Maisto ir veterinarijos tarnyba

Ignalinos rajone - dar vienas kiaulių maro židinys  (8)
2014 m. rugsėjo 1 d. 14:14
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šalyje patvirtintas jau šeštasis afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis kiaulių ūkyje. Naujausias ligos židinys nustatytas ūkyje, esančiame apie 1-1,5 km nuo Baltarusijos sienos.
Kiaulių maro protrūkio Rokiškyje priežastis – pašarai  (18)
2014 m. rugpjūčio 29 d. 17:54
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad gautos pirminės tyrimo išvados dėl afrikinio kiaulių maro protrūkio Rokiškio rajono Kriaunų seniūnijos privačiame ūkyje.
Ką apie Ebolos viruso plitimą svarbu žinoti europiečiams  (16)
2014 m. rugpjūčio 29 d. 14:33
Vakarų Afrikos šalyse plintant Ebola hemoraginės karštligės virusui, europiečiams taip pat labai svarbu žinoti, kaip saugotis šios mirtinos ligos.
Arbatos sieteliuose nustatytas per didelis nikelio kiekis  (10)
2014 m. rugpjūčio 28 d. 17:15
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą, kad arbatos sieteliuose „Teezange Gourmet“ nustatytas dvigubai didesnis nei leistina nikelio kiekis.
Iš prekybos atšaukiama džiovintų ananasų partija  (5)
2014 m. rugpjūčio 28 d. 08:50
Džiovintus vaisius ir riešutus tiekianti bendrovė „Arimex“ atšaukė prekybą džiovintų ananasų skrituliukų partija ir sustabdė jos tiekimą.
Latviškuose šprotuose – didelis kenksmingų medžiagų kiekis  (33)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 16:59
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Lenkijos, kad rūkytų šprotų konservuose „Goldfish“ nustatytas beveik dvigubai didesnis kiekis nei leistina kancerogenų policiklinių aromatinių angliavandenilių.
Medžiotojams ruošia dar vieną draudimą  (35)
2014 m. rugpjūčio 25 d. 19:26
Lietuvoje vis dar nepavyksta suvaldyti afrikinio kiaulių maro viruso plitimo, todėl Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) rengia dar griežtesnius planus. Tarp pasiūlymų – medžioklės su varovais uždraudimas, o tose vietose, kuriose aptiktos kiaulių maru užsikrėtusios kiaulės ar nuo viruso nugaišę šernai, siūloma apskritai uždrausti bet kokią medžioklę. Visgi tokie užmojai kelia rimtų abejonių tiek medžiotojams, tiek mokslininkams, tiek ir Aplinkos ministerijai. Be to, jie prasilenkia ir su Europos Komisijos rekomendacijomis.
Prancūziškame sūryje – infekcijas sukeliančios bakterijos  (13)
2014 m. rugpjūčio 25 d. 17:38
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF iš Prancūzijos atsakingos institucijos gavo informacijos, kad sūryje „MORBIER AOP au lait cru“ (25% MG) rasta E. coli (Escherichia coli) bakterijų.
80 milijonų litų, kurių niekaip neįsiūlo  (41)
2014 m. rugpjūčio 25 d. 05:30
Jau trečius metus „ Vičiūnai “ su žemės ūkio kooperatinėmis bendrovėmis Telšiuose viliasi atnaujinti ten esantį 1965 m. statytą paukštyną ir padidinti jo pajėgumus.
Bendrovė, Rusijos veiksmams pasiruošusi iš anksto  (9)
2014 m. rugpjūčio 23 d. 10:00
Jonavos rajono Pauliukų žemės ūkio bendrovės specialistai, ko gero, turi gerai išvystytą vadinamąjį šeštąjį pojūtį, nes ūkio skerdyklos atidarymui pradėjo ruoštis dar tada, kai apie Rusijos embargą dar niekas nė nesapnavo.
Lietuvoje – naujas kiaulių maro židinys  (15)
2014 m. rugpjūčio 22 d. 17:14
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) informuoja, kad penktadienį, rugpjūčio 22 d. ištyrus savo reikmėms paskerstos kiaulės kraujo mėginius, Rokiškio rajono Kriaunų seniūnijos privačiame ūkyje nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro (AKM) židinys.
Maisto papilduose sportininkams – pavojinga medžiaga  (10)
2014 m. rugpjūčio 22 d. 12:10
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įspėja vartotojus dėl nesaugių Jungtinėje Karalystėje pagamintų maisto papildų sportininkams „Amix Nutrition „Opti Pack“, kurie išplatinti aštuoniose Europos Sąjungos valstybėse.
Paršiukus vežę pasvaliečiai užsidirbo baudą  (3)
2014 m. rugpjūčio 22 d. 11:02
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai Ignalinos ir Utenos rajonuose, kur buvo nustatyti afrikinio kiaulių maro židiniai, itin griežtai kontroliuoja, kaip gyventojai laikosi saugumo reikalavimų. Kartu su policijos pareigūnais tikrinami įtarimą sukėlę automobiliai. Prieš kelias dienas pasvaliečiai dėl nepaženklintų paršelių gabenimo užsidirbo solidžią baudą.
Ar gali afrikinis kiaulių maras tapti pavojingu žmogui  (29)
2014 m. rugpjūčio 14 d. 16:15
Afrikiniam kiaulių marui pasiekus Lietuvą ir kaimynines šalis, pasigirsta nuogąstavimų, kad šis virusas gali prisitaikyti prie žmogaus ir kelti pavojų.
Ekologiška duona su nuodingomis medžiagomis nukreipta į Rusiją  (9)
2014 m. rugpjūčio 13 d. 17:05
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai šviežiuose lenkiškuose brokoliuose nustatė pesticido chlorpirifoso likučių, skelbiama pranešime spaudai.
