Motinos dėl koronaviruso netekęs baltarusis kaltina Baltarusijos prezidentą (15)

6003
REUTERS
2020 m. balandžio 17 d. 09:03
Prancūzijoje gyvenantis baltarusis, dėl naujojo koronaviruso netekęs mamos, kreipėsi į policiją ir parašė pareiškimą prieš gimtosios šalies prezidentą, kaltindamas Baltarusijos vadovą Aleksandrą Lukašenką nesiėmus reikiamų priemonių kovoje su pandemijos plitimu.

Aleksandras Matvejevas sako į policiją kreipęsis dėl savo motinos, 68 metų Lidios Matvejevos, mirties balandžio 2 dieną Baltarusijos Vitebsko mieste.

Baltarusijai nuo 1994 metų vadovaujantis A.Lukašenka buvo vienas iš skeptiškiausiai naujojo koronaviruso klausimu nusiteikusių pasaulio lyderių ir delsė imtis priemonių ligai suvaldyti.

Kovo pabaigoje žurnalisto paklaustas dėl prieštaringai vertinamo sprendimo dalyvauti ledo ritulio varžybose, prezidentas atsakė : „Čia nėra jokių virusų. Jūs čia matote skraidžiojančius kokius nors virusus?“.

Baltarusijos sveikatos apsaugos ministerija, raginanti žmones vengti kontakto su kitais ir taip užkirsti kelią ligos plitimui, skelbia, kad COVID-19 pražudė 36 žmones. Nepaisant to, A. Lukašenka tvirtina, kad visi mirusieji turėjo kitų rimtų sveikatos problemų. Dar pirmadienį prezidentas samprotavo, kad Baltarusijoje naujasis koronavirusas greičiausiai nenumarino nė vieno.

L.Matvejevos mirties liudijimas, kurio nuotrauką „Reuters“ atsiuntė velionės artimieji, skelbia, kad „pagrindinė mirties priežastis – koronavirusas“.

A.Lukašenkos administracija ir vidaus reikalų ministerija į prašymus pakomentuoti situaciją nesureagavo.

Rekomenduojame

Naujausi