Taip atsitiko su Ėriškiuose veikiančia vienintele parduotuve „Ėriškių gojus“, priklausančia R. Maženio įmonei. Šiai įmonei Panevėžio apygardos teismas birželio 8 dieną paskelbė bankrotą.

Paskelbė bankrotą

Kad sunkus laikotarpis ir paskelbtas R. Maženio įmonei bankrotas, patvirtino savininkas Rimantas Maženis.

„Įmonei paskelbė bankrotą, todėl ir uždaroma parduotuvė. Nebeduoda dirbti. Bankroto administratorius Ėriškiuose pardavinėja pastatus. Bankrutuoja visa R. Maženio įmonė, kuria priklauso ir parduotuvė „Ėriškių gojus“. Pardavus pastatą, kuriame yra parduotuvė, tikriausiai galėtų įsiteigti ir kita parduotuvė. Tačiau toks pardavimas vyktų ilgai, nes ir bankroto procesas nėra trumpas“, – nedaugžodžiavo R. Maženis ir sakė, kad situacija yra bloga.

Užsidarys po dviejų savaičių

Ėriškių kaimo gyventoja Irena Gritėnienė apgailestavo, kad gyvenvietėje neliks vienintelės maisto prekių parduotuvė.

„Užsidaro vienintelė maisto prekių parduotuvė, kuri priklauso R. Maženio įmonei. Sovietmečiu čia buvo prekybos centras, o kai buvo privatizuotas, atsidarė parduotuvė „Ėriškių gojus“. Pagal pateiktą informaciją parduotuvė užsidarys po dviejų savaičių. Jau dabar nebevežamos prekės, todėl aišku, kad turimos prekės bus išparduotos ir parduotuvė užsidarys“, – aiškino ėriškietė.

Ėriškiuose nebelieka maisto prekių parduotuvės

Duonos – į Panevėžį

Pasak I. Gritėnienės, Ėriškių gyventojams – rūpestis.

„Pats didžiausias rūpestis – kur pirksime duoną. Dėl mėsos gaminių rūpesčio nėra, nes tris kartus per savaitę į Ėriškius atvažiuoja autoparduotuvė.

Tačiau duonos, kruopų teks važiuoti į Panevėžį arba Upytę. Į Ramygalą sunkiau nuvažiuoti, nes autobusai iš Ėriškių nevažiuoja“, – pasakojo I. Gritėnienė ir teigė, kad sunkiausia bus senjorams.

Seniūnas susirūpinęs

Upytės seniūnijos seniūnas Giedrius Koženiauskas teigė, jog žino apie parduotuvės „Ėriškių gojus“ uždarymą.

Giedrius Koženiauskas

„Uždarius parduotuvę, ėriškiečiai maisto produktų važiuos pirkti ne tik į Panevėžį, bet galės vykti ir į Upytę, ir į Ramygalą. Upytėje yra net trys parduotuvės. Galvojame apie ateitį ir bendravome su „Aibės“ parduotuvės atstovu Gediminu Ražausku.

Pasiūlėme jiems plėtrą, bet „Aibei“ reikia didesnių patalpų nei siūlėme. Be to, bandėme kalbėti su UAB „Šilažolė“ atstovais. Žiūrėsime, kaip bus. Ėriškiečius šiek tiek gelbėja autoparduotuvė, bet apie maisto prekių parduotuvę galvojame“, – aiškino Upytės seniūnas.

Oficialios informacijos neturi

Ėriškių kaimo bendruomenės pirmininkė Virginija Giedraitienė taipogi sakė girdėjusi apie uždaroma „Ėriškių gojus“ parduotuvę.

„Oficialios informacijos apie parduotuvės uždarymą neturiu. Tačiau, jeigu apie tai kalbama, vadinasi, ji bus uždaryta. Sprendžiama problema. Su seniūnu teko kalbėtis, nes ir jam rūpi, ar bus parduotuvė Ėriškiuose. Jis sakė, kad galbūt „Aibė“ arba „Šilažolė“ atidarytų, bet galutinio varianto nėra. Tikslios informacijos kol kas neturime. Teko girdėti, kad „Aibė“ susidomėjo, bet jiems reikia didesnių patalpų nei yra siūlomos“, – sakė V. Giedraitienė.

Virginija Giedraitienė

Stebisi, kad parduotuvė užsidaro

Bendruomenės pirmininkės nuomone, vienintelė maisto prekių parduotuvė Ėriškiuose turėjo išsilaikyti.

