„Įstatymas ir teisingumas“ laimėjo rinkimus Lenkijoje (0)

275
REUTERS
2019 m. spalio 14 d. 14:32
Lenkijos valdančioji dešiniojo sparno partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) laimėjo sekmadienio rinkimus Lenkijoje, surinkusi 43,6 proc. balsų ir užsitikrinusi absoliučią daugumą būsimos kadencijos parlamente, rodo balsavusių rinkėjų apklausos ir paskelbti daliniai oficialūs rezultatai.

Viešosios nuomonės tyrimų agentūros „Ipsos“ ir rinkimų komisijos duomenimis, PiS užsitikrino 239 mandatus 460 vietų žemuosiuose parlamento rūmuose.

Ekspertai perspėjo, jog įtikinama PiS pergalė reiškia, kad partija gali tęsti teismų sistemos reformas ir taip gilinti konfliktą su Europos Sąjunga (ES). Bendrijos atstovų teigimu, pertvarkos gali apriboti Lenkijos teismų nepriklausomybę.

Valdžioje nuo 2015 metų esanti PiS labiausiai taikėsi į rinkėjus skurdesniuose rajonuose ir daugiausia dėmesio skyrė šeimos vertybėms, įvesdama naują vaiko pašalpą, mokestinių lengvatų mažas pajamas gaunantiems gyventojams, taip pat padidindama pensijas ir minimalų atlyginimą.

Lenkijos faktiniu lyderiu laikomas J. Kaczynskis prieš sekmadienio rinkimus surengė itin poliarizuojančią kampaniją, per kurią užsipuolė seksualines mažumas ir atmetė Vakarų liberaliąsias vertybes. Jis sulaukė galingos Lenkijos Katalikų Bažnyčios, darančios didelę įtaką kaimiškųjų vietovių gyventojams, paramos.
Opozicinė „Pilietinė koalicija“ (KO) rinkimuose gavo 27,4 proc. balsų (131 vietą)

Jos lyderis - kadenciją baigiantis Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas, kurį palaiko daugiausia miestiečiai.

Jie kritikuoja valdančiuosius dėl skaldančios politikos, teismų reformų, didelio atgarsio sulaukusių kyšininkavimo skandalų ir visuomeninės žiniasklaidos monopolizacijos.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai