Kaip pačiam atpažinti strumą: požymiai, priežastys ir gydymas

Kaip pačiam atpažinti strumą: požymiai, priežastys ir gydymas (4)21 val.

Pastaruoju metu vis daugiau lietuvių susiduria su struma, t. y. padidėjusia skydliauke. Epidemiologinių tyrimų duomenimis, net 25 proc. Lietuvos gyventojų turi padidėjusią skydliaukę.
Patarimai lieknėjantiems: nenorėkite visko pakeisti per savaitę

Patarimai lieknėjantiems: nenorėkite visko pakeisti per savaitę (3)1 d.

„Kadangi daug žmonių susiduria su viršsvoriu ir visokiomis ligomis, nusprendžiau ir aš parašyti vieną iš lieknėjimo būdų ar tiesiog pasidalinti savo patarimais“,- rašo mitybos ir sveikatos sertifikatą Brockenhursto koledže įgijęs DELFI skaitytojas Tomas Jankauskas.
Nori būti gražios, bet tik gadina odą: klaidos, kurių reikia vengti

Nori būti gražios, bet tik gadina odą: klaidos, kurių reikia vengti (7)1 d.

Rugpjūtį į Lietuvą užsuko tikra vasara. Sugrįžę karščiai vėl sugins poilsiautojus prie vandens ar tiesiog į pievelę pasideginti.
Nuo netinkamai paruošto supermaisto gali prireikti supervaistų

Nuo netinkamai paruošto supermaisto gali prireikti supervaistų (1)1 d.

Tie, kurie rūpinasi savo sveikata, grožiu ir mityba, atpažįsta tokį vieną jausmą. Tą jausmą, kuris užplūsta nusipirkus maisto produktą – mados klyksmą, klykte klykiantį apie neišmatuojamą naudą sveikatai. Dažnai labai brangų, ekologišką, bet be proto turtingos sudėties ir gausų sveikatinių privalumų.
„Tyliuoju žudiku“ vadinama liga: kada verta sunerimti?

„Tyliuoju žudiku“ vadinama liga: kada verta sunerimti? (4)1 d.

Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), virusinis hepatitas yra didžiulė visuomenės sveikatos problema, nes tai yra 7-oji mirties priežastis pasaulyje.
Kokie vyrų bruožai žavi moteris?

Kokie vyrų bruožai žavi moteris? (182)

Galbūt dar mokyklos laikais esate savęs paklausęs, kodėl gražuolė iš paralelinės klasės susitikinėja su tuo metais vyresniu stuobriu?
5 dalykai, kuriuos vyrai privalo padaryti iki 30-ties

5 dalykai, kuriuos vyrai privalo padaryti iki 30-ties (124)

Kiekvienas vyras turi užsibrėžęs gyvenimo tikslus ir nori juos žūtbūt pasiekti. Ypatingai tada, kai draugai ir pažįstami yra jau senai įgyvendinę savo svajones, vairuoja mėgstamus automobilius, susitikinėja su puikiomis moterimis ar yra pradėję savo verslą.
Faktai apie seksą, kurių nežinojote

Faktai apie seksą, kurių nežinojote (60)

Ar gali meilės žaidimai atstoti treniruotes sporto salėje? Žinoma, ne. O ar seksas padeda sulieknėti? Atsakymas – taip, padeda, ir dar kaip. Kuo turiningesnis jūsų intymus gyvenimas, tuo greičiau dailėja figūra.
Skyrybų skausmas neblėsta: kaip paleisti savo žmoną?

Skyrybų skausmas neblėsta: kaip paleisti savo žmoną? (253)

Skyrybas skaudžiai išgyvenantis vyras vis dar tikisi susigąžinti žmoną. Psichoterapeutas Olegas Lapinas padės rasti atsakymą į klausimą ar įmanoma susigrąžinti meilę.
Vardadieniai
Rimtas, Mintarė, Osvaldas, Nona
A. Landsbergienė: kiek laiko vaikai gali praleisti prie ekrano

A. Landsbergienė: kiek laiko vaikai gali praleisti prie ekrano (12)1 d.

Vaikams iki dvejų metų išvis nerekomenduojama leisti laiko prie televizoriaus ar kompiuterio ekrano, o vyresniems – kuo mažiau, „Žinių radijui“ sakė edukologė Austėja Landsbergienė.
Padėkite suprasti: ką aš darau savo gyvenime ne taip?

Padėkite suprasti: ką aš darau savo gyvenime ne taip? (49)

Nusprendžiau jums parašyti, nes noriu, kad padėtumėte suprasti, ką aš darau ne taip savo gyvenime. Net nežinau nuo ko pradėti rašyti, nes turiu daug problemų…
Kaip nekartoti tėvų klaidų

Kaip nekartoti tėvų klaidų (1)

Kurdami savo šeimą, mes esame tikri, kad niekada nekartosime klaidų, kurias darė mūsų tėvai, nekopijuosime brolių ar seserų šeiminių santykių. Tačiau labai dažnai mums kyla tos pačios gyvenimo problemos ir konfliktai, kuriuos sprendė mūsų giminaičiai.
Kaip tinkamai pasiruošti kelionei autobusu su vaikais

Kaip tinkamai pasiruošti kelionei autobusu su vaikais (2)

Kelionė autobusu į Vieną, Berlyną, Varšuvą ar kitą Europos šalį gali būti didžiuliu nuotykiu visai šeimai – kartais dideliu išbandymu. Svarbu, kad tėvai iš anksto apgalvotų ir pasiruoštų kelionei.
11 gudrybių, kurios mažą vonios kambarį pavers didesniu

11 gudrybių, kurios mažą vonios kambarį pavers didesniu (3)

Mažas vonios kambarys gali būti „pakoreguotas“ taip, kad atrodytų ir tarnautų taip pat puikiai, kaip ir visos likusios jūsų namų patalpos. Tereikia žinoti keletą gudrybių! Štai keletas patarimų, kurie padės jums nedidelę vonios kambario erdvę vizualiai išplėsti.
Kad namai būtų jaukūs: 10 paprastų taisyklių

Kad namai būtų jaukūs: 10 paprastų taisyklių (44)

Kaip sužavėti svečius, kad jūsų namuose jie jaustųsi laukiami? Yra mažos detalės, kurios ir sukuria jaukią atmosferą bei jausmą, kad svečiai yra visada laukiami. Štai jos.
Kambarinių augalų laistymas: ką daryti, kai išvykstate?

Kambarinių augalų laistymas: ką daryti, kai išvykstate? (2)

Kambarinių augalų priežiūros rekomendacijose dažnai galima aptikti patarimą augalus laistyti saikingai ir reguliariai. Kaip palaistyti visus augalus laiku, jeigu jų kolekcija viršija dešimt ar daugiau? Siūlome pasinaudoti laistymo per dagtį metodu.
Seną sodo namelį pavertė jaukiu vasarnamiu

Seną sodo namelį pavertė jaukiu vasarnamiu (34)

Reikia turėti lakią vaizduotę, kad pažvelgęs į senutėlį namelį sodininkų bendrijoje pamatytum jaukaus, paprasto, bet šiuolaikinio vasarnamio viziją. Vilniečių šeimai ją įgyvendinti padėjo interjero dizainerė Alina Venskutė.
Gyvenimą kardinaliai pakeitęs M. Vidugiris neslepia: neturėjau likti gyvas

Gyvenimą kardinaliai pakeitęs M. Vidugiris neslepia: neturėjau likti gyvas (146)

„Sėdime kartą namie ir galvojame, kad nebeturime draugų. Iš senųjų tik vienas likęs. Ėmėme juoktis: tai kaip bus? Bet dabar draugų gal net daugiau. Ir nė vieno geriančio. Galiu ant pirštų suskaičiuoti tuos, kuriems per vakarėlius maga koks gurkšnis alaus. Nėra net kalbos, kad važiuodamas švęsti kažkas pasiimtų alaus ar vyno, o „tūsinamės“ ne mažiau“, – pokyčiais nustojus vartoti alkoholį dalijasi vilnietis Mindaugas Vidugiris, kuris anksčiau retame draugų susibūrime nepradėdavo bent trumpos paskaitos apie gerą naminį alų.
Viltė Jasionytė

Vienintelė lietuvė tarp gruzinų: jau pamilau šitą kraštą (28)

Viltė Jasionytė – vienintelė lietuvaitė iš daugiau kaip 2000 savanorių, dirbančių Tbilisyje vykstančiame Europos jaunimo olimpiniame festivalyje. Tačiau į festivalį ji atvyko ne iš Lietuvos. Mergina jau keletą metų su šeima gyvena Gruzijoje ir tikina jau spėjusi pamilti šį gražų kraštą.
Senovinės šermenų tradicijos: šarvojimas, kiaulės pjovimas ir rožančius

Senovinės šermenų tradicijos: šarvojimas, kiaulės pjovimas ir rožančius (19)

Kos­mo­po­li­tiš­ka­me ta­pu­sia­me lie­tu­vių gy­ve­ni­me jau ir mir­tis tu­ri var­to­to­jiš­ką pa­vi­da­lą. Net kuk­lių lai­do­tu­vių kai­na per­ko­pia tūks­tan­tį eu­rų. O ir at­si­svei­ki­ni­mas su mi­ru­siuo­ju ne toks liūd­nas.
Žirgų „mama” svajoja apie baltą žirgą

Žirgų „mama” svajoja apie baltą žirgą (1)

„Žir­gai – pa­tys nuo­sta­biau­si gy­vū­nai“, – mums kal­ban­tis toks tei­gi­nys iš Bri­gi­tos Po­cie­nės lū­pų iš­sprūs­ta ne kar­tą, o ži­ban­čios akys iš­duo­da, kad mo­te­ris nė tru­pu­čio ne­abe­jo­ja šiais žo­džiais. Jos pa­rei­gas api­bū­din­ti sun­ku, tad juo­kau­ja: „Esu nuo­ty­kių par­ke „Tar­za­ni­ja“ gy­ve­nan­čių žir­gų ma­ma.“ Ant smul­kių pe­čių krin­ta žir­gų prie­žiū­ra, pra­mo­gos su žir­gais tu­ris­tams ir jo­ji­mo pa­mo­kos jau­no­sioms rai­te­lėms, bet vi­sa tai dar­bai, ku­rie B.Po­cie­nei lyg ho­bis.
Jei nereikėtų uždirbti pinigų, gyvenčiau kaip vaikystėje

Jei nereikėtų uždirbti pinigų, gyvenčiau kaip vaikystėje (8)

Kaip gyvenčiau, jei nereikėtų uždirbti pinigų? Kaip vaikystėje. Gyvenčiau ramų, džiaugsmingą ir kasdien vis kitokį gyvenimą. Galėčiau rytais neskubėdama pusryčiauti, o tada skubėti į lauką uogauti, karstytis po medžius ar, atsigulus pavėsy, skaityti knygą.
Ką apie jus pasako jūsų vardas socialiniame tinklapyje

Ką apie jus pasako jūsų vardas socialiniame tinklapyje (94)

Šiandien mažai belikę žmonių, kurie nesinaudoja ar bent jau nėra girdėję apie vieną ar kitą socialinį tinklą. Aš pati turiu keletą profilių ir naudoju juos gana plačiai. Bet šiandien noriu pakalbėti ne apie socialinių tinklų naudą, žalą ar paskirtį, bet apie tai, kaip mes juose pasivadiname.
Konkursas: „Kaip gyvenčiau, jei nereikėtų uždirbti pinigų“

Konkursas: „Kaip gyvenčiau, jei nereikėtų uždirbti pinigų“ (14)

Svajoti sveika, nes svajonės mums užaugina sparnus ir galiausiai mes jas pasiekiame. Tad šį kartą kviečiame pasvajoti kartu ir skelbiame konkursą „Kaip gyvenčiau, jei nereikėtų uždirbti pinigų“.
Šito tikrai nesitikėjote: kas atsitinka, kai pripažįstame esantys netobuli

Šito tikrai nesitikėjote: kas atsitinka, kai pripažįstame esantys netobuli (25)

Mūsų daug ir mes Jėga! Kas mes? Mes – tai žmonės, siekiantys tobulybės! Mes – stengiantys būti geriausiais, protingiausiais, gražiausiais, laimingiausiais. Mes niekada neklystantys, visada besišypsantys, pasitempę ir viską suspėsiantys. Mes – superžmonės!
Trūksta saulės? Dizaineriai siūlo rengtis geltonai

Trūksta saulės? Dizaineriai siūlo rengtis geltonai

Pagrindinė 2015 m. pavasario ir vasaros kolekcijų spalva – geltona. Madingi visi atspalviai, pradedant gintariniu ir šafrano, baigiant Michael Kors saulučių geltonumu.
Plius dydžio moterims - didžiulis šou Brazilijoje

Plius dydžio moterims - didžiulis šou Brazilijoje (45)

