Protestai Sakartvele

26 straipsnių

Sakartvelo parlamentas 2024 metų gegužės 1-ąją pritarė prieštaringai vertinamam „užsienio agentų“ įstatymo projektui, kuris sukėlė kelias savaites trukusius masinius protestus ir įspėjimus iš Briuselio, kad jis pakenks Tbilisio europiniams siekiams.

Nepaisant tris savaites trukusių antivyriausybinių protestų, įstatymų leidėjai antruoju svarstymu 83 balsais prieš 23 pritarė įstatymo projektui. Valdančioji partija pareiškė ketinanti pasirašyti įstatymą iki gegužės vidurio.

Ana Daukševič

„Mes turime bendrą priešą – Rusiją“, – Delfi sakė Tbilisyje sutiktas kartvelas Irakli. Trisdešimt kelerių metų vyras į gimtinę sugrįžo neseniai. Atvyko, kaip pats tikino, dėl protestų jo šalyje, kuriais siekiama atšaukti valdžios priimtą „užsienio agentų“ įstatymą. Prieš tai Irakli pusmetį praleido ...

Vokietija ir Prancūzija yra itin susirūpinusios dėl padėties Sakartvele, praneša naujienų agentūra dpa. Sekmadienį abi valstybės išplatino bendrą pareiškimą, kuriame jos ypač apgailestauja dėl Sakartvelo valdžios ir valdančiosios partijos sprendimo nukrypti nuo europietiško kurso.