Rusijos, Turkijos ir Irano lyderiai derėjosi dėl bendradarbiavimo Sirijoje (1)

1853
REUTERS
2019 m. vasario 15 d. 16:06
Rusijos, Turkijos ir Irano lyderiai tarėsi dėl glaudesnio bendradarbiavimo dėl Sirijos, Vašingtonui ruošiantis išvesti savo pajėgas iš šios karo draskomos šalies.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pakvietė Turkijos lyderį Recepą Tayyipą Erdoganą ir Irano vadovą Hassaną Rouhani derybų į pietinį Sočio miestą. Sirų prezidentą Basharą al Assadą remiantys Maskva ir Teheranas bei sukilėlius palaikanti Turkija save pozicionuoja kaip svarbiausius užsitęsusio Sirijos konflikto žaidėjus.

JAV vadovaujama tarptautinė koalicija pasisako už tolesnį puolimą prieš džihadistus, tačiau Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė, kad Vašingtonas planuoja grąžinti Sirijoje dislokuotus kariškius namo.

Per ketvirtadienį įvykusį susitikimą su V. Putinu R. T. Erdoganas pareiškė, jog JAV sprendimas pasitraukti iš konflikto reiškia, kad kitoms užsienio galybėms dabar svarbu bendradarbiauti dėl Sirijos.

Anot R. T. Erdogano, bendradarbiavimą didinančios Rusija ir Turkija sutiko imtis „bendro patruliavimo“ siekdamos suvaržyti „radikalų grupuotes“ Idlibo provincijoje – sukilėlių vis dar kontroliuojamame Sirijos šiaurės vakariniame regione. Turkų prezidentas atskleidė, kad buvo pasiektas „karinis susitarimas“ dėl bendro patruliavimo misijos, bet išsamiau šio klausimo nekomentavo.

Rekomenduojame

Naujausi