San Paulo „plius“ dydžio mados savaitėje iššūkis mestas aukštosios mados paradigmoms – surengta moteriškų apvalumų šventė.
Suknelės

Kokios spalvos ir jų deriniai madingi šį sezoną? (5)

Jeigu žiemą paprastai renkamės prislopintus ir gilesnius atspalvius, tai vasara – tradiciškai ryškesnis sezonas. Ši formulė jums pažįstama? Jeigu taip, panašu, kad nelabai atidžiai stebėjote, kas šiuo metu vyksta mados fronte.
Garbanos

Kaip susikurti gražias garbanas nepažeidžiant plaukų? (10)

Ar norėtumėte ryte pabusti ir vos per kelias minutes pasipuošiti puikiomis garbanomis? Jums net nereikės savo plaukų kankinti karštomis žnyplėmis ar kitais pavojingais prietaisais.
Ką verta aplankyti Kroatijoje

Ką verta aplankyti Kroatijoje (73)

Užtenka žvilgtelėti į žemėlapį ir suprasime, kodėl norisi nuvykti į Kroatiją. Skalaujama Adrijos jūros, su gražia gamta: daugiau nei 1000 salų, nuostabiais paplūdimiais, kalnais, ežerais, kurių daugiausia – kalnuose.
Eurokelionė: linksmai, pigiai ir su nuotykiais

Eurokelionė: linksmai, pigiai ir su nuotykiais (2)

Ši istorija apie kalbos barjerus ir žmonių judėjimą Europoje visam gyvenimui įsiminė Nagham, kilusiai iš Izraelio/Palestinos, bet gyvenančiai Naujojoje Zelandijoje.
Kaip išlikti budriems didžiausiame Turkijoje mieste – Stambule?

Kaip išlikti budriems didžiausiame Turkijoje mieste – Stambule? (13)

Visi esame girdėję apie Stambulą – didingiausią ir gražiausią Turkijos miestą, kuriame persipina didinga Bizantijos imperijos ir Osmanų laikų istorija. Miestą, įsikūrusį tarp dviejų žemynų – Azijos ir Europos. Matyt, dauguma esame jį ir aplankę ne kartą.
Dviračių kultūra Lietuvoje: ko galime pasimokyti iš kitų Europos šalių?

Dviračių kultūra Lietuvoje: ko galime pasimokyti iš kitų Europos šalių? (5)

Nebūtina pasiremti statistika, kad galėtum teigti, jog dviratininkų skaičius pastaraisiais metais Lietuvoje gerokai ūgtelėjo. Maža to, dviratininkai šiandien buriasi į bendruomenes, diskutuoja, kaip galėtų prisidėti prie saugios dviratininkų kultūros populiarinimo. Tuo galima bus įsitikinti ir rugpjūčio 23 d. Vilniuje, kai išskirtine „Velomaratono“ trasa pajudės didžiausio šalyje dviračių renginio dalyviai.
Marinuotų daržovių asorti

Marinuotų daržovių asorti1 d.

Šis receptas atsiųstas konkursui „Gardžiausias mano konservavimo receptas“. Kviečiame dalyvauti ir jus!
Konservuotų baklažanų troškinys

Konservuotų baklažanų troškinys1 d.

Šis receptas atsiųstas konkursui „Gardžiausias mano konservavimo receptas“. Kviečiame dalyvauti ir jus!
Smaližiams: morenginis pyragas su vasaros uogomis

Smaližiams: morenginis pyragas su vasaros uogomis (1)1 d.

Šiltuoju metų sezonu galime džiaugtis ne tik lysvėse derančiomis daržovėmis, bet ir visų taip mėgstamų vaisių bei uogų gausa. Braškių ir žemuogių sezonas jau beveik baigėsi, tačiau prasideda aviečių, vis dar dera vyšnios ir trešnės, slyvos, kiti kaulavaisiai.
Pyragas su varškės, kumpio ir morkų lapų įdaru

Pyragas su varškės, kumpio ir morkų lapų įdaru

Morkų lapus dar prieš kelis metus be jokių skrupulų išmesdavau į kompostinę, tačiau vieną dieną akį patraukė straipsnis apie morkų lapų gydomąsias savybes. Sudomino ir paskatino pabandyti, o pabandžius sustoti jau nebebuvo įmanoma. Žiemą, kai sunaudoju šaldytus lapelius, jų užsiauginu ant palangės iš nupjautų morkų galiukų, o dabar – pats morkų lapų sezonas darže ir turguje.