Delfi rytas. Lietuvoje sparčiai plinta britiškoji atmaina: ar ne per anksti imtasi karantino švelninimo? (4)

48087
2021 m. kovo 16 d. 08:45
Šiandien sukanka lygiai metai nuo pirmojo karantino įvedimo ir maitinimo bei apgyvendinimo įstaigų uždarymo. Per tą laiką 42 000 darbo vietų sukuriantis verslo sektorius teigia nesulaukęs praktiškai jokios Vyriausybės paramos, todėl šiandien, 11 val. įvairiuose šalies miestuose bus rengiama „Paskutinė verslo vakarienė“. Ko siekiama šia protesto akcija laidoje papasakos Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidente Evalda Šiškauskiene.

Vyriausybė paskelbė apie Lietuvoje sparčiai plintančią britiškąją atmainą, kuri yra labiau užkrečiama, o su ja siejamas ir didesnis gyventojų mirštamumas. Ar Lietuva ne per anksti ėmėsi karantino švelninimo, jei ši atmaina vis labiau plinta? Apie tai kalbėsime su Kembridžo universiteto virusologijos ir bioinformatikos doktorante Ingrida Olendraite.

Karantinas pakeitė vilniečių prausimosi įpročius – karšto vandens vartojimo duomenys rodo, kad šiokiadieniais sostinės gyventojai gyvena „amžino savaitgalio“ ritmu. Kokių įdomybių apie mus atskleidžia vandens naudojimo įpročiai laidoje pasakos Vilniaus šilumos tinklų komunikacijos vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai