Nors sako, kad savame krašte pranašu nebūsi, tačiau kėdainiečiui keliautojui, panašu, pavyksta įrodyti priešingai. Jaunas vyras Kėdainių rajone atranda tokių augalų ir gyvūnų rūšių, kurių kitiems visą gyvenimą netenka pamatyti.
raudonpilvė kūmutė
4 straipsnių
Raudonpilvė kūmutė – nedidelė, iki 4 cm. dydžio, varlė.
Raudonpilvių kūmučių oda nusėta smulkiomis karpelėmis, nugara tamsiai pilka su neryškiomis juodomis bei žalsvomis dėmėmis ir baltais taškeliais. Užpulta kūmutė atlošia galvą ir demonstruoja ryškias pagerklės spalvas, signalizuoja, kad yra nuodinga. Žmonėms kūmutė nepavojinga, tačiau ją palietus negalima liesti akių, burnos.
Raudonpilvės kūmutės yra įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą.
Tuo metu, kai Aplinkos ministerija viešai ir garsiai deklaruoja uoliai beigi įnirtingai sauganti miškus ir viską, kas juose gyva, kovojanti su Sosnovskio barščiais ir lauko tualetais, realybėje viskas atrodo visai kitaip. Popieriuje – lozungai ir gražūs ketinimai, realiame gyvenime – žodžiai ir darb...
Sodyboje aptikta varlė nustebino ne tik ryškiomis spalvomis, bet ir išskirtine poza – atlošta galva ir pakeltomis kojomis. Paaiškėjo, kad tai yra saugoma, reta varlė, kuri taip įspėja apie tai, kad yra nuodinga.
Grynas skaitytoja Asta rašo, kad rūsyje rado varlę. Ji spėja, kad tai turėtų būti raudonpilvė kūmutė. Moteris klausia, ar palikti varlę rūsyje, ar geriau išnešti į lauką? Atsako herpetologas Gerardas Paškevičius.