aA
Koncertuose svarbi kiekviena detalė, o nepadaryti dalykai yra tarsi dūriai peiliu į širdį. Nors sunku, tobulybės reikia siekti, ypač muzikoje, LRT RADIJUI sako muzikantas Martynas Levickis. Jis teigia poilsio nesureikšminantis, net jei dėl pervargimo kartais tenka atsidurti ligoninėje.
Martynas Levickis
Martynas Levickis
© Asmeninis albumas

– Pradėjote koncertinį turą po Lietuvą – „365". Ar koncertų bus 365?

– Galima taip pagalvoti, nes koncertuoju nemažai, bet visgi ne kasdien. Šio turo pavadinimas atspindi dienų skaičių metuose. Koncertuose per muziką kalbėsime apie metų laikus. Turo pavadinimas slepia dar vieną paslaptį, susijusią su koncerto formatu. Scena apvali – 360 laipsnių. Ir, kaip mėgstu pajuokauti, 5 laipsnius sudarys magija.

– Jūs – muzikantas su vienu instrumentu, rengiantis koncertus ne jaukioje Filharmonijos salėje, o didžiausiose Lietuvos arenose. Žmonės perka bilietus į koncertus, kai kur bilietų net trūksta. Iš kur toks žmonių susidomėjimas akordeonu?

– Iš mano pusės nemažai padaryta jau nuo 2010 m., kai tapau labiau matomas. Žinoma, nebuvo taip, kad vieną dieną atsikėliau ir nusprendžiau aktyviai veikti. Pradinis žingsnelis buvo muzikos mokykloje 1998 m. pradėtos pamokos. Džiaugiuosi, kad viskas vyko stabiliai ir šiandien esame, kur esame.

Ko gero, esu vienintelis instrumentalistas Lietuvoje, galintis pakviesti klausytojus į koncertus arenose. Šiais metais labai pabrėžiu, kad tai koncertas, ne šou. Praėjusiais metais rengėme įspūdingą šou – grojau lovoje, narve, besileisdamas iš labai aukštai. Kiekvienas kūrinys turėjo savitą istoriją.

Šiais metais norime vientisumo. Orkestrui sukurti ir pasiūti balti drabužiai, sukurta balta scena, balti natų stovai, baltos lemputės. Viskas apgalvota, balta, švaru, minimalistiška. Koncertuose turėtų būti daug energijos ir intymumo.

– Prisijaukinote ne tik Lietuvos publiką. Nemažai laiko praleidžiate Azijoje, Pietų Korėjoje, Kinijoje. Kaip jus ten priima?

– Azijoje klausytojų ratas išties auga. Pietų Korėja man pačiam labai patinka, ten teko būti keturis kartus. Spalį Pietų Korėjoje buvau su savo suburtu orkestru. Džiaugiuosi, kad galiu ten nuvykti ne tik pats, bet ir pasikviesti kolegas, su kuriais daug dirbame Lietuvoje. Smagu, kad klausytojų skaičius Azijoje auga, ten mus priima labai mielai.

– Kalbate apie tūkstančius žmonių?

– Taip. Kinijoje turėjau 16 koncertų, tai buvo tūkstantinės auditorijos. Tačiau negaliu sakyti, kad jie mane žino. Esu gana populiarus jų medijoje, kuri yra visiškai kitokia nei ta, kuria naudojamės Europoje. Gaunu žinučių, kad esu populiarus vienoje ar kitoje platformoje, kad mano įrašas ten muša rekordus. Apie tai sužinau atsitiktinai. Vėliau suvokiu, kad gal todėl žmonės ir ateina į koncertus. Bet Kinijoje nesu labai žinomas vardas. Tai, kad į koncertus susirenka tie tūkstančiai, ir organizatorių nuopelnas.

– Ar renkatės, su kuo koncertuoti?

– Kuo toliau, tuo labiau renkuosi, nes reikia labai atsakingai žvelgti į savo laiką. Labai daug dėmesio skiriu idėjai, svarstymui, ar ji man patrauki, kiek noriu bendradarbiauti su vienu ar kitu atlikėju. Sąjunga nebūtinai turi būti tarp instrumento ir kito instrumento. Gali būti instrumento ir aktoriaus sąjunga. Dabar vyksta mano sąjunga su orkestru. Aš daug laimingesnis dirbdamas ir ruošdamas programą su būriu žmonių, o ne vienas.

– Nemažai diskusijų socialiniuose tinkluose sukėlė jūsų pasirodymas su Rusijos armijos Aleksandrovo choru Vokietijoje. Ar sekėte tas diskusijas?

– Natūralu, kad sekiau, nes jos vyko mano „Facebook" paskyroje. Aš įkėliau tą vaizdo įrašą, bet mano akcentai buvo visiškai kiti. Norėjau pasidžiaugti pasirodymu su prancūzų atlikėja, bet taip, už mūsų buvo Aleksandrovo ansamblis. Jis dar nebuvo sudainavęs dainų apie Krymą, bet tokiame formate nesijaučiau džiugiai. Tačiau dirbant su didžiulėmis kompanijomis kartais negalima pasirinkti. Tenka daryti tai, ką tenka daryti. Visgi su patirtimi ateina ir mokėjimas tokiems dalykams pasakyti „ne".

– Dabar tam ansambliui pasakytumėte ne?

– Kodėl turėčiau pasakyti taip? Buvau apšalęs nuo to, kas vyko „Facebook" diskusijose, kaip galima iš karto sukapoti žmogų gyvą. Nedarau iš savęs aukos, stengiausi nepriimti to asmeniškai ir suvokti jų poziciją, kuri man gana artima. Suprantu temos jautrumą, bet šiuo atveju reikia suprasti pilną kontekstą. Nemanau, kad meną reikia politizuoti, nors šis mano pasakymas visiškai netinka Aleksandrovo ansamblio atveju – jų menas yra politizuotas.

– Grįžkime prie koncertų Lietuvoje. Kokias emocijas po jūsų koncerto turėtų išsinešti klausytojai?

– Koncertas bus tarsi kelionė per visas dienas, visus metų laikus. Manau, kad kiekvienas turės galimybę praeiti per visus savo atsiminimus, per visą gyvenimą. Tokia turėtų būti nuotaika. Tarp manęs ir orkestro bus daug dinamikos, vyraus intensyvus ryšys.

– Viename interviu sakėte, kad koncertui pasibaigus dažnai jaučiatės nelaimingas – net jei salė ploja, jaučiatės pavargęs, nusivylęs savimi. Ar labai smulkmeniškai žiūrite į kiekvieną detalę?

– Tikrai galiu sureikšminti mažus dalykus, kurie man po to neduoda ramybės. Nežinau, kodėl taip yra, gal tai genai. Man rūpi kiekviena detalė. Kiekvienas nepadarytas dalykas man yra dūris peiliu į širdį. Tačiau reikia išmokti su tuo gyventi, nes nesame tobuli. Galima tik siekti tobulybės, ypač jos reikia siekti muzikoje, bet tai sunku.

– Ar jums toli iki tobulybės?

– Manau, kad labai toli.

– O kelias link jos ilgėja ar trumpėja?

– Negaliu pasakyti. Tarkime, šiais metais jis sutrumpėjo, kitais metais gal dar sutrumpės. Šį mėnesį galiu jaustis arčiau tobulybės, bet rytoj tas kelias gal dvigubai pailgės, nes galiu pervargti, susirgti. Tai lemia daug veiksnių.

– Jūsų instrumentas nėra lengvas, sveria beveik 20 kg. Tai reikalauja ir daug fizinių jėgų?

– Akordeonui reikalinga atrama, kurią suteikia kojos, todėl geriausia groti sėdint. Tačiau kalbame apie didelį koncertą, vykstantį arenoje. Grosiu ne vienas, o su orkestru, kuriam ir diriguosiu. Be abejo, aš noriu stovėti, dėl to tenka ištverti peties ar nugaros skausmą, bet nėra taip blogai.

– Jūsų laukia turas, bus ne vienas koncertas. Esate minėjęs, kad mažai miegate, labai anksti keliatės, šventinis laikas išvargina. Kaip atstatote jėgas?

– Įvairiai. Kartais draugai nuveža į ligoninę ir tenka statyti lašelinę. Buvo keli tokie kartai, tai labai padeda. Nesureikšminu poilsio. Žinau, kad pirmos sausio dienos bus laisvos ir kaip nors jas išnaudosiu. Gal nuvažiuosiu į SPA, pasimėgausiu masažais, baseinu, atpalaiduojančia fizine veikla. Gal nueisiu į koncertą. Man tiek pakanka, tikrai neplanuoju atostogų kur nors Tailande.

www.lrt.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Nataliją Bunkę su vyru padavė į teismą: siekiama prisiteisti penkiaženklę sumą, atlikėja atvira – gynė savo teritoriją papildyta (95)

Ketvirtadienio rytą Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose turėtų būti...

Prokuratūra nusprendė, kokias sankcijas taikyti girtam prie vairo įkliuvusiam Mantui Stonkui (67)

Prieš pat ilgąjį rudens švenčių savaitgalį pareigūnams neblaivus prie vairo įkliuvo Mantas...

Laidų vedėjas Timūras Augucevičius parduoda automobilį, už kurį tikisi gauti 27 tūkst. eurų: pirkėjo laukia malonūs priedai (115)

Laidų vedėjas Timūras Augucevičius parduoda savo 2019-ųjų metų automobilį. Už „Peugeot“...

Rytis Žvagulis su žmona Laura laukia šeimos pagausėjimo (34)

Dainininko Žilvino Žvagulio sūnus Rytis ir jo žmona Laura laukia šeimos pagausėjimo.

Dainininkė Urtė Šilagalytė kviečia lūpas nusidažyti raudonai: tai moteriškumas ir išsilaisvinimas (13)

Raudona spalva spinduliuoja ne vieną žinutę. Tai meilės, aistros, šilumos bei drąsos spalva,...

Top naujienos

Gentvilas užsipuolė koalicijos partnerius: ar leis ir toliau uodegoms vykdyti savo politiką (39)

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas teigia, kad „vertybine“ vadinama...

Vienas iš nepriklausomų elektros tiekėjų stabdo veiklą papildyta (207)

Nepriklausomas elektros tiekėjas „ Vilniaus elektra “ stabdo veiklą. Apie tai maždaug 2,5...

Iš Lietuvos išstumtų migrantų su 6 vaikais likimas – baisus: tapo šantažo aukomis, slapstosi nuo milicijos (105)

Praėjusią savaitę dėmesio centre atsidūrė migrantų grupė su mažamečiais vaikais, kurie buvo...

Pavilionis į Prezidentūrą siųstų raštų su URK nariais nederino: norėjau pasiaiškinti uždaroje aplinkoje (30)

Prezidentūra pranešė, jog kreipėsi į Seimo etikos sargus dėl Užsienio reikalų komiteto (URK)...

Ukraina apie galimą Rusijos įsiveržimą: prasidės kruvinos skerdynės perspėja, kad padarinius pajus visa Europa (72)

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas apibūdino galimo Rusijos Federacijos įsiveržimo į...

Šventinė Palanga: ištuštėjęs kurortas dvelkia jaukumu nuotraukų galerija iš pasipuošusio pajūrio

Kol didieji šalies miestai varžosi, kurio Kalėdinė eglutė gražesnė ir įspūdingesnė –...

Nataliją Bunkę su vyru padavė į teismą: siekiama prisiteisti penkiaženklę sumą, atlikėja atvira – gynė savo teritoriją papildyta (95)

Ketvirtadienio rytą Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose turėtų būti...

M360 PremiumDovilė Jablonskaitė

Kosminės „Pigu“ grupės ambicijos: vos vienas sprendimas lėmė milžinišką klientų pasitenkinimo šuolį

Ir rinkos lyderiai gauna pylos. Štai „ LiMA Day“ konferencijoje pastebėta: Pigu.lt...

SEB sukūrė naują programėlę: paskaičiuokite, kiek po savęs paliekate CO2 (4)

Daugiau negu pusė (52 proc.) lietuvių mano, kad ir vieno žmogaus veiksmai gali prisidėti...

TOP 3 mišrainės gardžiam Kalėdiniam stalui

Kokios šventės be gausiomis vaišėmis nukrauto stalo ir tradicinių patiekalų, kuriuos dauguma...