Maisto ir veterinarijos tarnyba

Prieš šventes – specialistų įspėjimai apie silkę  (102)
2014 m. gruodžio 19 d. 14:51
Silkė, be kurios neįsivaizduojamas Adventas ir tradicinis Kūčių stalas , nei pigus, kaip anksčiau buvo, nei vienareikšmiškai geras produktas.
Tiria, kodėl kilo infekcija Vilniaus pradinėje mokykloje  (4)
2014 m. gruodžio 16 d. 16:57
Vilniaus pradinėje mokykloje ūmi žarnyno infekcija kilo ne dėl nesaugiai tvarkomo maisto, antradienį pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
Kanapių aliejuje nustatyti teršalai  (6)
2014 m. gruodžio 15 d. 17:10
Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, vykdydama valstybinę kontrolę, UAB „Rudugys“ aliejaus gamybos ir fasavimo ceche nustatė, kad šioje įmonėje pagamintas kanapių sėklų aliejus užterštas benzo(a)pirenu.
Kūdikių maiste aptiko toksinių medžiagų  (16)
2014 m. gruodžio 12 d. 15:58
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gavo pranešimą iš Vokietijos apie ekologiškame kūdikių maiste ,,Bio Baby Brei Hirse Apfel Birne” (sufasuotame po 250 g) nustatytus didesnius nei leistina atropino kiekius. Maistas kūdikiams pagamintas Šveicarijoje, o supakuotas Vokietijoje.
Kūdikių maiste – sveikatai pavojingos toksinės medžiagos
2014 m. gruodžio 12 d. 15:55
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praneša apie neleistinų toksinių medžiagų likučius, aptiktus kūdikių maiste. Pasitikrinkite, ar nepirkote tokio maisto savo vaikams.
Patikrino maisto prekių parduotuvę – daug higienos pažeidimų  (5)
2014 m. gruodžio 11 d. 20:03
Elektrėnų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, laikinai sustabdyta UAB „Gintarinė jūra“ parduotuvės (Beižionių k, Elektrėnų sav.) veikla, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba .
Patikrino, ar stiklo taroje nėra nuodų  (4)
2014 m. gruodžio 8 d. 15:30
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nuo šių metų pradžios vykdo įmonių, kurios gamina ir tiekia rinkai su maistu besiliečiančius gaminius ir medžiagas, valstybinę kontrolę.
Patvirtinta: lietuviška jautiena keliaus į Egiptą  (13)
2014 m. gruodžio 8 d. 13:59
Turistų Meka tapęs Egiptas patvirtino Lietuvos valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, kad lietuviška jautiena atitinka reikalavimus, todėl galės būti eksportuojama į Egiptą, rašoma pranešime spaudai.
Graužikai ant podiumo: gražiausiojo kaina išvers iš koto  (16)
2014 m. gruodžio 1 d. 15:17
Esu buvusi gausybėje šunų ir kačių parodų. Ir nesvarbu, kad veislės lyg ir lieka tos pačios – kiekvienoje iš parodų nors kartą aikteli iš nuostabos pamačiusi kažką, ko nesitikėjai. Galiausiai, tikrai pamatai vieną kitą neapsakomai mielą žiopliuką, varlinėjantį voljere ar narvelyje ir sukaupi visą stiprybę, kad tik neparsineštum jo namo. Budapešto paroda buvo kitokia. Ir ne tik dėl ją gaubusių XIX amžiaus karinio forto sienų, mažų narvų ar vyrų baltais chalatais. Ne tik dėl to, kad dėl jos teko skristi dviem lėktuvais. Nors ir čia netrūko mielų pūkuočių, vis tiek slogiai jauti, kad visi tie blizgantys trofėjai, kruopštus ekspertų vertinimas, ir ūsuotosioms aidintys aplodismentai – viskas dėl to, kad vieną dieną joms būtų nudirtas kailis.
Patikrino džiovintas slyvas ir uždraudė pardavinėti  (14)
2014 m. gruodžio 1 d. 15:07
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad į mūsų šalies rinką nepateko 20 t nesaugių džiovintų slyvų „Ashlock“, importuotų iš Moldavijos.
