Uigūrų autonominio regiono jaunimas vakariečiams: mes tokie patys kaip ir jūs (0)

677
REUTERS
2020 m. sausio 26 d. 16:24
Kalbant apie Sindziangą, Pekinas mėgsta nuolat kartoti, kad ten jau trejus metus nebūta rimtesnio teroristinio išpuolio ir pagaliau pavyko atkurti stabilumą.

Tik ką tokie teiginiai iš tikrųjų reiškia ten gyvenantiems žmonėms? 31 metų Mevlanas Arkinas dienomis rūpinasi „Airbnb“ stiliaus būstu nuomai, o vakarais repuoja. Jaunas kūrybingas vyras sako, kad dieną dirba tam, kad pragyventų, o vakarais – kad turėtų prasme gyventi.

Sindziango gyventojo teigimu, per pastaruosius šešerius metus jis metė du darbus valstybiniame sektoriuje, nes norėjo daryti tai, kam jaučia aistrą.

M. Arkinas taip pat teigia, kad Siandziange ir Vakarų pasaulyje gyvenantis jaunimas šiandien niekuo nebesiskiria – nei mąstysena, nei apranga, nei užsiėmimais bei pomėgiais.

M. Arkinas svajoja išgarsėti kaip reperis, o 21 metų Gulzar Turdi norėtų tapti aktore. Merginos teigimu, jos įkvėpimo šaltis ir sektinas pavyzdys – garsi Sindziango kino žvaigždė Dilraba Dilmurat.

Gulzar tvirtina, kad nuo mažų dienų domino per televiziją rodyti grožio konkursai, labai norėjo tokiame savo jėgas išbandyti ir pati.

Pietiniame Sindziange, kur ir gyvena, universitete mokosi labai mažai merginų. Vienoms duris į studijas užtrenkia finansinės problemos, kitoms trukdo pasenusios socialinės normos. Gulzar įsitikinusi: studijuoti ir realizuoti save turėtų visos jaunos moterys.

Kol jaunimas siekia ambicingų tikslų, vyresnioji karta bando perprasti, kaip veikia skaitmeninė ekonomika. Vienas iš tokių – 55 metų ūkininkas iš Alati kaimo Emanjanas Tawakulis. Internetinė prekyba ir mobilieji atsiskaitymo metodai jo pajamas padidino net penkis kartus.

Ir E. Tawakulis ne vienintelis toks. Praeitais metais Sindziange žemės ūkio produkcijos pardavimai internete ūgtelėjo 45 proc.

O net 76 proc. autonominio uigūrų regiono gyventojų jau naudojasi išmaniaisiais telefonais. Dauguma jais perka internete ir atsiskaito. Skaitmeninė ekonomika, kiekvienais metais auganti mažiausiai dešimt procentų, tampa pagrindiniu regiono ekonomikos augimo varikliu.

O augimas vietos žmones gelbėja iš skurdo, neraštingumo ir ekstremizmo spąstų – ir leidžia siekti savo svajonių.

Rekomenduojame

Naujausi