bankai

825 straipsnių

Bankas (it. banca; iš vok. Bank, „suolas“) – finansų įstaiga, teikianti finansines paslaugas (renkanti indėlius ir išduodanti paskolas) pagal valstybės suteiktą licenciją. Paprastai bankai uždirba iš mokesčių už paslaugas bei palūkanų maržos.

Melas
Melo detektorius
Ar tikrai Lietuvos bankomatuose galima atsiskaityti „čipais“?

Socialiniame tinkle „Facebook“ atsirado nuogąstaujančių dėl „Swedbank“ bankomatuose diegiamos funkcijos atsiskaityti bekontakčiu būdu. Anot jų, bankomatuose bus galima vykdyti operacijas kūne esančio lusto („čipo“) dėka. „Melo detektorius“ patikrina šį teiginį.

Vytautas Budzinauskas

Paskolų turėtojai džiaugiasi bazinių palūkanų mažėjimu, tačiau jų karpymas nėra gera naujiena indėlininkams. Terminuoti indėliai jiems leido uždirbti iš santaupų ir pasipriešinti infliacijai. „Delfi“ kalbinti ekspertai paaiškina, ar jau vertėtų pamiršti šią taupymo priemonę ir pateikia konkrečių grą...

Ignas Dobrovolskas

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad bankų solidarumo mokestį reikia pratęsti ir tai reikšmingai prisidėtų prie „gynybos fondo taupyklės“. Taip pat jis tikino palaikantis tikslingą verslo pajamų apmokestinimą, padidinant pelno mokestį.