Saulėgrąža

41 straipsnių

Saulėgrąža (lot. Helianthus, angl. Sunflower) – astrinių (Asteraceae) šeimos augalų gentis. Graikiškai helios – saulė, anthos – žiedas; dideli žiedynai atrodo kaip saulė; be to, jie dažniausiai būna pasisukę į saulės pusę. Tai vienmetės arba daugiametės žolės, kartais išauginančios požeminius stiebagumbius (topinambas).

„Kreda“ grupę vienijanti Jungtinė centrinė kredito unija pradeda subordinuotųjų obligacijų emisijos platinimo antrąjį etapą. Jame platinamos 1,969 mln. eurų vertės 6 metų trukmės obligacijos su 10 proc. metinėmis palūkanomis ir bendru 12 proc. pajamingumu.

Viktorija Dačinskaitė

Nors saulėgrąžos auga ir Lietuvoje, iš tiesų jos kilusios iš Amerikos. Yra istorinių duomenų, leidžiančių manyti, kad šį augalą Amerikos indėnai augino apie 3000 m. prieš mūsų erą. Saulėgrąža taip pat yra Kanzaso valstijos ir Ukrainos nacionalinė gėlė. Tačiau tai – dar ne visos įdomybės.

Irena Šeškevičienė

Raguviškio apylinkėse gyvenančio tautodailininko Stanislovo Jaugos sodybos Zuikiakalnio papėdėje suvešėjo neįprasto dydžio – kone 4 m siekiančios – dekoratyvinės saulėgrąžos. „Manau, kad tai dar ne pabaiga – jos vis dar auga, ir, jei nenulūš, dangų pasieks“, – juokavo liaudies menininkas. Saulėgrąžų...

Ukmergės gatvėje gyvenanti panevėžietė, dar pavasarį sumaniusi kieme pasisodinti dekoratyvinių saulėgrąžų, dabar džiaugiasi ypatingu jų derliumi. Nors sėklų augintojai žadėjo, kad gėlės užaugs iki keturiasdešimties centimetrų, moters kieme pražydusi gražuolė – įspūdingo dydžio, ūgiu jau lenktyniauja...