„Iš kur mūsų ministerijos gauna pinigų, tikrai ne iš profsąjungų, tikrai ne iš Maskvos – iš mūsų. Aš sumokėjau valstybei 2 mlrd. eurų mokesčių, ar man kas nors ačiū pasakė?“ – „Info TV“ laidoje „Diagnozė: valdžia“ šį sekmadienį aiškins milijonierius B. Gudelis.

Televizijos išplatintame pranešime žiniasklaidai rašoma, kad naują socialinį modelį darbuotojus ginti turinčios profesinės sąjungos vadina bandymu įteisinti vergovę.

Pramonininkų konfederacijos prezidentas ir statybų imperijos įkūrėjas Robertas Dargis atkerta, kad su daugsyk lopytu sovietiniu Darbo kodeksu Lietuvai gresia Europos atsilikėlės likimas.

B. Gudelis JAV laiko pavyzdžiu kaip reikia sudaryti sąlygas darbdaviui ir darbuotojui. Pasak jo, jei ponas Dargis su 200 tūkst. dolerių atvyktų į Niujorko valstiją, jį iškart priimtų gubernatorius, suteiktų lengvatų, duotų pilietybę, jei pažadėtų sukurti bent 100 darbo vietų.

„Aš gyvenu Amerikoje, palyginti darbo santykius Lietuvoje ir Amerikoje – kaip diena ir naktis. Kiekvienas amerikietis – nuo prezidento iki bandelių pardavėjo – supranta, kad pagrindinis yra verslininkas, nes jis rizikuoja savo lėšomis, o Lietuvoje girdžiu pamokslus žmonių, kurie nesukūrė nė vienos darbo vietos ir kalba apie darbo santykius“, – laidoje savo poziciją apie profesinių sąjungų lyderius dėstys B. Gudelis.

Viena iš profsąjungų lyderių Gražina Gruzdienė tikins, kad naujas socialinis modelis darbuotojų padėties nepagerins, esą Lietuvos verslininkai per mažai dalinasi.

„Kas veikia Amerikoje, neveikia Europoje, čia yra socialinė atsakomybė, dialogas, mes dabar jau pagaminame daugiau vienam gyventojui, bet pasidalinimas su žmonėmis yra mažas“, – rėš kritiką verslininkams ir naujojo socialinio modelio kūrėjams G. Gruzdienė.

Vienas iš socialinės revoliucijos autorių teisininkas Tomas Davulis tikins, kad joks Darbo kodeksas ar įstatymų leidėjas nepadidins pajamų: „Pajamas didina verslas, darbo vietos kokybė, galime įrašyti ką nori į kodeksą, nuo to pajamos nepadidės, padidės, kai ateis gerosios investicijos, kai investuoti ir priimti darbuotojus bus naudinga“.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė A. Pabedinskienė laidoje žadės, kad priėmus naująjį socialinį modelį per pirmus trejus metus bus sukurta 80 tūkst. naujų darbo vietų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (936)