Įstatymas, kurį inicijavo Kremlius, norėdamas užkirsti kelią korupcijai, iš pradžių numatė draudimą turėti bet kokio turto užsienyje, tačiau parlamentas sušvelnino teisės aktą, todėl pareigūnams leidžiama turėti užsienyje nekilnojamojo turto.

Įstatymas įsigaliojo nuo gegužės pradžios, tačiau pareigūnams buvo suteikti trys mėnesiai uždaryti banko sąskaitas užsienyje arba atsistatydinti. Vienintelė bausmė už įstatymo nepaisymą yra nusišalinimas nuo pareigų.

Naujasis įstatymas taip pat galioja ministrų kabineto nariams, regionų gubernatoriams, savivaldybių vadovams ir grupei vyresniųjų pareigūnų, įskaitant generalinį prokurorą, Tyrimų komiteto pirmininką ir prezidentą.

Keli senatoriai aukštuosiuose parlamento rūmuose - Federacijos Taryboje - pasirinko geriau pasitraukti iš posto nei atsisakyti savo sąskaitų užsienio bankuose, teigė pirmininkė Valentina Matvijenko. Valstybės Dūmos spaudos tarnyba informavo, kad nė vienas narys neatsistatydino dėl šio draudimo.

Remiantis ankstesniais pranešimais, devyni iš 166 senatorių, įskaitant Nikolajų Olšanskį, kuris įtrauktas į "Forbes" turtingiausių rusų sąrašą, bei 15 iš 450 Valstybės Dūmos narių uždarė užsienio bankų sąskaitas.

"Transparency International" Korupcijos suvokimo indekso tyrime 2012 metais Rusija užėmė 133 vietą iš 174 valstybių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (95)