Ignalinos rajone - du nauji afrikinio kiaulių maro židiniai  (14)
2014 m. rugpjūčio 13 d. 12:22
Dviejuose Ignalinos rajono vienkiemiuose, netoli nuo užkrėsto „ Idavang “ kiaulių komplekso, nustatyti nauji afrikinio kiaulių maro židiniai.
Kiek kiaulių maras pavojingas žmonėms?
2014 m. rugpjūčio 12 d. 00:00
Ar karbonadas neiškrės „kiaulystės“?
Šalia kiaulių komplekso rastas potencialus užkrato nešiotojas  (42)
2014 m. rugpjūčio 11 d. 17:14
Netoli Ignalinos rajone esančios „Idavang“ Rupinskų fermos, kurioje dėl afrikinio kiaulių maro viruso teko sunaikinti apie 19 tūkst. kiaulių, savaitgalį rastas nuo šios mirtinos ligos nugaišęs šernas.
Ar kitais metais atostogausime brangiau?  (60)
2014 m. rugpjūčio 10 d. 19:46
Pailsėję gyventojai jau šiemet pradeda planuoti atostogas kitiems metams. Neretai prieš grįždami iš  pajūrio ten pat užsisako nakvynes ir kitiems metams. Portalas DELFI domisi, ar kitais metais už poilsį kurortuose eurais mokėsime tiek pat?
Latvijoje – naujas kiaulių maro židinys  (5)
2014 m. rugpjūčio 8 d. 12:24
Latvijos Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį Latvijos Madonos savivaldybėje nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro (AKM) židinys laukinėje faunoje.
Niekadėjai iššaudė ūkininko avis  (24)
2014 m. rugpjūčio 8 d. 12:17
Alytaus rajone, Bukaučiškių kaime, ginkluotiems asmenims užkliuvo ūkininko ganykloje ramiai besiganiusios avys – niekadėjai jas iššaudė. Kelių tūkstančių litų nuostolį patyręs ūkininkas keršto neįtaria, greičiau tai buvo nevykęs bandymas „pasilinksminti“.
Baisiau negu baisu: vienkiemyje kankinta 14 šunų  (64)
2014 m. rugpjūčio 7 d. 21:34
Praėjusią savaitę gyvūnų globos organizacijos „Penkta koja“ savanoriams teko neeilinė užduotis – iš vieno Jonavos raj. esančio apleisto namo jie turėjo paimti 14 netinkamomis sąlygomis laikomų šunų. Gyvūnų šeimininkė šunų paėmimui smarkiai priešinosi, nors gyvūnų globos organizacija ir buvo tam gavusi teismo leidimą. Savanoriams kol kas iš vienkiemio pavyko išgabenti 7 šunis, tačiau likusieji taip pat turės būti paimti.
Specialistė: produktai, kuriuos rekomenduojame vartoti kuo rečiau  (27)
2014 m. rugpjūčio 6 d. 13:44
Produktai Lietuvoje yra saugūs, tačiau reikia išlikti sąmoningiems ir pakoreguoti savo mitybos planus, kad produktai, turintys vėžį sukeliančių medžiagų, nebūtų vartojami nuolat.
Kiaulių maras: pildosi juodasis scenarijus  (96)
2014 m. rugpjūčio 6 d. 11:12
Lietuvoje rastas antras afrikinio kiaulių maro židinys - Utenos rajone susirgo dvi ūkininko kiaulės, pranešė Žemės ūkio ministerija.
Kas slepiasi pigiuose leduose?  (111)
2014 m. rugpjūčio 5 d. 12:56
Ledais pastarosiomis savaitėmis gaivinasi kone kiekvienas, tačiau perskaityti ženklinimo etiketę prieš juos pirkdami, dažniausiai nepasivarginame. O tai būtina, norint mėgautis kokybišku desertu be skonio stipriklių ir sintetinių dažiklių.
Patikrino pajūrio kavines: ką vertėtų žinoti poilsiautojams?  (15)
2014 m. rugpjūčio 5 d. 10:54
Lietuvos pajūrio kavinės jau baigiamos apdalyti puodukais – higienos būklę įrodančiais kokybės ženklais. Puikiai įvertintos mažiau nei dešimtadalis viešojo maitinimo įstaigų.
Savaitę pūvančios telyčios kaimynus varo iš proto: smarvė tokia, kad iš koto verčia  (36)
2014 m. rugpjūčio 4 d. 20:52
GRYNAS.lt skaitytoja Margarita redakcijai pranešė apie vienoje Anykščių rajono ganykloje prieš nepilną savaitę kritusias dvi telyčias. Anot jos, esant tokiam dideliam karščiui mėsa pradėjo labai greitai gesti, todėl aplinkiniai gyventojai ir poilsiautojai pro šalį negali praeiti skarele neužsidengę nosies.
Perspėjimas poilsiautojams: gyvename ant parako statinės  (42)
2014 m. liepos 31 d. 11:17
Ketvirtadienį spaudos konferencijoje aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas įvardijo rimčiausias šios vasaros problemas. Viena jų – labai didelis miškų gaisringumas. Kaip tik todėl jis paprašė šiuo metu nesilankyti miškuose. Be to, ministras atskleidė, kokių papildomų priemonių imtasi Kuršių nerijoje, kurioje bet kada gali įsiplieksti gaisras.
Sustabdė Vilniaus kavinės ir Trakų kebabinės veiklą  (19)
2014 m. liepos 30 d. 17:40
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl grubių pažeidimų laikinai sustabdė Vilniaus kavinės „Flamingas“ ir sezoninės kebabinės Trakuose veiklą.