veganizmas

38 straipsnių

Veganizmas yra gyvenimo būdas, kurio esmė – gyvūninės kilmės produktų, ypač maistui, atsisakymas. Dėl etinių motyvų veganai nepritaria gyvūnų naudojimui rūbų ir kitokioms reikmėms, kurios gali sukelti gyvūno skausmą arba jo mirtį. Kartais išskiriamos tam tikros veganizmo kategorijos. Mitybos veganai (arba griežtieji vegetarai) atsisako bet kokių gyvūninės kilmės produktų, ne tik mėsos, bet ir žuvies, kiaušinių, želatinos, pieno produktų, medaus bei kitų gyvūninės kilmės produktų.

„Žinių radijo“ laida „Ekspertai pataria“, Gabrielė Grinkaitė

Lapkričio pradžioje minima pasaulinė veganų diena. Veganizmui vis labiau populiarėjant, kyla klausimų – būti veganu sveika ar žalinga sveikatai? Dalis veganizmą propaguojančių žmonių teigia, kad toks gyvenimo būdas prisideda ir prie gamtos saugojimo. Apie veganizmo poveikį organizmui Žinių radijo la...

Jorūnė Erlingaitė

Augalinio maisto festivalis „Vegfest LT“ grįžta į Kauną – šiemet jis bus surengtas rugsėjo 8 d. Rotušės aikštėje. Tai bus jau septintasis šio festivalio ciklo renginys – penki iš jų buvo surengti Vilniuje ir vienas Kaune.