„Nėra konkurentų, todėl turėtų išsilaikyti. Juolab kad panašios parduotuvės išsilaiko net mažesniuose miesteliuose. Ėriškiai nėra tokia maža gyvenvietė – gyvena apie 600 žmonių. Todėl keista, kad parduotuvė neišsilaikė. Parduotuvėje turi gauti visas priklausomas paslaugas, o Ėriškiuose jau koks pusmetis to nebuvo – net banko kortele negalėjai atsiskaityti. Upytėje išsilaiko net trys parduotuvės. Manau, kad Ėriškiuose – gera niša parduotuvei atsirasti. Gal taip ir bus“, – svarstė V. Giedraitienė ir teigė, kad tuščia niša turėtų susidomėti verslas.

Gavo pasiūlymą

Prekybos įmonių aljanso „Aibė“ narys, Jolantos Ražauskienės individualios įmonės vadovas Gediminas Ražauskas laikraščiui „Tėvynė“ teigė žinąs apie uždaromą Ėriškiuose parduotuvę ir sakė, kad buvo siūlyta steigti ten „Aibės“ parduotuvę.

„Buvo siūloma, bet pasiūlytos labai mažos patalpos, vos ne veranda. Normaliai parduotuvei reikia didesnių patalpų nei verandos dydžio. Pirkėjų poreikiai pasikeitę ir reikia normalių patalpų, kad parduotuvėje jaustųsi gerai. Todėl atsakymas dėl „Aibės“ buvo toks, jeigu bus pasiūlytos normalios patalpos, kodėl gi ne – parduotuvė bus. Beje, pravažiavau per Ėriškius, nemačiau patalpų, kuriose būtų galima įrengti parduotuvę“, – pasakojo G. Ražauskas.

Ėriškiuose nebelieka maisto prekių parduotuvės

Ėriškiečiams teks pakentėti

Pasak G. Ražausko, negerai, jei Ėriškiuose nebebus parduotuvės.

„Parduotuvę įrengti reikia normaliose patalpose. Palapinėje parduotuvės neįrengsi. Kita vertus, parduotuvėje turi gerai jaustis ir darbuotojai, ir pirkėjai. Bankroto administratorius užsiims pastatų, kurie priklauso R. Maženio įmonei, pardavimu, bet tai neįvyks greitai. Per vieną naktį parduotuvės neįsteigsi.

Šiaip Ėriškiai domina, tačiau bet kokios patalpose steigti parduotuvę negali. Pirkti patalpų negali, nes kainos šiuo metu beprotiškos netgi Ėriškiuose. Prasideda nuo 40 tūkst. eurų“, – kalbėjo G. Ražauskas ir teigė, kad Ėriškių gyventojams teks pakentėti, kol jų gyvenvietėje atsidarys kita parduotuvė.

NUOMONĖ

Panevėžio rajone užsidaro vienintelė Ėriškiuose veikianti maisto prekių parduotuvė „Ėriškių gojus“, priklausanti R. Maženio įmonei. Šiai įmonei Panevėžio apygardos teismas birželio 8 dieną paskelbė bankrotą, todėl po poros savaičių ėriškiečiams būtiniausių maisto prekių pirkti teks važiuoti į Panevėžį, Upytę arba Ramygalą. Panevėžio rajono gyventojai gerai žino mažmeniniam prekybos tinklui UAB „Šilažolė“ priklausančias parduotuves.

Ėriškiuose nebelieka maisto prekių parduotuvės

Bendrovės direktorė Vidutė Stasė Audickienė, nors teigė, kad šiuo metu dėl pabrangusios elektros energijos įjungtas taupymo režimas, pagalvotų apie parduotuvės atidarymą Ėriškiuose.

„Kaip ir visos šalies mažieji prekybos tinklai, taip ir mūsų bendrovei priklausančios parduotuvės priverstos taupyti. Tačiau galvojame apie ateitį ir ant pagrindinio bendrovės pastato stogo Panevėžio mieste statome 45 kW saulės elektrinę. Mūsų bendrovei rajone priklauso keturiolika parduotuvių ir galima atidaryti penkioliktą parduotuvę Ėriškiuose. Jeigu pastatai yra likę, tai kodėl gi neatidarius šioje gyvenvietėje parduotuvės. Tuo labiau kad turime ir mažesnėse gyvenvietėse veikiančias bendrovei „Šilažolė“ priklausančias parduotuves. Žinoma, reikia pagalvoti ir nuvažiuoti į vietą bei įvertinti situaciją. Tik su manimi kol kas dar niekas nekalbėjo.

Beje, „Šilažolei“ priklausanti parduotuvė yra Upytėje. Tai prekes pristatyti į Ėriškius problemų nebūtų. Šiaip dabartiniu metu parduotuvės bankrutuoti gali. Tai nieko keisto. Aukštadvaryje turime parduotuvę, kuri vos išsilaiko, bet jos, nors yra ant uždarymo ribos, neuždarome, o padedame išgyventi. Be duonos žmonių palikti negali.“

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės