Kartą per mėnesį pasaulinio garso operos solistė autorinėje laidoje kalbins ryškiausias kultūros ir meno asmenybes ir iš užsienio, ir iš Lietuvos. 8 kalbas įvaldęs Lietuvos sopranas užsieniečius žada kalbinti jų gimtąja ar jiems patogia kalba. N. Kazlaus įsitikinusi, kad pokalbiui tai suteikia laisvės ir komforto.

„Nuo paauglystės mane domina ir žavi sėkmingų žmonių biografijos. Iš jų pati semiuosi informacijos ir įkvėpimo, – atskleidžia viena garsiausių Lietuvos operos solisčių. – „Skambančiuose pasauliuose“ mano pašnekovai bus dažnai susiję su manimi kūrybiškai.“

Pirmojoje laidoje ateinantį pirmadienį Nomeda kalbins pasaulinio garso lenkų kompozitorių Krzysztofą Pendereckį, kurio muzika skamba garsiausiose pasaulio salėse, Stanley Kubricko, Davido Lyncho, Martino Scorsese filmuose. Ją atliko Herbertas Von Karajanas, Jonny Greenwoodas, Mstislavas Rostropovičius, Anne Sopfie Mutter. Jo opera pastatyta „La Scalos“ operos teatre Milane.“

„Pendereckio „Lenkiškąjį Requiem“ dainavau Vroclave bei pirmame atlikime Lietuvoje, minint maestro 80 metų jubiliejų. Jau po koncerto Vroclave tarp mūsų užsimezgė puikus ryšys, o po koncerto Vilniuje ir pakalbinau jį savo laidai. Kai solistas pats asmeniškai atlieka kompozitoriaus kūrybą, atsiranda įvairių specifinių klausimų“, – pasakoja N. Kazlaus.

„Skambančių pasaulių“ vedėja prisipažįsta, kad jos kalbinti pašnekovai nenustemba, sulaukę labai specifinių klausimų: „Kai kalbėjomės su neseniai Vilniuje viešėjusius pasaulinio garso baritonu Dmitrijumi Chvorostovskiu, jis prasitarė, kad pirmą kartą išgirdo interviu metu tokių klausimų apie vokalinę mokyklą, ir tai yra natūralu, nes juk aš – operos solistė. Ar nebus per sudėtinga žiūrovams? Manau, kad net ir mano dalyvavimas LRT tikro garso projekto „Auksinis balsas“ komisijoje parodė, jog profesionalus vertinimas bei gilesnės žinios yra laukiamos bei teigiamai vertinamos.“

Nomedos Kazlaus laidoje taip pat svečiuosis britų tenoras Ianas Storey, vokiečių choreografė Sasha Walz, italų dirigentas Walteris Attanasi. Laidos autorė taip pat ketina įamžinti pokalbį su savo mokytoja ir scenos partnere, legendine Montserrat Caballe (Ispanija), vienu garsiausių pasaulio pianistų, F. Šopeno interpretatoriumi Yundi Li (Kinija).

Žurnalistika Nomedai Kazlaus nėra terra incognita – prieš tapdama dainininke ji rašė muzikologinius straipsnius, yra vedusi laidą moksleiviams Lietuvos televizijoje.

„Skambantys pasauliai“ – pirmadienį, sausio 27 d. 20 val. per LRT Kultūrą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (62)