Maisto ir veterinarijos tarnyba

Susirūpinęs šeimininkas pasipiktino gyvūnų gelbėjimu nuo pasiutligės  (11)
2014 m. spalio 20 d. 10:50
Kalbėsiu tikrai ne apie antsnukius, tačiau prieš pradėdamas samprotauti, jaučiu būtinybę padaryti šiokią tokią įžangą. Taigi – turi šunį, turėk ir antsnukį. Kokį? „Pragūglinau“ velniai žino kiek laiko – sąvoka teisiškai nereglamentuota. Prekiautojai siūlo pakankamai platų asortimentą – nuo siauro, stringus primenančio dirželio, leidžiančio šuniui tik pusiau atverti „nasrus“ iki konclagerio aptvaro ar kalėjimo grotų.
Vilniaus gimnazijoje moksleivius ir mokytojus išguldė neaiškus susirgimas  (89)
2014 m. spalio 16 d. 16:35
Praėjusią savaitę keletas Vilniaus Radvilų gimnazijos moksleivių ir mokytojų tapo neaiškaus susirgimo aukomis – visi jie patyrė tuos pačius simptomus.
Alytaus rajone rasti penki nuo afrikinio kiaulių maro nugaišę šernai  (15)
2014 m. spalio 15 d. 21:14
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Alytaus rajone, Alovės seniūnijos miške rasti 5 nuo afrikinio kiaulių maro (AKM) nugaišę šernai.
K. Starkevičius. Ministerijai reikia žadintuvo?  (26)
2014 m. spalio 14 d. 15:58
Žadintuvo žemės ūkio ministerijai reikai ne todėl, kad tarnautojai laiku susirinktų į darbą.
Kvapai ir augalai, kurių maisto kandys negali pakęsti  (9)
2014 m. spalio 14 d. 10:10
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) sulaukia nemažai vartotojų nusiskundimų ir klausimų apie maistines kandis, šių kenkėjų daromą žalą. Ir nors GRYNAS.lt neseniai rašė, jog kandys kruopose ar kirmėlės daržovėse byloja apie jų natūralumą, vis tik siekiame išvengti susidūrimo su tokiais įnamiais ir savo maisto produktais jų nemaitinti. VMVT specialistai pataria, kaip kovoti su maistinėmis kandimis.
Alytaus rajone toliau siaučia Afrikinis kiaulių maras: užfiksuoti dar šeši atvejai  (17)
2014 m. spalio 12 d. 12:30
Alytaus rajone aptikti dar šeši nuo Afrikinio kiaulių maro (AKM) kritę šernai, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ).
Kiaulių maras – jau Vilniaus pašonėje  (21)
2014 m. spalio 11 d. 12:16
Vilniaus rajone, Nemenčinės seniūnijoje sumedžiotam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM). Mūsų šalyje tai jau aštuntas AKM atvejis, užfiksuotas šernų populiacijoje, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
Valstybės kontrolė: dėl maisto saugos negalime būti visiškai ramūs  (9)
2014 m. spalio 7 d. 13:29
Valstybės kontrolė atliko maisto saugos užtikrinimo šalyje auditą. Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė pažymėjo, kad palyginę trejų metų duomenis galime teigti, jog maisto sauga užtikrinama vis efektyviau ir tai duoda apčiuopiamos naudos, tačiau visiškai ramūs negalime būti.
Puodeliai ant kavinės durų – ką jie reiškia?  (7)
2014 m. spalio 4 d. 10:00
Jau beveik metus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tikrina barų ir restoranų higieną ir už tai suteikia simbolinius puodelius. Restoranų savininkai sako, kad norint gero įvertinimo reikia įdėti daug pastangų, o puodeliai esą gana išsami informacija klientams. Tačiau pačią vertinimo tvarką, anot jų, dar reikėtų pakoreguoti.
Gyventojai kratosi vištų armijos miesto pašonėje  (10)
2014 m. spalio 1 d. 17:03
Praėjusį trečiadienį Telšių savivaldybės administracijos salėje Aplinkos apsaugos agentūros iniciatyva dar kartą viešai apsvarstyta bendrovės „Ardynas“ parengta planuojamo paukštyno netoli Telšių Poveikio aplinkai vertinimo ataskaita. Deja, net paskutinysis jos variantas tebekėlė rimtų abejonių ir klausimų. Paklausyti diskusijos susirinko gausus telšiškių būrys.
Parodoje Kaune – margakailės katės ir nykštukiniai Afrikos ežiai  (9)
2014 m. spalio 1 d. 14:05
Kauno Žalgirio arenoje spalio 4-5 dienomis vyks tarptautinė kačių paroda, skirta Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti. Ne, mes nesusipainiojome. Kaune vienu metu dvi kačių parodos vyks skirtingose vietose - Žalgirio arenoje ir prekybos centre „Mega“ . Abiejų parodų organizatoriai katėms į kompaniją pasikvietė iki šiol kačių parodose nesilankiusių naminių gyvūnų. „Megoje“ lankytojai galės pasigrožėti jūrų kiaulytėmis, o Žalgirio arenoje prisistatys pirmasis Baltijos šalyse Afrikos nykštukinių ežių veislynas.
Skelbimas, sukėlęs šoką: už litą superkami maži šuniukai ir kačiukai  (85)
2014 m. rugsėjo 30 d. 19:50
Gyvūnų globos forume jau kelias dienas nerimsta aistros dėl pirmadienį populiarioje skelbimų svetainėje pasirodžiusio neįprasto skelbimo. Jame rašoma, kad už vieną litą superkami jauni šuniukai ir kačiukai. Pageidavimų dėl gyvūnų veislės ar dydžio nėra, tik vienintelis pageidavimas: keturkojai turi būti oranžinės arba pilkšvos spalvos.
Alytaus rajone nustatytas naujas kiaulių maro atvejis  (8)
2014 m. rugsėjo 30 d. 17:27
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Alytaus rajone, Alovės seniūnijoje sumedžiotam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM).
Šunų daugintojams ant kulnų lipa mokesčių inspektoriai  (3)
2014 m. rugsėjo 26 d. 11:11
Neatsakingi šunų daugintojai pažeidžia ne tik gyvūnų gerovės reikalavimus, kurių vykdymą prižiūri Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Savo veiklos oficialiai neįregistravę ar pajamas slepiantys prekeiviai šunimis užsitraukia ir Valstybinės mokesčių inspekcijos nemalonę bei šimtatūkstantines baudas.
Užkrėsti šernai į Švenčionis galėjo ateiti iš Baltarusijos  (5)
2014 m. rugsėjo 26 d. 09:12
Užkrėsti šernai į Švenčionių rajoną galėjo atkeliauti iš Baltarusijos. Pasak Veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus, kaimyninėje valstybėje nuimtas kukurūzų derlius, tad šernai vėl pradėjo migruoti.
Kaimyninėje Latvijoje nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis  (6)
2014 m. rugsėjo 19 d. 20:57
Šią savaitę laboratorinių tyrimų rezultatai patvirtino afrikinio kiaulių maro (AKM) židinį Latvijos Valko krašto Ėrgemės valsčiuje. AKM nustatytas šešioms kiaulėms privačiame ūkyje.
7 sveiki užkandžiai, kuriuos rekomenduoja specialistai
2014 m. rugsėjo 17 d. 17:25
Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę.
Lietuviškiems pieno produktams – žalia šviesa tolimose rinkose  (53)
2014 m. rugsėjo 11 d. 18:01
Gautas leidimas eksportuoti į Honkongą lietuviškus pieno produktus.
Aptiko lėkštes su švino „užtaisu“  (17)
2014 m. rugsėjo 9 d. 12:07
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo pranešimą, kuriame nurodyta, kad kiniškose porcelianinėse lėkštėse „Dinner Plate“ nustatytas 6 kartus viršijantis leistiną normą švino kiekis.
Iki rugsėjo vidurio ūkininkai raginami registruoti kiaules  (5)
2014 m. rugsėjo 9 d. 07:23
Žemės ūkio ministerija ragina kiaulių augintojus iki rugsėjo vidurio užregistruoti laikomus gyvulius. Pastebima, kad šiemet kiaulių deklaruojama dukart daugiau nei pernai.
Greitai paruošiami makaronai: ar tikrai jie pavojingi sveikatai?  (46)
2014 m. rugsėjo 5 d. 14:37
Apie greitai paruošiamų makaronų naudą ir žalą mūsų visuomenėje apstu legendų. Be galo dažnai jose gerokai sutirštinamos spalvos dėl įvairiausių žmogaus sveikatai kenksmingų priedų, dienos normą viršijančio druskos kiekio ir kitų dalykų, jau spėjusių tapti mitais. Jeigu savo išankstinę nuomonę ir įsitikinimus padėtumėte į šalį ir savęs paklaustumėte, kokius faktus žinote apie greitai paruošiamus makaronus ir jų gamybą? Vargu ar daug galėtumėte papasakoti niekada nebuvę greitai paruošiamų makaronų fabrike, tačiau ten dirbantys technologai kasdien griauna mitus apie šį pasaulį užkariaujantį produktą.
Žvilgsnis į virtuvę: kokius įrankius rinktis, kad maistas nevirstų nuodu?  (4)
2014 m. rugsėjo 4 d. 11:06
Mes daug daugiau dėmesio skiriame tam, ką valgome, nei tam, į ką tą maistą dedame. Ir be reikalo – juk mūsų sveikata ir gera savijauta taip pat nuo to priklauso. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ne kartą yra užfiksavusi atvejų, kai virtuviniuose induose rastas per didelis sveikatai kenksmingų medžiagų kiekis.  Taigi ką būtina žinoti apie virtuvinius indus?
Specialistai mano, jog dėl kiaulių maro protrūkio Ignalinoje kaltas šernas  (12)
2014 m. rugsėjo 4 d. 08:00
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Ignalinos rajone, Naujojo Daugėliškio seniūnijoje esančiame vienkiemyje rugsėjo 1 d. užfiksuotas afrikinio kiaulių maro protrūkis galėjo kilti dėl galimų kontaktų su laukine fauna. Specialistai tokias prielaidas paskelbė, tyrimo metu už kelių kilometrų nuo ūkio aptikę dėl afrikinio kiaulių maro kritusio šerno gaišeną.
Išsiaiškino, iš kur galėjo atsirasti naujas kiaulių maro protrūkis  (2)
2014 m. rugsėjo 3 d. 11:46
Ignalinos rajone, Naujojo Daugėliškio seniūnijoje esančiame vienkiemyje rugsėjo 1 d. užfiksuotas afrikinio kiaulių maro protrūkis galėjo kilti dėl galimų kontaktų su laukine fauna.
Lietuviškai paukštienai atsivėrė nauja rinka  (20)
2014 m. rugsėjo 3 d. 08:32
Lietuviškai paukštienai ir jos gaminiams atverta dar viena rinka.
Ignalinos rajone - dar vienas kiaulių maro židinys  (9)
2014 m. rugsėjo 1 d. 14:14
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šalyje patvirtintas jau šeštasis afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis kiaulių ūkyje. Naujausias ligos židinys nustatytas ūkyje, esančiame apie 1-1,5 km nuo Baltarusijos sienos.
Kiaulių maro protrūkio Rokiškyje priežastis – pašarai  (18)
2014 m. rugpjūčio 29 d. 17:54
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad gautos pirminės tyrimo išvados dėl afrikinio kiaulių maro protrūkio Rokiškio rajono Kriaunų seniūnijos privačiame ūkyje.
Ką apie Ebolos viruso plitimą svarbu žinoti europiečiams  (16)
2014 m. rugpjūčio 29 d. 14:33
Vakarų Afrikos šalyse plintant Ebola hemoraginės karštligės virusui, europiečiams taip pat labai svarbu žinoti, kaip saugotis šios mirtinos ligos.
Arbatos sieteliuose nustatytas per didelis nikelio kiekis  (10)
2014 m. rugpjūčio 28 d. 17:15
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą, kad arbatos sieteliuose „Teezange Gourmet“ nustatytas dvigubai didesnis nei leistina nikelio kiekis.