Maisto ir veterinarijos tarnyba

Kaimyninėje Latvijoje nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis  (5)
2014 m. rugsėjo 19 d. 20:57
Šią savaitę laboratorinių tyrimų rezultatai patvirtino afrikinio kiaulių maro (AKM) židinį Latvijos Valko krašto Ėrgemės valsčiuje. AKM nustatytas šešioms kiaulėms privačiame ūkyje.
7 sveiki užkandžiai, kuriuos rekomenduoja specialistai
2014 m. rugsėjo 17 d. 17:25
Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę.
Lietuviškiems pieno produktams – žalia šviesa tolimose rinkose  (53)
2014 m. rugsėjo 11 d. 18:01
Gautas leidimas eksportuoti į Honkongą lietuviškus pieno produktus.
Aptiko lėkštes su švino „užtaisu“  (16)
2014 m. rugsėjo 9 d. 12:07
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo pranešimą, kuriame nurodyta, kad kiniškose porcelianinėse lėkštėse „Dinner Plate“ nustatytas 6 kartus viršijantis leistiną normą švino kiekis.
Iki rugsėjo vidurio ūkininkai raginami registruoti kiaules  (5)
2014 m. rugsėjo 9 d. 07:23
Žemės ūkio ministerija ragina kiaulių augintojus iki rugsėjo vidurio užregistruoti laikomus gyvulius. Pastebima, kad šiemet kiaulių deklaruojama dukart daugiau nei pernai.
Greitai paruošiami makaronai: ar tikrai jie pavojingi sveikatai?  (46)
2014 m. rugsėjo 5 d. 14:37
Apie greitai paruošiamų makaronų naudą ir žalą mūsų visuomenėje apstu legendų. Be galo dažnai jose gerokai sutirštinamos spalvos dėl įvairiausių žmogaus sveikatai kenksmingų priedų, dienos normą viršijančio druskos kiekio ir kitų dalykų, jau spėjusių tapti mitais. Jeigu savo išankstinę nuomonę ir įsitikinimus padėtumėte į šalį ir savęs paklaustumėte, kokius faktus žinote apie greitai paruošiamus makaronus ir jų gamybą? Vargu ar daug galėtumėte papasakoti niekada nebuvę greitai paruošiamų makaronų fabrike, tačiau ten dirbantys technologai kasdien griauna mitus apie šį pasaulį užkariaujantį produktą.
Žvilgsnis į virtuvę: kokius įrankius rinktis, kad maistas nevirstų nuodu?  (4)
2014 m. rugsėjo 4 d. 11:06
Mes daug daugiau dėmesio skiriame tam, ką valgome, nei tam, į ką tą maistą dedame. Ir be reikalo – juk mūsų sveikata ir gera savijauta taip pat nuo to priklauso. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ne kartą yra užfiksavusi atvejų, kai virtuviniuose induose rastas per didelis sveikatai kenksmingų medžiagų kiekis.  Taigi ką būtina žinoti apie virtuvinius indus?
Specialistai mano, jog dėl kiaulių maro protrūkio Ignalinoje kaltas šernas  (12)
2014 m. rugsėjo 4 d. 08:00
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Ignalinos rajone, Naujojo Daugėliškio seniūnijoje esančiame vienkiemyje rugsėjo 1 d. užfiksuotas afrikinio kiaulių maro protrūkis galėjo kilti dėl galimų kontaktų su laukine fauna. Specialistai tokias prielaidas paskelbė, tyrimo metu už kelių kilometrų nuo ūkio aptikę dėl afrikinio kiaulių maro kritusio šerno gaišeną.
Išsiaiškino, iš kur galėjo atsirasti naujas kiaulių maro protrūkis  (2)
2014 m. rugsėjo 3 d. 11:46
Ignalinos rajone, Naujojo Daugėliškio seniūnijoje esančiame vienkiemyje rugsėjo 1 d. užfiksuotas afrikinio kiaulių maro protrūkis galėjo kilti dėl galimų kontaktų su laukine fauna.
Lietuviškai paukštienai atsivėrė nauja rinka  (20)
2014 m. rugsėjo 3 d. 08:32
Lietuviškai paukštienai ir jos gaminiams atverta dar viena rinka.
Ignalinos rajone - dar vienas kiaulių maro židinys  (9)
2014 m. rugsėjo 1 d. 14:14
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šalyje patvirtintas jau šeštasis afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis kiaulių ūkyje. Naujausias ligos židinys nustatytas ūkyje, esančiame apie 1-1,5 km nuo Baltarusijos sienos.
Kiaulių maro protrūkio Rokiškyje priežastis – pašarai  (18)
2014 m. rugpjūčio 29 d. 17:54
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad gautos pirminės tyrimo išvados dėl afrikinio kiaulių maro protrūkio Rokiškio rajono Kriaunų seniūnijos privačiame ūkyje.
Ką apie Ebolos viruso plitimą svarbu žinoti europiečiams  (16)
2014 m. rugpjūčio 29 d. 14:33
Vakarų Afrikos šalyse plintant Ebola hemoraginės karštligės virusui, europiečiams taip pat labai svarbu žinoti, kaip saugotis šios mirtinos ligos.
Arbatos sieteliuose nustatytas per didelis nikelio kiekis  (10)
2014 m. rugpjūčio 28 d. 17:15
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą, kad arbatos sieteliuose „Teezange Gourmet“ nustatytas dvigubai didesnis nei leistina nikelio kiekis.
Iš prekybos atšaukiama džiovintų ananasų partija  (5)
2014 m. rugpjūčio 28 d. 08:50
Džiovintus vaisius ir riešutus tiekianti bendrovė „Arimex“ atšaukė prekybą džiovintų ananasų skrituliukų partija ir sustabdė jos tiekimą.
