Maisto ir veterinarijos tarnyba

Gyvūnų teisių gynėjai gali likti nieko nepešę: žiaurūs vaizdai paviešinti per vėlai  (13)
2014 m. spalio 30 d. 22:50
Gyvūnų teisių organizacija „ Tušti narvai “ žiniasklaidai paviešino filmuotą medžiagą iš Lietuvos kailių fermų, kuriose nufilmuotas nehumaniškas elgesys su gyvūnais. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus Vyriausiasis veterinarijos gydytojas Giedrius Blekaitis teigė, jog informacija paviešinta per vėlai, kad būtų galima nustatyti, ar fermos iš tiesų nesirūpina gyvūnais.
Patikrinimai lyg ir paneigia vieną didžiausių mitų apie turgus  (5)
2014 m. spalio 30 d. 10:21
Siekiant įgyvendinti kovos su kontrabanda ir nelegalia apyvarta priemones, teritorinių valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų inspektoriai per šių metų rugsėjo–spalio mėnesius atliko daugiau kaip 320 tikslinių patikrinimų turgavietėse, patikrino beveik 330 transporto priemonių, vežančių mėsą ir kitus maisto produktus.
Paviešinti kraupūs vaizdai ne juokais supykdė kailių fermų savininkus: kreipsimės į policiją  (115)
2014 m. spalio 29 d. 20:17
Gyvūnų teisių organizacijos „Tušti narvai“ nariams antradienį paviešinus esą Lietuvoje filmuotus šiurpą keliančius vaizdus, vaizdo įraše minimų kailių fermų savininkai puolė neigti jiems mestus kaltinimus dėl netinkamos gyvūnų priežiūros. GRYNAS.lt jie teigė patys paprašę atsakingų institucijų kuo skubiau apsilankyti fermose. Be to, verslininkai svarsto galimybę kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl filmavimo be leidimo.
Ar žinome, kokį vandenį gerti sveikiausia?  (10)
2014 m. spalio 29 d. 17:14
Turbūt neverta kartoti, kad vandenį gerti sveika. Šią tiesą mums vis primena medikai, kurie tvirtina, kad žmogui reikia išgerti apie 1,5 – 2 litrus vandens per dieną – priklausomai nuo žmogaus svorio. Tačiau svarbu ne tik išgerti pakankamą kiekį vandens, bet ir pasirinkti tinkamą jo rūšį.
Paviešinti žiaurūs vaizdai iš Lietuvos kailių fermų  (165)
2014 m. spalio 28 d. 18:31
Gyvūnų teisių organizacija „Tušti narvai“ žiniasklaidai paviešino filmuotą medžiagą iš Lietuvos kailių fermų. Vaizdo medžiagoje matomi vaizdai, nufilmuoti dvylikoje audines auginančių ūkių visoje Lietuvoje. Gyvūnai laikomi mažuose, nešvariuose narvuose. Iš video medžiagos taip pat galima spręsti, jog sužalotais ir sergančiais gyvūnais nebuvo pasirūpinta, o nugaišusios audinės paliekamos narvuose kartu su dar gyvomis. „Tuščių narvų“ aktyvistai pradės kampaniją „Kailininiams NE“. Jiems patikėtą vaizdinę medžiagą organizacijos atstovai perdavė policijai. Šie įvykiai tik pabrėžia šiuo metu svarstomo teisės akto dėl reikalavimų kailinių žvėrelių augintojams reikalingumą.
Aptikti dar 5 nuo kiaulių maro kritę šernai  (4)
2014 m. spalio 28 d. 16:59
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Švenčionių rajone, Cirkliškio seniūnijoje, 9 kilometrai nuo Baltarusijos sienos, rasti penki nugaišę šernai, užsikrėtę afrikiniu kiaulių maru (AKM). Tai patvirtino Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje atlikti tyrimų rezultatai.
Atsisakoma diskusijas keliančio maisto priedo  (4)
2014 m. spalio 28 d. 11:25
70 kilogramų sveriantis žmogus, neviršydamas dienos normos, galėtų suvartoti apie 4900 miligramų fosforo, kitaip tariant, apie kilogramą mėsos produktų, su juose esančiu didžiausiu leidžiamu fosfatų kiekiu (5000 mg/kg). Nors fosfatai gerina produkto išvaizdą ir prailgina galiojimo laiką, jie patenka tarp „E“ raide žymimų maisto priedų ir kelia klausimų dėl poveikio žmogaus sveikatai. Dėl šios priežasties rūkytuose mėsos gaminiuose leidžiama naudoti tik ribotą kiekį fosfatų priedų, o iš kepimui paruoštų pusgaminių privalu apskritai juos pašalinti.
Specialistai nuramino: sveika valgyti ir atvežtinius, ir lietuviškus obuolius  (4)
2014 m. spalio 24 d. 17:14
Šiuo metu parduotuvių lentynos ir turgaus prekystaliai lūžta nuo lietuviškų ir atvežtinių obuolių, tačiau ne vienam kyla klausimas, ar šie vaisiai stiprina organizmą, ar, atvirkščiai, yra nesaugūs dėl juose esančių pesticidų likučių. Daugelis lietuvių ypač įtariai žiūri į lenkišką ir olandišką produkciją, tačiau pastarųjų ketverių metų tyrimų rezultatai rodo, kad baiminamasi be reikalo. Nė viename 2011–2014 m. Lietuvoje tirtame mėginyje didžiausia leidžiama pesticidų koncentracija neviršyta.
Uždraudė prekiauti desertais su puponautais  (36)
2014 m. spalio 22 d. 18:04
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad uždrausta prekiauti ir nurodyta surinkti iš rinkos nesaugius čekiškus šokoladinius ir vanilinius pudingus su žaisliukais „Kids world dogs“ ir kakavos bei vanilės skonio pudingus su žaisliukais „Puponautai“.
Persigalvojo: į miškus, kur siaučia kiaulių maras, galima įžengti  (3)
2014 m. spalio 22 d. 14:06
Nors Alytaus rajono miškuose siaučia šernus guldantis afrikinis kiaulių maras ir kai kur yra apribota medžioklė, juose nedraudžiama vykdyti ūkinės veiklos. Kodėl, situacijai blogėjant, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba persigalvojo ir nutarė leisti gyventojams lankytis miškuose?
Kiaulių maras toliau guldo šernus  (19)
2014 m. spalio 21 d. 12:03
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Alytaus rajone, Alovės seniūnijos miške, rasti dar 4 nuo afrikinio kiaulių maro (AKM) nugaišę šernai. Žvėrių gaišenos aptiktos vykdant afrikinio kiaulių maro virusu užkrėstos teritorijos apžiūrą. Šiame miške per tris savaites jau rasta 15 nugaišusių šernų. Atlikus laboratorinius tyrimus nustatyta, kad jie sirgo kiaulių maru.
Susirūpinęs šeimininkas pasipiktino gyvūnų gelbėjimu nuo pasiutligės  (11)
2014 m. spalio 20 d. 10:50
Kalbėsiu tikrai ne apie antsnukius, tačiau prieš pradėdamas samprotauti, jaučiu būtinybę padaryti šiokią tokią įžangą. Taigi – turi šunį, turėk ir antsnukį. Kokį? „Pragūglinau“ velniai žino kiek laiko – sąvoka teisiškai nereglamentuota. Prekiautojai siūlo pakankamai platų asortimentą – nuo siauro, stringus primenančio dirželio, leidžiančio šuniui tik pusiau atverti „nasrus“ iki konclagerio aptvaro ar kalėjimo grotų.
Vilniaus gimnazijoje moksleivius ir mokytojus išguldė neaiškus susirgimas  (87)
2014 m. spalio 16 d. 16:35
Praėjusią savaitę keletas Vilniaus Radvilų gimnazijos moksleivių ir mokytojų tapo neaiškaus susirgimo aukomis – visi jie patyrė tuos pačius simptomus.
Alytaus rajone rasti penki nuo afrikinio kiaulių maro nugaišę šernai  (15)
2014 m. spalio 15 d. 21:14
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Alytaus rajone, Alovės seniūnijos miške rasti 5 nuo afrikinio kiaulių maro (AKM) nugaišę šernai.
K. Starkevičius. Ministerijai reikia žadintuvo?  (26)
2014 m. spalio 14 d. 15:58
Žadintuvo žemės ūkio ministerijai reikai ne todėl, kad tarnautojai laiku susirinktų į darbą.
Kvapai ir augalai, kurių maisto kandys negali pakęsti  (9)
2014 m. spalio 14 d. 10:10
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) sulaukia nemažai vartotojų nusiskundimų ir klausimų apie maistines kandis, šių kenkėjų daromą žalą. Ir nors GRYNAS.lt neseniai rašė, jog kandys kruopose ar kirmėlės daržovėse byloja apie jų natūralumą, vis tik siekiame išvengti susidūrimo su tokiais įnamiais ir savo maisto produktais jų nemaitinti. VMVT specialistai pataria, kaip kovoti su maistinėmis kandimis.
Alytaus rajone toliau siaučia Afrikinis kiaulių maras: užfiksuoti dar šeši atvejai  (17)
2014 m. spalio 12 d. 12:30
Alytaus rajone aptikti dar šeši nuo Afrikinio kiaulių maro (AKM) kritę šernai, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ).
Kiaulių maras – jau Vilniaus pašonėje  (20)
2014 m. spalio 11 d. 12:16
Vilniaus rajone, Nemenčinės seniūnijoje sumedžiotam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM). Mūsų šalyje tai jau aštuntas AKM atvejis, užfiksuotas šernų populiacijoje, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
Valstybės kontrolė: dėl maisto saugos negalime būti visiškai ramūs  (9)
2014 m. spalio 7 d. 13:29
Valstybės kontrolė atliko maisto saugos užtikrinimo šalyje auditą. Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė pažymėjo, kad palyginę trejų metų duomenis galime teigti, jog maisto sauga užtikrinama vis efektyviau ir tai duoda apčiuopiamos naudos, tačiau visiškai ramūs negalime būti.
Puodeliai ant kavinės durų – ką jie reiškia?  (7)
2014 m. spalio 4 d. 10:00
Jau beveik metus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tikrina barų ir restoranų higieną ir už tai suteikia simbolinius puodelius. Restoranų savininkai sako, kad norint gero įvertinimo reikia įdėti daug pastangų, o puodeliai esą gana išsami informacija klientams. Tačiau pačią vertinimo tvarką, anot jų, dar reikėtų pakoreguoti.
Gyventojai kratosi vištų armijos miesto pašonėje  (10)
2014 m. spalio 1 d. 17:03
Praėjusį trečiadienį Telšių savivaldybės administracijos salėje Aplinkos apsaugos agentūros iniciatyva dar kartą viešai apsvarstyta bendrovės „Ardynas“ parengta planuojamo paukštyno netoli Telšių Poveikio aplinkai vertinimo ataskaita. Deja, net paskutinysis jos variantas tebekėlė rimtų abejonių ir klausimų. Paklausyti diskusijos susirinko gausus telšiškių būrys.
Parodoje Kaune – margakailės katės ir nykštukiniai Afrikos ežiai  (9)
2014 m. spalio 1 d. 14:05
Kauno Žalgirio arenoje spalio 4-5 dienomis vyks tarptautinė kačių paroda, skirta Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti. Ne, mes nesusipainiojome. Kaune vienu metu dvi kačių parodos vyks skirtingose vietose - Žalgirio arenoje ir prekybos centre „Mega“ . Abiejų parodų organizatoriai katėms į kompaniją pasikvietė iki šiol kačių parodose nesilankiusių naminių gyvūnų. „Megoje“ lankytojai galės pasigrožėti jūrų kiaulytėmis, o Žalgirio arenoje prisistatys pirmasis Baltijos šalyse Afrikos nykštukinių ežių veislynas.
Skelbimas, sukėlęs šoką: už litą superkami maži šuniukai ir kačiukai  (85)
2014 m. rugsėjo 30 d. 19:50
Gyvūnų globos forume jau kelias dienas nerimsta aistros dėl pirmadienį populiarioje skelbimų svetainėje pasirodžiusio neįprasto skelbimo. Jame rašoma, kad už vieną litą superkami jauni šuniukai ir kačiukai. Pageidavimų dėl gyvūnų veislės ar dydžio nėra, tik vienintelis pageidavimas: keturkojai turi būti oranžinės arba pilkšvos spalvos.
Alytaus rajone nustatytas naujas kiaulių maro atvejis  (8)
2014 m. rugsėjo 30 d. 17:27
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Alytaus rajone, Alovės seniūnijoje sumedžiotam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM).
Šunų daugintojams ant kulnų lipa mokesčių inspektoriai  (3)
2014 m. rugsėjo 26 d. 11:11
Neatsakingi šunų daugintojai pažeidžia ne tik gyvūnų gerovės reikalavimus, kurių vykdymą prižiūri Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Savo veiklos oficialiai neįregistravę ar pajamas slepiantys prekeiviai šunimis užsitraukia ir Valstybinės mokesčių inspekcijos nemalonę bei šimtatūkstantines baudas.
Užkrėsti šernai į Švenčionis galėjo ateiti iš Baltarusijos  (5)
2014 m. rugsėjo 26 d. 09:12
Užkrėsti šernai į Švenčionių rajoną galėjo atkeliauti iš Baltarusijos. Pasak Veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus, kaimyninėje valstybėje nuimtas kukurūzų derlius, tad šernai vėl pradėjo migruoti.
Kaimyninėje Latvijoje nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis  (6)
2014 m. rugsėjo 19 d. 20:57
Šią savaitę laboratorinių tyrimų rezultatai patvirtino afrikinio kiaulių maro (AKM) židinį Latvijos Valko krašto Ėrgemės valsčiuje. AKM nustatytas šešioms kiaulėms privačiame ūkyje.
7 sveiki užkandžiai, kuriuos rekomenduoja specialistai
2014 m. rugsėjo 17 d. 17:25
Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę.
Lietuviškiems pieno produktams – žalia šviesa tolimose rinkose  (53)
2014 m. rugsėjo 11 d. 18:01
Gautas leidimas eksportuoti į Honkongą lietuviškus pieno produktus.