Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (13)
Į valtį karpiai sušoko iš baimės
Stopkadras/Youtube.com

Į valtį karpiai sušoko iš baimės

Aplink motorinę valtelę siauroje upėje iš vandens vienu metu iššoka šimtai karpių. Nors tai gali pasirodyti kaip ataka - ir net padaryti rimtos žalos - žuvys tai daro ne iš smalsumo ar norėdamos įbauginti, o iš baimės, skelbia „Discovery“.

Filmuoti vaizdai, kaip JAV Ilinojaus valstijos Spoono upėje šimtai ar net tūkstančiai iki kelių kilogramų sveriančių azijinių karpių švysčioja ore greta nedidelės motorinės valties, paskelbti dar praėjusių metų pabaigoje, tačiau daugumos interneto vartotojų buvo atrasti neseniai. Dalis žuvų krito tiesiog į valtį, kur tapo nežvejotu laimikiu.

Specialistai nurodo, kad Spoono upėje prisiveisė tiek rajų ir vislių azijinių karpių, kad daugelyje vietų jų telkiasi tuntai.

„Su šia problema dirbu daugiau nei dešimt metų ir mačiau daygybę filmuotų vaizdų, bet šitas yra vienas įspūdingiausių. Oho. Tai, ką matote klipe, yra kelios azijinių karpių rūšys, jie apniko mažą upę ir dar pasidaugino. O šokinėja, nes juos išgąsdino motoro garsas - jie itin baikščios žuvys“, - sakė Didžiujų ežerų žuvininkystės komisijos komunikacijų vadovas Marcas Gadenas.

Azijiniai karpiai į JAV buvo buvo atvežti maždaug prieš 50 metų ir auginami žuvininkystės fermose, tačiau kai kurie iš ten paspruko į gamtą. Jie ypač rajūs ir vislūs, per metus sugeba padidinti savo svorį apie 20 proc.

Sparčiai plisdami azijiniai karpiai naikina įprastines žuvis. Naikinti šiems karpiams pasitelkti kariškiai.

Azijiniai karpiai kelia pavojų ir žvejams bei turistams. Žuvys yra labai stiprios, sugeba aukštai iššokti iš vandens. Jau buvo užfiksuota atvejų, kai būriais iššokę iš vandens Azijos karpiai tapdavo tarsi „akmenų kruša“ ir sužeisdavo valtyse sėdinčius žmones.

Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Skaitomumo indikatorius

157417893
Tiek kartų perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaičiuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaitė publikacijų nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)

Apklausa

Copyright © 1999-2016 DELFI. All rights reserved.  Atsakomybės apribojimas