PSO paskelbė pasaulinę ekstremalią situaciją dėl koronaviruso (0)

4726
REUTERS
2020 m. sausio 31 d. 14:13
Jungtinių Tautų sveikatos apsaugos agentūra ketvirtadienį paskelbė Kinijoje prasidėjusį naujojo koronaviruso protrūkį tarptautinio masto ekstremalia visuomenės sveikatai padėtimi.

Šis retai skelbiamas įvertinimas turėtų padėti geriau koordinuoti tarptautines pastangas įveikti šią ligą.

JAV sveikatos apsaugos pareigūnai ketvirtadienį pranešė nustatę pirmą šalyje atvejį, kai asmuo užsikrėtė koronavirusu nuo kito žmogaus. Kaip pranešama, vienas vyras užsikrėtė šiuo nauju virusu nuo savo žmonos.

Pirmas asmuo, kuriam JAV buvo diagnozuotas šis virusas, buvo į šeštą dešimtį metų įkopusi moteris, neseniai apsilankiusi koronaviruso protrūkio židiniu tapusiame Kinijos Uhano mieste. Jos sutuoktinis Kinijoje nesilankė. Ketvirtadienį naujojo koronaviruso aukų skaičius išaugo iki 170, juo užsikrėtę yra daugiau nei 7 700 žmonių, pranešė Kinijos vyriausybė.

Filipinų ir Indijos vyriausybės ketvirtadienį patvirtino, kad šalyse užfiksuoti pirmieji užsikrėtimo nauju koronavirusu atvejai,

Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos pareigūnai penktadienį pranešė, kad šalyje dviem asmenims pirmąkart buvo nustatyta naujo pavojingo koronaviruso, išplitusio pasaulyje per Kinijoje prasidėjusį protrūkį, infekcija.

Tūkstančiai turistų ketvirtadienį buvo išleisti iš vieno didžiulio kruizinio laivo, atplaukusios į Italijos uostą.

Italijos užkrečiamųjų ligų institutas ištyrė mėginius, paimtus iš Kinijos pilietės, kuriai pasireiškė karščiavimas, ir kartu su ja keliavusio asmens, bet paaiškėjo, kad nė vienas jų koronavirusu neužsikrėtęs, nurodė Sveikatos apsaugos ministerija.

Rekomenduojame

Naujausi