Latviškuose šprotuose – didelis kenksmingų medžiagų kiekis  (32)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 16:59
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Lenkijos, kad rūkytų šprotų konservuose „Goldfish“ nustatytas beveik dvigubai didesnis kiekis nei leistina kancerogenų policiklinių aromatinių angliavandenilių.
Medžiotojams ruošia dar vieną draudimą  (35)
2014 m. rugpjūčio 25 d. 19:26
Lietuvoje vis dar nepavyksta suvaldyti afrikinio kiaulių maro viruso plitimo, todėl Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) rengia dar griežtesnius planus. Tarp pasiūlymų – medžioklės su varovais uždraudimas, o tose vietose, kuriose aptiktos kiaulių maru užsikrėtusios kiaulės ar nuo viruso nugaišę šernai, siūloma apskritai uždrausti bet kokią medžioklę. Visgi tokie užmojai kelia rimtų abejonių tiek medžiotojams, tiek mokslininkams, tiek ir Aplinkos ministerijai. Be to, jie prasilenkia ir su Europos Komisijos rekomendacijomis.
Prancūziškame sūryje – infekcijas sukeliančios bakterijos  (13)
2014 m. rugpjūčio 25 d. 17:38
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF iš Prancūzijos atsakingos institucijos gavo informacijos, kad sūryje „MORBIER AOP au lait cru“ (25% MG) rasta E. coli (Escherichia coli) bakterijų.
80 milijonų litų, kurių niekaip neįsiūlo  (41)
2014 m. rugpjūčio 25 d. 05:30
Jau trečius metus „ Vičiūnai “ su žemės ūkio kooperatinėmis bendrovėmis Telšiuose viliasi atnaujinti ten esantį 1965 m. statytą paukštyną ir padidinti jo pajėgumus.
Bendrovė, Rusijos veiksmams pasiruošusi iš anksto  (9)
2014 m. rugpjūčio 23 d. 10:00
Jonavos rajono Pauliukų žemės ūkio bendrovės specialistai, ko gero, turi gerai išvystytą vadinamąjį šeštąjį pojūtį, nes ūkio skerdyklos atidarymui pradėjo ruoštis dar tada, kai apie Rusijos embargą dar niekas nė nesapnavo.
Lietuvoje – naujas kiaulių maro židinys  (15)
2014 m. rugpjūčio 22 d. 17:14
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) informuoja, kad penktadienį, rugpjūčio 22 d. ištyrus savo reikmėms paskerstos kiaulės kraujo mėginius, Rokiškio rajono Kriaunų seniūnijos privačiame ūkyje nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro (AKM) židinys.
Maisto papilduose sportininkams – pavojinga medžiaga  (10)
2014 m. rugpjūčio 22 d. 12:10
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įspėja vartotojus dėl nesaugių Jungtinėje Karalystėje pagamintų maisto papildų sportininkams „Amix Nutrition „Opti Pack“, kurie išplatinti aštuoniose Europos Sąjungos valstybėse.
Paršiukus vežę pasvaliečiai užsidirbo baudą  (3)
2014 m. rugpjūčio 22 d. 11:02
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai Ignalinos ir Utenos rajonuose, kur buvo nustatyti afrikinio kiaulių maro židiniai, itin griežtai kontroliuoja, kaip gyventojai laikosi saugumo reikalavimų. Kartu su policijos pareigūnais tikrinami įtarimą sukėlę automobiliai. Prieš kelias dienas pasvaliečiai dėl nepaženklintų paršelių gabenimo užsidirbo solidžią baudą.
Ar gali afrikinis kiaulių maras tapti pavojingu žmogui  (29)
2014 m. rugpjūčio 14 d. 16:15
Afrikiniam kiaulių marui pasiekus Lietuvą ir kaimynines šalis, pasigirsta nuogąstavimų, kad šis virusas gali prisitaikyti prie žmogaus ir kelti pavojų.
Ekologiška duona su nuodingomis medžiagomis nukreipta į Rusiją  (9)
2014 m. rugpjūčio 13 d. 17:05
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai šviežiuose lenkiškuose brokoliuose nustatė pesticido chlorpirifoso likučių, skelbiama pranešime spaudai.
Ignalinos rajone - du nauji afrikinio kiaulių maro židiniai  (14)
2014 m. rugpjūčio 13 d. 12:22
Dviejuose Ignalinos rajono vienkiemiuose, netoli nuo užkrėsto „ Idavang “ kiaulių komplekso, nustatyti nauji afrikinio kiaulių maro židiniai.
Kiek kiaulių maras pavojingas žmonėms?
2014 m. rugpjūčio 12 d. 00:00
Ar karbonadas neiškrės „kiaulystės“?
Šalia kiaulių komplekso rastas potencialus užkrato nešiotojas  (42)
2014 m. rugpjūčio 11 d. 17:14
Netoli Ignalinos rajone esančios „Idavang“ Rupinskų fermos, kurioje dėl afrikinio kiaulių maro viruso teko sunaikinti apie 19 tūkst. kiaulių, savaitgalį rastas nuo šios mirtinos ligos nugaišęs šernas.
Ar kitais metais atostogausime brangiau?  (60)
2014 m. rugpjūčio 10 d. 19:46
Pailsėję gyventojai jau šiemet pradeda planuoti atostogas kitiems metams. Neretai prieš grįždami iš  pajūrio ten pat užsisako nakvynes ir kitiems metams. Portalas DELFI domisi, ar kitais metais už poilsį kurortuose eurais mokėsime tiek pat?