Sveikatos receptas. Endokrinologė: sutrikusią hormonų veiklą galima diagnozuoti ir palietus rankasDietistės auksinė taisyklė, kaip numesti svorio (3)

21645
2020 m. birželio 4 d. 16:24
Šįkart laidą skiriame skydliaukei. Pagal Higienos instituto duomenis, 2019 m. Lietuvoje skydliaukės ligomis sirgo 51 žmogus iš 1000. VUL Santaros klinikų gydytoja endokrinologė sako, kad sergančiųjų daugėja, o atskirti, ar žmogaus hormoninė veikla sutrikus, kartais pakanka pažiūrėti į žmogų ir paliesti jo rankas. „Jei rankos šiltos ir drėgnos, galima spręsti, kad žmogaus skydliaukė gamina per daug hormonų“, — sako endokrinologė.

Susilpnėjusi skydliaukės veikla turi įtakos žmogaus svoriui, gaminant nepakankamai hormonų, žmogus gali priaugti svorio. Tačiau dietistė Vaida Kurpienė sako, kad žmonės dažnai kaltina įvairias ligas ar sutrikusią hormonų veiklą ir teisinasi, kad numesti svorio negali dėl hormonų. Dietistė tikina, kad puikiai numesti svorio gali ir sergantys hipotiroze, tik reikia imti ir tai daryti. O auksinė svorio metimo taisyklė - susikurti rutiną ir jos laikytis.

Taip pat šį sekmadienį — Tėvo diena, tad „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė papasakos apie vyrų sveikatą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai