Maisto ir veterinarijos tarnyba

Dėl pažeidimo uždraudė pardavinėti „Orbit“
2015 m. sausio 30 d. 14:44
Klaipėdoje , prekybos centro „Rimi“ (Liepojos g. 27) parduotuvėje buvo parduodama becukrė mėlynių, aviečių ir braškių skonio kramtomoji guma „Orbit“, kurios etiketėje neparašyta, kad sudėtyje yra aspartamo.
Skamba įspėjimai: Europoje plinta paukščių gripas  (9)
2015 m. sausio 27 d. 18:20
Veterinarijos specialistai perspėja ūkius dėl Europoje plintančio paukščių gripo.
Kėdainių rajone – trichineliozės protrūkis  (15)
2015 m. sausio 26 d. 14:20
Dėl trichineliozės protrūkio Kėdainių rajone, kai šia liga nuo šernienos užsikrėtė keturi asmenys, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) planuoja kreiptis į teisėsaugą.
Paukščių gripo protrūkiai – dar dviejose valstybėse  (1)
2015 m. sausio 22 d. 17:54
Izraelyje ir Vokietijoje užfiksuoti nauji didelio patogeniškumo paukščių gripo protrūkiai, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba .
Ūkininko žiaurumas: 44 galvijai laikomi apgailėtinomis sąlygomis  (38)
2015 m. sausio 22 d. 17:53
Siekiant apsaugoti gyvūnus nuo kančių ir žūties, Širvintų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pakartotinai kreipėsi į Širvintų rajono apylinkės teismą dėl leidimo skubos tvarka priverstinai atimti ūkinius gyvūnus iš Diršonių kaimo (Čiobiškio sen., Širvintų r.) gyventojo.
Pasibaisėjo karpiais prekybos centre: valgome supuvusią žuvį?  (134)
2015 m. sausio 19 d. 14:33
Į GRYNAS.lt redakciją kreipėsi skaitytojas Saulius, kuris pasibaisėjo viename prekybos centro akvariume plaukiojančiais karpiais, kuriuos jis pavadino pūvančiais.
Vienas prieštaringiausiai vertinamų produktų: panacėja ar vėžio sukėlėjas?  (16)
2015 m. sausio 13 d. 10:47
Sojos – vienas prieštaringiausiai vertinamų produktų pasaulyje. Viena vertus, jos vertinamos dėl maistingumo, kita vertus, peikiamos kaip sveikatą žalojantis nuodas. Tad ką daryti – valgyti ar ne?
Patikrino šaldytas krevetes ir uždraudė pardavinėti  (32)
2015 m. sausio 9 d. 16:10
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė realiziuoti realizuoti virtas, šaldytas baltakojes blyškiąsias krevetes be kiautų „Sunrise“.
Kas dedasi Druskininkų prakartėlėje: gyvūnai tai atvežami, tai išvežami  (15)
2015 m. sausio 9 d. 12:31
Prakartėlė Druskininkuose kelia labai daug aistrų. Asiliukas ir avelės iš jos prieš pat Naujuosius jau buvo išvežti, paskui atvežti vėl, o dabar gyvūnų teisių aktyvistai reikalauja, kad jie būtų galutinai išgabenti. Tačiau kurortinis miestas atkerta, kad kalėdinė eglė bus nupuošta ir prakartėlė išardoma tik tada, kai Druskininkuose atostogaujantys rusai atšvęs Naujuosius metus.
Šaldytose mėlynėse – padidintas švino kiekis  (6)
2015 m. sausio 8 d. 16:28
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad uždrausta tiekti į rinką 6,35 t nesaugių šaldytų mėlynių (vaccinum corymbosum), įvežtų iš Baltarusijos (gamintojas „Pinsk Koopprom Raipo“, Baltarusija ).
Prie euro vaikus pratino savotiškai  (27)
2015 m. sausio 8 d. 13:20
Nors euras ir litas dar devynias dienas išlaikys lygiaverčių pinigų statusą, prekybininkai nacionalinę valiutą skuba palaidoti anksčiau.
