aA
Besikeičianti ekonominė situacija verčia keistis ir darbo rinką. „Delfi TV” laidoje „Verslo požiūris” besisvečiavusi „Manpower“ verslo plėtros vadovė Lietuvoje Evelina Latyšovič ne tik pristatė naujausią darbuotojų poreikių tyrimą, tačiau ir pasidalijo savo įžvalgomis, kokius darbuotojų lūkesčius turės patenkinti darbdaviai bei kokias darbo vietas siūlys ateities darbdaviai.

Atsižvelgia į darbo ir poilsio balansą

„Manpower“ kartu su elgsenos pokyčių technologijų įmone „Thrive“ atliko plataus mąsto tyrimą, kurio metu apklausė 5000 biuro bei administracijos darbuotojų Australijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose apie jų lūkesčius darbdaviams pandemijos metu. Atliekant tyrimą norėta šias įžvalgas paversti ir realiais veiksmais.

„Šis tyrimas Lietuvai yra aktualus plačiąja prasme. Visame pasaulyje yra stebimas talentų trūkumas ir mes Lietuvoje neatsiliekame. Esame rinkos stygiuje“, – pastebėjo E. Latyšovič bei pridūrė, kad matydami šias įžvalgas ir tyrimo rezultatus galime priimti sprendimus.

Anot laidos „Verslo požiūris“ pašnekovės, atlyginimas dažnai nebūna lemiamas faktorius renkantis darbovietę. Vis dažniau kalbama ir apie lankstumą darbe, kuris pasižymi ne tik darbu iš namų. Siekiant išlaikyti darbuotojus bei būti konkurencingomis įmonės turi iš naujo peržiūrėti darbo sąlygas bei naudų paketus.

„Pastebėjome, kad lankstaus darbo sąvoka yra daug platesnė, nes 64 proc respondentų pažymėjo, kad norėtų pereiti prie keturių darbo dienų savaitės gaunant tą patį atlyginimą. Tuo tarpu 45 proc darbuotojų paminėjo, jog jiems yra svarbu pasirinkti savo darbo pradžios ir pabaigos laiką savarankiškai.

Evelina Latyšovič
Evelina Latyšovič
© DELFI / Karolina Pansevič

Mes kalbame apie situaciją kuomet nėra svarbu, kurioje geografinėje lokacijoje yra darbuotojas ir darbdavys ar kiek laiko juostų juos skiria. Darbuotojas nori rinktis pats ir čia kalbame apie situaciją kuomet darbuotojas gali besti pirštu į žemėlapį ir pasakyti, kad nuo rytojaus dirbs čia. Tai sunku įgyvendinti, tačiau judame šia linkme“, – laidoje „Verslo požiūris“ pasakojo E. Latyšovič.

Įdomu tai, kad kas penktas darbuotojas sutiktų dirbti keturias dienas per savaitę siekdamas geresnio poilsio ir darbo balanso už atitinkamai mažesnį atlygį. Tačiau kartu specialistė pažymi, kad darbo nuo 8 iki 17 val vis dėlto bus ir ateityje, nes ne visos organizacijos taip pat sparčiai judės naujų tendencijų link. Tačiau tokios įmonės nebus patrauklios darbuotojams.

Papildomų naudų pokyčiai

Laidoje pasiteiravus, kaip bėgant metams keitėsi požiūris į darbovietėje siūlomas papildomas naudas, specialistė atkreipė dėmesį, kad jos buvo įvairiai suprantamos skirtingais laikotarpiais. Tačiau itin svarbia išlieka emocinė ir fizinė gerovė, kurią daugelis laiko prioritetu. „6 iš 10 apklaustųjų teigia, kad norėtų turėti galimybę sportuoti biuro patalpose. Siekiant užtikrinti darbuotojų emocinę ir fizinę gerovę taip pat yra organizuojami žygiai, kitos fizinės veiklos.

Kartu įmonėse didėja ir poreikis psichologų, psichoterapeutų bei kitų specialistų konsultacijoms. Reikėtų daugiau dėmesio atkreipti į tai, nes atsiliekame šioje kategorijoje. Tai naujai atsiradusi paklausa, nes šiuo metu stresą darbe patiria net 38 proc darbuotojų. Šios pagalbos labai reikia ir jie (darbuotojai) to netraktuoja kaip papildomos naudos, o kaip būtinybę. Darbuotojai tikisi sveikos, o ne toksiškos darbo aplinkos. Daugiau nei 70 proc apklaustųjų nurodė, kad tikisi palaikančio vadovo ir komandos, kuria gali pasitikėti“, – įžvalgomis dalijosi E. Latyšovič.

Kristina Ciparytė, Evelina Latyšovič
Kristina Ciparytė, Evelina Latyšovič
© DELFI / Karolina Pansevič

Laidos „Verslo požiūris“ pašnekovė nurodė, kad jau kurį laiką stebima, kad visi svertai yra darbuotojų pusėje. Tačiau įmonėms E. Latyšovič taip pat patarė individualizuoti naudų paketus bei atsižvelgti į kiekvieną darbuotoją individualiai.

Kada didinti atlyginimus?

„Manpower“ verslo plėtros vadovė Lietuvoje pastebėjo, kad dalis įmonių jau šiuo metu užbėga įvykiams už akių bei peržiūri galimybes pakelti atlyginimus savo darbuotojams ar daro tarpinius atlyginimų kelimus. Paprastai atlyginimai būna keliami rudens pradžioje arba artėjant Naujiesiems metams.

„Svarbu suprasti, kad reikia investuoti. Suprantu, kad ne visos įmonės gali sau tai leisti ir ne visos įmonės gyvena savo klestėjimo laikotarpiu, bet tarpinis atlyginimų peržiūrėjimas turi būti. Nebūtina vytis infliaciją, kuri yra rekordinė, bet reikėtų tai daryti su strategija ir atitinkama komunikacija, kad darbuotojai nesijaustų pamiršti.

Blogiausia, ką galėtų daryti darbdavys, tai engti šį klausimą ir apsimesti, kad jo nėra. Reikia atvirai kalbėti, ką gali organizacija, nes atvirumas ir skaidrumas yra svarbūs. Kiek esi atviras su darbuotojais, tiek gali tikėtis, kad darbuotojai bus linkę visus etapus išgyventi kartu“, – sakė specialistė.

Norinčioms keistis įmonėms „Manpower“ verslo plėtros vadovė patarė pasinaudoti su tuo dirbančių įmonių pagalba, o kartu atvirai kalbėtis su darbuotojais apie reikalingus pokyčius, išgirsti jų nuomones.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
1.0000

Paulauskas apie valdžios sprendimus: teorijos, kaip gyvensime 2030 m., verslui netinka

Prieš kelias savaites Seime vykusiame posėdyje apie energetikos kainų krizę nuskambėjo siūlymas...

Verslo požiūris. Paulauskas apie siūlymą pirkti Astravo AE elektrą: tai buvo provokacija (1)

Prieš dvi savaites Seime vykusiame posėdyje apie energetikos kainų krizę nuskambėjo siūlymas...

Romavoskis apie energetinės krizės pasekmes: daliai verslų dabartinė situacija primena deguonies prisukimą

Įspėtų apie atleidimą darbuotojų skaičius – dvigubai didesnis nei pernai. Tai pirmadienį...

Juščius apie biometanu varomą traktorių: esame ledlaužiai, nes didieji koncernai dar neturi tokios technologijos (2)

Prieš savaitę Rokiškyje pradėtas gaminti pirmas Lietuvoje biometanu ir elektra varomas...

Top naujienos

Karo ekspertai: tarp norų ir galimybių veriasi vis didesnė praraja (2)

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai teigia, kad...

Didžiausi atlyginimai Lietuvoje: vienoje įmonėje – 33 tūkst. eurų vidurkis medianų sąraše ir „Vičiūnų“ įmonė

Rugpjūtį 20 įmonių Lietuvoje mokėjo didesnius kaip 10 tūkst. eurų prieš mokesčius vidutinius...

Perspėja: Putinas ruošia dar vieną skubų kreipimąsi į tautą (1)

Pasibaigus vadinamiems referendumams Rusijos okupuotose Ukrainos dalyse Vladimiras Putinas...

Pas Putiną atvykęs Lukašenka žarstė patarimus dėl iš šalies bėgančių rusų (10)

Vakarų nepripažįstamas Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka pirmadienį prieš derybų...

Liutauras Elkimavičius

Sovietinė vaikystė buvo ne silpniems: prisiminė, kaip tarybinis režimas atrodė vaikams iš po stalo (3)

Čia tik „medinis“ juokelis, tačiau vaikystė SSRS – išskirtinis patyrimas. Tėveliai...

Už blizgaus konfeti debesies – varžovus pasmerkęs antausis ir sena paauglystės svajonė specialiai Delfi iš Kelcų

Du Lietuvos sunkiasvoriai Brigita Gustaitytė ir Eventas Gužauskas pasaulio kiokušin karatė...

Tiesioginė transliacija / Iš esmės: ką darysime su nuo mobilizacijos bėgančiais rusais? (1)

Laidoje dalyvauja: Laurynas Kasčiūnas, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas...

Pasienyje su Sakartvelu – 20 kilometrų eilės, pasiųsti rusų kariai  internetinėse grupėse kilo panika (5)

Sakartvelo finansų ministerijos Pajamų tarnyba, atsakinga už muitinių darbą, pranešė, kad,...

Karas Ukrainoje. Dėl „referendumų“ rezultatų jau dabar kelios šalys pasiuntė Rusijai žinią Rusija mobilizuotus šauktinius siunčia tiesiai į frontą

Volodymyras Zelenskis per savo kasdienį vakarinį kreipimąsi paragino rusus priešintis...