Vėlyva motinystė ilgina gyvenimą

Vėlyva motinystė ilgina gyvenimą (18)1 d.

Kaip rodo tyrimai, pirmagimį 33-ejų pagimdžiusios moterys du kartus dažniau nugyvena iki 95-erių metų amžiaus, nei moterys, kurios paskutinį kartą gimdė būdamos 29-erių.
Žolininkės patarimai, kokių augalų reikia turėti namų vaistinėlėje ir kaip jais gydytis

Žolininkės patarimai, kokių augalų reikia turėti namų vaistinėlėje ir kaip jais gydytis (5)1 d.

Liaudies medicinos atstovė, istorikė, žolininkė Rita Balsevičiūtė, daug patirties ir žinių gavusi iš savo senelių, užkalbėtojų, sako, kad negalima neigti liaudies medicinos šimtmečiais kauptų žinių. Vaistinių augalų gerosios, sveikatą stiprinančios, negalavimus mažinančios savybės žinomos nuo senų laikų. Kokių žolelių reikėtų turėti namų vaistinėlėje?
Reabilitacija po UV atakų, arba kas bendra tarp bulvės ir odos jaunystės?

Reabilitacija po UV atakų, arba kas bendra tarp bulvės ir odos jaunystės? (2)1 d.

Net jei savo odą prižiūrime sąžiningiausiai, po vasaros dažna moteris pastebi paryškėjusias smulkias raukšleles apie akis ar lūpas. Viena šių pokyčių priežasčių – net kelis mėnesius trukusios ultravioletinių (UV) spindulių vonios.
Glitimo netolerancijos priežastys ir būdai jų išvengti

Glitimo netolerancijos priežastys ir būdai jų išvengti (14)1 d.

Ar daugelis žmonių iš tiesų netoleruoja glitimo ir kokios to priežastys? Ar tikrai visiems reikėtų vengti produktų, kuriuose yra šio baltymo?
Po 39 tūkst. Lt liekninamosios operacijos vėl sustorėjusiai moteriai reikia perrišti skrandį už 47,6 tūkst. Lt

Po 39 tūkst. Lt liekninamosios operacijos vėl sustorėjusiai moteriai reikia perrišti skrandį už 47,6 tūkst. Lt (17)1 d.

Kažkada buvusi apkūniausia Britanijos paauglė Bethany Walton vėl sustambėjo, todėl jai vėl reikalinga operacija.
5 neabejotini požymiai, kad santykius ištiko krachas

5 neabejotini požymiai, kad santykius ištiko krachas (23)

Beveik kiekvienas turime labai nemalonios patirties – mylimo žmogaus neištikimybė. Žinoma, meilė ne visada būna begalinė ir labai dažnai norint rasti savo antrąją pusę, tenka pabučiuoti ne vieną rupūžę. Tačiau bet kokiu atveju geriau kaip įmanoma greičiau priimti nemalonią tiesą ir suprasti, kad santykiai baigti, rašo portalas DELFI.lv.
Ar verta atleisti išdavystę?

Ar verta atleisti išdavystę? (294)

Visada labai skaudu, kai mus išduoda tie, kuriais pasitikime. Siūlome kartu paieškoti atsakymo į klausimą apie tai, ar verta atleisti apgaulę ir ar tai nebus savęs išdavimas.
Kai dvasingumas ima gadinti santykius

Kai dvasingumas ima gadinti santykius (52)

Dvasingas žmogus, neturintis pakankamai žinių, tampa labai pavojingas šeimoje, „Žinių radijui“ sakė vedų praktikas Vaidas Arvasevičius. Pasak jo, turime būti tokiais žmonėmis, su kuriais šalia esantiems yra gera, o vyras, vedantis dvasiniu keliu šeimą, turi ją harmonizuoti, o ne dar labiau ją destabilizuoti su fanatišku tikėjimu.
Moters dilema: kiek laisvės duoti vyrui?

Moters dilema: kiek laisvės duoti vyrui? (146)Praėjusią savaitę startavo DELFI ir vyrų judėjimo N40 projektas „Gyvenimas prasideda nuo 40-ies“. Portalo skaitytojai buvo pakviesti dalintis savo istorijomis apie viduramžio iššūkius, džiaugsmus ir negandas. Didžiausią įspūdį klubo sekretoriatui paliko korespondencija su „padoraus vyro padoria žmona“. Kas atsitiko?
Vardadieniai
Protenis, Vilgaudė, Steponas, Ingrida
Ar pirmokas, nepažinodamas savo mokytojos, drąsiai žengs į rugsėjo 1-ąją?

