Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

161 straipsnių

ULAC misija – organizuoti ir vykdyti užkrečiamųjų ligų profilaktiką ir kontrolę, siekiant mažinti Lietuvos gyventojų sergamumą, mirštamumą ir neįgalumą. Įgyvendindamas savo misiją ULAC vadovaujasi Lietuvos Respublikos Seimo, Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Sveikatos apsaugos ministerijos, Europos Sąjungos institucijų, Pasaulio sveikatos organizacijos suformuotomis sveikatos politikos gairėmis.

Iš dalies melas
Melo detektorius
Kelia paniką dėl PGR testų tamponams sterilizuoti naudojamos medžiagos: toks būdas apsaugoti įrankius pavojaus nekelia

Socialiniame tinkle „Facebook“ imta skambinti pavojaus varpais ant PGR testų tamponėlių pakuotės pamačius užrašą „sterilizuoti etileno oksidu“. Viena šia žinute pasidalinusi socialinio tinklo narė teisingai pastebėjo, kad etileno oksidas priskiriamas pirmos kategorijos kancerogeninėms medžiagoms, ta...

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovo Sauliaus Čaplinsko atleidimą iš pareigų Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas vertina kaip persekiojimą bei susidorojimą ne tik su S. Čaplinsku, bet ir su pačia įstaiga, kurios veikla reikšminga ypač dabar - pandemijos kilimo įkaršty...

Kai visas pasaulis išgyvena koronaviruso pandemiją, savo namus reikia valyti ypatingai kruopščiai ir atsakingai. Tą rekomenduoja ir medikai, ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras. Gyvenamojo būsto nuolatinio valymo tikslas yra sumažinti mikroorganizmų skaičių gyvenamojoje aplinkoje, rašoma pranešime.

Valentina Gudienė

Sekmadienį minima Pasaulinė AIDS diena. Šią dieną įvairiais renginiais, aktualios informacijos apie ŽIV infekciją sklaida kasmet siekiama sustiprinti visuomenės budrumą ir padidinti gyventojų informuotumą apie ŽIV ir AIDS.