Laikraštis paskelbė veiksnių, lemsiančių 2015 m. dinamiką, sąrašą

Didelės įtakos pasaulio ekonomikai turės situacija Rusijoje, pastebi laikraštis.

Straipsnyje primenama apie rublio griūtį ir centrinio banko sprendimą padidinti bazinę palūkanų normą iki 17 proc. ir cituojami eksperto iš „Capital Economics" Neilo Shearingo pastebėjimai.

Anot jo, recesijos mastas Rusijoje priklausys nuo naftos kainų ir nuo to, ar Vakarai atšauks sankcijas prieš Maskvą. Taip pat neaišku, ar pasikeis Kremliaus pozicija Ukrainos atžvilgiu, nežinoma, ir kokios politikos imsis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, rašo laikraštis.

Galiausiai sunku pasakyti, ar situacija Rusijoje atsilieps kitoms besivystančioms rinkoms, pirmiausia - Turkijai ir Indonezijai, ir ar įvyks tokiu atveju „grandininė reakcija", svarstoma laikraštyje.

„Dar vienas lemiamas veiksnys - naftos kainos", - tvirtinama laikraštyje. Didelis naftos kainų kritimas teigiamai atsiliepia pasauliniam augimui, bet jis gali turėti neigiamos įtakos tokioms šalims kaip Rusija, Venesuela ir Iranas.

Be to, pinganti nafta turi poveikį ir JAV skalūninių dujų gavybos sektoriui, pastebi „The Guardian". 

Didžiulės įtakos pasaulio ekonomikai 2015 metais turės ir Kinija, teigia laikraštis. Anot jo, Kinija „eksportuoja defliaciją po visą pasaulį"; iš Kinijos tiekiamų prekių kainos jau krinta, ir ši tendencija bus pastebima ir kitąmet.

Pasaulio ekonomikai atsilieps ir padėtis Jungtinėse Valstijose, įskaitant ir galimą JAV federalinio atsargų banko sprendimą padidinti bazinę palūkanų normą.

Galiausiai svarbų vaidmenį čia atliks ir euro zonos krizė, priduria „The Guardian".