Ukrainoje protestuotojai susirėmė su policija dėl evakuotųjų iš Kinijos (1)

4283
REUTERS
2020 m. vasario 21 d. 11:57
Vidurio Ukrainoje dešimtys žmonių ketvirtadienį susirėmė su policija dėl vyriausybės planų vienoje medicinos įstaigoje karantinuoti iš Kinijos, kur siaučia koronavirusas, evakuotus žmones.

Šeši autobusai atvežė evakuotuosius prie to medicinos centro, o juos lydėjo teisėsaugos pareigūnai, parodė Ukrainos žiniasklaida.

Policininkai turėjo išsklaidyti protestuotojus, užblokavusius kelią, vedantį į medicinos centrą, kad juo galėtų pravažiuoti autobusai. Demonstrantai sukūrė kelis laužus ir išdaužė mažiausiai tris autobusų langus. Tuo metu dalis evakuotųjų mojavo Ukrainos vėliavomis, o kai kurie iš jų slėpė savo veidus už užuolaidų.

Ukrainos premjeras Oleksijus Hončarukas socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė „skubiai“ vykstantis į protestų vietą Naujuosiuose Sanžaruose centriniame Poltavos regione, stengdamasis numalšinti įtampą.

Anksčiau ketvirtadienį Kijevas evakavo dešimtis Ukrainos ir kitų šalių piliečių iš Kinijos, o prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino savo tautiečius pademonstruoti solidarumą ir prisiminti, kad „visi mes esame žmonės“.

Ukrainoje neužfiksuota nė vieno užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejo.

Pietų Korėja ketvirtadienį pranešė apie pirmąjį šalyje užfiksuotą mirties nuo naujojo koronaviruso atvejį, vienoje ligoninėje atsiradus naujam užkrato židiniui ir užsikrėtusių šiuo virusu žmonių skaičiui šalyje perkopus 100.

Kinijoje ši liga pareikalavo per 2,2 tūkst. gyvybių, o ji diagnozuota daugiau nei 75 tūkst. žmonių. Dar šimtai žmonių užsikrėtė daugiau nei 25 užsienio valstybėse.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai