Rishi Sunak

43 straipsnių

Rishi Sunak – britų politikas, kuris nuo 2022 metų ėjo Konservatorių, vienos pagrindinių Jungtinės Karalystės politinių partijų, lyderio pareigas. Rishi Sunak gimė ir užaugo Didžiojoje Britanijoje, tačiau yra kilęs iš indų šeimos, kurie čia įsikėlė iš Pietų Afrikos 1960 metais. Jis yra vedęs Indijos milijardieriaus, verslininko. Narayana Murthy, įkūrusio „Infosys“ bendrovę, dukrą Akshata Murty. Šiuo metu politikas laimėjo rinkimus į Jungtinės Karalystės ministro pirmininko pareigas. R. Sunakas yra pirmasis nebaltaodis JK ministras pirmininkas ir pirmasis hinduistas šiame poste. Būdamas 42 metų, jis taip pat bus jauniausias ministras pirmininkas per daugiau kaip 200 metų.

Nepaisant griežtos britų vyriausybės kritikos, Londono mažos taršos zona antradienį išplėsta į visą miesto teritoriją. Ne tik žmonės centre, bet visi londoniečiai turi teisę į švarų orą, sakė Didžiosios Britanijos sostinės meras meras Sadiqas Khanas.

JAV prezidentas Joe Bidenas sekmadienį išvyko į Europą. Prezidento lėktuvas iš Doverio oro pajėgų bazės Delavero valstijoje pakilo Didžiosios Britanijos kryptimi.