Senegalas

51 straipsnių

Senegalo Respublika (Senegalas) – valstybė Vakarų Afrikoje. Ribojasi su Mauritanija šiaurėje, Maliu rytuose, Gvinėja ir Bisau Gvinėja pietuose, pilnai apsupa Gambiją, taip pat ribojasi su Atlanto vandenynu vakaruose.

Senegalas - prezidentinė unitarinė respublika. Valstybės ir vyriausybės vadovas - prezidentas, renkamas septynerių metų kadencijai. Įstatymų leidžiamąją valdžią sudaro vienerių rūmų Nacionalinė Asamblėja, kurioje posėdžiauja 120 parlamentarų. Senegale veikia apie 80 politinių partijų, kai kurios iš jų kursto regioninį separatizmą (pvz., Kasamanso atsiskyrimą). Taip pat veikia įtakingos musulmonų brolijos.

Šeima ant ratų šventėms apsistojo gražioje Senegalo sodyboje prie vandenyno, kur smagiai leidžia laiką, mėgaujasi paplūdimiu (nors šiukšlių kiekiai jame nemaloniai stebina) ir šeimininko belgo patiekiamu skaniu maistu. Epizode matysite, kaip keliautojai lankysis didžiausiame Senegalo rezervate, kuri...

Kalėdos jau visai čia pat, šeima ant ratų jų sutikti važiuoja į Senegalą. Daug dienų pro Karamelės langus matę tik smėlį, dabar stebi vis daugiau atsirandančios augalijos ir gyvūnijos. Pasiekę Senegalą, keliautojai apsistoja miesto Saint Louis pagrindiniame viešbutyje ir pradeda ruoštis šventėms - s...

Šiaurės Korėja neturi daug vertingų dalykų, kuriuos norėtų pirkti pasaulis, tačiau ji sėkmingai eksportuoja savo meną. BBC žurnalistas Lawrence`as Pollardas nagrinėja neįtikėtiną Šiaurės Korėjos kultūrinę įtaką ir jos sėkmę Afrikoje.