Ar pirmokas, nepažinodamas savo mokytojos, drąsiai žengs į rugsėjo 1-ąją? (11)Žaibišku greičiu artėja Nauji mokslo metai, Rugsėjo 1-oji. Visi su jauduliu laukiame šios rudens dienos, Mokslo ir žinių šventės.
Drąsiausiai ir ramiausiai iš visų pradinukų jaučiasi antrokai, trečiokai ir ketvirtokai, kurie pradės Naujus mokslo ir žinių metus jau žinodami, kas jų laukia mokykloje, kokia mokytoja juos pasitiks, kada reikės ateiti į mokyklą ir kodėl reikia mokytis, ruošti namų darbus.
4 žingsniai, kaip mokyti vaikus saugoti savo daiktus

4 žingsniai, kaip mokyti vaikus saugoti savo daiktus (1)

Pradėję lankyti mokyklą, vaikai susiduria su naujais iššūkiais. Nauja aplinka, nauji užsiėmimai, nauji draugai. Ypač pirmokėliai mokykloje dar nemoka sutelkti dėmesio, užsisvajoja, dažnai kažką pamiršta. Štai keletas patarimų, kaip mokyti vaikus būti atsakingus už savo daiktus, jų nepamiršti, nepamesti ir nesumaišyti.
Motinos pagalbos šauksmas: ką daryti su 19-ečiu sūnumi, kuris geria, prasiskolinęs

Motinos pagalbos šauksmas: ką daryti su 19-ečiu sūnumi, kuris geria, prasiskolinęs (134)

DELFI redakciją pasiekė susirūpinusios moters laiškas, kuriame rašoma, kad 19-metis sūnus turi problemų su alkoholiu, lošimu, skolomis. Pataria psichoterapeutas Olegas Lapinas.
Šeštadienį - vaikų atsisveikinimo su vasara šventė sostinės Vingio parke

Šeštadienį - vaikų atsisveikinimo su vasara šventė sostinės Vingio parke (3) 

Paskutinį šių metų vasaros šeštadienį, rugpjūčio 30 d. vilniečių šeimos kviečiamos į vasaros palydėtuves, Vingio parke. Nuo 11 val. iki 17.00 val., čia šurmuliuos: sporto užduotys, kūrybinės dirbtuvės, rekreacinės zonos, prekybos taškai.
Rūšiavimas

Paprasti patarimai, padėsiantys tausoti energiją namuose (33)

Daugelis dar atsainiai žiūri į gamtos išteklių ir energijos taupymą. Gal jiems atrodo, kad gamtos ištekliai neišsenkami, užterštas oras išsivalo savaime, o į bendrą atliekų konteinerį išmestos šiukšlės dingsta ne tik iš namų, bet ir iš planetos? Deja, viskas yra kitaip – planeta baigia išsekti, atmosferos tarša nepaliaujamai didėja, o nerūšiuojamos šiukšlės virsta daug metų yrančiomis atliekų krūvomis... Prisidėti prie planetos gerovės dar nevėlu!
Julios Stiles butas

2-jų aukštų buto interjeras: terasa - su vaizdu į „Empire State“ pastatą (14) 

Štai kaip atrodo Auksiniams gaubliams ir „Emmy“ apdovanojimams nominuotos aktorės Julios Stiles butas. 193 kvadratinių metrų ploto dviejų aukštų butas yra rudų plytų šešių aukštų name, skelbia "All over press".
Išmanieji namai: ką jie gali atskleisti apie savo šeimininkus?

Išmanieji namai: ką jie gali atskleisti apie savo šeimininkus?

Populiarus posakis skelbia: mano namai – mano tvirtovė. Ši erdvė turbūt kiekvienam žmogui – kiek svarbi, tiek ir suasmeninta. Ką apie mūsų charakterį, prioritetus, gyvenimo būdą, materialinę gerovę ir net vertybes gali papasakoti sienos, tarp kurių gyvename?
Poilsio oazė: Vilniuje sukurtas sodas ant stogo

Poilsio oazė: Vilniuje sukurtas sodas ant stogo (26) Vilniuje pristatytas naujas projektas - gamtos oazė ant stogo senamiestyje. Projektuoti sodą unikalioje erdvėje pakviesta landšafto dizainerė Renata Mikailionytė šią užduotį priėmė kaip iššūkį – jai dar nebuvo tekę kurti sodo tokioje neįprastoje aplinkoje. Ji neslepia, kad tai prabangus, sudėtingas projektas.
Zita Kelmickaitė

Australijoje beveik mėnesį praleidusi Z. Kelmickaitė: vėliausiai nutautėja skrandis (19)

Keliaudama po svetimus kraštus etnomuzikologė ir televizijos laidų vedėja Zita Kelmickaitė (62) sako supratusi, kad nesvarbu kur – lietuvis yra lietuvis ir jis visada norės šaltibarščių.
L. Žutautė: be fantazijos ir humoro knyga supanašėtų su instrukcija

