Maisto ir veterinarijos tarnyba

Iš prekybos išimamos nesaugios šaldytos daržovės  (8)
2015 m. gegužės 20 d. 18:47
Suomijos kompetentinga institucija pranešė, kad belgiškos „Rainbow“ užšaldytos grilyje keptos daržovės su marinatu – nesaugios, nes ženklinimo etiketėje nenurodyta, kad jų sudėtyje yra alergeno – kviečių.
Guminukuose rado nenurodytų dažiklių  (4)
2015 m. balandžio 29 d. 16:22
Saldainiuose guminukuose su vaisiniu įdaru „Akuku“ rasta dažiklio E 120, kuris ženklinimo etiketėje nebuvo nurodytas, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba .
Tvarte rado apgailėtinas sąlygas: neaišku, kaip gyvuliai ten ištvėrė  (6)
2015 m. balandžio 28 d. 15:55
Gavę gyventojų pranešimą apie netinkamai laikomus ūkinius gyvūnus, Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai kartu su Tauragės rajono savivaldybės atstovais apsilankė Lauksargių (Lauksargių sen., Tauragės r.) gyventojo ūkyje.
Į Braziliją – lietuviškas sūris  (26)
2015 m. balandžio 24 d. 15:13
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) gavo Brazilijos žemės ūkio, gyvūnų ir maisto ministerijos patvirtinimą dėl galimybės eksportuoti lietuvišką ,,Džiugo“ sūrį į šią šalį. Brazilus jau netrukus pasieks bendrovės „ Žemaitijos pienas “ „Dziugas mild“, „Dziugas piquant“ ir „Dziugas Delicate“ sūriai.
Rasti du maru užsikrėtę šernai  (1)
2015 m. balandžio 24 d. 13:07
Šią savaitę Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute Afrikinio kiaulių maro (AKM) diagnozė patvirtinta dviem šernams, rastiems Kamajų seniūnijos miške.
Konservuotuose avinžirniuose – lervos  (18)
2015 m. balandžio 21 d. 16:29
Avinžirnių konservuose rasta negyvų vabzdžių lervų, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ).
Aptiko nesaugias sezamo sėklas – rasta salmonelių bakterijų  (10)
2015 m. balandžio 15 d. 13:24
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad į Lietuvos rinką nepateko beveik 19 tonų nesaugių indiškų sezamo sėklų.
Latvija nutraukia sutartį su bendrove „Kretingos maistas“ : problemos prasidėjo seniai  (17)
2015 m. balandžio 14 d. 23:08
Latvijos Siguldos krašto savivaldybė antradienį paskelbė, kad vienapusiškai nutraukia sutartį su bendrove „Kretingos maistas“ dėl trijų mokyklų moksleivių maitinimo, praneša savivaldybės atstovė Lienė Jurkanė. Apie tai informuoja DELFI.lv .
Šeimininkų žiaurumas: katėms šalinami nagai, šunims kerpamos uodegos ir ausys  (226)
2015 m. balandžio 12 d. 21:53
Šeimininkai randa daugybę būdų, ką daryti, kad augintiniai negadintų baldų, nedraskytų kilimų ir nekeltų triukšmo. Kad katėms būtų pašalinti nagai, o šunims nukirptos uodegos, gyvūnų augintojai nuvažiuoja į Lenkiją, nes mūsų šalyje tokios procedūros neatliekamos. Tačiau gyvūnų teisių aktyvistams toks elgesys kelia didelį siaubą.
Dėl prostitucijos skandalo pagarsėjusioje Švėkšnoje mokiniai buvo farširuojami vaistais  (142)
2015 m. balandžio 8 d. 20:14
Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos pradėtame tyrime dėl galimų vaikų teisių pažeidimų Švėkšnos specialiojo ugdymo centre, kuriame mokosi ir gyvena sunkių elgesio ir emocinių sutrikimų turintys vaikai iš visos Lietuvos , pateikti pirmieji rezultatai glumina.
Džiovintuose abrikosuose – sulfitų perteklius  (6)
2015 m. balandžio 7 d. 15:48
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl viršyto leistino sulfitų kiekio neleista Lietuvos rinkoje realizuoti 20 tonų džiovintų abrikosų iš Turkijos (eksportuotojas Kayisicioglu – Tarim urunleri TIC , Turkija ), rašoma pranešime spaudai.
Klausk teisininko: ar tėvai turi teisę savo vaikams pirkti energinius gėrimus?  (28)
2015 m. kovo 22 d. 19:00
Pernai įsigaliojo įstatymas, draudžiantis parduoti ar nupirkti energinių nepilnamečiams. Jeigu tėvai nuspręstų savo nepilnamečiui vaikui leisti vartoti energinius gėrimus, ar galėtų dėl to kreiptis į seniūniją, kad gautų raštišką patvirtinimą?
Šunidę įkūrusi moteris šokdina kaimynus  (186)
2015 m. kovo 11 d. 17:51
Į GRYNAS.lt redakciją kreipėsi kaimynai , kurie nepatenkinti dėl to, kad jiems tenka gyventi šalia gyvūnų prieglaudos ir kęsti nuolatinį triukšmą. Senyvo amžiaus moteris, anot jų, įkūrė prieglaudą gyvenamųjų namų kvartale prieš tai neatsiklausė kaimynų nuomonės. O kai jie dėl to papriekaištauja, moteris, kurios kieme yra vandens gręžinys, atkerta, kad svarstys galimybę kaimynams užsukti vandenį.
Vaistininkės patarimas, kur padėti seną termometrą, paliko be žado  (22)
2015 m. kovo 10 d. 21:08
Kur dedate senus, pasibaigusio galiojimo vaistus? Švirkštus? Tvarsčius? Gyvsidabrio termometrus? Jeigu viso to lengva ranka atsikratote kartu su bendru komunaliniu atliekų srautu, elgiatės nederamai. Vis dėlto net ir specialistai pripažįsta, kad medicininių atliekų tvarkymas Lietuvoje turi spragų ir dar nėra visų atsakymų, kaip ką tvarkyti teisingiausia. O kai kada tai, ką atneša žmonės, nepriima net tie, kurie kitaip pasielgti negali.
Ekspertas: Lietuva pasiutligę įveikė, bet ji gali grįžti iš kaimynių  (5)
2015 m. kovo 4 d. 19:56
Lietuva pasiutligę įveikė, tačiau tai nereiškia, kad ji negali atkeliauti iš kaimyninių šalių, sako biomedicinos mokslų daktaras Egidijus Bukelskis . Jo teigimu, mokslininkų atrastas naujas gydymo būdas turėtų padaryti perversmą, bet iki gydymo išplitimo, kilus rizikai susirgti, reikėtų vakcinuotis ir apskritai vengti kontakto su galimai užsikrėtusiais gyvūnais.
Vaizdo įrašas: neaiškų skystį leidžia į vištas  (159)
2015 m. kovo 4 d. 18:54
Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo įrašas: į prekybai paruoštas vištas su dideliu švirkštu yra leidžiamas skystis.
Nufilmavo, kokiomis sąlygomis nelegaliame veislyne laikomi šunys  (35)
2015 m. vasario 23 d. 15:21
Šakių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) atliko patikrinimą Šakių gyventojos namuose ir rado kelias dešimtis šunų, laikomų net minimalių gyvūnų gerovės ir sveikatos reikalavimų neatitinkančiomis sąlygomis. Nors moteris veisė prancūzų buldogų, jorkšyro terjerų, maltos bišonų veislių mišrūnus, tačiau juos parduodavo kaip grynaveislius.
Ar tikrai žarnyno infekcijos pavojai slypi tik vištienoje?  (4)
2015 m. vasario 20 d. 13:15
Kampilobakteriozė – viena iš dažniausiai pasitaikančių žarnyno infekcijų (kur kas dažnesnė, nei salmoneliozė ar šigeliozė), kurią sukelia Campilobacter bakterijos. Negydant šios infekcijos, bakterijos iš organizmo natūraliu būdu gali būti šalinamos net iki 2-7 savaičių, o žmogaus organizmas ir imunitetas smarkiai nusilpsta.
Sustabdyta kebabinės Klaipėdos r. ir parduotuvės Kupiškyje veikla  (7)
2015 m. vasario 17 d. 16:47
Atlikus planinius patikrinimus, dėl nustatytų grubių pažeidimų laikinai sustabdyta kiosko – kebabinės Gargžduose (Žemaitės g. 57, Gargždai , Klaipėdos r.) ir individualiai įmonei priklausančios maisto produktų parduotuvės Kupiškyje (Muziejaus g. 13 – 1, Kupiškis ) veikla.
Pasišlykštėjimui ribų nėra: tokius mėsos gaminius mes valgėme  (31)
2015 m. vasario 13 d. 14:37
Šalčininkų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kartu su rajono policijos pareigūnais patikrinę privačią valdą Jašiūnų miestelyje (Šalčininkų r.), išaiškino nelegalų mėsos perdirbimo cechą.
Lenkijos kiaulių ūkyje diagnozuotas Afrikinis kiaulių maras  (6)
2015 m. vasario 2 d. 16:56
Lenkijos veterinarijos tarnyba pranešė , kad nedideliame kiaulių ūkyje, penkioms iš septynių laikytų kiaulių diagnozuotas afrikinis kiaulių maras (AKM).
Nemalonus radinys kiaušinyje išgąsdino pirkėją  (61)
2015 m. vasario 2 d. 10:46
Parduotuvėje atidžiam būti nepakanka – kartais net stengiantis išsirinkti tik šviežiausius, sveikiausius produktus, gali tekti nusivilti. Taip nutiko DELFI skaitytojui Robertui, kuris pasibaisėjo prekybos centre įsigytais kiaušiniais. Išviręs juos vyriškis išsigando, kad nusipirktas produktas – su kirmėlėmis.
Nesutaria dėl baudų už žiaurių elgesį su gyvūnais  (37)
2015 m. vasario 1 d. 11:02
Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siūlo smarkiai padidinti baudas už žiaurų elgesį su gyvūnais, tačiau teisingumo ministras iniciatyvą vertina skeptiškai.
Dėl pažeidimo uždraudė pardavinėti „Orbit“  (11)
2015 m. sausio 30 d. 14:44
Klaipėdoje , prekybos centro „Rimi“ (Liepojos g. 27) parduotuvėje buvo parduodama becukrė mėlynių, aviečių ir braškių skonio kramtomoji guma „Orbit“, kurios etiketėje neparašyta, kad sudėtyje yra aspartamo.
Skamba įspėjimai: Europoje plinta paukščių gripas  (9)
2015 m. sausio 27 d. 18:20
Veterinarijos specialistai perspėja ūkius dėl Europoje plintančio paukščių gripo.
Kėdainių rajone – trichineliozės protrūkis  (15)
2015 m. sausio 26 d. 14:20
Dėl trichineliozės protrūkio Kėdainių rajone, kai šia liga nuo šernienos užsikrėtė keturi asmenys, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) planuoja kreiptis į teisėsaugą.
Iš brakonierių atimtas šamas kai ką labai pradžiugins  (20)
2015 m. sausio 26 d. 12:10
Daug kam kyla klausimų, kam atitenka iš brakonierių konfiskuoti laimikiai. GRYNAS.lt jau rašė, kad dažniausiai jie būna sunaikinami, tačiau su visai neseniai konfiskuotu šamu bus pasielgta visai kitaip.
Paukščių gripo protrūkiai – dar dviejose valstybėse  (1)
2015 m. sausio 22 d. 17:54
Izraelyje ir Vokietijoje užfiksuoti nauji didelio patogeniškumo paukščių gripo protrūkiai, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba .
Ūkininko žiaurumas: 44 galvijai laikomi apgailėtinomis sąlygomis  (38)
2015 m. sausio 22 d. 17:53
Siekiant apsaugoti gyvūnus nuo kančių ir žūties, Širvintų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pakartotinai kreipėsi į Širvintų rajono apylinkės teismą dėl leidimo skubos tvarka priverstinai atimti ūkinius gyvūnus iš Diršonių kaimo (Čiobiškio sen., Širvintų r.) gyventojo.