Liepos 24 dieną 50-ąjį jubiliejų švęsiantis žemaitis Ž. Žvagulis muzikinę savo puotą su būriu žvaigždžių rengia rugpjūčio 7-ąją. Klaipėdoje gimęs ir iki 16-os šiame mieste gyvenęs estrados atlikėjas jaučia ypatingus sentimentus uostamiesčiui. Todėl ir savo šventę jis nutarė surengti Klaipėdos Vasaros estradoje. „Visą gyvenimą buvau ir liksiu klaipėdiečiu, žemaičiu. Klaipėda yra mano smegenys, o širdis – tai mano močiutė, Salantai“, – aiškino Ž. Žvagulis.

Jubiliejaus koncerte bus daugybė Žilvinui brangių svečių. Tačiau išskirtinių dovanų jis nesitiki, net atvirkščiai – prašo nieko nedovanoti. „Didžiausia dovana man esate Jūs. Bet jei ketinate sukti galvą dėl dovanos – nesukite. Atidariau sąskaitą, kuri skirta Klaipėdos Vasaros estrados renovacijai“, – rašoma Ž. Žvagulio gimtadienio pakvietime.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Narūnas Lendraitis teigė, kad dainininkas apie tokius savo ketinimus jiems pranešė dar pavasarį. „Jis papasakojo, kad planuoja savo jubiliejų švęsti Klaipėdoje ir būtent Vasaros estradoje, nuo kurios ir pradėjo karjerą. Tai buvo malonu, bet dar labiau pradžiugino Ž. Žvagulio iniciatyva organizuoti akciją, kuri padėtų rinkti lėšas estrados modernizavimui“, – sakė N. Lendraitis.

Vedėjas paminėjo, kad pastaruoju metu buvo ir dar vienas estradai neabejingas entuziastas: „SEL lyderis E. Dragūnas buvo išreiškęs norą prisidėti, bet tai ir liko noru. Jis bendravo su Kultūros centro „Žvejų rūmai“ atstovais, kurie ir administruoja estradą, prašė jų schemų, kalbėjo apie investicijas, bet mano žiniomis, žadėtų įsipareigojimų neįgyvendino“.

Kultūros centro „Žvejų rūmai“ direktorius Alvydas Lenkauskas patvirtino, kad su SEL lyderiu vyko pokalbiai dėl lėšų pritraukimo ir jų perdavimo. „Teikėme įvairiausius dokumentus, vyko skaičiavimai. Gal jis dar ketina prisidėti, bet kol kas labiau panašu, kad tai liko gražiais pažadais. Apėjęs estradą nieko naujo nemačiau, niekas nepasikeitė. Prieš kelis mėnesius sakė, kad čia kažką nudažys, palaikėme tą idėją, tuo ir baigėsi“, – sakė A. Lenkauskas.

Jo įsitikinimu, labdara yra sąžinės reikalas: „Žinome ir apie Ž. Žvagulio norus. Palaikome jo iniciatyvą, giriame, džiaugiamės Ž. Žvagulio mąstymu. Kaip bus toliau – žiūrėsime, gal iš tikrųjų kas nors įvyks. Suprantu, kad tokioje iniciatyvoje - daugiau simbolikos. Pagrindinis dalykas – aktyvinti visuomenę, atkreipti dėmesį į estradą. Valio. Mes gerbiame iniciatyvą, tik kad ji turėtų naudos“.

Didžiajame SEL šou Vasaros estradoje dėmesys į estradą taip pat buvo atkreiptas, tik gana dviprasmiškai. Po koncerto žiniasklaida citavo E. Dragūną: „Nugriaukim šitą seną stadioną, bet saugokim vieni kitus“.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas šiame renginyje nebuvo, todėl nežino, kiek pagrįsta tokia frazė. „Negaliu imtis baudėjo vaidmens. Daug ką žmonės pasako. Būtų jaunas žmogus – suprasčiau. Bet jei E. Dragūnas, būdamas pakankamai sveikame prote, tokius dalykus šneka, man atrodo, kad tai yra nerimtos, neatsakingos šnekos. Vasaros estrada yra svarbus kultūros infrastruktūros objektas, turintis savo istoriją, čia vyksta masiniai renginiai. SEL taip pat daug metų sėkmingai realizuodavo savo renginius. Akivaizdu, kad estrada reikalauja modernizacijos, bet raginti viešai nugriauti yra nerimta“, – teigė Kultūros skyriaus vedėjas.

Jis darsyk pabrėžė, kad niekas neplanuoja estrados griauti. Koncertinę objekto dalį svarstoma palikti tokio pat formato, tik modernizuoti, o žiūrovų dalį ketinama plėsti, panaudoti sveikatinimo, sporto renginių organizavimui, didinti erdvės funkcionalumą, padaryti ją patrauklią miestiečiams.

Žilvinas Žvagulis dabar ėmėsi iniciatyvos, savivaldybės administracija yra atidariusi sąskaitą, vietoj jubiliejaus dovanos žmonės galės pervesti sumą estrados modernizavimui. Praėjusią savaitę savivaldybės kolegija priėmė sprendimą dėl kelio, kuriuo reikėtų eiti. Kitas žingsnis – konkretus veiksmų planas. Turi būti projektas, vizualizacijos, reikia matyti architektūrines vizijas. Ko gero, Ž. Žvagulio socialinės akcijos dėka surinktos lėšos pasitarnautų būtent pirmame etape – projektavime. Žiūrėsime, kiek tų lėšų bus sugeneruota, – kalbėjo N. Lendraitis. – Kiekvienam geros valios žmogui, kiekvienam klaipėdiečiui skauda širdį dėl šio objekto, kuris yra apverktinos būklės. Niekas nenori investuoti pinigų, kol nėra aiški estrados ateitis, bet šiuo atveju vizija jau yra aiški, todėl visiškai logiška toliau įgyvendinti projektą ir ieškoti potencialių investuotojų“.

Klaipėdietis sportininkas Ramūnas Vyšniauskas gyvena prie pat Vasaros estrados. „Kiekvieną rytą pro ją bėgu korsą, ar dviratį minu. Toks atsilupęs, apgriuvęs gargaras puošmenos nedaro. Todėl aš labai palaikau Žvagulio iniciatyvą patiems prisidėti prie estrados suremontavimo idėjos. Žilvinas šaunuolis, kad sugalvojo tokią akciją. Ne šnekomis, o darbais galima išjudinti šį reikalą. Todėl didelė pagarba jam už tai, visi pažįstami ir artimieji labai jį palaikome. Aš pats esu už pokyčius ir įdomius projektus. Būtinai pervesiu į renovacijos sąskaitą“, – sakė R. Vyšniauskas.

Jis girdėjo apie tai, kad panašių planų turėjo ir SEL lyderis. „Kalba buvo, aš atsimenu. Tik kam tuščiai šnekėti? Jei darai – tai daryk, jei nedarai – tai nešnekėk. Tikiu, kad Ž. Žvagulio iniciatyva pasiteisins. Tas pats Selas galėtų prisidėti savo koncerto procentais. Kuo daugiau žmonių prisidės, tuo bus geriau Vasaros estradai“, – įsitikinęs garsus sportininkas.

Atlikėjas šiai progai perdainavo savo dainą „Savi krantai“, kuri neabejotinai yra skirta Klaipėdos kraštui. Šį kartą daina suskambės visai kitaip, mat prie dainos atlikimo prisidėjo Neda, Tomas Varnagiris, Marius Matulevičius, Eglė Jakšytė ir G.Z.

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės