Viena Lietuva, o skirtumai gali įvaryti šoką – kiek skiriasi vaisių ir daržovių kainos Vilniuje ir provincijoje (1)
Nors Lietuva palyginti nedidelė valstybė, tačiau vietoje užaugintų ir pagamintų maisto produktų kainos gali skirtis kartais.
32 straipsnių
Nors Lietuva palyginti nedidelė valstybė, tačiau vietoje užaugintų ir pagamintų maisto produktų kainos gali skirtis kartais.
Europos ūkininkai kovoja su karščiais ir sausra. Nors Lietuvoje situacija šiuo metu gera, ūkių atstovai primena, kad vasaros pradžioje ir pas mus buvo paskelbta ekstremali situacija dėl sausros. Ar šiemet laukia mažesnis daržovių derlius bei kaip tai paveiks maisto produktų kainas, Delfi TV laidoje ...
Šių metų pavasaris ūkininkams atnešė nemažai siurprizų – buvo kur kas daugiau šalnų nei paprastai. Kita bėda – trūksta vandens.
Lėtinė venų liga daugeliui žmonių pažįstama dėl akivaizdžių simptomų – paryškėjusių ir išsiplėtusių venų. Visgi, nors daugeliui tai atrodo tik estetinė problema ir dažniausiai venų šalinimo operaciją renkasi savo kūno grožiu susirūpinusios pacientės, negydomos lėtinės kojų venų ligos su laiku gali k...
Lietuvos ūkininkai sako, kad šie metai nebuvo tokie nuostolingi, kokių buvo galima tikėtis pagal kalbas viešoje erdvėje, tačiau kiek realiai pavyks uždirbti dar nežinia, nes griūna tradicinis verslo modelis, kai didžiausias pelnas buvo derlių sandėliuojant iki pavasario, kai kainos aukščiausios, o n...
Žemės ūkį, kaip ir visą ekonomiką bei gyventojus, kamuoja keletą kartų brangę energetiniai ištekliai. Pavyzdžiui, daržovių ūkiai net nežino, ar vertės sandėliuose iki naujo derliaus saugoti derlių, nes jis gali nepabrangti tiek, kad vėsinimui ir ventiliavimui vertėtų deginti elektrą.
Nukentėję nuo kaitros pernai bulvių augintojai šiuos metus vadina dar blogesniais – ilgas ir šaltas pavasaris trukdė kaltis daigams, o dabar laukuose bulvės ne noksta, o pūva vagose tyvuliuojančiame vandenyje. Todėl bulvių derlius planuojamas ir mažesnis, ir blogesnės kokybės.
Šaltas pavasaris, liūtys ir kaitra paveikė ankstyvąsias daržoves ir obuolius, pastebi ūkininkai. Pasak jų, kai kuriuose šalies rajonuose užmirko bulvės, svogūnai, o pavasarį nušalo kai kurių veislių obuolių žiedai. Tuo metu braškės išsilaikė pakankamai gerai. Ūkininkų teigimu, šiemet tikimasi didesn...
Ūkininkai jau kasa pačių ankstyviausių bulvių derlių ir žvalgosi į puikiai augančias kitas daržoves.
Maisto prekių kainoms šturmuojant vis naujas aukštumas, rinką stebintys specialistai ir ekonomistai neturi gerų žinių dėl vasaros ar rudens. Tuo metu su iššūkiais susiduriantys daržovių augintojai deda viltis į palankius orus.
Augančios maisto kainos daro poveikį ir gyventojų įpročiams. Jie vis rečiau dairosi į prabangesnius gaminius, o infliacijai toliau talžant pinigines žmonės nevengs „medžioti“ akcijų ir taip sutaupyti, sako kainų stebėjimo portalo Pricer.lt įkūrėjas.
Lietuvoje maisto produktų kainos kyla nesustodamos ir pabaigos tam nematyti, tačiau ekspertai prognozuoja, kad šis kilimas turėtų stabtelti. Tačiau ne dėl valdžios ir prekybos tinklų – Lenkija mažina PVM maisto produktams ir mūsiškiams teks į tai reaguoti.
Prabėgusi karšta vasara parodė, kad daržovių augintojams ūkininkauti be lietinimo sistemų vargu ar pavyks, tačiau tam reikia milžiniškų investicijų ir, svarbiausia vandens.
Šalies ūkininkai dėl sausros ir kaitros šiemet sako bulvių prikasiantys mažiau nei pernai, be to, jos bus smulkesnės.
Karantinas atskleidė silpnąsias specializuotų ūkių puses – daržovių ūkiai, auginantys panašią produkciją tarsi skilo į dvi dalis. Vieni, tiekiantys derlių prekybininkams, gyvena gerai, kiti, kurių specializacija buvo darbas su viešojo maitinimo įstaigoms, balansuoja ant išlikimo ribos.
Mėgstame girtis savo žemės ūkiu, tačiau skaičiai rodo, kad Europoje esame pakankamai atsilikę.
Laidoje Delfi 11 įvardintas sektorius, kuris gali augti ir kuriame yra vietos daugybei jaunų ūkininkų, kurie čia dar gali sukurti savo ūkius ir rasti savo nišą. Tam nereikia net eksporto.
Lietuvos bulvių augintojai baiminasi, kad pavasarinė sausra gali sumažinti šios kultūros derlių. Bulvių plotai šalyje mažėja kasmet ir šiais metais jie gali nesiekti 10 tūkst. hektarų, rašo „Lietuvos žinios“.
Žmonių noras sveikai maitintis Lietuvos daržovininkams atvėrė naują nišą, kuri gali atnešti gana didelį uždarbį ūkininkams ir darbo vietas tūkstančiams žmonių.
Latvijoje užaugintiems vaisiams, daržovėms ir uogoms bus siūloma taikyti lengvatinį 5 proc. pridėtinės vertės mokesčio tarifą, praėjusią savaitę pranešė Latvijos premjeras Maris Kučinskis.