Maisto ir veterinarijos tarnyba

G. Azguridienė. Alternatyvos. Be GMO  (5)
2015 m. liepos 4 d. 00:00
Tęsiame knygos „Maistas: ką mes darome su juo, o jis su mumis“ publikavimą. Šįkart antrojo skyriaus pirmoji tema - „Ko nori maisto pirkėjas?“ Knyga publikuojama nuo pradžių. Iki šiol publikuotas knygos dalis galite rasti čia .
Airijoje nustatytas galvijų kempinligės atvejis  (4)
2015 m. birželio 26 d. 16:53
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo informaciją, kad Airijoje, Lauto grafystėje nustatytas galvijų spongiforminės encefalopatijos (GSE), kitaip vadinamos kempinlige, atvejis. Vykdant šios ligos stebėsenos programą, GSE nustatyta kritusiam galvijui. Bandoje iš viso buvo laikomi 289 galvijai .
Afrikinis kiaulių maras plinta  (3)
2015 m. birželio 26 d. 15:45
Šią savaitę užregistruoti du afrikinio kiaulių maro atvejai šernams, sumedžiotiems Kauno ir Molėtų rajono seniūnijose, kuriose iki šiol šių atvejų nebuvo užregistruota.
R. Vainienė. „Užsisėdo“ ant papildų  (26)
2015 m. birželio 24 d. 15:09
Paprastai sakoma, kad tėvai visus vaikus myli vienodai. Katrą pirštą pjausi, tą skaudės. Analogiškai sakoma, kad valstybei visi verslai turi rūpėti vienodai. Gera praktika laikoma sudaryti jiems vienodas sąlygas ir nediskriminuoti, nei specifiniais mokesčiais, nei pertekliniais reguliavimais. Deja, valdžiai labai nesiseka į visus verslus žiūrėti vienodai. Kai kurie verslai yra tapę savotiškomis podukromis gausioje verslų šeimoje. Ant kai kurių verslų valdžia tiesiog „užsisėda“ ir apdeda įvairiausiais reguliavimais bei neįvykdomais reikalavimais.
Po masinio apnuodijimo į mišraines nebežiūri  (149)
2015 m. birželio 22 d. 21:23
Prekybos centre „ Maxima “ pirktų krabų salotų su majonezu ilgai nepamirš mažiausiai 44 panevėžiečiai.
Skundas iš Palangos kavinės – dėl pažliugusio sterko kepsnio  (57)
2015 m. birželio 21 d. 11:24
Palangos kavinėse tikrintojai prieš sezoną nustatė kai kurių trūkumų, o klientai pasiskundžia maisto kokybe ir porcijų dydžiu. Tačiau specialistai tikino, jog valgyti kurorto viešojo maitinimo įstaigose, net ir sezoninėse, yra saugu.
Panevėžį ir Šiaulius išguldė žarnyno infekcija  (31)
2015 m. birželio 18 d. 16:31
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad ūmios žarnyno infekcijos protrūkiai Šiauliuose ir Panevėžyje kilo dėl gyventojams pateiktų nesaugių maisto produktų. Skųsdamiesi žarnyno negalavimais, iš viso į medikus kreipėsi 86 žmonės (46 – Šiauliuose ir 40 – Panevėžyje).
Valgydami miesto šventėje, viena akimi stebėkite maisto pardavėjus  (10)
2015 m. birželio 17 d. 15:41
Vasara – įvairių mugių, festivalių ir kitų renginių metas. Ne paslaptis, kad karštuoju metų sezonu reikia daug daugiau rūpintis maisto kokybe ir saugumu: juk nė vienas nenorime, jog Joninės ar kita graži šventė ar laisva savaitgalio diena baigtųsi gulint ligoninėje, prie lašelinės.
Sukilo dėl mėsos turguose: kaip žinoti, kad ne arkliena?  (61)
2015 m. birželio 8 d. 06:59
Garsiojo serialo „Nusikaltimo vietos tyrimas: Majamis („CSI: Miami“)“ pagrindinis veikėjas amerikiečių policijos leitenantas Horatio Caine`as su savo komanda vien iš plauko, rasto aukos panagėje, pagal žudiko DNR iškart nustato nusikaltėlio tapatybę. Lietuvos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba perdirbamą, parduodamą mėsą (ne tik žaliavą, bet ir termiškai apdorotus produktus) taip pat tikrins sparčiai populiarėjančiais genetiniais tyrimais, jei kils abejonių, ar mėsa tikrai lietuviška, o ne lenkiška, jautiena, o ne arkliena.
Medžiotojai siekia dar vieno galingo įtaiso  (61)
2015 m. birželio 5 d. 08:44
Medžiotojų bendruomenėje dar pernai prasidėjo diskusija, ar reikėtų įteisinti naktinio matymo prietaisų naudojimą medžiokėje. Šių metų birželio 2 dieną paaiškėjo ir šių diskusijų rezultatas – Seime įregistruotas Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimo projektas. Jį priėmus būtų leistas ir naktinių prietaisų naudojimas medžioklėje. Naktinio matymo prietaisai – tai specialūs taikikliai, tvirtinami prie šautuvo ir suteikiantys galimybę aiškiai matyti tamsoje. Jie galėtų būti efektyvus prietaisas mažinant šernų populiaciją (Lietuva vis dar kovoja su afrikiniu kiaulių maru), tačiau aplinkosaugos organizacijos atstovai pabrėžia, kad su tokia įranga iš gyvūno atimama paskutinė galimybė pasislėpti.
Ledai: kaip atskirti, ar jie kokybiški?  (11)
2015 m. gegužės 30 d. 13:00
Nuo šių metų įsigaliojo nauji reikalavimai valgomiesiems pieniškiems ledams, kurių sudėtyje yra pieno riebalai ir baltymai. Anksčiau į juos buvo galima dėti augalinių riebalų, o įsigaliojus naujam teisės aktui, šių rūšių leduose pieno riebalų negalima keisti jokiais augalinių riebalų mišiniais. Vienas pagrindinių tokių ledų komponentų turi būti saldi, šviežia grietinėlė.
Gavo pranešimą apie paprikos miltelius ir uždraudė prekiauti  (2)
2015 m. gegužės 29 d. 15:23
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gavo pranešimą iš Danijos kompetentingos institucijos, kad ispaniškų paprikos miltelių ženklinimo etiketėse nenurodytas alergenas – migdolai (gamintojas – įmonė „Jose Sanchez Aranda“ S. L., Ispanija ).
Pasipiktinusi draudimu sveikai maitinti vaiką mama buvo iškviesta ant kilimėlio  (361)
2015 m. gegužės 28 d. 20:25
Viešai televizijos laidoje apie situaciją privačiame darželyje, kuriame po valstybinės įstaigos patikrinimo vaikai mažiausiai mėnesį privalo valgyti pagal valdininkų nurodytą tvarkaraštį pasipiktinusi vilnietė sulaukė žaibiškos valdininkų reakcijos.
Tėvams – iššūkis: valstybė uždraudė vaikus maitinti sveikai  (268)
2015 m. gegužės 27 d. 20:48
Savo vaikams suteikti tik tai, kas geriausia, - tokiu principu vadovaujasi geri tėvai.
Iš prekybos išimamos nesaugios šaldytos daržovės  (8)
2015 m. gegužės 20 d. 18:47
Suomijos kompetentinga institucija pranešė, kad belgiškos „Rainbow“ užšaldytos grilyje keptos daržovės su marinatu – nesaugios, nes ženklinimo etiketėje nenurodyta, kad jų sudėtyje yra alergeno – kviečių.
Guminukuose rado nenurodytų dažiklių  (4)
2015 m. balandžio 29 d. 16:22
Saldainiuose guminukuose su vaisiniu įdaru „Akuku“ rasta dažiklio E 120, kuris ženklinimo etiketėje nebuvo nurodytas, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba .
Tvarte rado apgailėtinas sąlygas: neaišku, kaip gyvuliai ten ištvėrė  (6)
2015 m. balandžio 28 d. 15:55
Gavę gyventojų pranešimą apie netinkamai laikomus ūkinius gyvūnus, Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai kartu su Tauragės rajono savivaldybės atstovais apsilankė Lauksargių (Lauksargių sen., Tauragės r.) gyventojo ūkyje.
Į Braziliją – lietuviškas sūris  (26)
2015 m. balandžio 24 d. 15:13
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) gavo Brazilijos žemės ūkio, gyvūnų ir maisto ministerijos patvirtinimą dėl galimybės eksportuoti lietuvišką ,,Džiugo“ sūrį į šią šalį. Brazilus jau netrukus pasieks bendrovės „ Žemaitijos pienas “ „Dziugas mild“, „Dziugas piquant“ ir „Dziugas Delicate“ sūriai.
Rasti du maru užsikrėtę šernai  (1)
2015 m. balandžio 24 d. 13:07
Šią savaitę Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute Afrikinio kiaulių maro (AKM) diagnozė patvirtinta dviem šernams, rastiems Kamajų seniūnijos miške.
Konservuotuose avinžirniuose – lervos  (18)
2015 m. balandžio 21 d. 16:29
Avinžirnių konservuose rasta negyvų vabzdžių lervų, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ).
