Maisto ir veterinarijos tarnyba

Lenkiškuose baravykuose – musmirių pėdsakai  (37)
2015 m. spalio 12 d. 17:21
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) gavo informaciją Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF apie galimai nesaugius lenkiškus grybus, rašoma tarnybos pranešime spaudai.
Patikrino prekybos centruose parduodamą medų  (63)
2015 m. spalio 7 d. 19:05
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) siekdama įvertinti, kokios kokybės medus parduodamas Lietuvoje , taip pat ar jis saugus, ištyrė didžiuosiuose Vilniaus , Kauno , Klaipėdos , Šiaulių prekybos centruose ,, Maxima LT “, ,, Norfos mažmena “, ,, Rimi Lietuva “, ,, Palink “ ir „ Prisma “ parduodamo medaus mėginius.
Tai, kas vyksta išpuoselėtame vaikų darželyje, sunku net suvokti  (149)
2015 m. spalio 7 d. 17:32
Keiksmažodžiai, moteris žeminantys necenzūriniai žodžiai, nuo figūros iki aprangos kritikuojama išvaizda, kasdienis rėkimas.
Ragina grąžinti nesaugius plaktuvus  (20)
2015 m. spalio 6 d. 13:38
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Čekijos, kad plastikiniuose plaktuvuose „Whisk Akcent” (gamintojas – „Yangjiang Tansung Industrial Co., Ltd.“, Kinija ) nustatyta pirminių aromatinių aminų migracija, rašoma tarnybos pranešime spaudai.
Nauji medžioklės reikalavimai šernų kiekį sumažins perpus  (25)
2015 m. spalio 5 d. 21:37
Nepavykstant sustabdyti jau antrus metus Lietuvoje plintančio afrikinio kiaulių maro, Maisto ir veterinarijos tarnyba sugriežtino medžioklės reikalavimus, kad iki 2017 metų balandžio šernų populiacija būtų sumažinta maždaug perpus – iki 25 tūkst.
Uždrausta parduoti galimai suklastotą žuvį  (4)
2015 m. spalio 5 d. 17:18
Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė tiekti į rinką klaidingai paženklintą ir galimai suklastotą japoninio ungurio filė „Unagi“, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime.
Primena pamišimą: katės, kurios turi savo fanų klubą ir švenčia gimtadienius  (60)
2015 m. spalio 2 d. 19:42
Prieš metus Vilniuje duris atvėrė dvi kačių kavinės. Pirmoji buvo „ Murrr Cafe “ darbą pradėjusi pernai metų balandžio 30 dieną. Kiek vėliau, nuo spalio 30 dienos, klientus įsileido ir „Cat cafe“. Ją įkūrė keturi vyrai – Romas Žvirblis , Aliaksejus Rudzko, Yahoras Raschynskis ir Tautvydas Bitinas. Šiuo metu galima apsilankyti tik vienoje jų.
Rugsėjį karaliavo pabėgėliai ir krepšinis  (5)
2015 m. spalio 1 d. 17:02
DELFI skaitytojai rugsėjį atsigręžė į pabėgėlių temą ir, žinoma, krepšinį . Abejomis temomis atspindėti DELFI į Europą išsiuntė savo žurnalistų komandas ir pasitelkė vietoje esančius bendradarbius, taip pateikdami skaitytojams originalų turinį.
Kova dėl naktinių taikiklių: spręs, ar Seimo medžiotojai gali balsuoti  (40)
2015 m. spalio 1 d. 10:55
Ketvirtadienį Seime turėjo būti svarstomos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisoms, kurios pakeistų šiuo metu esantį draudimą naudoti naktinius taikiklius ir leistų juos naudoti šernų medžioklėje. Vis dėlto situacija pasisuko kiek kita linkme ir pataisų priėmimas svarstomas nebuvo.
Net ir baravykai gali pražudyti: kokių nebegalima valgyti  (60)
2015 m. rugsėjo 29 d. 21:30
Net ir geriausi grybai gali rimtai susargdinti, jei netinkamai juos ruošime, įspėja medikai.
Uždaromos prieglaudos likimas: ar gyvūnai gali būti užmigdyti?  (73)
2015 m. rugsėjo 29 d. 21:01
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, atsižvelgdama į nusiskundimus dėl triukšmo, netinkamų higieninių sąlygų, nusprendė uždaryti Šiaulių rajone esančią prieglaudą, pavadinimu „Šiaulių letenėlė ”. Jeigu iki spalio 15 dienos savininkams nepavyks perkelti iš globos namų kačių ir šunų, bus taikomos teisinės sankcijos. Gyvūnų globėjai baiminasi, kad gyvūnai gali būti užmigdyti.
Pakraupo pamatę, kaip Lietuvos keliu gabenamos kiaulės  (230)
2015 m. rugsėjo 26 d. 18:16
DELFI skaitytojas pasibaisėjo pamatęs, kaip praėjusį sekmadienį Lietuvos keliais sunkvežimiu buvo gabenami gyvuliai. Automobilį nufilmavęs vairuotojas stebėjosi – ar taip nepažeidžiamos gyvulių teisės?
Pakraupo pamatęs, kaip Lietuvoje gabenamos kiaulės  (18)
2015 m. rugsėjo 26 d. 18:16
DELFI skaitytojas pasibaisėjo pamatęs, kaip sekmadienį Lietuvos keliais sunkvežimis gabeno gyvulius. Automobilį nufilmavęs vairuotojas stebėjosi – ar taip nepažeidžiamos gyvulių teisės?
Paskelbė juodąjį kinų restoranų sąrašą  (83)
2015 m. rugsėjo 25 d. 11:22
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) nuolat vykdo neplaninius kiniškų patiekalų restoranų ir kavinių patikrinimus, nes šios grupės viešojo maitinimo įmonės yra vienos rizikingiausių, jose nustatoma bene daugiausiai pažeidimų, rašoma tarnybos pranešime spaudai.
Taromatų eros pradžia: kol kas iš visų butelių „uždirbti“ nepavyks  (7)
2015 m. rugsėjo 24 d. 13:10
Ketvirtadienį Druskininkuose prasidėjusioje XII-oje atliekų tvarkymo konferencijoje kalbama apie tai, kaip tvarkysime atliekas artimiausiu metu ir ką daryti, kad atliekos keltų ne tik galvos skausmą, bet ir leistų uždirbti.
Vilniuje neliks rinkliavos už gyvūnų laikymą daugiabučiuose  (31)
2015 m. rugsėjo 23 d. 15:58
Kitąmet vilniečiams neliks mokesčių už daugiabučiuose namuose laikomus gyvūnus. Tokį sprendimą trečiadienį priėmė Vilniaus miesto taryba.
Prabangiame restorane – stafilokokai  (19)
2015 m. rugsėjo 22 d. 16:16
Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje ištyrus mėginius, kurie patikrinimo metu buvo atrinkti bendrovės „Kistela“ restorane Trakuose „Apvalaus stalo klubas“, moliūgų sriuboje nustatyta patogeninių mikroorganizmų – stafilokokų (staphylococcus aureus ), rašoma tarnybos pranešime.
Uždaroma gyvūnų prieglauda  (214)
2015 m. rugsėjo 18 d. 19:32
Šiaulių rajone uždaromi gyvūnų globos namai „Šiaulių letenėlė“, sprendimą dėl jų uždarymo priėmė Šiaulių apskrities valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, penktadienį pranešė LNK Žinios.
Patikrinę žuvį nustatė, kad ją valgyti pavojinga  (39)
2015 m. rugsėjo 17 d. 18:41
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ), vykdydama taršos policikliniais aromatiniais angliavandeniliais stebėseną, ištyrė žuvų mėginius, atrinktus iš skirtingų gamintojų sezoninės prekybos rūkyta žuvimi metu Klaipėdoje , Palangoje , Šilutėje ir Kretingoje .
Prekyba namie keptais skanumynais – neteisėta veikla  (131)
2015 m. rugsėjo 15 d. 17:42
Rudenį padaugėja nelegalios maisto tvarkymo veiklos. Vien šią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ( VMVT ) inspektoriai išaiškino keturis tokius atvejus (1– konditerijos gaminių kepimo ir 3 – sulčių spaudimo).
Iš lėktuvų mėtys jaukus su pasiutligės vakcina  (5)
2015 m. rugsėjo 11 d. 09:47
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja gyventojus, kad nuo kitos savaitės pradedamas laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės rudeninis etapas. Kaip jau įprasta, pirmieji lėktuvai su vakcina kils iš Klaipėdos oro uosto.
A. Užkalnis. Išperėjome persekiotojus. Patys kalti  (490)
2015 m. rugsėjo 4 d. 17:27
Jokių 50 pilkų atspalvių. Nė vieno pilko atspalvio. Tik juoda ir balta: visiems sveikiems žmonėms aišku, kad Valstybinė lietuvių kalbos komisija , dėliojanti rekomendacijas dėl anglų kalbos vartojimo lietuvių kalboje, kalbasi su Dievais.
Konfiskuoti ir sunaikinti nelegaliai vežti paršeliai  (32)
2015 m. rugsėjo 2 d. 16:59
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo informaciją iš Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Varėnos rajono policijos budinčiojo, kad pareigūnai sustabdė transporto priemonę (keleivinį autobusiuką „VW Transporter"), kuriuo nelegaliai į Lietuvą iš Lenkijos ketinta įvežti 18 paršiukų, praneša VMVT.
Atvertas kelias lietuviškų mėsos produktų eksportui į JAV  (44)
2015 m. rugsėjo 1 d. 09:40
Lietuvos verslininkai galės eksportuoti mėsą ir mėsos produktus į JAV rinką – tai įteisinta JAV Federaliniame registre rugpjūčio 31 dieną paskelbtame Žemės ūkio departamento Maisto saugos ir kontrolės tarnybos (FSIS) parengtame reglamente, praneša Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM).
Iš rinkos surenkamas nesaugus energinis gėrimas  (9)
2015 m. rugpjūčio 31 d. 08:36
Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavus pranešimą, kad keliose Europos valstybėse, taip pat ir Lietuvoje išplatintas nesaugus energinis gėrimas „Maxim Long Lasting Energy Drink“, atliktas skubus tyrimas ir nesaugių partijų produktą uždrausta tiekti į rinką.
Veterinarijos reikalavimai gyvūnų augintinių veisėjams
2015 m. rugpjūčio 27 d. 18:05
Ketinate užsiimti gyvūnų veisimu? Tuomet visų pirma turėtumėte susipažinti su veterinarijos reikalavimais, skirtais gyvūnų augintojų veisėjams.
Ilgai lauktas sprendimas iš JAV  (278)
2015 m. rugpjūčio 27 d. 16:51
Lietuviškiems mėsos gaminiams atsiveria Jungtinių Amerikos Valstijų ( JAV ) rinka.
Aptikti radiniai Palangos kavinėje nustebino: sustabdė iškart  (19)
2015 m. rugpjūčio 27 d. 16:32
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad pastarosiomis dienomis atlikus patikrinimus, laikinai stabdyti savo veiklą buvo priverstos dvi viešojo maitinimo įmonės Palangoje ir Druskininkuose, o Panevėžio kepykloje uždrausta kepti kreminės konditerijos gaminius.
Kovinių ir pavojingų šunų veislių sąrašas bei laikymo taisyklės
2015 m. rugpjūčio 26 d. 18:04
Jeigu auginate kovinių ar pavojingų veislių šunį, patariame jums susipažinti su nustatytomis jų laikymo taisyklėmis.