Kinijoje moksleiviai lavinami tradiciniais šokiais (0)

110
REUTERS
2020 m. spalio 28 d. 14:58
Viena Kinijos Gansu provincijos Dunhuango miesto vidurinė mokykla tradicinį Dunhuango šokį pavertė savotiška visus moksleivius apjungiančia mankšta, kurios tikslas dvilypis – tiek kultūros propagavimas, tiek fizinio lavinimo skatinimas.

Šokių pamoka įkvėpta figūrų, aptiktų Mogao urvuose – tai 1650 metus skaičiuojantis UNESCO pasaulio paveldo objektas, kur saugoma per 2 tūkst. spalvotų skulptūrų ir per 45 tūkst. kvadratinių metrų freskų.

Neseniai Kinijos valdžia ugdymo įstaigoms pristatė naujas rekomendacijas, kuriose nurodoma didinti ir gerinti moksleivių fizinį lavinimą. Tiek pradinės, tiek vidurinės mokyklos skatinamos visiems mokiniams per dieną užtikrinti bent vieną fizinio lavinimo užsiėmimą ir pasirūpinti estetinio lavinimo pamokomis.

Šokio žanras itin vertinamas dėl gracingų judesių, kuriems reikia ne tik jėgos, bet ir geros pusiausvyros. Šokis moksleiviams idealiai tinka kaip mankšta per pertraukas, o stebėti tokį užsiėmimą – tikras malonumas.

Pirmą kartą tokia šokiu paremta mankšta paruošta dar 2015 metais, jai reikalingi įgūdžiai ir sunkus darbas. Kaip teigia mokyklos atstovai, šokį privalu išmokti visiems naujokams, nes jis ne tik propaguoja vietos kultūrą, bet ir skatina moksleivius didžiuotis savo miestu ir jo tradicijomis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai