Izraelyje pradėta „žaliojo leidimo“ programa (10)

733
REUTERS
2021 m. vasario 22 d. 16:11
Izraelis pradėjo įgyvendinti „žaliojo leidimo“ programą, leidžiančią nuo koronaviruso pasiskiepijusiems žmonėms naudotis viešosiomis paslaugomis, kurios yra neprieinamos nepasiskiepijusiems gyventojams.

Nuo sekmadienio skiepai nuo COVID-19 Izraelyje tapo savotišku statuso simboliu. Šalies piliečiai, paskiepyti dviem „Pfizer“ vakcinos dozėmis arba persirgę COVID-19, gauna „žaliąjį leidimą“, kuris išduodamas kaip QR kodas arba atspausdintas dokumentas, jeigu asmuo neturi išmaniojo telefono.

Gavus šį leidimą, galima lankytis sporto klubuose, baseinuose, viešbučiuose, pramogų įstaigose ir sporto renginiuose. Restoranai ir barai į sąrašą bus įtraukti kovo mėnesį. Taisykles pažeidusios įmonės bus baudžiamos baudomis, o vyriausybė grasina „žaliuosius leidimus“ padirbinėsiančius gyventojus sodinti už grotų.

Izraeliui gruodžio mėnesį pradėjus sparčią vakcinavimo programą, bet vieną vakcinos dozę gavo maždaug pusė iš 9 mln. šalies gyventojų. Tiesa, pastarosiomis savaitėmis izraeliečiai nebeskuba skiepytis, nes nerimauja dėl ilgalaikio ir trumpalaikio šalutinio poveikio arba nesiryžta vakcinacijai dėl turimų sveikatos problemų.

Pranešama, kad ateinančiomis savaitėmis nepasiskiepiję izraeliečiai neva taip pat bus įleidžiami į pirmiau minėtas vietas, bet turės pateikti neigiamo koronaviruso testo rezultato įrodymą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai