Vytenis Steponėnas

Ar treniruotis, kai sergi? (2)2 d.

Fizinis krūvis stiprina imunitetą, tad nuolat sportuodami mažinate tikimybę šaltuoju metų laiku dažnai sirgti peršalimo ligomis. O ar žinote, kad persitreniravimas, alina ne tik kūną, bet ir silpnina imunitetą?
Kaip pasirūpinti savo kojomis atšalus orams?

Kaip pasirūpinti savo kojomis atšalus orams?2 d.

Nors mūsų kojas dabar slepia ilgaauliai batai, priežiūros joms derėtų skirti ne mažiau nei vasarą.
Vakarienė besirūpinantiems svoriu: ko, kiek ir kada valgyti?

Vakarienė besirūpinantiems svoriu: ko, kiek ir kada valgyti? (12)

Daugelį mūsų kankina klausimas – valgyti ar ne po šešių vakaro? Net jeigu ir manome, kad geriau nebevalgyti, daugelis su šia užduotimi nesusidoroja. Ką daryti, jei valgyti norisi taip, kad neįmanoma užmigti?
Kokią arbatą geriau gerti ryte, o kurią – vakare?

Kokią arbatą geriau gerti ryte, o kurią – vakare? (11)

Vis mažėjant saulės spinduliams, trumpėjant aktyvaus poilsio gamtoje vakarams, mėgstame, įsisupus į vilnonius apklotus, jaukiai susirangyti namuose minkštasuolyje. Į rankas paimti mėgstamą knygą, žurnalą, įsijungti televizorių. O tada puodelis karštos kvapnios arbatos – neatsiejama vakarinio laisvalaikio dalis.
Du žingsniai sveiko gyvenimo link

Du žingsniai sveiko gyvenimo link

Kartais skundžiamės savo gyvenimu, kad viskas nesiseka ir sveikata blogėja. Tačiau nepamirškime vieno svarbaus dalyko: kad už savo gyvenimą atsakingi esame patys, tad jį pakeisti galime tik patys.
Kaip išgelbėti santykius, jei jis nustojo rodyti dėmesį, išblėso aistra?

Kaip išgelbėti santykius, jei jis nustojo rodyti dėmesį, išblėso aistra? (184)

Mergina negauna pakankamai vaikino dėmesio ir jaučiasi nelaiminga. Vaikinas sako, kad mergina turėtų pati būti atsakinga už savo laimę, nelaukdama iš jo dėmesio. Ar tokia pora turi ateitį? Psichoterapeutas Olegas Lapinas išnagrinėjo situaciją.
Įdomybės apie seksą ir portraukį

Įdomybės apie seksą ir portraukį (38)

Meilės, seksas, malonumas, pasitenkinimas. Šie dalykai domina kiekvieną. Kas yra meilė? Ar viską žinome apie seksą ir malonumą?
Meilės istorija: pirmiausia jį susapnavau, o paskui sutikau

Meilės istorija: pirmiausia jį susapnavau, o paskui sutikau (19)

Mano gyvenimas tekėjo įprasta vaga, tiesa, jis nebuvo rožėmis klotas. Turbūt, kaip ir daugeliui, tai sekėsi, tai ne.
Kartais man atrodo lyg bausmė, kad jis man toks geras ir myli mane

Kartais man atrodo lyg bausmė, kad jis man toks geras ir myli mane (64)

Labas vakaras. Esu Greta, man 25 metai. Šiuo metu, kaip aš pavadinčiau, išgyvenu 25-penkmečio krizę. Pastaruoju metu jaučiuosi kaip nesava.
Vardadieniai
Dobilas, Vygantė, Silvestras
A. Puipa lankėsi senelių namuose

Režisierius A. Puipa apsilankė senelių namuose: čia mirti nenorėčiau (10)

Vienas garsiausių ir labiausiai nusipelniusių Lietuvos režisierių Algimantas Puipa savaitgalį į vienus Nemenčinės senelių namus vyko turėdamas du tikslus – dar kartelį pažvelgti į šių dienų lietuviškuosius namus, kuriuose savo dienas leidžia savimi nebegalintys pasirūpinti senjorai, o taip pat režisierius norėjo šiems, socialiai pažeidžiamiems mūsų visuomenės nariams parodyti savo naujausią kūrinį – dvejus metus kurtą ir daugiau nei 65 000 eurų kainavusį filmą „Edeno sodai“.
Kaip su paaugliais kalbėtis apie pinigus?