Aptiko nesaugias sezamo sėklas – rasta salmonelių bakterijų  (10)
2015 m. balandžio 15 d. 13:24
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad į Lietuvos rinką nepateko beveik 19 tonų nesaugių indiškų sezamo sėklų.
Latvija nutraukia sutartį su bendrove „Kretingos maistas“ : problemos prasidėjo seniai  (17)
2015 m. balandžio 14 d. 23:08
Latvijos Siguldos krašto savivaldybė antradienį paskelbė, kad vienapusiškai nutraukia sutartį su bendrove „Kretingos maistas“ dėl trijų mokyklų moksleivių maitinimo, praneša savivaldybės atstovė Lienė Jurkanė. Apie tai informuoja DELFI.lv .
Šeimininkų žiaurumas: katėms šalinami nagai, šunims kerpamos uodegos ir ausys  (228)
2015 m. balandžio 12 d. 21:53
Šeimininkai randa daugybę būdų, ką daryti, kad augintiniai negadintų baldų, nedraskytų kilimų ir nekeltų triukšmo. Kad katėms būtų pašalinti nagai, o šunims nukirptos uodegos, gyvūnų augintojai nuvažiuoja į Lenkiją, nes mūsų šalyje tokios procedūros neatliekamos. Tačiau gyvūnų teisių aktyvistams toks elgesys kelia didelį siaubą.
Dėl prostitucijos skandalo pagarsėjusioje Švėkšnoje mokiniai buvo farširuojami vaistais  (142)
2015 m. balandžio 8 d. 20:14
Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos pradėtame tyrime dėl galimų vaikų teisių pažeidimų Švėkšnos specialiojo ugdymo centre, kuriame mokosi ir gyvena sunkių elgesio ir emocinių sutrikimų turintys vaikai iš visos Lietuvos , pateikti pirmieji rezultatai glumina.
Džiovintuose abrikosuose – sulfitų perteklius  (6)
2015 m. balandžio 7 d. 15:48
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl viršyto leistino sulfitų kiekio neleista Lietuvos rinkoje realizuoti 20 tonų džiovintų abrikosų iš Turkijos (eksportuotojas Kayisicioglu – Tarim urunleri TIC , Turkija ), rašoma pranešime spaudai.
Klausk teisininko: ar tėvai turi teisę savo vaikams pirkti energinius gėrimus?  (28)
2015 m. kovo 22 d. 19:00
Pernai įsigaliojo įstatymas, draudžiantis parduoti ar nupirkti energinių nepilnamečiams. Jeigu tėvai nuspręstų savo nepilnamečiui vaikui leisti vartoti energinius gėrimus, ar galėtų dėl to kreiptis į seniūniją, kad gautų raštišką patvirtinimą?
Šunidę įkūrusi moteris šokdina kaimynus  (186)
2015 m. kovo 11 d. 17:51
Į GRYNAS.lt redakciją kreipėsi kaimynai , kurie nepatenkinti dėl to, kad jiems tenka gyventi šalia gyvūnų prieglaudos ir kęsti nuolatinį triukšmą. Senyvo amžiaus moteris, anot jų, įkūrė prieglaudą gyvenamųjų namų kvartale prieš tai neatsiklausė kaimynų nuomonės. O kai jie dėl to papriekaištauja, moteris, kurios kieme yra vandens gręžinys, atkerta, kad svarstys galimybę kaimynams užsukti vandenį.
Vaistininkės patarimas, kur padėti seną termometrą, paliko be žado  (22)
2015 m. kovo 10 d. 21:08
Kur dedate senus, pasibaigusio galiojimo vaistus? Švirkštus? Tvarsčius? Gyvsidabrio termometrus? Jeigu viso to lengva ranka atsikratote kartu su bendru komunaliniu atliekų srautu, elgiatės nederamai. Vis dėlto net ir specialistai pripažįsta, kad medicininių atliekų tvarkymas Lietuvoje turi spragų ir dar nėra visų atsakymų, kaip ką tvarkyti teisingiausia. O kai kada tai, ką atneša žmonės, nepriima net tie, kurie kitaip pasielgti negali.
Ekspertas: Lietuva pasiutligę įveikė, bet ji gali grįžti iš kaimynių  (5)
2015 m. kovo 4 d. 19:56
Lietuva pasiutligę įveikė, tačiau tai nereiškia, kad ji negali atkeliauti iš kaimyninių šalių, sako biomedicinos mokslų daktaras Egidijus Bukelskis . Jo teigimu, mokslininkų atrastas naujas gydymo būdas turėtų padaryti perversmą, bet iki gydymo išplitimo, kilus rizikai susirgti, reikėtų vakcinuotis ir apskritai vengti kontakto su galimai užsikrėtusiais gyvūnais.