Maisto ir veterinarijos tarnyba

Nepatikėjo išgirdę, ką vaikai valgo valgyklose  (80)
2014 m. lapkričio 19 d. 12:21
Mokyklinio ir darželinio amžiaus mergaites auginanti vilniečių Matuzevičių šeima nepatikėjo sužinojusi, kokį iš tiesų maistą valgo jų mažosios.
Afrikinio kiaulių maro atvejų skaičius nuolat auga  (2)
2014 m. lapkričio 19 d. 10:04
Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto duomenimis, lapkričio 18-ą dieną patvirtinta afrikinio kiaulių maro (AKM) diagnozė dar dviem nugaišusiems šernams, rastiems Vilniaus rajone, Nemenčinės seniūnijos miškuose.
Liepė surinkti alkoholinį gėrimą  (8)
2014 m. lapkričio 19 d. 09:09
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nurodė iš rinkos surinkti nesaugų viskio (likerio) su natūraliu cinamono skoniu „Fireball“ (33 %, išfasuotą po 500 ml) alkoholinį gėrimą.
Perspėja dėl kanapių aliejaus  (24)
2014 m. lapkričio 19 d. 08:55
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nurodė iš rinkos surinkti nesaugų bendrovės ,,Rudugys“ spaustą kanapių aliejų.
Į Lietuvą keliavo sezamo sėklos su salmonelėmis  (7)
2014 m. lapkričio 12 d. 19:40
Pilies pasienio veterinarijos posto inspektoriai, vykdydami negyvūninio maisto importo kontrolę, atrinko sezamo sėklų, importuojamų iš Indijos , mėginius ištirti laboratorijoje. Sezamo sėklas (gamintojas „Orchid Exim Pvt. Ltd 608“, Indija ) į Lietuvą įvežė UAB „Širmulis“ ( Raudondvaris , Kauno raj.).
Palygino mėsos gaminių etiketes ir sudėtį: rado, ko neturi būti  (33)
2014 m. lapkričio 12 d. 15:56
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba skelbia, kad pričiupo bendroves, kurios klaidino pirkėjus dėl gaminių kokybės.
Paslaptinga infekcija gimnazijoje išguldė per šimtą moksleivių  (26)
2014 m. lapkričio 11 d. 10:58
Šiandien į Joniškio „Aušros“ gimnaziją po mįslingos infekcijos protrūkio vėl susirinko mokiniai. Pamokos prasidėjo įprastai.
Ar pagal kainą restorane galima spręsti, kuris maistas šviežias?  (1)
2014 m. lapkričio 10 d. 16:55
Dažnai kavinėse maistą renkamės iš skaniausiai atrodančių patiekalų paveikslėlių ar gerai skambančių pavadinimų. Tačiau kas slypi už įmantriai surašytų valgiaraščių? Juos narplioti šį antradienį pasiryžusi LRT televizijos laidos „Specialus tyrimas“ komanda. Ar tikrai žinome, kokį maistą valgome? Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kavinėms ir restoranams siūlo visą tiesą atskleisti valgiaraščiuose.
Kai pamatė restorano virtuvę, beliko jį uždaryti  (15)
2014 m. lapkričio 8 d. 09:07
Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) nusprendė, kad bendrovei „Meksikana“ priklausantis restoranas „ Meksika “, įsikūręs Vilniuje , Algirdo g. 2 J. Basanavičiaus g. 22, laikinai negalės gaminti maisto ir priimti lankytojų.
Šalutinis papildų poveikis: drebulys, nemiga, prakaitavimas  (8)
2014 m. lapkričio 7 d. 09:47
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo, kad uždrausta prekiauti ir nurodyta iš rinkos surinkti nesaugius amerikietiškus maisto papildus sportininkams „Arnold Series Iron Cuts“, nes skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautas pranešimas, jog specialistai šiuose papilduose nustatė gausybę neleistinų ir žmonių sveikatai kenksmingų maisto medžiagų.
Pasibaisėjo tvarka sostinės picerijoje  (144)
2014 m. lapkričio 4 d. 11:32
Kavinėje ar restorane pavalgyti nusprendę gyventojai tikisi maloniai praleisti laiką, tačiau nuotaiką sugadinti gali ne tik lūkesčių neatitinkantis maistas, bet ir viešojo maitinimo įstaigos aplinka.
Gyvūnų teisių gynėjai gali likti nieko nepešę: žiaurūs vaizdai paviešinti per vėlai  (13)
2014 m. spalio 30 d. 22:50
Gyvūnų teisių organizacija „ Tušti narvai “ žiniasklaidai paviešino filmuotą medžiagą iš Lietuvos kailių fermų, kuriose nufilmuotas nehumaniškas elgesys su gyvūnais. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus Vyriausiasis veterinarijos gydytojas Giedrius Blekaitis teigė, jog informacija paviešinta per vėlai, kad būtų galima nustatyti, ar fermos iš tiesų nesirūpina gyvūnais.
