Martynas Laukaitis

29 straipsnių

Arūnas Milašius

Lietuvos ūkininkai sako, kad šie metai nebuvo tokie nuostolingi, kokių buvo galima tikėtis pagal kalbas viešoje erdvėje, tačiau kiek realiai pavyks uždirbti dar nežinia, nes griūna tradicinis verslo modelis, kai didžiausias pelnas buvo derlių sandėliuojant iki pavasario, kai kainos aukščiausios, o n...

Sniegė Balčiūnaitė

Nukentėję nuo kaitros pernai bulvių augintojai šiuos metus vadina dar blogesniais – ilgas ir šaltas pavasaris trukdė kaltis daigams, o dabar laukuose bulvės ne noksta, o pūva vagose tyvuliuojančiame vandenyje. Todėl bulvių derlius planuojamas ir mažesnis, ir blogesnės kokybės.

Arūnas Milašius

Karantinas atskleidė silpnąsias specializuotų ūkių puses – daržovių ūkiai, auginantys panašią produkciją tarsi skilo į dvi dalis. Vieni, tiekiantys derlių prekybininkams, gyvena gerai, kiti, kurių specializacija buvo darbas su viešojo maitinimo įstaigoms, balansuoja ant išlikimo ribos.

Spalio pradžioje Lietuvoje oficialiai paskelbta bulviakasio pabaiga, praneša Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija. Dar ne visas šių metų bulvių derlius pasvertas, todėl, kiek bulvių užaugino šalies ūkininkai, paaiškės vėliau.

Pastaruoju metu visuomenė diskutuoja, kodėl parduotuvėse tokie brangūs pirmieji lietuviški pomidorai ar agurkai. Keliama klausimų ir dėl importinių daržovių, vaisių ar uogų – tarkim, žiedinių kopūstų ar trešnių, rašoma Lietuvos daržovių augintojų asociacijos pranešime spaudai.