Maisto ir veterinarijos tarnyba

Latvija gailestinga Lietuvos kiaulėms  (20)
2014 m. liepos 26 d. 14:52
Latvija įsileis lietuvišką kiaulieną ir jos produktus iš Lietuvos , išskyrus Ignalinos rajoną, kur šią savaitę „ Idavang “ fermoje aptiktas agresyvaus afrikinio kiaulių maro židinys.
6 patarimai, kaip neužsikrėsti salmonelioze  (2)
2014 m. liepos 25 d. 20:52
Daugelis įsitikinę, kad didžiausia tikimybė užsikrėsti ūmine žarnyno infekcine liga – salmonelioze – yra valgant kiaušinius bei vištieną. Tačiau pamirštama apie daugybę kitų pasitaikančių galimybių susirgti.
Ekstremali situacija Ignalinoje: dirbs kariai savanoriai  (29)
2014 m. liepos 25 d. 15:57
Ignalinos rajono savivaldybei paprašius kariuomenės pagalbos likviduojant ekstremalios situacijos padarinius, apie 20 Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių nuo liepos 25 d. rajone padės įrengti kontrolės postus ir užtikrins jų apsaugą.
Salmoneliozė – ar viską apie ją žinote?
2014 m. liepos 25 d. 13:54
Daugelis įsitikinę, kad didžiausia tikimybė užsikrėsti ūmine žarnyno infekcine liga – salmonelioze – yra valgant kiaušinius bei vištieną.
Beveik 20 tūkst. kiaulių nuosprendis įvykdytas  (35)
2014 m. liepos 25 d. 08:07
Sunaikintos visos Danijos kapitalo įmonės „Idavang“ fermoje Ignalinos rajone buvusios kiaulės, sako Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius.
Po nustatyto kiaulių maro – Rusijos reakcija  (38)
2014 m. liepos 24 d. 12:57
Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba („ Rosselchoznadzor “) pareiškė, kad protrūkis Lietuvos kiaulių komplekse įvyko nepriklausomai nuo to, kad Lietuva yra vienintelė Europos Sąjungos šalis, kuri taiko rimtas priemones kovoje su pavojingu užkratu.
Skelbiama apie kiaulių maro kompensacijų mokėjimo pradžią  (2)
2014 m. liepos 21 d. 20:51
Pradedamos mokėti kompensacijos gyventojams, iki balandžio vidurio priverstinai paskerdusiems kiaules apsauginėje afrikinio kiaulių maro zonoje.
Ūkininkams bus išmokėta 3,4 mln. litų už paskerstas kiaules  (1)
2014 m. liepos 21 d. 17:34
Pradėjus mokėti kompensacijas už priverstinai buferinėje afrikinio kiaulių maro zonoje paskerstas kiaules, ūkininkus pasieks 3,4 mln. Lt parama.
Latvijoje plinta afrikinis kiaulių maras  (31)
2014 m. liepos 19 d. 13:17
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Latvijoje, Valkos regione, apie 30 km nuo Estijos, afrikinis kiaulių maras (AKM) nustatytas vienam nugaišusiam šernui ir naminėms kiaulėms.
Nauji afrikinio kiaulių maro židiniai šalia Lietuvos  (3)
2014 m. liepos 18 d. 14:21
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Latvijos Kraslavos savivaldybėje, Vidžemėje ir Lenkijos Bialystoko vaivadijoje patvirtinti nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai.
Sužinojus, kaip keliavo lenkiška mėsa, praeina noras valgyti  (69)
2014 m. liepos 17 d. 09:12
Dėl nesiliaujančių afrikinio kiaulių maro protrūkių kaimyninėse šalyse, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba vykdo sugriežtintą kiaulienos ir jos produktų kontrolę, kartu su muitininkais nuolat organizuoja reidus, kurių metu tikrina transporto priemones, vežančias šiuos produktus.
Poilsiautojus papiktino, kaip jiems parduodamas maistas  (5)
2014 m. liepos 14 d. 16:54
Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, Neringoje sustabdyta dviejų prekybos kioskų, priklausančių individualioms įmonėms (IĮ), veikla.
Latvijoje - nauji afrikinio kiaulių maro židiniai  (3)
2014 m. liepos 14 d. 14:58
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) gavo iš Latvijos kompetentingos institucijos informaciją, kad savaitgalį Kraslavos savivaldybėje, trijose kiaulių laikymo vietose nustatyti nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) židiniai ir vienas šios ligos atvejis laukinėje faunoje.
Inspektoriai šturmuoja ūkininkus turgavietėse  (45)
2014 m. liepos 13 d. 16:00
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistams pats darbymetis. Tarnybos atstovai visoje Lietuvoje tikrina turgavietėse ūkininkų produkciją. Šiais metais jau nustatyta 12 pažeidimų.
Ar galima naudoti karstelėjusį sėmenų aliejų?  (47)
2014 m. liepos 12 d. 21:09
LRT radijo klausytoja iš Vilkaviškio rajono teiraujasi, ar galima naudoti karstelėjusi sėmenų aliejų, mat nusipirko tokio pas vietos verslininką.
Iškylų sezono pavojai: kada šašlykas gali virsti nuodu?  (6)
2014 m. liepos 12 d. 10:00
Jau esame rašę, jog pakuotės, į kurias gamintojai supakuoja maistą, ne visuomet yra saugios. Subaižytos ar įkaitusios kai kurios jų pradeda skirti kenksmingas medžiagas. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nuo šių metų pradžios tikrina maisto pakuočių ir gaminių, kurie liečiasi su maistu, gamintojus. O Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos atstovai per šiuos ir praėjusius metus daugiausia kenksmingų medžiagų, viršijančių normas, aptiko vienkartiniuose induose. Taigi kaip rinktis vienkartinius indus kad iškylaudami gamtoje nevalgytumėte šašlyko su nuodingų metalų prieskoniu? Ir kokios maisto pakuotės apskritai yra saugiausios, o kokių geriau vengti?
Perspėja dėl nesaugių pistacijų  (23)
2014 m. liepos 11 d. 19:14
Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos inspektoriai, vykdydami maisto produktų, importuojamų iš trečiųjų šalių, kontrolę, UAB „Alvas ir Ko“ (Rėklių g. 1A, Panevėžys ) patikrino pistacijų, importuotų iš Irano, partiją.
Kaip per karščius pasirūpinti savo augintiniais?  (1)
2014 m. liepos 11 d. 15:43
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad atėjus vasariškiems karščiams reikia pasirūpinti ne tik savimi ir savo artimaisiais, bet ir naminiais gyvūnais, kurie karščiui yra labai jautrūs.
Aplinkosaugininkai žmonių sandėliuke sugavo ligos iškankintą lapę  (4)
2014 m. liepos 10 d. 11:57
Liepos 9 dieną Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento, Kelmės rajono agentūra gavo pranešimą, kad, Pašiaušės kaime, Tytuvėnų seniūnijoje į privačioje namų valdoje esantį ūkinį pastatą, įlindo galimai serganti lapė . Apie įvykį nedelsiant buvo informuota Kelmės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bei Gyvūnų globėjų asociacija . Tarnybų atstovams nuvykus į vietą, lapė vis dar tūnojo ūkiniame pastate.
Iš rinkos surenkami maisto papildai, skirti sportininkams  (9)
2014 m. liepos 10 d. 09:04
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad iš rinkos išimami amerikietiški sportininkams skirti maisto papildai.
Nustatyta liga, kuri vadinama Sibiro opa  (9)
2014 m. liepos 9 d. 14:53
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Europos Sąjungos Gyvūnų užkrečiamųjų ligų pranešimų sistema (ADNS) gautas pranešimas apie Lenkijoje nustatytą juodligės atvejį.
Kiaulių maras apsupo Lietuvą iš visų pusių  (6)
2014 m. liepos 8 d. 13:46
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Lenkijos Podlaskie provincijos Sokulkos ir Bialostoko apskrityse patvirtinti du nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai. Liga patvirtinta penkiems Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Lenkijos Podlaskie provincijos Sokulkos ir Bialostoko apskrityse patvirtinti du nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai. Liga patvirtinta penkiems nugaišusiems šernams.nugaišusiems šernams. GRYNAS.lt primena, jog vos prieš savaitę šios pavojingos ligos židinys užfiksuotas ir Latvijoje.   Rusija ir Baltarusija su šia liga kovoja jau daugiau nei metus.
Kuo skiriasi šaltinio, stalo ir natūralus mineralinis vanduo?  (24)
2014 m. liepos 8 d. 12:03
Renkantis fasuotą vandenį buteliuose, dažnam iškyla klausimas kokį pirkti: šaltinio, stalo ar natūralų mineralinį. Tai skirtingi produktai, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.
Pro rakto skylutę - produktai, kuriuos vartodami išvengsite vėžio, infarkto ir cukrinio diabeto  (3)
2014 m. liepos 7 d. 14:30
Nuo šiol apie sveikatai palankesnius produktus pirkėjus informuos specialus jų ženklinimas . Prekės, kurių sudėtyje yra mažiau sočiųjų riebalų, cukraus, druskos ir daugiau maistinių skaidulų bus žymimos „Rakto skylutės“ simboliu. Šį ženklinimą inicijavo LR Sveikatos apsaugos ministerija bei Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, jis jau pradėtas taikyti prekybos tinklo „Rimi“ parduotuvėse.
Kilmingi nelaimėliai - vištoms tinkamuose narvuose laikyti šunys grįžo į „verslininkų“ rankas  (94)
2014 m. liepos 5 d. 10:00
Trečiadienį Kretingoje garaže pasibaisėtinomis sąlygomis laikytus 11 šunų policija konfiskavo tik vienai dienai. Bigliai, maltos bišonai, prancūzų buldogai vos vieną vakarą praleido ne vištoms skirtus narvus primenančiose dėžutėse, o gyvūnų globos namuose. Pora kalyčių jau netrukus atsives šuniukų. Tačiau kitą dieną pažadėję užtikrinti jiems tinkamas laikymo sąlygas, galimai nelegalaus veislyno savininkai šunis išsivežė nežinia kur. Dabar jų ieško Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.
Vietoj žiedų nektaro – nuodai  (69)
2014 m. liepos 5 d. 00:59
Sodyboje ties Panevėžio ir Kupiškio rajonų riba birželio 26 d. 13-14 val. ūkininkui kenksmingais chemikalais nupurškus vasarinių rapsų lauką žuvo net 38 bičių šeimos, vietoj nektaro gavusios porciją stiprių nuodų. Kupiškio r. bitininkų draugijos nariui Vytautui Starkui padaryta daugiau nei 20 tūkst. Lt nuostolių.
Latvijoje nustatyti nauji afrikinio kiaulių maro atvejai
2014 m. liepos 3 d. 12:18
Latvijoje, Karslavos rajono Indros apylinkėje, nustatyti nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai, ištyrus keturis nugaišusius šernus, informuoja Latvijos maisto ir veterinarijos tarnyba (MVT).
Geriamame vandenyje atrado pavojingų bakterijų  (12)
2014 m. liepos 2 d. 17:39
Valenčiūnų vandenvietės Šakių rajone tiekiamame geriamajame vandenyje rasta žarninių lazdelių E.coli ir žarninių enterekokų, kurie gali sukelti žarnyno infekcijas.
Į ežerus bus investuota 2,5 milijono litų  (8)
2014 m. liepos 1 d. 10:02
Šiemet žuvų įveisimui į valstybinius vandens telkinius Aplinkos ministerija skyrė 2,5 mln. Lt. Šiuo metu jau baigėsi viešųjų pirkimų procedūros ir pasirašomos sutartys su žuvų jauniklių tiekėjais.