„Misija Lietuva“ visas Lietuvos savivaldybes kartu su vietos bendruomenėmis kvietė Liepos 6-ąją, giedant Lietuvos himną, iškelti valstybines bei istorines vėliavas prie Lietuvai svarbių istorinių vietų. Kaip teigia vienas iš „Misija Lietuva“ organizatorių Karolis Žemaitis, džiugina savivaldybių ir bendruomenių noras įsitraukti į vėliavų kėlimą:

„Sulaukėme daug skambučių, laiškų tiek iš įvairių rajonų savivaldybių, tiek iš vietos bendruomenių. Visi aktyviai ruošiasi vėliavų pakėlimui, įrengia stovus, rūpinasi minėjimo programa. Mes ypač akcentuojame tas istorines vietas, kuriose nėra vėliavų. Kadangi tokios vietos kasdienėje rutinoje dažnai užmirštamos, norime atskleisti jų prasmę ir unikalumą.“

2015 m. liepos 6 d. „Misija Lietuva“ iniciatyvos vėliavos iškils įvairiose Lietuvos istorijai svarbiose vietose: nuo didžiausio Lietuvos partizanų mūšio vietos iki istorinio Dariaus ir Girėno aerodromo ar istorinio piliakalnio.

Misija Lietuva žemėlapis

Liepos 6 d. „Misija Lietuva” vėliavos bus keliamos šiose Lietuvos vietose:

- Ariogalos miesto centras, Raseinių rajonas, 21val.
- Bilionių piliakalnis, Šilalės rajonas, 21 val.
- Kalniškės mūšio vieta, Lazdijų rajonas, 21val.
- Kauno pilis, Kaunas, 12 val.
- Utenos kultūros centras, Utena, 12 val.
- Padegsnio kryžius, Alantos seniūnija, Molėtų rajonas, 21 val.
- Peleniškių piliakalnis, Pašvintinio seniūnija, Pakruojo rajonas, 21 val.
- S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas, Kaunas, 12 val.
- Plinkaigalio piliakalnis, Krakių seniūnija, Kėdainių rajonas, 21 val.
- Žemosios Panemunės piliakalnis, Šakių rajonas, 19 val.

„Misija Lietuva“ nėra vienadienis projektas – po Valstybės dienos toliau bus keliamos vėliavos Lietuvos regionuose, organizuojami susitikimai, diskusijos ir pilietiškumo akcijos. Šis projektas – tai 2013 m. pradėta iniciatyva, kuria siekiama kelti Lietuvos piliečiams aktualius klausimus, ieškoti šiandienos Lietuvos simbolių, herojų bei didžiuotis savo valstybe.

Vieningai „Tautiškai giesmei“ Lietuvoje toną užduos maestro Algirdas Kaušpėdas

Visuotinei ir vieningai „Tautiškai giesmei“ liepos 6 d. 21:00 Lietuvoje toną užduos maestro Algirdas Kaušpėdas. Palangoje vyksiančiose iškilmėse jis užtrauks pirmuosius Lietuvos himno akordus, jam atitars kiti atlikėjai ir Lietuvos žmonės. Pagrindinį kasmetinės tradicijos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ renginį iš Palangos tiesiogiai transliuos Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Planuojama, kad iki 21:00 val. per visą Palangos J.Basanavičiaus gatvę iki pat jūros tilto pabaigos nusidrieks įspūdinga 1 km ilgio Lietuvos trispalvė. Ją ant rankų iškėlę tūkstančiai žmonių „Tautišką giesmę“ giedos kartu su lietuviais visame pasaulyje.

„A.Kaušpėdas yra nusipelnęs ne tik Lietuvos muzikai, bet ir mūsų laisvei. Jo idėja buvo surengti „Roko maršą“, jis koja kojon žygiavo su Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiu. Ir tais metais kolektyvinis jausmas buvo toks didelis, jog iš jo galėjo išaugti nauja Nepriklausomybė. Neabejoju, kad dėl maestro charizmos „Tautiškos giesmės“ giedojimas Palangoje virs dar vienu kultiniu įvykiu“, – sakė renginio režisierius Dalius Abarius.

Jis įsitikinęs, jog „Anties“ frontmenas ir visas būrys kitų kartu giedančių atlikėjų suteiks renginiui papildomos jėgos. Tad pakylėta bus ne tik rekordinė trispalvė, bet ir visi susirinkusieji ant Palangos tilto ar J. Basanavičiaus gatvėje jausis pakylėti, vieningi ir išdidūs dėl savo Tėvynės.

Planuojama, kad trispalvė bus pradėta skleisti likus bent pusantros valandos iki devintos vakaro – 19:30 val. Ji drieksis J. Basanavičiaus gatve link Palangos tilto, kurio pradžioje bus įrengta netradicinė arkos formos scena, „apglėbsianti“ tiltą. Nuo scenos trispalvė tiesis toliau iki pat tilto pabaigos.

Kol žmonės, ruošdamiesi 21:00 neš vėliavą, ant unikalios scenos, nuo žemės iškeltos į 7 metrų aukštį, koncertuos A. Kaušpėdas, Stasys Povilaitis, grupės „Čilinam“, ŽAS, Neda, Edgaras Lubys ir kiti atlikėjai. Renginį ves LRT laidų vedėja Ugnė Galadauskaitė ir Giedrius Masalskis.
„Nors himnas bus giedamas labai įvairiose pasaulio vietovėse, pagrindiniu šių metų susibūrimo tašku skelbiame Palangą – ten, kur vasarą iš įvairių miestų suvažiuoja daugiausiai Lietuvos žmonių,“ – sakė „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ iniciatyvos vadovas Raimundas Daubaras.

Pirmą kartą vieningai giedamas mūsų šalies himnas pasaulį apskriejo 2009-aisiais, švenčiant Lietuvos vardo tūkstantmetį. Jachtos „Ambersail“ misijos „Tūkstantmečio odisėja“ buriuotojams pakvietus, pirmą kartą po visą pasaulį pabirusius lietuvius kelioms istorinėms akimirkoms į gyvą balsų grandinę sujungė „Tautiška giesmė“. Taip garsiai ir išdidžiai pranešėme, kad Lietuvos vardui – 1000 metų.

Prieš septynerius metus pradėtas vieningas himno giedojimas iš mažo gesto išaugo į vieną didžiausių šiandien lietuvius visame pasaulyje vienijančių įvykių ir tapo gyva ir ryškia mūsų tautos tradicija švęsti Valstybės dieną.