Kaip su paaugliais kalbėtis apie pinigus? (4)

Finansų planavimo įgūdžiai yra ne įgimti, o įgyjami. Tačiau ne visada finansiniam raštingumui yra skiriama pakankamai dėmesio. Dėl šios priežasties SEB bankas pradėjo rengti interaktyvias diskusijas 9-12 klasių moksleiviams.
Tapyba ant nėščiosios pilvo

„Pypliukas": naujiena Lietuvoje - tapyba ant nėščiųjų pilvų

Šiandien laidoje matysite: naujiena Lietuvoje – tapyba ant nėščiųjų pilvukų, kaip aktorei Tomai Razmislavičiūtei – Juodei pavyksta suderinti žindymą su darbu, mažojo Mato interviu su krepšininku.
Mokslininkai atskleidė, kokias bjaurias bakterijas atsinešame namo ant batų

Mokslininkai atskleidė, kokias bjaurias bakterijas atsinešame namo ant batų (14)

Dauguma japonų valgo ant tatamio kilimėlių, tiesiamų ant grindų, o miega ant futonais vadinamų čiužinių, kurie nakčiai išvyniojami taip pat tiesiai ant grindų. Tad batų palikimas prie durų tokiuose namuose atrodo visiškai logiškas sprendimas. Tiesą sakant, tai norma daugelyje Azijos šalių. Vis dėlto, įdomu, kad daugelis europiečių ir amerikiečių šeimų nėra pratę įeidami į namus palikti batus prie durų, rašo lifehack.org.
Neįprastos pašto dėžutės

Lietuvos provincijos puošmenos: pašto dėžutės iš pieno bidonų ir aulinių batų (28)

Šį rudenį, paraginti Lietuvos pašto, gyventojai ieškojo ir fotografavo (neį)prastas, įmantriai sumeistrautas pašto dėžutes. Išmonės, kur laiškininkams siūloma palikti laiškus, siuntas ir prenumeruojamus spaudos leidinius, žmonėms nestinga.
Kaip tinkamai uždengti rožes žiemai?

Kaip tinkamai uždengti rožes žiemai?

Dengti ar nedengti? Šis klausimas vėlų rudenį pradeda kamuoti rožių augintojus. O jeigu dengti, tai kaip ir kuo, ir kada?
Provanso detalės interjere: elegantiška prancūziška dvasia

Provanso detalės interjere: elegantiška prancūziška dvasia (2)

Pakanka prisiminti močiutės namus kaime ir nusiramini. Nertos užuolaidėlės ant langų, etažerė su mielais niekučiais... Ypatingai mielas prancūziško kaimo stilius, provincialusis Provansas.
Patarimai, kaip atnaujinti seną vonią

Patarimai, kaip atnaujinti seną vonią (2)

Bėgant laikui vonios kito, sunkias ketaus vonias keitė metalinės. Dabar galima rasti pačių įvairiausių medžiagų santechnikos, tačiau dažniausiai mūsų butuose vonia būna padengta emaliu.
Susipažinkite: cinamonu kvepianti vieno garsiausių Europos rašytojų vaikystė

Susipažinkite: cinamonu kvepianti vieno garsiausių Europos rašytojų vaikystė

Iš Sicilijos salos kilusi ir šiandien Romoje kurianti rašytoja, vertėja ir redaktorė, Nadia Terranova 2012 metais pristatė knygelę vaikams „Brunas. Berniukas, kuris išmoko skristi" (Bruno. Il bambino che imparò a volare), kurią puošia nuostabios Izraelio dailininkės, pelniusios ne vieną reikšmingą tarptautinį apdovanojimą, Ofra Amit iliustracijos.
Vaiva Tučkuvienė

JAV gyvenanti lietuvė: mano gyvenime įvyko daug stebuklų (83)

Vienų pirmųjų grožio ir modelių mokyklų Lietuvoje įkūrėjai Vaivai Tučkuvienei daugelis mados pasaulyje žinomų merginų jaučiasi dėkingos už sėkmingai susiklosčiusę karjerą ir įkvėptą pasitikėjimą savimi.
Stiprios moters taisyklės pagal A. Landsbergienę

Stiprios moters taisyklės pagal A. Landsbergienę (883)

Keturių vaikų mamą, trylikos vaikų darželių ir dviejų mokyklų steigėją, mokslų daktarę Austėją Landsbergienę daug kas galėtų pavadinti stipria moterimi. Ji pati save vadina optimiste ir tikina, kad daug stiprybės jai teikia šeima.
„Trys muškietininkai“

Alexandre Dumas: spalvingas „Trijų muškietininkų“ autoriaus gyvenimas (15)

Alexandre‘as Dumas (tėvas) – vienas skaitomiausių XIX a. rašytojų. Greičiausiai kiekvienas prisimena d’Artanjano ir trijų muškietininkų nuotykius ar išradingą grafo Montekristo keršto planą. Tačiau nedaugelis žino, kad populiariųjų romanų autorius karjerą pradėjo kurdamas dramines pjeses, nevengė išlaidauti ir mėgo pramogauti moteriškoje draugijoje.
Manipuliacijos – kiekviename žingsnyje. Kaip neįkliūti?

Manipuliacijos – kiekviename žingsnyje. Kaip neįkliūti? (2)

„Žodis „manipuliacija“ pas mus atėjo iš prancūzų kalbos, kur šiuo žodžiu būdavo nusakomi miklūs cirko artisto judesiai, klaidinantys žiūrovus...
Nekenčiate boso? 7 žingsniai, kurių privalote imtis

Nekenčiate boso? 7 žingsniai, kurių privalote imtis (3)

Jūs piktas, pavargęs, nelaimingas, o motyvacijos lygis – su minusu. Jeigu į darbą ateinate dar turėdamas energijos darbams, po pokalbio su bosu jos dingsta.
Kaip per 15 minučių nustatyti savo gyvenimo tikslą?

Kaip per 15 minučių nustatyti savo gyvenimo tikslą? (5)

Alan’as Lakein’as, žinomas efektyvios laiko vadybos konsultantas, savo knygoje „How to Get Control of Your Time and Your Life“ (1973) pateikia paprastą būdą kaip išsiaiškinti gyvenimo tikslą. Atsakę viso labo tik į 3 klausimus jūs sugebėsite geriau save pažinti ir suprasti ko išties norite iš gyvenimo.
10 dalykų, kuriuos produktyvūs žmonės padaro prieš miegą

10 dalykų, kuriuos produktyvūs žmonės padaro prieš miegą (7)

Patys produktyviausi žmonės turi tam tikrų kasdieninių įpročių, kurie neabejotinai prisideda prie jų sėkmės. Jie supranta, kad jų sėkmė prasideda ir baigiasi jų psichine ir fizine sveikata, kas beveik absoliučiai priklauso nuo jų įpročių iki tos akimirkos, kai jie atsiduria lovoje, rašo lifehack.org.
Lietuvos dizaineriai kviečia Kalėdų laukti stilingai

Lietuvos dizaineriai kviečia Kalėdų laukti stilingai (4)

Šimtus dalyvių bei dešimtis tūkstančių lankytojų pritraukusi mados mugė „Kodas|477“ su nauju dvelksmu grįžta Kalėdoms.
Kokių spalvų nagų lakas bus madingiausias šį sezoną?

Kokių spalvų nagų lakas bus madingiausias šį sezoną? (13)

Artėja dovanų pirkimo ir ruošimosi šventėms bei šventiniams vakarėliams ir pobūviams metas.
Stiliaus patarimai žiemai

Stlistės patarimai: kaip rengtis šaltąjį sezoną? (3)

Jei kadaise žmogui pakakdavo tiesiog įsisupti į kailį, dabar norime žinoti, kokios jis turėtų būti spalvos. Kitaip tariant, norime ne tik šilumos, bet ir būti madingi.
Veido odos diagnostika: ko reikia mano odai?

Veido odos diagnostika: ko reikia mano odai? (4)

Makiažo gudrybes galite atrasti tik artimiau susipažinę su savo veido oda.
Stanislovas Grubliauskas

Kelionė po Europą už 650 eurų: audros, nakvynė su pelėmis ir tikras gyvenimas (10)

Autobusas, lėktuvas, traukinys – tikrai ne pačios mėgstamiausios Stanislovo Grubliausko transporto priemonės. Panevėžietis jau penkiolika metų į kelių tūkstančių kilometrų keliones mina dviračiu. Šį kartą dviratininko maršrutas buvo Lietuva–Liuksemburgas.
Fotografas pakvietė į kelionę debesų takais

Fotografas pakvietė į kelionę debesų takais

Pagreitintus vaizdo įrašus kuriantis fotografas Donas K. Jensenas Reinyro kalno nacionaliniame parke Vašingtono valstijoje užfiksavo kvapą gniaužiančius vaizdus virš debesų.
Grenlandija

Grenlandija – ledo šalies grožis (6)

Žinote tą pasakymą „niekada nevertink knygos pagal jos viršelį“? Visgi verta patyrinėti, kaip ledkalniais ir ledynais nusėta Grenlandija (liet. Žalioji žemė) kažkodėl patapo „žalia“, o kiek ankščiau atrasta Islandija (liet. Ledo žemė), turinti daug daugiau laukinės faunos ir floros, pavadinta ledo šalimi.
„Timelapse“ vaizdo įrašas apie Porto miestą tapo hitu

„Timelapse“ vaizdo įrašas apie Porto miestą tapo hitu

Kirillo Neježmakovo suvenyrinis vaizdo įrašas iš kelionės Portugalijos Porto mieste tapo interneto hitu, kai nuo lapkričio 11 dienos jis buvo peržiūrėtas daugiau kaip 30 tūkst. kartų.
Kiaušinis bulvėje

Gardžiosios puselės

Artėja šalčiai, vis daugiau laiko praleisime namuose ir vis sočiau norėsis valgyti.
Moteris gamina maistą

7 virtuvės mitai (2)

Esate labai alkani, tačiau tuo pat metu ir labai tingisi. Turite nuo vakar dienos likusio maisto, tačiau šildant jį mikrobangų krosnelėje, prarasite visas maistines medžiagas, tiesa? Čia paneigsime šį ir dar šešis su maisto gamyba, šildymu ir laikymu susijusius mitus, rašo purewow.com.
Sveikuoliški šokoladiniai batonėliai

Sveikuolių šokoladiniai batonėliai su avižomis ir riešutais

Pateikiame sveikuolių šokoladinių batonėlių su avižomis ir riešutais receptą.
Bulvių apkepas

Apkepas su bulvėmis

Pusryčiai su šiuo apkepu bus kvapnūs ir sotūs. Kartais naudoju nuo pietų likusias bulves, kartais specialiai verdu šiam patiekalui. Aprašysiu gamybą 4 porcijoms.