šonkauliai

17 straipsnių

Šonkauliai (lot. costae) – krūtinės ląstos kaulai. Yra 12 porų (arba 24 kaulai). Šonkauliai su krūtinės slanksteliais sudaro sąnarius. Raumenų pakeliami, jie padidina krūtinės tūrį ir padeda įkvėpti, ir priešingai, – kiti raumenys šonkaulius nuleidžia ir padeda iškvėpti. Šonkaulis (costa) susideda iš dviejų dalių – kaulinio šonkaulio (os costale) ir trumpesnės priekinės dalies – šonkaulio kremzlės (cartilago costalis).

Agnė Keizikienė

Stipriau nusikosėjau ir lūžo šonkaulis – teko girdėti tokių istorijų, bet ar iš tiesų taip gali nutikti? „Northway“ ortopedas traumatologas Dovydas Prascevičius sako, kad aštrus skausmas šonkaulių srityje ne visada gali reikšti, kad lūžo šonkaulis. O kosėjant to nutikti neturėtų. Kaip žinoti, ar ska...

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt

Kartais, kad šonkauliai būtų gardūs, tenka ilgai kepti, tačiau yra receptų, kai tiek laiko neprireikia, o mėsytė pati krinta nuo kaulo, LRT TELEVIZIJOS laidoje „ Beatos virtuvė “ sako vedėja Beata Nicholson. Pasak jos, sutaupyti laiko ir pasigaminti gardų patiekalą padeda vienas paprastas patarimas.