aA
Pasijusti „ne savo rogėse“ gali bet kokio amžiaus ir bet kokios profesijos darbuotojas. Nepatogumo, nejaukumo, nežinojimo, ką daryti ir ko imtis būsena gali užklupti tiek ką tik į įmonę įžengusį darbuotoją, tiek ilgus metus dirbantį ir kompanijai atsidavusį komandos narį. Vadovo užduotis tokį žmogų pastebėti ir, užuot vadovavusis moto „nenori nereikia“, „gera vieta ilgai tuščia nebūna“, įdėti darbo ir jam padėti. O kokia pagalba tokiam darbuotojui reikalinga?
Raimonda Alonderienė
Raimonda Alonderienė
© Organizatorių nuotr.

Kompetencijų trūkumas – streso darbe priežastis

Pirmiausia vadovas turi su tokiu žmogumi atvirai pasikalbėti, parodyti, kad darbuotojas, jo savijauta ir būsena yra svarbi. Šiltą bei atvirą ryšį su kolektyvu turintis viršininkas paprasto pokalbio metu sužinos komandos nario abejones ir poreikius. Tuomet abiem pusėms reikės pasidaryti išvadas ir priimti pokyčiams reikalingą sprendimą. Neretu atveju tokio pokalbio metu išaiškėja, kad darbuotojas save įsivaizduoja kitoje pozicijoje, mato, kad jo potencialas yra iki galo neišnaudotas, tad vadovas turėtų apsvarstyti galimybę jam pasiūlyti savo jėgas išbandyti kitame organizacijos departamente. Taip skambučių centro specialistas pasuka į personalo valdymo sritį, kokybės inspektorė į finansų, o skolų išieškotoja į vidinės komunikacijos erdves.

Proaktyvus darbuotojas pats domisi, kokiose srityse jis turi stiprėti, ko jam trūksta, kad galėtų daryti karjerą ir užsitikrinti paaukštinimą. Šis klausimas itin dažnai vadovams ateina iš jaunų darbuotojų, kurie domisi, kokie atlikti žingsniai ves link aukštesnės pozicijos. „Tai įvyks natūraliai“, „ateis laikas“ ir panašūs paaiškinimai jaunų žmonių netenkina.

Tačiau gali paaiškėti ir kita tiesa – komandos narys darbo vietoje stresuoja dėl žinių ir tam tikrų kompetencijų trūkumo. Žinoma, tokių spragų neišvengs nė vienas darbuotojas, mat greitai besikeičiančioje aplinkoje iš žmogaus reikalaujama vis didesnio greičio, sugebėjimo adaptuotis ir svarbiausia, potencialo gebėti ir norėti mokytis.

Įgūdžių trūkumas gali atsiliepti įmonės rezultatams, tad darbdavys yra suinteresuotas jį pašalinti. Kad žmogui trūksta žinių gali išduoti jo paties rezultatai, darbo kokybė ir našumas. Analizuojant darbuotojo KPI’S galima pastebėti, kuriose srityse žmogui trūksta kompetencijų ir atitinkamai organizuoti jo mokymų, seminarų, kvalifikacijos kėlimo programą, o gal pasiūlyti gauti naujų žinių universitete.

Kitas puikus metodas darbuotojo įgūdžių spragų identifikavimui – reguliariai vykstantys individualūs pokalbiai, kurių metu abi pusės turi ateiti su nuostata kalbėti atvirai, išsakyti savo tikslus, lūkesčius, įvardinti darbo našumą veikiančius trukdžius ir ieškoti naudingų sprendimų. Puiki taktika apie darbo rezultatus kalbėtis ne tik su pačiu darbuotoju, tačiau ir su jo kolegomis. Taip apie darbuotojo veiklą bus galima susidaryti nuomonę aplinkinių žmonių akimis.

Kai žmogus nustos mokytis, jo niekam nereikės

Visgi, nesąžininga iš komandos reikalauti įgūdžių neužtikrinus sąlygų juos įgyti. Rūpintis, kad darbuotojas atitiktų kompanijos poreikius ir turėtų šiandien reikalingas kompetencijas bei žinias turi ir pats vadovas. Tad lyderiai turėtų būti atviri darbuotojų mokymams, kvalifikacijos kėlimo programoms, mokslų finansavimui, lektorių samdymui, seminarų organizavimui. O skyrus laiko darbuotojų poreikių išsiaiškinimui, bus galima parūpinti ne tik tuo, kas iš pažiūros atrodo reikalinga, tačiau ko iš tiesų darbuotojui reikia.

Nustatyti, kokių kompetencijų reikės ateityje nėra lengva. Žiūrėdami į ateitį personalo ekspertai vis mažiau vertins specifinių kompetencijų, tokių kaip pavyzdžiui „Microsoft Office“ programų paketo išmanymas ar dokumento paruošimas pagal raštvedybos reikalavimus. Kodėl? Nes atspėti, kokių kompetencijų reikės po metų ar kitų, tampa tiesiog nebeįmanoma. Todėl vis labiau atsigręžiama į makro kompetencijas, kaip gebėjimas dirbti su kitais žmonėmis, įvairiais įrankiais ir ištekliais, noras mokytis visą gyvenimą, būti įvairiapusiškai raštingais, suprasti save ir vystyti asmenines savybes, kaip lankstumas, atsakomybė, motyvacija.

Bendraudama su studentais pastebiu, kad nyksta mada mokytis tik dėl diplomo. Pavyzdžiui, antros pakopos – magistrantūros – studijas vis dažniau renkasi patirties jau turintys ar visiškai persikvalifikuoti norintys specialistai. Dalis jų jau turi magistro laipsnį ir mato tai kaip galimybę sustiprinti savo vertę darbo rinkoje.

Apskritai, dabar sėkmingi yra tie, kurie „mokslų nebaigia“, t.y. nenustoja mokytis visą gyvenimą.

Ribų tarp mokymosi ir darbo apskritai neliko. Nes tą akimirką, kai žmogus nustos mokytis, jo niekam nereikės. Dabar sėkmingi yra tie, kurie „mokslų nebaigia“, t.y. nenustoja mokytis visą gyvenimą.

Vadinasi ir po 12 klasės priimtas sprendimas nėra verdiktas visam gyvenimui. Vieni savo pasirinkimu yra labai patenkinti ir srities nekeičia. Tačiau yra tokių, kurie tam tikrame gyvenimo etape pasijunta, jog turi kažką keisti, kažko išmokti. Tai visiškai normalu ir to bijoti nereikia.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
4.0000

Martynas Giga. Elektros neutralumas klimatui: kiek žingsnių jau žengta ir kiek dar liko?

Nors elektra yra neatsiejama gyvenimo dalis, ją nėra lengva vertinti kaip vartojimo produktą. Jei...

Jurgita Navikienė. Iš mažosios bendrijos nariui išsiimti 100 tūkst. eurų per metus – misija įmanoma (2)

Kaip iš savo mažosios bendrijos ( MB ) išsiimti nei daugiau, nei mažiau – būtent 100 000...

Mārtiņš Āboliņš. Baltijos šalyse tikimasi greito ekonomikos atsigavimo (1)

Nepaisant to, kad pasaulis tebėra COVID-19 pandemijos gniaužtuose, globali ekonominė situacija...

Elena Leontjeva. Išsaugokime žmonėms galimybę kaupti senatvei (3)

Privačiam pensijų kaupimui ir gyvybės draudimui vėl iškilo pavojus. Mokesčių atskaitymai į...

Tomas Kontautas. Lietuva imasi vystyti tvariųjų finansų modelį: ar pavyks pakartoti fintech sėkmės istoriją? (1)

Klimato kaitai keliant vis didesnius iššūkius, Europos Sąjunga pernai pristatė veiksmų...

Top naujienos

Vokietija skambina pavojaus varpais dėl žmonių, kurių visai nepasiekia COVID-19 perspėjimai: užsimenama ir apie rytų europiečius skubiai pradėtas bandomasis projektas (122)

Kai vasario viduryje didžiausias Vokietijos laikraštis „Bild“ paskelbė informaciją, jog tarp...

Atvejų mažiau, bet „biuletenių“ rekordas užfiksuotas pernai balandį – kokios priežastys tai lėmė? (4)

„ Sodra “ pernai fiksavo rekordinius išrašomų nedarbingumo pažymėjimų, vadinamųjų...

Vaidas Mikaitis | D+

Raudonųjų žibintų kvartale apsilankiusius lietuvius nustebino geidulių tenkinimo tvarka: pasijutome tarsi sporto salėje

Vienas protingas žmogus yra pasakęs, jog jei rašytojas nori būti gerai skaitomas, jis turi...

Žiaurumu visą Lietuvą šokiravęs 17-metės žudikas per daug kentėjo, todėl gaus solidžią kompensaciją (398)

Dėl įvykdyto šaltakraujiško nusikaltimo daugiau kaip prieš dešimt metų visą Lietuvą...

Po kvietimo panaudoti 100 „Litexpo“ likusių dozių – būrys norinčiųjų pasiskiepyti papildyta (514)

Šeštadienį likus 100 „ AstraZeneca “ dozių, Vilniaus miesto mero patarėjas Karolis...

Naktį Vilniuje užsiliepsnojo į kelio atitvarą atsitrenkęs „Seat“

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Vilniuje, Geležinio Vilko g., išvažiavęs iš tunelio,...

Šaltus pavasario orus staigiai pakeis vasariška šiluma (5)

Sulaukėme dar vienos šaltos gegužės nakties. Sekmadienio rytas auš taip pat vėsus, bet dieną...

XX amžiaus pradžioje gimęs interjero stilius, kuris mūsų namų nepalieka iki šių dienų: skoninga ir ne pigi elegancija (23)

Minimalistinis stilius pradėjo formuotis praėjusio amžiaus pradžioje. Tam neginčijamos...

Netrukus bus viešai skelbiamos vyrų ir moterų algos įmonėse: 4 patarimai darbdaviams (91)

Siekiant mažinti algų atotrūkį tarp vyrų ir moterų darbo užmokesčio, „Sodra“ skelbs...

Intymi išpažintis: man 25-eri ir aš lig šiolei nežinau, kas yra orgazmas (68)

Kalbos apie seksą ir seksualumą neretai verčia jausti didelį spaudimą būti „normaliems“, t....