„Tačiau, jeigu žiūrėti kainų pokyčių tendenciją rugpjūčio mėnesio, palyginus su liepa, tai mes turime kaip tik daržovių ir vaisių atpigimą. Kaip rodo mūsų patartis ilgametė, rugpjūčio mėnesį būna pats pikas daržovių ir vaisių pardavimo ir kainos, lyginant su liepos mėnesiu ir vasaros sezonu, po truputį mažėja ir rugpjūčio mėnesį būna kaip ir mažiausios“, - laidoje „Žvilgsnis“ kalbėjo N. Alejeva.

Teigti, kad kainų šuolis susijęs su euro įvedimu, pašnekovė negalėjo. N. Alejeva linkusi manyti, kad kainas labiau lemia sezonas, o ne valiutos pasikeitimas.

„Mes analizavome, kaip kainos keičiasi turgavietėse, <...> tai pastebėjome, kad kainų kitimo tendencija šiek tiek skiriasi. Turgavietė kainos didėjo spartesniais tempais. Ir mes ten tokio bendro pokyčio neskaičiavome, tiesiog kainų analizė šitą rodo, kad turgavietėse kainos tikrai padidėjo labiau nei prekybos įmonėse“, - pastebėjo ekspertė.

Daržovių augintojų asociacijos valdybos pirmininkas Martynas Laukaitis taip pat pabrėžė, kad kainos labiausiai išaugo turgavietėse, tačiau negalėjo nurodyti tokio kainų šuolio priežasties.

„Sunku pasakyti, [kodėl turguje brangiau], reiktų klausti tų žmonių, kurie prekiauja turguje. Galbūt, jeigu žiūrėti prekybos tinklus, jie yra labiau stebimi. Iš kitos pusės, konkurencija [prekybos centrų] rinkoje yra pakankamai didelė ir ji neleidžia sukelti kainų“, - laidoje kalbėjo pašnekovas.

O apskritai vaisių ir daržovių kainos, anot M. Laukaičio, išaugo dėl derliui nepalankių metų – mažo kritulių kiekio ir didelių karščių. Tai iššaukė didesnę savikainą.

„Jeigu žiūrėti bendras kainų tendencijas, lyginant su praėjusiais metais, tai tas lyginimas būtų nesąžiningas, nes praėjusiais metais [kainos] buvo ypatingai žemos. <...> Šiais metais tos kainos yra aukštesnės, bet tai susiję ne su euro įvedimu, o su radikaliomis temperatūromis ir mažais kritulių kiekiais šią vasarą“, - pastebėjo M. Laukaitis.

Visą laidos „Žvilgsnis“ įrašą galite išgirsti čia.

Griežtai draudžiama ŽINIŲ RADIJO paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti ŽINIŲ RADIJĄ kaip šaltinį.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės