Lietuvos darbdavių nenorą ženkliau pasidalinti uždirbamu pelnu specialistai paaiškina derybų stygiumi. Teigiama, kad patys darbuotojai nelinkę vienytis ir eiti derėtis su savo darbdaviu.
Gražina Gruzdienė
67 straipsnių
Šalies profesinių sąjungų atstovai teigiamai vertina valdžios užmojį riboti prekybos centrų darbą sekmadieniais ir per šventes.
Antradienį Trišalės tarybos posėdyje Vyriausybės, darbdavių ir profesinių sąjungų atstovai sprendė dėl minimalios mėnesinės algos dydžio 2019 metais.
Vilnius, birželio 11 d. (BNS). Vyriausybei, daliai darbdavių ir profsąjungoms atstovaujančiai Trišalei tarybai antradienį ketinant toliau svarstyti minimalios mėnesio algos (MMA) didinimą, darbuotojų atstovai sako, kad MMA turėtų didėti iki 450 eurų.
Aižėjantys Vakarų valstybių diplomatiniai santykiai su Maskva, atviri kaltinimai Kremliaus režimui ir prieš kelerius metus skambėję įspėjimai dėl rizikingų kelionių į Rusiją – ne pakankama priežastis Lietuvos profesinių sąjungų atstovams atsisakyti kelionių į renginius.
Tūkstančiai šalies gyventojų darbo sutartį sudaro su viena įmone, tačiau realiai dirba kitoje. Vyriausybė pritarė nutarimo projektui, kuriuo nustatyti reikalavimai, tokioms įdarbinimo agentūroms.
Kai kurie vaikus auginantys darbuotojai gali net neįtarti, kad „ant popieriaus“ uždirba mažiau už savo viengungius bendradarbius, nors „į rankas“ dar visai neseniai gaudavo vienodai.
Pagal naująjį Darbo kodeksą, visose 20 ir daugiau darbuotojų turinčiose įmonėse turi būti suformuotos darbo tarybos. Šiuo metu vyksta intensyviausias jų rinkimų etapas, tačiau ne visur jis yra sklandus, sąžiningas.
Prasidėjus naujiems metams įsigaliojo įstatymų pataisos, dėl kurių jau už sausį didelė dalis dirbančiųjų atlyginimo „į rankas“ gaus mažiau, o mokesčių sumokės daugiau.
Po to, kai buvo pasirašytas nacionalinis susitarimas dėl šalies pažangai būtinų reformų, Trišalė taryba galėtų surengti specialų posėdį, kuriame būtų diskutuojama dėl prekybos tinklų darbuotojų sąlygų pagerinimo, sako Seimo narys Tomas Tomilinas.
Darbuotojų, dirbančių pagal kolektyvinę sutartį, skaičius Lietuvoje dar nėra itin didelis – profsąjungų atstovai mini, kad tokios sutartys sudaro tik ketvirtadalį. Tuo metu ne kuriose Vakarų Europos valstybėse šis rodiklis gali siekti ir 95 proc. Kol užsieniečiai džiaugiasi privilegijomis, tokiomis ...
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė esantis pasiruošęs diskutuoti su verslininkais ir darbuotojų atstovais dėl minimalios mėnesinės algos (MMA) susiejimo su vidutiniu atlyginimu.
Šalies vadovei sukritikavus valdančiųjų sprendimą permesti politinę atsakomybę Trišalei tarybai, svarstant naująjį Darbo kodeksą, profesinių sąjungų atstovė taryboje sako, kad toks sprendimas pasiteisino.
Dėl planuojamo darbdavio socialinio draudimo įmokų perkėlimo darbuotojui keisis minimalaus atlyginimo ir neapmokestinamųjų pajamų dydžiai, mokesčių tarifai. Baiminamasi, kad šie pakeitimai nesumažintų gyventojų „į rankas“ gaunamos algos.
Antradienį iš Vyriausybės, profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijų sudaryta Trišalė taryba toliau derėjosi dėl kai kurių diskutuotinų sustabdytojo naujojo Darbo kodekso nuostatų. Taip pat aptarti nedarbo draudimo išmokas prailginantys ir padidinantys pasiūlymai.
Emigracija ir demografinės problemos vis dažniau verčia Lietuvos darbdavius darbuotojų žvalgytis kitose šalyse. Viena iš įmones gelbstinčių šalių – Ukraina.
Nuo kitų metų įsigaliojus naujam Darbo kodeksui, be kita ko, bus įteisintos nenustatytos apimties ir projektinio darbo sutartys. Jeigu jas sudarę asmenys susirgs arba susilauks vaikų, jiems bus mokamos itin mažos socialinio draudimo išmokos, kurias realiai padengs kiti mokesčių mokėtojai.
Seimui priėmus naują Darbo kodeksą, premjeras Algirdas Butkevičius svarstė, kad dėl jo Lietuva taps konkurencingesnė, o žmonės – laimingesni. Vis dėlto vertinant kasmetinių atostogų trukmę, darbuotojų sąlygos bus vienos prasčiausių visoje Europoje.
Paaiškėjus, kad „Coca Cola“ uždaro gamyklą Alytuje, prisimintos ir kitos įmonės, kurios pranešė apie pasitraukimą iš Lietuvos. Imta spėlioti, kad to priežastis – nelankstus darbo santykių reguliavimas. Tačiau pačios bendrovės tokių versijų nepatvirtina, o profesinių sąjungų atstovai tokias kalbas va...
Seimo priimtame naujame Darbo kodekse aiškiai įvardyta nuostata, kad minimalus mėnesio atlyginimas mokamas tik nekvalifikuotą darbą atliekantiems darbuotojams.