Maisto ir veterinarijos tarnyba

Atvertas kelias lietuviškų mėsos produktų eksportui į JAV  (39)
2015 m. rugsėjo 1 d. 09:40
Lietuvos verslininkai galės eksportuoti mėsą ir mėsos produktus į JAV rinką – tai įteisinta JAV Federaliniame registre rugpjūčio 31 dieną paskelbtame Žemės ūkio departamento Maisto saugos ir kontrolės tarnybos (FSIS) parengtame reglamente, praneša Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM).
Iš rinkos surenkamas nesaugus energinis gėrimas  (9)
2015 m. rugpjūčio 31 d. 08:36
Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavus pranešimą, kad keliose Europos valstybėse, taip pat ir Lietuvoje išplatintas nesaugus energinis gėrimas „Maxim Long Lasting Energy Drink“, atliktas skubus tyrimas ir nesaugių partijų produktą uždrausta tiekti į rinką.
Ilgai lauktas sprendimas iš JAV  (272)
2015 m. rugpjūčio 27 d. 16:51
Lietuviškiems mėsos gaminiams atsiveria Jungtinių Amerikos Valstijų ( JAV ) rinka.
Aptikti radiniai Palangos kavinėje nustebino: sustabdė iškart  (19)
2015 m. rugpjūčio 27 d. 16:32
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad pastarosiomis dienomis atlikus patikrinimus, laikinai stabdyti savo veiklą buvo priverstos dvi viešojo maitinimo įmonės Palangoje ir Druskininkuose, o Panevėžio kepykloje uždrausta kepti kreminės konditerijos gaminius.
Pirkinys patvoryje sugadins sveikatą  (29)
2015 m. rugpjūčio 19 d. 18:36
Vakar į Panevėžio valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą paskambinęs panevėžietis piktinosi prie bažnyčios tvorų pardavinėjamų namų darbo saldainių kokybe.
Gautas pranešimas apie naują afrikinio kiaulių maro židinį  (8)
2015 m. rugpjūčio 19 d. 09:08
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai negali lengviau atsikvėpti. Vėl gautas naujas pranešimas apie pavojingą užkratą.
Tikrina vasaros gėrybes: kurie vaisiai kelia daugiausiai nerimo?  (16)
2015 m. rugpjūčio 17 d. 16:26
Vaisiai ir daržovės – neatskiriama žmogaus raciono dalis. Norint, kad šie maisto produktai būtų naudingi organizmui, svarbu atkreipti dėmesį į jų kokybę. Kartais įvairios dėmelės, puviniai ir kiti pažeidimai gali ne tik sugadinti vaisiaus ar daržovės prekinę išvaizda, bet ir kelti grėsmę vartotojo sveikatai. DELFI aiškinasi, kas turėtų pasirūpinti, kad mus pasiektų tik saugūs produktai ir kokių priemonių imamasi užtikrinant jų šviežumą bei kokybę.
Po kavinių patikrinimo - įspėjimas valgytojams  (31)
2015 m. rugpjūčio 15 d. 13:29
Valgytojams primenama - vietą pasistiprinti rinkitės atsakingai. Vieną paskutiniųjų vasaros savaitgalių Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) sustiprino kontrolę pakelės kavinėse, kitose viešojo maitinimo įmonėse, turgavietėse, kioskuose, maistą vežančio transporto priemonėse.
Patikrino turgaus prekeivį: po radinių uždraudė prekiauti  (55)
2015 m. rugpjūčio 15 d. 08:00
Maisto produktus turgavietėse kiekvienas turime rinktis labai atidžiai – perskaityti ženklinimo etiketes, atkreipti dėmesį, ar nepasibaigęs tinkamumo vartoti terminas, nepirkti nelegaliose vietose – turgaviečių prieigose. Vasarą, kai produktai greičiau genda, tai ypač aktualu, perspėja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ).
Tikrino pakelės kavines: ką rado  (19)
2015 m. rugpjūčio 14 d. 15:09
Įvertinusi riziką, jog karštuoju vasaros metu didėja tikimybė apsinuodyti maisto produktais, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) sustiprino kontrolę pakelės kavinėse, kitose viešojo maitinimo įmonėse, turgavietėse, kioskuose, maistą vežančio transporto priemonėse. Per pastarąsias tris savaites atlikti 1 396 patikrinimai, 613 – viešojo maitinimo įmonėse, 782 – prekybos subjektuose.
Kuo mus maitina kavinėse?  (39)
2015 m. rugpjūčio 12 d. 06:30
Nors mūsų šalies įstatymai užtikrina teisę gauti saugius ir tinkamos kokybės patiekalus, pagamintus viešojo maitinimo įmonėse, tai niekaip nesusiję su sveikos mitybos rekomendacijomis.
Europoje auga vaisių ir daržovių pardavimas internetu
2015 m. rugpjūčio 10 d. 11:39
Augant elektroninei komercijai, didėja poreikis įsigyti vaisius ir daržoves internetu. Europos statistikos departamentas „Eurostat“ kartu su didžiausiu Nyderlandų bankų tinklu, orientuotu į maisto pramonę ir žemės ūkį „Rabobank“, praneša, kad ateityje elektroninės komercijos mastai tik didės ir tai ženkliai paveiks šviežių vaisių ir daržovių rinką, teigiama pranešime spaudai.
A. Hitleris degino knygas, V. Putinas – sūrius  (510)
2015 m. rugpjūčio 8 d. 14:00
Šaltojo karo laikais Maskva rūsčiai priekaištaudavo Vakarų kapitalistams, kad šie dėl perprodukcijos krizės užkasa vaisių, daržovių, grūdų, mėsos perteklių, užuot pamaitinę savo vargšus ir Afrikos badmirius. Dabar pati Rusija, nors neišmaitina dešimčių milijonų alkanų savo burnų, norėdama dar labiau nubausti Vakarus, kurių maisto produktams prieš metus paskelbė embargą, nuo rugpjūčio 6 d. degins ir buldozeriais traiškys „kontrabandinius“ ES, JAV, Australijos sūrius, dešras, kopūstus, morkas, apelsinus.
Kaunietės įkūrė ne pelno siekiantį darželį: įrengė savo jėgomis, mityboje nenaudoja cukraus  (19)
2015 m. rugpjūčio 4 d. 07:51
Aštuonios mamos, kurioms nepasisekė, pasielgė netradiciškai ir savo bei dešimčiai kitų vaikų rado vietos „Po saule". Taip pavadintas jų įkurtas darželis.
Kiaulių maras – Jonavos r.  (18)
2015 m. liepos 31 d. 19:06
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) informuoja, kad liepos 31 d. pirmą kartą šiais metais Lietuvoje afrikinis kiaulių maras (AKM) užregistruotas mažame kiaulių ūkyje Jonavos rajone, Kulvos seniūnijoje, Čičinų k.
Atliko tyrimą, demaskavusį veterinarus: Lietuvoje veikia šunų kontrabandos tinklas  (4)
2015 m. liepos 21 d. 13:28
Jungtinės Karalystės (JK) veterinarijos pareigūnai imsis priemonių, siekdami sustabdyti sukčiaujančius Lietuvos privačius veterinarijos gydytojus. Klastodami šuniukų dokumentus jie prisideda prie nelegalaus gyvūnų gabenimo į JK, teigia slaptą tyrimą Lietuvoje atlikę JK gyvūnų teisių gynėjai.
Palygino lietuviškas ir lenkiškas braškes: ką surado  (94)
2015 m. liepos 20 d. 16:48
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) kasmet tiria, ar parduodamose braškėse pesticidų likučiai neviršija leidžiamų kiekių. Šiemet tyrimų rezultatai patvirtino, kad saugu valgyti tiek lietuviškas, tiek lenkiškas braškes. Tačiau nurodydami kilmės šalį pardavėjai dažnai bando apgauti pirkėjus.
Kačių draugijos negalintys pakęsti miestiečiai ėmė jas nuodyti  (52)
2015 m. liepos 20 d. 12:52
Alytaus Statybininkų gatvėje esančio daugiabučio gyventojus nemaloniai nustebino vaizdas kieme: automobilių stovėjimo aikštelėje gulėjo du negyvi katinai. Gyventoja, įtarusi, kad gyvūnai buvo nunuodyti, apie įvykį pranešė gyvūnų globos namams „Nuaras“.
V. P. Andriukaitis: ES šalys turėtų pačios spręsti, ar įsivežti genetiškai modifikuotus pašarus  (4)
2015 m. liepos 16 d. 10:13
Europos Komisijos ( EK ) nori, kad ES narės, kurios jau pačios sprendžia, ar auginti genetiškai modifikuotus organizmus ( GMO ), pačios nutartų ir tai, ar importuoti tokius pašarus, sako už sveikatos apsaugą ir maisto saugą atsakingas eurokomisaras.
Prezidentė pasirašė pieno rinką reguliuojantį įstatymą  (32)
2015 m. liepos 9 d. 14:26
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė įstatymą, kuriuo nuo rugpjūčio bus reguliuojama pieno rinka. Tai BNS patvirtino prezidentės patarėja Skaitė Plaušinytė.
G. Azguridienė. Alternatyvos. Be GMO  (10)
2015 m. liepos 4 d. 00:00
Tęsiame knygos „Maistas: ką mes darome su juo, o jis su mumis“ publikavimą. Šįkart antrojo skyriaus pirmoji tema - „Ko nori maisto pirkėjas?“ Knyga publikuojama nuo pradžių. Iki šiol publikuotas knygos dalis galite rasti čia .
Airijoje nustatytas galvijų kempinligės atvejis  (4)
2015 m. birželio 26 d. 16:53
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo informaciją, kad Airijoje, Lauto grafystėje nustatytas galvijų spongiforminės encefalopatijos (GSE), kitaip vadinamos kempinlige, atvejis. Vykdant šios ligos stebėsenos programą, GSE nustatyta kritusiam galvijui. Bandoje iš viso buvo laikomi 289 galvijai .
Afrikinis kiaulių maras plinta  (4)
2015 m. birželio 26 d. 15:45
Šią savaitę užregistruoti du afrikinio kiaulių maro atvejai šernams, sumedžiotiems Kauno ir Molėtų rajono seniūnijose, kuriose iki šiol šių atvejų nebuvo užregistruota.
R. Vainienė. „Užsisėdo“ ant papildų  (26)
2015 m. birželio 24 d. 15:09
Paprastai sakoma, kad tėvai visus vaikus myli vienodai. Katrą pirštą pjausi, tą skaudės. Analogiškai sakoma, kad valstybei visi verslai turi rūpėti vienodai. Gera praktika laikoma sudaryti jiems vienodas sąlygas ir nediskriminuoti, nei specifiniais mokesčiais, nei pertekliniais reguliavimais. Deja, valdžiai labai nesiseka į visus verslus žiūrėti vienodai. Kai kurie verslai yra tapę savotiškomis podukromis gausioje verslų šeimoje. Ant kai kurių verslų valdžia tiesiog „užsisėda“ ir apdeda įvairiausiais reguliavimais bei neįvykdomais reikalavimais.
Po masinio apnuodijimo į mišraines nebežiūri  (151)
2015 m. birželio 22 d. 21:23
Prekybos centre „ Maxima “ pirktų krabų salotų su majonezu ilgai nepamirš mažiausiai 44 panevėžiečiai.
Skundas iš Palangos kavinės – dėl pažliugusio sterko kepsnio  (57)
2015 m. birželio 21 d. 11:24
Palangos kavinėse tikrintojai prieš sezoną nustatė kai kurių trūkumų, o klientai pasiskundžia maisto kokybe ir porcijų dydžiu. Tačiau specialistai tikino, jog valgyti kurorto viešojo maitinimo įstaigose, net ir sezoninėse, yra saugu.
Panevėžį ir Šiaulius išguldė žarnyno infekcija  (31)
2015 m. birželio 18 d. 16:31
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad ūmios žarnyno infekcijos protrūkiai Šiauliuose ir Panevėžyje kilo dėl gyventojams pateiktų nesaugių maisto produktų. Skųsdamiesi žarnyno negalavimais, iš viso į medikus kreipėsi 86 žmonės (46 – Šiauliuose ir 40 – Panevėžyje).
Valgydami miesto šventėje, viena akimi stebėkite maisto pardavėjus  (10)
2015 m. birželio 17 d. 15:41
Vasara – įvairių mugių, festivalių ir kitų renginių metas. Ne paslaptis, kad karštuoju metų sezonu reikia daug daugiau rūpintis maisto kokybe ir saugumu: juk nė vienas nenorime, jog Joninės ar kita graži šventė ar laisva savaitgalio diena baigtųsi gulint ligoninėje, prie lašelinės.
Sukilo dėl mėsos turguose: kaip žinoti, kad ne arkliena?  (61)
2015 m. birželio 8 d. 06:59
Garsiojo serialo „Nusikaltimo vietos tyrimas: Majamis („CSI: Miami“)“ pagrindinis veikėjas amerikiečių policijos leitenantas Horatio Caine`as su savo komanda vien iš plauko, rasto aukos panagėje, pagal žudiko DNR iškart nustato nusikaltėlio tapatybę. Lietuvos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba perdirbamą, parduodamą mėsą (ne tik žaliavą, bet ir termiškai apdorotus produktus) taip pat tikrins sparčiai populiarėjančiais genetiniais tyrimais, jei kils abejonių, ar mėsa tikrai lietuviška, o ne lenkiška, jautiena, o ne arkliena.