Šuns šaldymas būdoje gali baigtis net kalėjimu  (221)
2015 m. sausio 6 d. 22:55
Paspaudus pirmajam šalčiui daugelis gyvūnų šeimininkų susirūpina, kaip apsaugoti savo augintinį. Tačiau yra ir tokių, kuriems būdoje šąlančio šuns negaila. Pareigūnai perspėjo, kad tai yra gyvūnų kankinimas, už kurį gali tekti sėsti už grotų.
Patarimai, kurie Naujųjų naktį padės apsaugoti augintinį  (4)
2014 m. gruodžio 30 d. 16:53
Naujųjų metų naktį pokšintys fejerverkai daugeliui šunų ir kačių sukelia nemažą baimę, todėl gyvūnai ima elgtis neįprastai. Vedžiojami lauke jie gali netikėtai ištrūkti iš rankų ir pabėgti. Namuose tiek šuo, tiek katė taip pat neretai išsigąsta sprogstančios petardos ir staigiai šoka slėptis. Be to, jie vis taikosi skanesnio kąsnelio nuo šventinio stalo. O toks smaguriavimas gyvūnams dažnai baigiasi vėmimu ir viduriavimu.
Ant Kūčių stalo – produktas, kuris gali būti toksiškas  (244)
2014 m. gruodžio 24 d. 00:00
Kaip parodė bendrovės „ Spinter tyrimai “ apklausa, atlikta prekybos tinklo „Rimi Lietuva“ užsakymu, net 82 proc. lietuvių žiemos švenčių stalui gamina žuvies patiekalus. Specialistai įspėja – neteisingai pasirinkta žuvis gali tapti tikru nuodu.
Prieš šventes – specialistų įspėjimai apie silkę  (105)
2014 m. gruodžio 19 d. 14:51
Silkė, be kurios neįsivaizduojamas Adventas ir tradicinis Kūčių stalas , nei pigus, kaip anksčiau buvo, nei vienareikšmiškai geras produktas.
Tiria, kodėl kilo infekcija Vilniaus pradinėje mokykloje  (4)
2014 m. gruodžio 16 d. 16:57
Vilniaus pradinėje mokykloje ūmi žarnyno infekcija kilo ne dėl nesaugiai tvarkomo maisto, antradienį pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
Kanapių aliejuje nustatyti teršalai  (6)
2014 m. gruodžio 15 d. 17:10
Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, vykdydama valstybinę kontrolę, UAB „Rudugys“ aliejaus gamybos ir fasavimo ceche nustatė, kad šioje įmonėje pagamintas kanapių sėklų aliejus užterštas benzo(a)pirenu.
Kūdikių maiste aptiko toksinių medžiagų  (16)
2014 m. gruodžio 12 d. 15:58
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gavo pranešimą iš Vokietijos apie ekologiškame kūdikių maiste ,,Bio Baby Brei Hirse Apfel Birne” (sufasuotame po 250 g) nustatytus didesnius nei leistina atropino kiekius. Maistas kūdikiams pagamintas Šveicarijoje, o supakuotas Vokietijoje.
Kūdikių maiste – sveikatai pavojingos toksinės medžiagos
2014 m. gruodžio 12 d. 15:55
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praneša apie neleistinų toksinių medžiagų likučius, aptiktus kūdikių maiste. Pasitikrinkite, ar nepirkote tokio maisto savo vaikams.
Patikrino maisto prekių parduotuvę – daug higienos pažeidimų  (5)
2014 m. gruodžio 11 d. 20:03
Elektrėnų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, laikinai sustabdyta UAB „Gintarinė jūra“ parduotuvės (Beižionių k, Elektrėnų sav.) veikla, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba .
Patikrino, ar stiklo taroje nėra nuodų  (4)
2014 m. gruodžio 8 d. 15:30
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nuo šių metų pradžios vykdo įmonių, kurios gamina ir tiekia rinkai su maistu besiliečiančius gaminius ir medžiagas, valstybinę kontrolę.
Patvirtinta: lietuviška jautiena keliaus į Egiptą  (13)
2014 m. gruodžio 8 d. 13:59
Turistų Meka tapęs Egiptas patvirtino Lietuvos valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, kad lietuviška jautiena atitinka reikalavimus, todėl galės būti eksportuojama į Egiptą, rašoma pranešime spaudai.
Graužikai ant podiumo: gražiausiojo kaina išvers iš koto  (16)
2014 m. gruodžio 1 d. 15:17
Esu buvusi gausybėje šunų ir kačių parodų. Ir nesvarbu, kad veislės lyg ir lieka tos pačios – kiekvienoje iš parodų nors kartą aikteli iš nuostabos pamačiusi kažką, ko nesitikėjai. Galiausiai, tikrai pamatai vieną kitą neapsakomai mielą žiopliuką, varlinėjantį voljere ar narvelyje ir sukaupi visą stiprybę, kad tik neparsineštum jo namo. Budapešto paroda buvo kitokia. Ir ne tik dėl ją gaubusių XIX amžiaus karinio forto sienų, mažų narvų ar vyrų baltais chalatais. Ne tik dėl to, kad dėl jos teko skristi dviem lėktuvais. Nors ir čia netrūko mielų pūkuočių, vis tiek slogiai jauti, kad visi tie blizgantys trofėjai, kruopštus ekspertų vertinimas, ir ūsuotosioms aidintys aplodismentai – viskas dėl to, kad vieną dieną joms būtų nudirtas kailis.
Patikrino džiovintas slyvas ir uždraudė pardavinėti  (14)
2014 m. gruodžio 1 d. 15:07
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad į mūsų šalies rinką nepateko 20 t nesaugių džiovintų slyvų „Ashlock“, importuotų iš Moldavijos.
Šalčiai artėja: kaip pasirūpinti augintiniais?  (1)
2014 m. lapkričio 27 d. 10:29
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena ūkininkams ir kitiems gyvūnų laikytojams, kad atvėsus orams reikia pasirūpinti savo gyvūnų laikymo sąlygomis, apsaugoti juos nuo šalčio.
V. Mazuronis: GMO ir nanomaistui dar ne laikas  (17)
2014 m. lapkričio 25 d. 17:20
Mokslininkai vis dar neturi bendro sutarimo dėl genetiškai modifikuotų organizmų ( GMO ) poveikio žmogui ir aplinkai. Lygiai tokia pati situacija ir su nanotechnologijomis „patobulintu“ maistu, todėl negalime leisti, kad dėl lobistų spaudimo paliktume teisines spragas legalizuoti tokį maistą ES ir primesti jį visiems gyventojams. Kiekviena šalis turi pati spręsti dėl savo piliečių. Tokios nuomonės laikosi Europos Parlamento Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto narys Valentinas Mazuronis .
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento laukia permainos  (19)
2014 m. lapkričio 24 d. 20:27
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentą ketinama reorganizuoti paliekant jam tik narkotikų kontrolės funkcijas.
Stiprinama asmeninio bagažo kontrolė  (3)
2014 m. lapkričio 24 d. 15:07
Kaip kiekvienais metais, šventiniu laikotarpiu daugėja keliaujančių lėktuvais ar kitomis transporto priemonėmis. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sugriežtino apsaugos priemones šalies valstybinės sienos kirtimo vietose, ypatingas dėmesys skiriamas asmeninio bagažo kontrolei .
Nepatikėjo išgirdę, ką vaikai valgo valgyklose  (87)
2014 m. lapkričio 19 d. 12:21
Mokyklinio ir darželinio amžiaus mergaites auginanti vilniečių Matuzevičių šeima nepatikėjo sužinojusi, kokį iš tiesų maistą valgo jų mažosios.