Patikrinimai lyg ir paneigia vieną didžiausių mitų apie turgus  (5)
2014 m. spalio 30 d. 10:21
Siekiant įgyvendinti kovos su kontrabanda ir nelegalia apyvarta priemones, teritorinių valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų inspektoriai per šių metų rugsėjo–spalio mėnesius atliko daugiau kaip 320 tikslinių patikrinimų turgavietėse, patikrino beveik 330 transporto priemonių, vežančių mėsą ir kitus maisto produktus.
Paviešinti kraupūs vaizdai ne juokais supykdė kailių fermų savininkus: kreipsimės į policiją  (118)
2014 m. spalio 29 d. 20:17
Gyvūnų teisių organizacijos „Tušti narvai“ nariams antradienį paviešinus esą Lietuvoje filmuotus šiurpą keliančius vaizdus, vaizdo įraše minimų kailių fermų savininkai puolė neigti jiems mestus kaltinimus dėl netinkamos gyvūnų priežiūros. GRYNAS.lt jie teigė patys paprašę atsakingų institucijų kuo skubiau apsilankyti fermose. Be to, verslininkai svarsto galimybę kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl filmavimo be leidimo.
Ar žinome, kokį vandenį gerti sveikiausia?  (13)
2014 m. spalio 29 d. 17:14
Turbūt neverta kartoti, kad vandenį gerti sveika. Šią tiesą mums vis primena medikai, kurie tvirtina, kad žmogui reikia išgerti apie 1,5 – 2 litrus vandens per dieną – priklausomai nuo žmogaus svorio. Tačiau svarbu ne tik išgerti pakankamą kiekį vandens, bet ir pasirinkti tinkamą jo rūšį.
Paviešinti žiaurūs vaizdai iš Lietuvos kailių fermų  (165)
2014 m. spalio 28 d. 18:31
Gyvūnų teisių organizacija „Tušti narvai“ žiniasklaidai paviešino filmuotą medžiagą iš Lietuvos kailių fermų. Vaizdo medžiagoje matomi vaizdai, nufilmuoti dvylikoje audines auginančių ūkių visoje Lietuvoje. Gyvūnai laikomi mažuose, nešvariuose narvuose. Iš video medžiagos taip pat galima spręsti, jog sužalotais ir sergančiais gyvūnais nebuvo pasirūpinta, o nugaišusios audinės paliekamos narvuose kartu su dar gyvomis. „Tuščių narvų“ aktyvistai pradės kampaniją „Kailininiams NE“. Jiems patikėtą vaizdinę medžiagą organizacijos atstovai perdavė policijai. Šie įvykiai tik pabrėžia šiuo metu svarstomo teisės akto dėl reikalavimų kailinių žvėrelių augintojams reikalingumą.
Aptikti dar 5 nuo kiaulių maro kritę šernai  (4)
2014 m. spalio 28 d. 16:59
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Švenčionių rajone, Cirkliškio seniūnijoje, 9 kilometrai nuo Baltarusijos sienos, rasti penki nugaišę šernai, užsikrėtę afrikiniu kiaulių maru (AKM). Tai patvirtino Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje atlikti tyrimų rezultatai.
Atsisakoma diskusijas keliančio maisto priedo  (4)
2014 m. spalio 28 d. 11:25
70 kilogramų sveriantis žmogus, neviršydamas dienos normos, galėtų suvartoti apie 4900 miligramų fosforo, kitaip tariant, apie kilogramą mėsos produktų, su juose esančiu didžiausiu leidžiamu fosfatų kiekiu (5000 mg/kg). Nors fosfatai gerina produkto išvaizdą ir prailgina galiojimo laiką, jie patenka tarp „E“ raide žymimų maisto priedų ir kelia klausimų dėl poveikio žmogaus sveikatai. Dėl šios priežasties rūkytuose mėsos gaminiuose leidžiama naudoti tik ribotą kiekį fosfatų priedų, o iš kepimui paruoštų pusgaminių privalu apskritai juos pašalinti.
Patikrino, ar pardavinėjami obuoliai neužteršti pesticidais: ką rado?  (7)
2014 m. spalio 25 d. 20:00
Šiuo metu parduotuvių lentynos ir turgaus prekystaliai lūžta nuo lietuviškų ir atvežtinių obuolių, tačiau ne vienam kyla klausimas, ar šie vitaminų bombomis vadinami vaisiai iš tiesų stiprina organizmą, ar, atvirkščiai, yra nesaugūs, nes yra užteršti pesticidais.
Specialistai nuramino: sveika valgyti ir atvežtinius, ir lietuviškus obuolius  (4)
2014 m. spalio 24 d. 17:14
Šiuo metu parduotuvių lentynos ir turgaus prekystaliai lūžta nuo lietuviškų ir atvežtinių obuolių, tačiau ne vienam kyla klausimas, ar šie vaisiai stiprina organizmą, ar, atvirkščiai, yra nesaugūs dėl juose esančių pesticidų likučių. Daugelis lietuvių ypač įtariai žiūri į lenkišką ir olandišką produkciją, tačiau pastarųjų ketverių metų tyrimų rezultatai rodo, kad baiminamasi be reikalo. Nė viename 2011–2014 m. Lietuvoje tirtame mėginyje didžiausia leidžiama pesticidų koncentracija neviršyta.
Uždraudė prekiauti desertais su puponautais  (37)
2014 m. spalio 22 d. 18:04
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad uždrausta prekiauti ir nurodyta surinkti iš rinkos nesaugius čekiškus šokoladinius ir vanilinius pudingus su žaisliukais „Kids world dogs“ ir kakavos bei vanilės skonio pudingus su žaisliukais „Puponautai“.
Persigalvojo: į miškus, kur siaučia kiaulių maras, galima įžengti  (4)
2014 m. spalio 22 d. 14:06
Nors Alytaus rajono miškuose siaučia šernus guldantis afrikinis kiaulių maras ir kai kur yra apribota medžioklė, juose nedraudžiama vykdyti ūkinės veiklos. Kodėl, situacijai blogėjant, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba persigalvojo ir nutarė leisti gyventojams lankytis miškuose?
Kiaulių maras toliau guldo šernus  (19)
2014 m. spalio 21 d. 12:03
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Alytaus rajone, Alovės seniūnijos miške, rasti dar 4 nuo afrikinio kiaulių maro (AKM) nugaišę šernai. Žvėrių gaišenos aptiktos vykdant afrikinio kiaulių maro virusu užkrėstos teritorijos apžiūrą. Šiame miške per tris savaites jau rasta 15 nugaišusių šernų. Atlikus laboratorinius tyrimus nustatyta, kad jie sirgo kiaulių maru.
Susirūpinęs šeimininkas pasipiktino gyvūnų gelbėjimu nuo pasiutligės  (11)
2014 m. spalio 20 d. 10:50
Kalbėsiu tikrai ne apie antsnukius, tačiau prieš pradėdamas samprotauti, jaučiu būtinybę padaryti šiokią tokią įžangą. Taigi – turi šunį, turėk ir antsnukį. Kokį? „Pragūglinau“ velniai žino kiek laiko – sąvoka teisiškai nereglamentuota. Prekiautojai siūlo pakankamai platų asortimentą – nuo siauro, stringus primenančio dirželio, leidžiančio šuniui tik pusiau atverti „nasrus“ iki konclagerio aptvaro ar kalėjimo grotų.
Lietuviškas medus – ypatingos kokybės  (24)
2014 m. spalio 19 d. 08:00
Šių metų rugsėjo mėnesį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko medaus, tiekiamo į Lietuvos prekybos tinklus, kokybės tyrimą.
Vilniaus gimnazijoje moksleivius ir mokytojus išguldė neaiškus susirgimas  (87)
2014 m. spalio 16 d. 16:35
Praėjusią savaitę keletas Vilniaus Radvilų gimnazijos moksleivių ir mokytojų tapo neaiškaus susirgimo aukomis – visi jie patyrė tuos pačius simptomus.
Alytaus rajone rasti penki nuo afrikinio kiaulių maro nugaišę šernai  (15)
2014 m. spalio 15 d. 21:14
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Alytaus rajone, Alovės seniūnijos miške rasti 5 nuo afrikinio kiaulių maro (AKM) nugaišę šernai.
K. Starkevičius. Ministerijai reikia žadintuvo?  (26)
2014 m. spalio 14 d. 15:58
Žadintuvo žemės ūkio ministerijai reikai ne todėl, kad tarnautojai laiku susirinktų į darbą.
Kvapai ir augalai, kurių maisto kandys negali pakęsti  (9)
2014 m. spalio 14 d. 10:10
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) sulaukia nemažai vartotojų nusiskundimų ir klausimų apie maistines kandis, šių kenkėjų daromą žalą. Ir nors GRYNAS.lt neseniai rašė, jog kandys kruopose ar kirmėlės daržovėse byloja apie jų natūralumą, vis tik siekiame išvengti susidūrimo su tokiais įnamiais ir savo maisto produktais jų nemaitinti. VMVT specialistai pataria, kaip kovoti su maistinėmis kandimis.