Paskutinė stotelė Vengrijoje: vengrų perspėjimai lietuviams ir sirų migrantų ašaros (0)

9200
Mindaugas Bajarūnas, DELFI.TV
2015 m. rugsėjo 25 d. 12:24
DELFI fotožurnalistas Artūras Morozovas ir TV reporteris Mindaugas Bajarūnas leidosi į kelionę, norėdami iš įvairių Europos vietų, didmiesčių ir kaimelių patyrinėti pabėgėlių krizę ir susipažinti su Europos naujakuriais, pasiryžusiais tokiai sudėtingai kelionei.

Sutemus Vengrijos Hedješhalomo kaimelis visiškai ištuštėja. Čia esančią gyvybę išduoda tik keletas ilgiau dirbančio baro kieme rūkančių vyrų, visai šalia geležinkelio stoties.

Hedješhalomas – tai jaukus pasienio kaimelis, paskutinė Vengrijos geležinkelio stotis, nuo kurios trijų kilometrų atstumą iki Austrijos pasienio nesunkiai galima įveikti pėsčiomis.

Baro lankytojai, sužinoję, jog esame iš Lietuvos, teiraujasi, o kaip mūsų šalis reaguoja į šią krizę ir kiek pabėgėlių yra pasiruošusi priimti.

“Turėtumėte jų bijoti,” - pataria plikagalvis su stikline raudonojo ir priduria, jog būtent baimės nuotaikomis gyvena tris tūkstančius gyventojų turintis Hedješhalomas.

Susukti į pledus kūdikiai nešami ant rankų, sunkiau einantys stveriasi į parankę draugui - atvykėliai greitu žingsniu seka policijos automobilio švyturėlių blyksnius ir tamsiomis Hedješhalomo gatvelėmis juda pirmyn.

Didžiulė eilė eina nuosavų namų kvartalu, besižvalgydama į šviečiančius kaimelio gyventojų langus, kuriuose verda jų kasdienis gyvenimas. Žmonės tarsi nenujausdami apie tūkstantinę eiseną už namo langų, sėdi prie TV ekrano ar gamina vakarienę.

Į siro Ahmado Mubayed parankes įsikibę du sunkiau einantys jo draugai.

“Sirijoje palikau per daug – savo tėvą, mamą, dvi seseris ir žmoną. Palikau viską, ką turiu. Priimti sprendimą išvykti buvo sunkiau, nei pati kelionė. Aš palikau tai, kas brangiausia, ir išvykau į nežinią. Europa mums yra visai nepažįstama, mes neturime jokio supratimo, ko čia galime tikėtis, be to, jog čia yra taika,” - atvirai, taisyklinga anglų kalba savo istoriją pasakoja iš Damasko kilęs Ahmadas.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai