėliui

5 taisyklės, kaip apsirengti vakarėliui (2)

Šventiniai blizgučiai, kaip viršutiniai drabužiai dėvimi apatiniai, moteriškas „vyriškas“ stilius, karališkas aksomas ir buduaro prabanga – visa tai tobulo vakaro esminiai elementai, rašo Žurnalas „Elle“.
Neatrasta Skandinavija: 5 priežastys aplankyti Farerų salas

Neatrasta Skandinavija: 5 priežastys aplankyti Farerų salas (2)

Lietuviai gan neblogai pažįsta Skandinaviją – Švedija ir Norvegija yra tarp populiariausių turistų iš Lietuvos poilsio krypčių. Tačiau yra kitokia, dar neatrasta ir mažai žmonių paliesta Šiaurė – tai Farerų salos, kurių kraštovaizdis yra vienas unikaliausių pasaulyje.
Slapti siaurų Saigono skersgatvių malonumai

Slapti siaurų Saigono skersgatvių malonumai (5)

„Žmogus pasensta tada, kai nustoja stebėtis“, – mano neuronų sistemoje vis sukasi ir sukasi ši kažkokio šiuolaikinio apaštalo citata. Ta proga pirmosios mano viešnagės Saigone dienomis beveik ištiko isterija. Ne ta Isterija, kuri ištinka vargšes Vietnamo moteris, dirbančias Iliuminatų mega gamyklose-miestuose, kur dešimtys tūkstančių jų, pavergtos pasaulinio kapitalizmo, pluša nuo ryto iki sutemų. Pluša, nesutikdamos nei vieno vyro ištisas savaites ar net mėnesius ir to pasekoje susiduria su rimtais psichiniais sutrikimais. Ne, ne tokia.
Rojaus salos – Galapagai

Rojaus salos – Galapagai (4)

Ramiojo vandenyno apsuptos Galapagų salos gerokai nutolusios nuo Lietuvos, bet tai ne kliūtis užkietėjusiems keliautojams. Galapagai – ypatinga gamtos buveinė pasaulio žemėlapyje. Salose patirti įspūdžiai sugriauna visą ankstesnį supratimą apie laukinę gyvūniją.
Miestas, kuriame draudžiama nusikalsti

Miestas, kuriame draudžiama nusikalsti

Publikuojame naujausios Dalios Smagurauskaitės knygos „Saulės sala Sicilija“, kurią išleido leidykla „Aukso pieva“, ištrauką.
Višta, kepta su cinamonu

Višta, kepta su cinamonu (2) 1 d.

Vakare namai kvepėjo cinamonu. Jis ne tik sausainiams ir bandelėms tinkamas, bet ir vištienai. Netikite? Pabandykite pasigaminti. O gal netgi švenčių stalui tiks?
Kulinarija ir kelionės: dvi geriausiai derančios aistros

Kulinarija ir kelionės: dvi geriausiai derančios aistros (3) 2 d.

Kulinarija ir kelionės. Štai pačios didžiausios mano viena kitą papildančios aistros. Pernai drąsiai mečiau sau iššūkį ir savo ištisų metų kelionių maršrutą susidėliojau pagal visiškai neįprastą trajektoriją: norėjau aplankyti tas šalis, kurių virtuvėse ypatingą vietą užima... žuvis.
Kopūstų ir faršo troškinys

Kopūstų ir faršo troškinys (3)

Tai puikus patiekalas, kai norisi šilto maisto ir daug... Puikiai atstoja ir sriubą, ir antrą patiekalą.
Daržovių sriuba su vištiena

Daržovių sriuba su vištiena (4)

Ši sriuba paprasta, bet skani ir visų mėgstama.