Maisto ir veterinarijos tarnyba

Išviręs kiaušinį aptiko keistą radinį  (319)
2016 m. vasario 13 d. 08:53
Sportiškas vilnietis Edvinas Šapovalovas savo feisbuko paskyroje pasidalijo netikėtu radiniu. Virtą kiaušinį valgyti norėjęs vaikinas pamatė jam neįprastą vaizdą – kiaušinis turėjo du trynius.
Už rastą šerno gaišeną – 30 eurų  (31)
2016 m. vasario 11 d. 16:10
Šalyje plintant afrikiniam kiaulių marui, gyventojams bus mokamos išmokos už rastas šernų gaišenas, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ).
Radusiems šerno gaišenas bus mokamos kompensacijos  (8)
2016 m. vasario 10 d. 11:41
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) informuoja, kad atsižvelgus į afrikinio kiaulių maro (AKM) situaciją mūsų šalyje, gyventojams bus mokamos išmokos už surastas šernų gaišenas.
Nesėkmingas apsipirkimas Kaune: nusivylė ir darbuotoja, ir pirkiniu  (93)
2016 m. vasario 4 d. 13:05
Kaunietei Sandrai apsipirkimas viename prekybos centre sukėlė itin blogas emocijas. Moteris tikina, kad buvo apšaukta, kad pasakė apie negaliojančius traškučius, o į namus parsinešė apelsiną su kirmėlėmis. Dėl įvykio parduotuvėje lankėsi Maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai, tačiau nieko nerado.
Po inspektorių vizito miške medžiotojas turės susimokėti baudą  (15)
2016 m. vasario 3 d. 11:22
Marijampolės RAAD aplinkosaugininkai kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriais surengė reidą, kurio metu tikrino, kaip medžiotojai laikosi nustatytų reikalavimų. Patikrinimo metu buvo užfiksuotas vienas pažeidimas ir medžiotojui teks susimokėti baudą.
Į rinką nepateks 350 kg nesaugaus moldaviško aliejaus  (5)
2016 m. vasario 2 d. 16:39
Nustačius sveikatai pavojingų teršalų likučių, į rinką uždrausta tiekti 350 kg nesaugaus nerafinuoto vynuogių kauliukų aliejaus siuntą (gamintojas „Azamet PRO SRL“, kilmės šalis Moldova ).
Kaip žinoti, ar perkate vartoti tinkamą vištieną?  (4)
2016 m. sausio 29 d. 10:10
Pastarosiomis dienomis Lietuvą sukrėtęs net dešimtmetį gyvavusios nelegalios prekybos vištiena skandalas abejingų nepaliko. Aiškintis situacijos sujudo ne tik atsakingos valstybinės institucijos, bet ir prekybininkai bei suinteresuotų asociacijų atstovai, kurie yra atsakingi už produkto kokybę.
VMVT: pasitvirtino skundai dėl nepakankamo vaikų maitinimo privačiuose darželiuose  (70)
2016 m. sausio 27 d. 17:14
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) laikinai sustabdė UAB „Namų dvasia“ (Ukmergės g. LT-10229 Vilnius) veiklą.
Pirkėją nustebino siurprizas kiaušinių pakuotėje: kaip tai įmanoma?  (70)
2016 m. sausio 25 d. 10:46
„Kaip tai įmanoma?“, – klausė DELFI parašiusi skaitytoja, nustebinta įsigyto produkto išvaizdos. Parduotuvėje ji nusipirko lenkiškų kiaušinių, iš kurių vienas buvo išties neįprastas akiai – turėjo dvigubą lukštą.
Specialistas apie gyvūnų ženklinimo poveikį jų sveikatai  (182)
2016 m. sausio 24 d. 14:35
Namuose laikomi gyvūnai – katės, šunys, šeškai – nuo šių metų privalo būti užregistruoti ir paženklinti mikroschemomis. Specialistų teigimu, šie įtaisai leidžia identifikuoti gyvūno tapatybę ir fiksuoja jų judėjimą bei yra nepavojingi jų sveikatai.
Išaiškintas veterinarijos gydytojas, gyvūnus gydęs neregistruotais vaistais  (5)
2016 m. sausio 22 d. 14:50
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, patikrinę Tauragėje (Topolių g. 80) veikiantį E. Kriaučiūno veterinarijos punktą, nustatė vakcinacijos nuo pasiutligės duomenų klastojimą gyvūno augintinio pase bei sustabdė gyvūnų gydymą neregistruotais veterinariniais vaistais, teigiama VMVT pranešime spaudai.