L. Žutautė: be fantazijos ir humoro knyga supanašėtų su instrukcija (5)

Vaikiškų knygų autorė bei iliustratorė Lina Žutautė – diplomuota dailininkė, išgarsėjusi knygelėmis apie neklaužadą mergaitę Kakę Makę. L. Žutautė kuria pasaulį, kuriame žaismingai ugdomas vaiko įprotis tvarkytis, klausyti ir girdėti, ką sako tėveliai, bei susidraugauti su tamsa. Pirmoji šios serijos knyga „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“ 2010 metais buvo išrinkta geriausia mažiesiems skaitytojams skirta metų knyga.
Gydytoja šokiruota: pacientės mama prakeikė jos vaikus

Gydytoja šokiruota: pacientės mama prakeikė jos vaikus (157)

„Kraupu, kad pacientės mama šitaip elgiasi su gydytoja“, - piktinasi Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos vyriausioji gydytoja prof. Alina Pūrienė. Ramią darbo popietę į jos kabinetą kūkčiodama įbėgo patyrusi vaikų odontologė. Iš pusiausviros gydytoją išvedė nepagarbus pacientės mamos elgesys. Anot gydytojos, ji buvo užgauliojama, prakeikiami jos vaikai.
Saulės smūgį patyrusi M.Lukošiūtė teigia vis dar nepasimokiusi

Saulės smūgį patyrusi M.Lukošiūtė teigia vis dar nepasimokiusi (2)

Lietuvoje praslinkus neregėtiems karščiams, dažnas laižosi sveikatos žaizdas. Ne išimtis ir jaunosios kartos operos solistė Marta Lukošiūtė. Tiesa, sparčiai karjeros laiptais kylanti dainininkė saulės smūgį patyrė šią vasarą viešėdama Italijoje, kai Lietuvos dar nelepino pragariškas karštis.
Rašytoja ir keliautoja V. Rykštaitė dvyliktokams: neskubėkite stoti bet kur

Rašytoja ir keliautoja V. Rykštaitė dvyliktokams: neskubėkite stoti bet kur (22)Dvyliktoje klasėje mane nuolat kamavo vis tas pats košmaras – pabusdavau naktį išpilta šalto prakaito, ką tik susapnavusi, kad... niekur neįstojau! Atsipeikėjusi džiaugdavausi: „tik sapnas!“ nė nedrįsdama pasvarstyti, o jeigu jis vieną dieną taptų realybe?
Skaitytojos patirtis: motinystė paskatino sukurti savo verslą

Skaitytojos patirtis: motinystė paskatino sukurti savo verslą (4)

Dviejų vaikų mama Rasa Bieliauskaitė pripažįsta, jog būtent motinystė padėjo jai suvokti, kas yra tikrasis gyvenimo džiaugsmas, ir nebijoti kardinalių pokyčių. Juk atsisakyti samdomo darbo ir pasinerti į savo verslo kūrimą – atsakingas žingsnis. Tačiau Lipdukai.eu įkūrėja to nepabijojo ir dabar jau raško verslo vaisius.
Personalo ekspertai: dabar – tinkamiausias metas keisti darbą

Personalo ekspertai: dabar – tinkamiausias metas keisti darbą (1)

Pasak personalo ekspertų, rugsėjo mėnuo – tinkamiausias laikas ieškoti naujo darbo arba keisti senąjį. Ketvirtąjį metų ketvirtį Lietuvos darbo rinkoje numatomas darbuotojų kaitos pikas, kurio metu kvalifikuoto darbo vietų pasiūla taps didžiausia nuo ekonominės recesijos pradžios.
Ką daryti valytojai „su aukštuoju?“

Ką daryti valytojai „su aukštuoju?“ (63)

Per savo dar neilgą gyvenimą man yra tekę studijuoti trijuose skirtinguose universitetuose. Teko ir studentauti, bet juk tai ir yra jaunystės žavesys – kai po smagaus vakarėlio grįžusi namo naktį kaisdavau kavą ir iki ryto ruošdavausi egzaminui.
Mados tendencijos: ką reikia įsigyti naujam sezonui

Mados tendencijos: ką reikia įsigyti naujam sezonui (11) Milane, Paryžiuje, Niujorke ir Londone praėjusios mados savaitės padiktavo pagrindines 2014-2015 metų rudens ir žiemos sezono tendencijas. Naujame sezone dizaineriai ne primeta kokias nors madas, o siūlo rinktis tai, kas tinka konkrečiai jums.
Sulaukė milijono „Instagram“ pasekėjų: musulmonė su hidžabu

Sulaukė milijono „Instagram“ pasekėjų: musulmonė su hidžabu (44) 

Ascia Sarah kasdien socialiniame tinkle „Instagram“ publikuoja savo aprangos nuotraukas, kuriose pagrindinis atributas – hidžabas ant jos galvos. Moteris tradicinį musulmonės galvos apdangalą bando paversti Vakarų kultūros dalimi, rašo be-in.ru.
Pristatomas naujas mados leidinys vaikams

Pristatomas naujas mados leidinys vaikams (4) 

„Mūsų mama yra didžiausia mada“, – taip mados apibrėžimą išpyškino pirmo lietuviško žurnalo apie vaikų madą pagrindinio interviu herojės. Lietuvoje garsios mados pasaulio moters (kokios – sužinosite atsivertę naujo žurnalo puslapius) dukrelės dvynės per kelių valandų pokalbį ir fotosesiją atvėrė komandai kitokius šio, rodos, kasdieniško pasaulio rakursus.
Kaune dizainerė Rasa Rožinskienė pristatė savo pirmąją rankinių kolekciją

Kaune dizainerė Rasa Rožinskienė pristatė savo pirmąją rankinių kolekciją (6) 

Trečiadienio vakarą Kaune dizainerė Rasa Rožinskienė pristatė savo pirmąją rankinių kolekciją „Pasipuošti širdį...“ Kolekcija suskirstyta į tris dalis: „Gėlės“, „Prisiminimai“ ir „Žuvys“.
Spalvingoji Indija: mitologiją ir tikrovę supinančios legendos

Spalvingoji Indija: mitologiją ir tikrovę supinančios legendos

Ko gero kiekviena Indijos vieta turi bent po vieną nuostabią legendą, kurioje sunkiai atskiriamos ribos tarp mitologijos ir tikrovės. Indiškos legendos ne tik gražios ir patraukiančios – jos pažymi pasaulio tvarką. Tokią, kur viskas įvyksta taip, kaip turi įvykti, kur nepažeidžiama pasaulio harmonija. Kur valdo kilmingi ir teisingi. Kur išlaikoma ir gerbiama religinė tradicija.
Noriu prasitęsti atostogas! Majos pamąstymai: kiek pinigų reikia atostogoms ir laimei?

Noriu prasitęsti atostogas! Majos pamąstymai: kiek pinigų reikia atostogoms ir laimei? (15)

Sveiki, mano vardas Maja. Mano atostogos baigėsi tada, kai į užjūrį išvyko mano šeimininkas. Namie likome trise: aš, šeimininkė ir Justė. Pamenu, per paskutines atostogas Palangoje mes visi vaikščiojom tiltu, ir šeimininkas Justei pasakė, kad rytoj jis išplauks kitapus jūros, nes ten daug uždirbs ir galės siųsti namo money money money. Ir dar sakė, kad per atostogas jis būtinai sugrįš.
Bendri pomėgiai: kolegas vienija motociklų gaudesys

Bendri pomėgiai: kolegas vienija motociklų gaudesys (7) 

Neginčijama tiesa, jog bendri pomėgiai gali suvienyti net ir labai skirtingas asmenybes. Bendraminčių sutinkame ne tik draugų susibūrimuose, laisvalaikio užsiėmimuose, bet neretai ir darbe.
Palangoje vykstančio smėlio skulptūrų festivalio nugalėtoju tapo vengras

Palangoje vykstančio smėlio skulptūrų festivalio nugalėtoju tapo vengras (3) 

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje Palangoje vykstančio Tarptautinio smėlio skulptūrų festivalio nugalėtoju paskelbtas menininkas iš Vengrijos Ferencas Monostori.
Šamo vėrinukai su keptais pomidorais

R. Ničajienės „Sezoninės virtuvės“ receptai: šamo vėrinukai su keptais pomidorais (1) 

Kulinarinio tinklaraščio sezoninevirtuve.lt ir knygos „Sezoninė virtuvė: 200 receptų pagal metų laikus“ autorė Renata Ničajienė su naujienų portalo DELFI skaitytojams pateikia šamo vėrinukų su keptais pomidorais receptą.
Tiramisu su obuoliais

Tiramisu su obuoliais (6)

Siūlome tradicinį obuolių pyragą pakeisti originalesniu burnoje tirpstančiu tiramisu desertu:
Sveikas, sotus ir labai skanus desertas – varškės apkepas

Sveikas, sotus ir labai skanus desertas – varškės apkepas (13)

Sporto ir laisvalaikio klubo šeimai asmeninė trenerė – kineziterapeutė Toma Kreivėnaitė jau yra minėjusi, jog prie viryklės nemėgsta praleisti daug laiko, tad pateikia labai greitą ir skanų varškės apkepo receptą.