Ukrainos prezidentas Zelenskis lankėsi Rytų Ukrainoje (1)

203649
REUTERS
2021 m. balandžio 9 d. 13:20
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį, balandžio 8 d., pasakojo apsilankęs Rytų Ukrainoje.

Tai nutiko po to, kai išaugo įtampa dėl užsitęsusio konflikto su Rusija. Kijevas ėmė skambinti pavojaus varpais dėl Rusijos pajėgų netoli Ukrainos ir Rusijos sienos telkimo, taip pat dėl paaštrėjusio smurto palei Ukrainos Domnbaso regione esančią kontaktinę liniją, skiriančią Ukrainos karius ir Rusijos remiamus separatistus.

Rusija tvirtina, kad kariniai veiksmai yra gynybiniai. Aukšto rango Rusijos pareigūnas tikina, jog Maskva neketina kištis į 2014-aisiais Rytų Ukrainoje įsižiebusį konfliktą.

V. Zelenskis antradienį paragino NATO paspartinti Ukrainos prisijungimo prie Vakarų karinio aljanso planą. Jo komentarai iš karto susilaukė Maskvos priekaištų – buvo teigiama, kad Kijevo nusiteikimas dėl NATO gali dar labiau apsunkinti situaciją. Ukraina ir Rusija dėl suintensyvėjusio karinio konflikto smurto apkaltino viena kitą. Pasak Kijevo, karinis konfliktas nuo 2014 m. nusinešė 14 tūkst. žmonių gyvybes.

Iš Ukrainos Krymą atėmusi ir nuo 2014-ųjų okupavusi Rusija neigia siunčianti karius ir sunkiąją karinę techniką į Donbasą. Ukrainos valdžios pajėgos ir prorusiški separatistai vieni kitus kaltina paliaubų Donbase pažeidimu.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai