aA
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad verslo įmonės ilgus metus išgyveno gerą laikotarpį, tad, pasak šalies vadovo, šiuo metu vyraujanti situacija neturėtų verslo organizacijų išmušti iš vėžių.

„Sutikime, kad, skirtingai nuo biudžetinių organizacijų, (...) verslo organizacijos, įmonės ilgus metus turėjo tikrai labai gerą laikotarpį. Ir pelningumo rodikliai, ir visi kiti likvidumo rodikliai rodė, kad verslas turėjo auksinį metą keletą metų iš eilės. Turbūt tikrai nėra taip, kad (...) 5-6 metus iš eilės augant tokiu tempu kelios savaitės gali tiek išmušti iš vėžių, kad verslas sako: „Viskas, čia pat užsidarau ir nebegaliu dirbti“. Suprantu, yra įtampa, reikia naudoti išteklius, kurie galbūt buvo numatyti kitiems tikslams, bet sutikime, kad tą įtampą išgyvename visi“, – „Delfi“ laidoje „Dėmesio centre“ sakė šalies vadovas.

„Negali būti taip, kad vienos iš mūsų visuomenės grandžių problemos bus sprendžiamos absoliučiai visų kitų sąskaita“, – tikino prezidentas.

Pasak Lietuvos vadovo, jis iš verslo net ir šiuo kriziniu laikotarpiu tikisi solidarumo.

„Visi turėsime šiek tiek susispausti, kad vėliau iš krizės išeitume tvarkingai ir išeitume sustiprėję. Dėl tos priežasties norėčiau tam tikro solidarumo, tokio solidarumo, kurį įvairus verslas demonstruoja pilietinių inciatyvų prasme“, – laidoje sakė G. Nausėda.

Prieš 10-12 metų neturėjome tokių galimybių pasinaudoti ES finansine parama

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lietuva šiuo metu turi geresnes galimybes pasinaudoti Europos Sąjungos (ES) finansine parama, nei turėjo per 2008–2010 metų finansinę krizę.

„Šitoje vietoje aš matau esminį skirtumą, palyginti su 10-12 metų senumo įvykiais, kuomet neturėjome tokių galimybių, kaip šiuo metu, pasinaudoti ES finansine parama, ES stabilumo mechanizmo lėšomis. Todėl aš manau, kad mums reikia bandyti ir išnaudoti visus savo privalumus, aukštą kredito reitingą skolinantis finansų rinkoje“, – „Delfi“ laidai „Dėmesio centre“ sakė G. Nausėda.

Prezidento teigimu, Lietuva turi visas galimybes skolintis ir kitais alternatyviais būdais.

„Tikrai neatsitiks taip, kaip atsitiko 2009 metais, kuomet teko mokėti didžiulę kainą už skolintus išteklius, kadangi alternatyvos buvo ribotos arba tiesiog nenorėta tomis alternatyvomis pasinaudoti“, – sakė G. Nausėda.

Seimas antradienį priėmė ekonomikos skatinimo paketą, kurį sudaro 2,5 mlrd. eurų. Vyriausybei taip pat suteikta teisė skolintis papildomai 5 mlrd. eurų.

Nausėda dėl galimo ekonomikos lėtėjimo: šiuo metu prognozuoti yra ganėtinai sudėtingas užsiėmimas

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad šiuo metu prognozuoti, kiek smuks Lietuvos ekonomika dėl koronaviruso protrūkio, yra sudėtinga.

„Šiuo metu prognozuoti ir dar prognozuoti su skaičiais po kablelio yra ganėtinai sudėtingas užsiėmimas. Dabar, kai įsijungia psichologijos veiksniai, kai tikrai nematyti, kada tiksliai pasibaigs koronaviruso protrūkio banga, nes prognozės net ir medikų yra ganėtinai skirtingos, tai taip padaryti yra sudėtinga“, – interviu DELFI sakė G. Nausėda.

Pasak prezidento, Finansų ministerijos prognozė apie galimą ekonomikos nuosmukį yra pagrįsta.
„Pagaliau ir pagrindinės mūsų rinkos arba pagrindinės ES valstybės nuosmukio niekaip negalės išvengti, bet visa tai yra paskaičiuota neįvertinant to teigiamo impulso, kurį turėtų suteikti ekonomikos rėmimo planas. Šiandien kalbėčiau ne tiek apie konkrečius skaičius, kiek apie būtinybę tam tikromis aktyviomis priemonėmis sušvelninti ekonomikos smukimą“, – sakė prezidentas.

G. Nausėdos teigimu, nedarbo lygis gali padidėti ypač, tų sektorių sąskaita, kurie patiria tiesioginę įtaką dėl koronaviruso protrūkio.

„Jeigu šis protrūkis nesitęs ilgiau, manau, kad netrukus galėsime grįžti prie normalaus eksporto režimo į tas valstybes, kuriose esame pasirengę ir šiuo metu vis dar normaliai eksportuojame, tada bus lengviau.

Kiek žinau, Finansų ministerija neprognozuoja, kad atlyginimai pradės absoliučiai mažėti, ir tai yra pagrįsta tuo faktu, kad eilę metų gyvenome įtemptos darbo rinkos sąlygomis ir dabar tie keletas mėnesių negali sukelti milžiniško nedarbo ar atlyginimų mažėjimo, taip paprastai nebūna“, – interviu DELFI teigė G. Nausėda.

Finansų ministerija penktadienį atnaujino ekonomikos prognozes. Ministerija numato, kad, jei viruso protrūkis bus suvaldytas pirmą šių metų pusmetį, ekonomikos nuosmukis galėtų siekti nuo 1,3 proc. iki 2,8 proc.

Šiais metais prognozuojama vidutinė metinė infliacija – 1,8 proc., 2021 metais – 2 proc. Nedarbo lygis šiemet turėtų pakilti iki 8,1 proc., tačiau kitąmet turėtų stabilizuotis ir nukristi iki 7,3 proc.
Finansų ministerija pakoregavo vidutinio darbo užmokesčio augimo prognozes. Šiemet augimas turėtų siekti 5,6 proc., kitais metais augimas taip pat numatomas mažesnis – 3,9 proc.

Eksportas šiemet turėtų lėtėti ir metinis pokytis siekti -2,4 proc., tačiau kitų metų eksporto prognozę Finansų ministerija palieka tą pačią – numatomas 3,4 proc. augimas.

ELTA
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(20 žmonių įvertino)
2.4500

Per didžiuosius išpardavimus lietuviai sugrįžo į fizines parduotuves: populiariausios parduotuvės

Per Juodojo penktadienio išpardavimų savaitgalį lietuviai išleido beveik 8 mln. eurų – 12...

„Raguvilės“ žalos neįrodę Šimkų gyventojai teisybės žada ieškoti toliau

Klaipėdos rajono Šimkų kaimo bendruomenei teisme nepavyko pasiekti, kad būtų panaikintas...

Kūčios restoranuose vis dar nepopuliarios, Naujiesiems žmonės pinigų negaili

Lietuvoje Švęsti Kūčias restoranuose vis dar nėra populiaru, tačiau Naujųjų metų...

Pirmadienį įsigalioja dar vienos sankcijos Rusijai: kokie pokyčiai laukia (7)

Pirmadienį, gruodžio 5-ąją, įsigalios naujos Europos Sąjungos sankcijos importuojamiems...

Apribojus atsiskaitymus grynaisiais – beveik pusė tūkstančio išimčių

Nuo lapkričio 1-osios apribojus atsiskaitymus grynaisiais, naujos tvarkos išimtimi pasinaudota...

Top naujienos

FT apmokėtų straipsnių skandalas: ir ekspertams, ir opozicijai keisčiausia yra konservatorių reakcija (1)

Kilus triukšmui dėl nupirktų straipsnių apie Lietuvą įtakingame leidinyje „ Financial Times...

Žiniasklaida: iškart po KSSO susitikimo – dar vienas pažeminimas Putinui (2)

Armėnija paprašė Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono pirmininkauti taikos derybose su...

Karas Ukrainoje. Analitikai: Ukrainos puolimo Donbase tempas artimiausiomis savaitėmis didės JAV: Putinas nėra rimtai suinteresuotas taikos derybomis (9)

284-ioji Rusijos karo prieš Ukrainą diena. JAV žvalgyba mano, kad mūšiai Ukrainoje toliau...

Low De Wei

Mokslininkai atgaivino trylika naujų patogenų, kuriuos pavadino „zombių virusais“

Senovinio įšalo tirpimas dėl klimato kaitos gali keli naują grėsmę žmonijai, teigia...

Ginekologė papasakojo, kas itin svarbu planuojat nėštumą ir jo metu – ištyrus kraują, dažna moteris išgirsta tą patį

Įprasta, kad planuojant kūdikį, kiekvienai moteriai norisi savimi rūpintis labiau – sveikai...

Užkalnio gimtadienis restorane: palaimino Lietuvą ir jos sušius

Rašau jums iš kelionės, nes jau antrą dieną esu kelionėje į Italiją, kur tikiuosi peržiemoti...

Londone sulaikytas rusų oligarchas Michailas Fridmanas (6)

Rusų milijardierius Michailas Fridmanas Londone buvo sulaikytas dėl įtariamo pinigų plovimo,...

Persikūnyti į korėjietę moterį planavęs vyras neatsigina patyčių ir grasinimų: sekėjai smerkia dėl netikėtos priežasties

„TikTok“ žvaigždė Oli Londonas, neseniai išgarsėjęs dėl plano susimažinti penį,...

Šaltiniai: OPEC+ susitarė nekeisti dabartinio naftos gavybos lygio

Vyraujant neapibrėžtumui, didžiųjų naftos gamintojų ministrai sekmadienį susitarė laikytis...

Rusijos automobilių pramonės „renesansas“: kaip kiniški automobiliai virsta rusiškais „Moskvič 3“ (11)

Iš Rusijos pasitraukus prancūzų bendrovei „ Renault “, jos gamyklą perėmusi Maskvos miesto...