Trumpas gina sprendimą apleisti kurdus Sirijoje (3)

5337
REUTERS
2019 m. spalio 8 d. 14:33
JAV prezidentas Donaldas Trumpas savo sprendimą apleisti kurdų kovotojus Sirijoje pavadino rinkimų kampanijos pažado pasitraukti iš „nesibaigiančio karo“ Artimuosiuose Rytuose įgyvendinimu, bet Senato respublikonų daugumos lyderis perspėjo, kad šis sprendimas yra naudingas Rusijai ir Iranui.

JAV lyderis pareiškė, kad amerikiečių pajėgos atsitrauks dėl numatomo Turkijos puolimo prieš kurdus Sirijoje, kurie daug metų drauge su amerikiečiais kovojo su „Islamo valstybe“ (IS). Tačiau D. Trumpas taip pat pagrasino sunaikinti Turkijos ekonomiką, jei Ankara nueis per toli.

Net tvirčiausi D. Trumpo sąjungininkai Kongrese reiškė pasipiktinimą perspektyva, kad bus apleisti Sirijos kurdai, pavadinę šį sprendimą katastrofiška klaida.
D. Trumpas sakė suprantantis kitų Respublikonų partijos lyderių kritiką, bet su ja nesutinkantis ir teigė taip pat galintis nurodyti šalininkus, nors to nepadarė.
Amerikiečių ir turkų kariams drauge patruliuojant pasienio zonoje, buvo išardytos užtvaros, turėjusios apsaugoti kurdus, nes buvo gautas patikinimas, kad Turkija neįsiverš.

Sprendimas atitraukti JAV pajėgas Sirijoje buvo paskelbtas tokiu metu, kai Atstovų Rūmų demokratai inicijavo D. Trumpo apkaltos tyrimą dėl to, ar jis pakenkė nacionaliniam saugumui ir piktnaudžiavo įgaliojimais siekdamas iš Ukrainos ir kitų užsienio šalių neigiamos informacijos apie savo politinį varžovą, buvusį viceprezidentą Joe Bideną.

Vykstant apkaltos tyrimui, D. Trumpas, regis, susitelkė į savo politinių pažadų tesėjimą, net rizikuodamas pasiųsti neraminantį signalą Amerikos sąjungininkams užsienyje.
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį paskelbė, kad šalies kariuomenė pasirengusi bet kurią akimirką pradėti operacijas prieš kurdų kovotojus Sirijoje.

Rekomenduojame

Naujausi