Penkių afganistaniečių advokatė: pareigūnai brutaliai nevykdė EŽTT sprendimo (49)

13862
2021 m. rugsėjo 21 d. 10:53
Penkių afganistaniečių, dėl kurių Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) pradėjo bylą prieš Lietuvą, advokatė Asta Astrauskienė teigia, kad minėtas teismo sprendimas buvo priimtas, kai Afganistano piliečiai buvo Lietuvoje – apsistoję vienoje sodyboje, pasak jos, laukė teisinių sprendimų. Pasieniečiai tikina, kad jų turėta informacija buvo kitokia.

migrantų advokatės A. Astrauskienės tvirtinimu, valstybė „brutalia jėga“ nevykdė EŽTT sprendimo.

Kaip gynybinę poziciją valstybės pareigūnai užima tokią – kaltina advokatus. (…) Tampa labai sunku dirbti advokatui ir atstovauti žmogaus teises, jei tu matai, kad demokratinėje valstybėje tu esi kaltinamas dėl to, kad tu vykdai savo pareigą ir darbą“, – antradienį Liberalų sąjūdžio frakcijos posėdyje Seime sakė A. Astrauskienė. Ji teigė, kad pas pasieniečius su minėtais Afganistano piliečiais atvyko iš sodybos, kurioje jie laukė valdžios sprendimų.

„Jie buvo Lietuvoje. Sutartį su jais sudariau 6 dieną Lietuvoje“, – akcentavo A. Astrauskienė. Ji patikino, kad buvo mačiusi minėtų piliečių dokumentų skaitmenines kopijas.

A. Astrauskienė paaiškino, kad penki Afganistano piliečiai su ja susisiekė per sodybos Rimšėje savininkus.

„Viskas yra labai paprasta, gyvenimiška ir žmogiška. Ten yra sodyba, kurioje gyvena žmonės ir šie penki afganistaniečiai, kai visiškai išseko, baigėsi maistas ir vanduo, atėjo momentas, kai jie išėjo ir paprašė šių žmonių pagalbos“, – sakė A. Astrauskienė.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai