Jei kada nors žiūrėjote į dideles šuns akis ir staiga pajutote ryšį, gali būti, kad patyrėte smegenų sinchronizacijos momentą.
smegenys
693 straipsnių
Smegenys (lot. cerebrum) – organas, sudarantis centrinę nervų sistemą. Galvos smegenis sudaro šios dalys:
galinės smegenys (didieji pusrutuliai)
tarpinės smegenys (pagumburis ir gumburas)
vidurinės smegenys
užpakalinės smegenys (tiltas ir smegenėlės)
pailgosios smegenys
Informaciją apie tyrimą, kokie veiksniai gali veikti pažeidžiamiausią smegenų dalį ir prisidėti prie demensijos vystymosi rasite ČIA.
Psichinės sveikatos, žmogaus elgsenos ir ekonomikos specialistų komanda, susibūrusi bent iš kelių Japonijos institucijų, nustatė, kad prie tam tikrų sąlygų vaizdo žaidimai gali būti naudingi psichikos sveikatai.
Kraują stingdanti baimė gali sukelti organizme ištisą virtinę tarpusavy susijusių cheminių pokyčių, kad per akimirka sugebėtume reaguoti į iškilusią grėsmę.
Sąmoningas sapnavimas yra būsena, kai žmogus suvokia, kad sapnuoja. Šis suvokimas kartais leidžia sapnuojančiam kontroliuoti sapno turinį, kryptį ir aplinką, sako Delfi kalbinti specialistai.
Elonui Muskui priklausanti bendrovė „Neuralink“ pranešė, kad antroji operacija, kai žmogui buvo įdiegtas smegenų implantas, „pavyko gerai“ ir pacientas dabar gali projektuoti 3D objektus ir žaisti vaizdo žaidimus, pavyzdžiui, „Counter-Strike 2“.
Dažnas kasdieninis įprotis gali padidinti demencijos riziką net 50 proc., ir 12 proc. tikimybę patirti insultą (1)
Demencija yra vienas iš labiausiai pasaulyje paplitusių lėtinių ir progresuojančių galvos smegenų sutrikimų, kuriuo pasaulyje serga daugiau nei 5,2 proc. vyresnių nei 60 metų žmonių.
Išskirtinis interviu su mirtį patyrusiu ir į gyvenimą grįžusiu neurochirurgu: kokį atsakymą jis turi skeptikams (5)
Sakyti, jog jis prisikėlė iš mirties, būtų labai drąsu, bet turbūt gana tikslu, nes būtent tokioje situacijoje prieš 16 metų buvo atsidūręs vienas amerikiečių neurochirurgas dr. Eben Alexander. Jis savo neeilinę patirtį sudėjo į knygą „Gyvas Dangaus įrodymas. Neurochirurgo kelionė į pomirtinį gyveni...
Kiekvienas žmogus miegodamas sapnuoja, tik vienus sapnus mes prisimename gerai, kiti miego meto vaizdiniai, sukurti smegenyse, išnyksta mums vos prabudus. Bet kas gi yra tie sapnai ir kas vyksta mūsų organizme, kai mes sapnuojame?
Naujausio tyrimo ir eksperimento su pelemis metu paaiškėjo, kad ketogeninė dieta gali padėti išvengti ankstyvų Alzheimerio ligos simptomų. Laikantis šio konkretaus mitybos plano didėja beta-hidroksibutirato koncentracija, o tai teigiamai veikia atmintį ir kognityvines funkcijas.
„Neuralink“ įkūrėjas sako, kad procedūra, kuria siekiama padėti paralyžiuotiems žmonėms naudotis skaitmeniniais prietaisais vien tik galvojant, praėjo „labai gerai“.
Identiškus dvynius ir jų mitybą ištyrę mokslininkai padarė išvadą, kodėl vienas iš jų sensta greičiau? (2)
Naujausio tyrimo metu mokslininkai nustatė, kad, norint sulėtinti biologinio amžėjimo spartą, pakanka iš savo mitybos raciono laikinai pašalinti tam tikrus maisto produktus. Pažymima, kad toks pokytis labai naudingas širdžiai, kepenims, hormonų ir uždegimų slopinimo sistemoms.
Mokslininkė Urtė Neniškytė – apie tai, koks dažnas įprotis mažina smegenų efektyvumą ir neleidžia išnaudoti jų galios (3)
Smegenų ilgaamžiškumo tema pastaruoju metu kalbama labai daug, tačiau retai pagalvojama, kaip padidinti jų efektyvumą. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė dr. Urtė Neniškytė papasakojo, kas ypač sumažina smegenų efektyvumą.
Koks smagus poilsis yra stovyklavimas! Bet jei ir nesate jo gerbėjai, neprošal pasitikrinti, kiek aštrus jūsų protas. Per 15 sekundžių raskite paslėptą adatą šeimos stovyklavimo scenoje. Šis testas puikiai tinka pasitikrinti intelekto koeficientą ir stebėjimo įgūdžius. Ar sugebėsite ją surasti, kol ...
Fizinis aktyvumas ypač palankiai veikia smegenų būklę, gerina pažinimo gebėjimus, nuotaiką ir mažina neurodegeneracinių ligų riziką. Apie didžiulę fizinio aktyvumo įtaką įvairioms organizmo sistemoms, taip pat tokiu būdu suaktyvinamus kovą su ligomis įgalinančius mechanizmus kalbama ir kelių nesenia...
Tiriant, kaip žmogaus smegenyse saugoma informacija, gali būti sukurtas gydymas žmonėms, kuriems sunku atlikti kasdienes užduotis.
Turgus šurmuliuoja, bet jame slepiasi paslaptis. Ar pavyks įminti dingusios ledų porcijos paslaptį?
Nuo senatvės nepabėgsime nė vienas, tačiau kartais gyvenimiška patirtis virsta ne privalumu, o našta. Pesimizmas, irzlumas, paranoja, pykčio, agresijos priepuoliai tampa iššūkiu senolių artimiesiems ir medicinos personalui. Gydytojai psichiatrai aiškina, kad sergant Alzheimerio liga pakinta smegenų ...
Žmonių smegenys sumažėjo 13 proc. ir toliau traukiasi: mokslininkai pabandė įminti, kas tą lemia (14)
Šiuolaikinio žmogaus smegenys yra maždaug 13 proc. mažesnės nei Homo sapiens, gyvenusio prieš 100 000 metų. Šis faktas vis dar glumina daugelį mokslininkų. Tradiciškai manoma, kad didesnės smegenys išskiria mūsų rūšį iš kitų žinduolių. Būtent jos kadaise padėjo išrasti pirmąjį ratą, nupaišyti pirmuo...
Trečiaisiais karo prieš Ukrainą metais Lietuvoje dar buvo apsčiai Rusiją mylinčių piliečių. Šie žmonės niekuomet nepainiojo kultūros su politika, sportą vadino taika, o susirgę ieškodavo sveikatos receptų anapus sienos, Rytuose. Jiems atrodė visiškai normalu turguje nusipirkti kontrabandinių ampulių...
Gydytojas neurologas paaiškino, kokie pirmieji požymiai rodo demenciją ir kas padeda jos išvengti (4)
Demencija yra grupė ligų, o šiai grupei priklauso Alzheimerio liga, sudaranti beveik trečdalį atvejų, taip pat kraujagyslinė, frontotemporalinė demencija. Amžius yra vienas pagrindinių demencijos rizikos veiksnių, kurių pakeisti, deja, negalima. Kuo žmogaus amžius vyresnis, tuo didesnė rizika, kad p...