Šalčiai artėja: kaip pasirūpinti augintiniais?  (1)
2014 m. lapkričio 27 d. 10:29
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena ūkininkams ir kitiems gyvūnų laikytojams, kad atvėsus orams reikia pasirūpinti savo gyvūnų laikymo sąlygomis, apsaugoti juos nuo šalčio.
V. Mazuronis: GMO ir nanomaistui dar ne laikas  (16)
2014 m. lapkričio 25 d. 17:20
Mokslininkai vis dar neturi bendro sutarimo dėl genetiškai modifikuotų organizmų ( GMO ) poveikio žmogui ir aplinkai. Lygiai tokia pati situacija ir su nanotechnologijomis „patobulintu“ maistu, todėl negalime leisti, kad dėl lobistų spaudimo paliktume teisines spragas legalizuoti tokį maistą ES ir primesti jį visiems gyventojams. Kiekviena šalis turi pati spręsti dėl savo piliečių. Tokios nuomonės laikosi Europos Parlamento Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto narys Valentinas Mazuronis .
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento laukia permainos  (19)
2014 m. lapkričio 24 d. 20:27
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentą ketinama reorganizuoti paliekant jam tik narkotikų kontrolės funkcijas.
Stiprinama asmeninio bagažo kontrolė  (3)
2014 m. lapkričio 24 d. 15:07
Kaip kiekvienais metais, šventiniu laikotarpiu daugėja keliaujančių lėktuvais ar kitomis transporto priemonėmis. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sugriežtino apsaugos priemones šalies valstybinės sienos kirtimo vietose, ypatingas dėmesys skiriamas asmeninio bagažo kontrolei .
Nepatikėjo išgirdę, ką vaikai valgo valgyklose  (87)
2014 m. lapkričio 19 d. 12:21
Mokyklinio ir darželinio amžiaus mergaites auginanti vilniečių Matuzevičių šeima nepatikėjo sužinojusi, kokį iš tiesų maistą valgo jų mažosios.
Afrikinio kiaulių maro atvejų skaičius nuolat auga  (2)
2014 m. lapkričio 19 d. 10:04
Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto duomenimis, lapkričio 18-ą dieną patvirtinta afrikinio kiaulių maro (AKM) diagnozė dar dviem nugaišusiems šernams, rastiems Vilniaus rajone, Nemenčinės seniūnijos miškuose.
Liepė surinkti alkoholinį gėrimą  (8)
2014 m. lapkričio 19 d. 09:09
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nurodė iš rinkos surinkti nesaugų viskio (likerio) su natūraliu cinamono skoniu „Fireball“ (33 %, išfasuotą po 500 ml) alkoholinį gėrimą.
Perspėja dėl kanapių aliejaus  (25)
2014 m. lapkričio 19 d. 08:55
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nurodė iš rinkos surinkti nesaugų bendrovės ,,Rudugys“ spaustą kanapių aliejų.
Į Lietuvą keliavo sezamo sėklos su salmonelėmis  (7)
2014 m. lapkričio 12 d. 19:40
Pilies pasienio veterinarijos posto inspektoriai, vykdydami negyvūninio maisto importo kontrolę, atrinko sezamo sėklų, importuojamų iš Indijos , mėginius ištirti laboratorijoje. Sezamo sėklas (gamintojas „Orchid Exim Pvt. Ltd 608“, Indija ) į Lietuvą įvežė UAB „Širmulis“ ( Raudondvaris , Kauno raj.).
Palygino mėsos gaminių etiketes ir sudėtį: rado, ko neturi būti  (33)
2014 m. lapkričio 12 d. 15:56
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba skelbia, kad pričiupo bendroves, kurios klaidino pirkėjus dėl gaminių kokybės.
Paslaptinga infekcija gimnazijoje išguldė per šimtą moksleivių  (26)
2014 m. lapkričio 11 d. 10:58
Šiandien į Joniškio „Aušros“ gimnaziją po mįslingos infekcijos protrūkio vėl susirinko mokiniai. Pamokos prasidėjo įprastai.
