Tokį sprendimą komitetas ketvirtadienį priėmė įvertinęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pastabas dėl Seime svarstomos lošimų verslo pertvarkos – įsigaliojus naujai tvarkai, savivaldai būtų suteiktos itin abstrakčios teisės sprendžiant dėl leidimų.

„Nustatome, kad savivaldybės taryba, nagrinėdama bendrovės prašymą išduoti sutikimą atidaryti ar steigti lošimo organizavimo vietą ar toliau tęsti veiklą, vadovaujasi konkrečios lošimų organizavimo vietos poveikio viešajai tvarkai, švietimui, kultūrai, visuomenės sveikatai, gyvenamajai aplinkai, kriminogeninei situacijai įvertinimo kriterijais“, – posėdyje tvirtino komiteto vadovas Mykolas Majauskas.

Pasak jo, konkrečius kriterijus nustatytų kiekviena savivaldybė.

Lošimų priežiūros tarnybos vadovas Virginijus Daukšys sako, kad savivaldos dalyvavimas steigiant lošimų vietas būtinas.

„Kas ne kitas, o savivalda žino, kokia yra situacija vietoje ir pati nuspręstų, kiek lošimų vietų reikia jos teritorijoje“, – komitete teigė jis.

Pasak jo, Vilniuje yra 100 lošimų vietų, Kaune – apie 70, tuo metu Joniškyje – tik dvi, o Akmenėje jų iš viso nėra.

Dabar verslui leidimus lošimų verslui išduoda Lošimų priežiūros tarnyba. Jie yra neterminuoti ir norint gauti tereikia įvykdyti du reikalavimus – turėti atskirą įėjimą ir nustatytą lošimų automatų skaičių.

V. Daukšio teigimu, tarnyba iš savivaldos, bendruomenių ir gyventojų gauna daug skundų, nes nei savivalda, nei tarnyba negali leidimų atšaukti, jeigu dėl lošimų vietos ar veiklos kyla problemų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės