Į šį sąrašą siekiama įtraukti ir prekės pobūdį, tapatumą, savybes, gamybos ar ruošimo būdus. Nesant šių apibūdinimų būtų galima prekės ženklo neregistruoti ar registraciją atšaukti.

Tokias Prekių ženklų įstatymo pataisas Seime registravo Sveikatos reikalų komiteto narys Remigijus Žemaitaitis. Jis sako, kad priėmus pataisas bus išvengiama klaidinančių vartotojus prekių ženklų.

„Kad nebūtų tokių problemų kaip „sviestas sviestuotas“, „daktaras desertas“, – BNS sakė R. Žemaitaitis.

Pasak jo, ne Maisto ir veterinarijos tarnyba turi vertinti, ar prekės ženklas klaidina pirkėjus.

„Tegu tuo užsiima gal Konkurencijos tarnyba, atsakinga už reklamos taisyklių laikymąsi. Gal Lietuvių kalbos komisija. Veterinarija būtų atsakinga tik už sudėtį, kokybę, higienos reikalavimus“, – teigė parlamentaras.

Maisto ir veterinarijos tarnyba anksčiau skelbė, kad Kauno įmonė negali naudoti prekės ženklo „sviestas sviestuotas“ ant jos gaminamo riešutų kremo produkto, nes jis yra augalinės kilmės, o matomas žodis „sviestas“ gali klaidinti vartotojus.

Lapkritį kilo ažiotažas dėl saldumynų parduotuvės „Daktaras desertas“ pavadinimo ir logotipo, nes jis esą klaidina žmones.

Dabar prekės ženklas neregistruojamas arba jo registracija pripažįstama negaliojančia, jeigu jis gali suklaidinti visuomenę, pavyzdžiui, dėl prekių ar paslaugų rūšies, kokybės ar geografinės kilmės.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)