Ar pagal kainą restorane galima spręsti, kuris maistas šviežias?  (1)
2014 m. lapkričio 10 d. 16:55
Dažnai kavinėse maistą renkamės iš skaniausiai atrodančių patiekalų paveikslėlių ar gerai skambančių pavadinimų. Tačiau kas slypi už įmantriai surašytų valgiaraščių? Juos narplioti šį antradienį pasiryžusi LRT televizijos laidos „Specialus tyrimas“ komanda. Ar tikrai žinome, kokį maistą valgome? Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kavinėms ir restoranams siūlo visą tiesą atskleisti valgiaraščiuose.
Kai pamatė restorano virtuvę, beliko jį uždaryti  (15)
2014 m. lapkričio 8 d. 09:07
Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) nusprendė, kad bendrovei „Meksikana“ priklausantis restoranas „ Meksika “, įsikūręs Vilniuje , Algirdo g. 2 J. Basanavičiaus g. 22, laikinai negalės gaminti maisto ir priimti lankytojų.
Šalutinis papildų poveikis: drebulys, nemiga, prakaitavimas  (8)
2014 m. lapkričio 7 d. 09:47
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo, kad uždrausta prekiauti ir nurodyta iš rinkos surinkti nesaugius amerikietiškus maisto papildus sportininkams „Arnold Series Iron Cuts“, nes skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautas pranešimas, jog specialistai šiuose papilduose nustatė gausybę neleistinų ir žmonių sveikatai kenksmingų maisto medžiagų.
Pasibaisėjo tvarka sostinės picerijoje  (143)
2014 m. lapkričio 4 d. 11:32
Kavinėje ar restorane pavalgyti nusprendę gyventojai tikisi maloniai praleisti laiką, tačiau nuotaiką sugadinti gali ne tik lūkesčių neatitinkantis maistas, bet ir viešojo maitinimo įstaigos aplinka.
Gyvūnų teisių gynėjai gali likti nieko nepešę: žiaurūs vaizdai paviešinti per vėlai  (13)
2014 m. spalio 30 d. 22:50
Gyvūnų teisių organizacija „ Tušti narvai “ žiniasklaidai paviešino filmuotą medžiagą iš Lietuvos kailių fermų, kuriose nufilmuotas nehumaniškas elgesys su gyvūnais. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus Vyriausiasis veterinarijos gydytojas Giedrius Blekaitis teigė, jog informacija paviešinta per vėlai, kad būtų galima nustatyti, ar fermos iš tiesų nesirūpina gyvūnais.
Patikrinimai lyg ir paneigia vieną didžiausių mitų apie turgus  (5)
2014 m. spalio 30 d. 10:21
Siekiant įgyvendinti kovos su kontrabanda ir nelegalia apyvarta priemones, teritorinių valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų inspektoriai per šių metų rugsėjo–spalio mėnesius atliko daugiau kaip 320 tikslinių patikrinimų turgavietėse, patikrino beveik 330 transporto priemonių, vežančių mėsą ir kitus maisto produktus.
Paviešinti kraupūs vaizdai ne juokais supykdė kailių fermų savininkus: kreipsimės į policiją  (117)
2014 m. spalio 29 d. 20:17
Gyvūnų teisių organizacijos „Tušti narvai“ nariams antradienį paviešinus esą Lietuvoje filmuotus šiurpą keliančius vaizdus, vaizdo įraše minimų kailių fermų savininkai puolė neigti jiems mestus kaltinimus dėl netinkamos gyvūnų priežiūros. GRYNAS.lt jie teigė patys paprašę atsakingų institucijų kuo skubiau apsilankyti fermose. Be to, verslininkai svarsto galimybę kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl filmavimo be leidimo.
Ar žinome, kokį vandenį gerti sveikiausia?  (13)
2014 m. spalio 29 d. 17:14
Turbūt neverta kartoti, kad vandenį gerti sveika. Šią tiesą mums vis primena medikai, kurie tvirtina, kad žmogui reikia išgerti apie 1,5 – 2 litrus vandens per dieną – priklausomai nuo žmogaus svorio. Tačiau svarbu ne tik išgerti pakankamą kiekį vandens, bet ir pasirinkti tinkamą jo rūšį.