Gyvūnų ženklinimas: ką turi padaryti šeimininkai?  (73)
2016 m. sausio 12 d. 16:35
Nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja tvarka, kad visi šunys, katės ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. Tačiau kaip veikia ši sistema ir ką turi padaryti gyvūnų šeimininkai?
Neįtikėtina, bet duona gali būti nuodinga  (82)
2016 m. sausio 9 d. 14:43
Valgant duoną net mintis nekyla, kad ji galėtų būti netikusi, netgi... užnuodyta! O galimų „diversantų“ apstu, toli ieškoti nereikia, jie seniai ir gerai žinomi, tačiau lieka neįveikti, todėl duonos ir kitų maisto produktų sauga – nuolatinis rūpestis.
Pasipiktino priverstiniu gyvūnų ženklinimu: juokas per ašaras  (694)
2016 m. sausio 8 d. 16:49
Nuo šių metų Lietuvoje įsigaliojus nuostatai, kad visi šunys , katės ir šeškai turi būti sužymėti ir suregistruoti, pasipylė gyventojų skundai. GRYNAS.lt skaitytoja Rita atsiuntė mūsų redakcijai savo komentarą, kuriame ji kritikuoja naująją tvarką ir išvardija dalykus, kurie jai kelia nerimą.
Už priverstinį gyvūnų ženklinimą jau reikalauja 30 eurų  (436)
2016 m. sausio 6 d. 10:34
Jei namuose turite vieną ar daugiau gyvūnų, nuo šių metų pradžios laukia papildomi rūpesčiai ir išlaidos. Šunis, kates ir šeškus reikia privalomai ženklinti, o pasiteiravę keliose Alytaus veterinarijos įmonėse sužinojome, kad šiuo metu vieno gyvūno ženklinimas kainuotų 30 eurų.
Ūkininkai įspėjami saugoti nuo šalčio savo gyvūnus  (5)
2016 m. sausio 5 d. 17:36
Stipriai atšalus orams Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ragina gyventojus pasirūpinti gyvūnais ir duoda patarimų, ką reikėtų daryti.
Pasipylė kritika dėl priverstinio gyvūnų ženklinimo: pirmiausia suregistruos, o tada apkraus mokesčiais?  (554)
2016 m. sausio 5 d. 12:17
Jau įsigaliojo nauja tvarka , pagal kurią šunis, kates ir šeškus laikantys žmonės turės pasirūpinti, kad jie būtų paženklinti mikroschemomis ir užregistruoti Gyvūnų augintinių registre, tačiau nemažai veterinarų šią tvarką vadina utopine, o augintinių šeimininkai reiškia didžiulį pasipiktinimą.
Nepaisantys naujos tvarkos mokės didžiules baudas ir neteks savo augintinių  (1313)
2015 m. gruodžio 31 d. 11:37
GRYNAS.lt jau rašė , kad po Naujų metų šunų, kačių ir šeškų šeimininkų laukia didelė naujovė – jie turės suženklinti ir užregistruoti savo augintinius valstybiniame registre. Tam augintinių šeimininkai turi 15 mėnesių, o jiems praėjus gresia nemenkos baudos. Aiškinamės, ką tiksliai turi padaryti gyvūnų šeimininkai.
Nuo kitų metų kačių, šunų ir šeškų savininkų laukia didelė naujovė  (240)
2015 m. gruodžio 30 d. 10:34
Visi gyvūnų augintinių savininkai, apsisprendę ženklinti ir registruoti savo šunis, kates ir šeškus galės teikti prašymus jau nuo sausio 4 d.
Kalėdų rytą nustėro: silkės likučiai šiukšlių kibire švyti it kiniški žaisliukai  (132)
2015 m. gruodžio 25 d. 10:59
Kalėdų rytą DELFI redakciją pasiekė susirūpinusio skaitytojo laiškas, kuriame jis aprašo labai keistą nutikimą. Kūčių vakarą išmestos silkės liekanos šiukšlių kibire pradėjo švytėti.
Kiaulių maras. Svarbiausi dalykai, kuriuos turime žinoti  (9)
2015 m. gruodžio 21 d. 11:21
Kad Lietuvoje užfiksuotas afrikinio kiaulių maro (AKM) virusas, tikriausiai žino visi. Tačiau ne visi žino, kas tai per virusas ir kodėl jis toks pavojingas. Kaip tik todėl Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba surinko svarbiausią informaciją ir reikšmingiausius faktus.
Ištyrė parduotuvėje parduodamus riešutus: rado net negyvų vabzdžių  (39)
2015 m. gruodžio 18 d. 17:11
Elektrėnų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, gavę vartotojo skundą, parduotuvėje UAB „ Norfos mažmena “ (Sabališkių g. 1 J, Elektrėnai ) patikrino graikinius riešutus su kevalu (kilmės šalis Bulgarija , importuotojas – UAB „Rivona“, tinkamumo vartoti terminas – iki 2016 10 31) ir paėmė šių riešutų mėginį, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.
Kiaulių maras. Ką daryti, kad pavojingas užkratas paliktų Europą  (28)
2015 m. gruodžio 18 d. 16:45
Siekiant sustabdyti afrikinio kiaulių maro (AKM) plitimą Europoje, Italijoje įvyko ekspertų susitikimas, kuriame ieškota efektyviausių sprendimo būdų. Kas nutarta?
Prekyba įtartinais kvepalais baigėsi nemalonumais  (61)
2015 m. gruodžio 11 d. 19:37
Siekiant užkirsti kelią neteisėtai akcizais apmokestinamų prekių apyvartai, gruodžio 11 d. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariato pareigūnai kartu su Pasvalio Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojais, vykdydami tikslinę priemonę, patikrino Pasvalio miesto turgavietę ir jos prieigas, rašoma pranešime spaudai.
Prancūzijoje - paukščių gripo protrūkiai  (6)
2015 m. gruodžio 11 d. 10:42
Šią savaitę Prancūzijoje, Dordogno, Landes ir Haute-Vienne regionuose nustatytas didelio patogeniškumo paukščių gripo H5, H5N1, H5N2, H5N9 viruso potipių protrūkiai naminių paukščių laikymo vietose. Per pastaruosius keletą mėnesių šalyje užfiksuota 10 paukščių gripo atvejų.
Kiaulių maras . Ūkininkų tvartuose – dar nematyti reikalavimai  (17)
2015 m. gruodžio 8 d. 13:20
Lietuvoje užfiksavus afrikinio kiaulių maro virusą aukšti biologinio saugumo reikalavimai keliami ne tik medžiotojams, bet ir ūkininkams, savo tvartuose laikantiems kiaules. To reikia, kad iš mūsų šalies greičiau pasitrauktų daug žalos darantis užkratas. Domimės, kokių papildomų taisyklių turi laikytis ūkininkai ir kaip atskirti, kada kiaulė galimai užsikrėtė maro virusu.
L. Jonauskas. Vargo vakarienė  (41)
2015 m. gruodžio 7 d. 08:07
eseniai iš Kauno mariose sulaikytų brakonierių Kauno rajone konfiskavome įspūdingą, kiek didesnį nei 200 kilogramų kiekį žuvies. Daugelis žmonių atkreipė dėmesį į tai, jog konfiskuota negyvybinga žuvis buvo sušerta Kauno zoologijos sodo gyvūnams, kai Kaune gyvena šimtai vos galą su galu suduriančių šeimų, žuvį galinčių nusipirkti tik švenčių stalui.
Svarbu į arklius ne tik pasižiūrėti, bet ir tinkamai juos prižiūrėti  (3)
2015 m. gruodžio 6 d. 10:09
Gruodžio 6-oji – Arklio diena. Krikščionybėje arklių ir arklininkų globėjais laikomi Šv. Floras ir Šv. Lauras, o Šv. Mikalojus laikomas keliauninkų globėju, tačiau būtent jo vardo diena paskelbta Arklio diena. Žirgų globos asociacijos (ŽGA) savanorių komandai tai simbolinė metų pabaiga, veiklos rezultatų apibendrinimo laikas. Ta proga kalbiname ŽGA vadovę Rūtą Matukonytę, skelbiama pranešime spaudai.
Nenorėję valgyti chemiškai apdorotų vaisių rado išeitį  (57)
2015 m. gruodžio 5 d. 23:51
Pradėjusi domėtis, kaip apdorojami mažmeninėje prekyboje parduodami vaisiai , vilnietė Rūta Mazurkevičienė su vyru nėrė į šeimos verslą. Kas dvi savaites moteris vilniečiams siūlo įsigyti šviežių, neapdorotų vaisių iš Ispanijos .