Papildyta 21.10: policija kaltinama, jog vis dažniau naudoja fizinę jėgą prieš protestuotojus

Pastarųjų protestų liudininkai apkaltino kai kuriuos policijos pareigūnus fiziškai užpuolus protestuotojus.

Anksčiau šį mėnesį Levanas Khabeishvili, pagrindinės opozicinės partijos „Jungtinis nacionalinis judėjimas“ (UNM) pirmininkas, socialiniuose tinkluose paskelbė savo sumušto veido nuotrauką, o vėliau pasirodė parlamente su stipriai sutvarstytu veidu.

Gruzijos visuomenės gynėjo biuras pranešė, kad 22 iš 23 žmonių, kurie šiandien buvo sulaikyti priešais parlamentą, tvirtino, kad su jais policija elgėsi žeminančiai.

Tačiau Gruzijos ministras pirmininkas Irakli Kobakhidzė gyrė riaušių policiją ir sakė, kad ji veikė pagal standartą, kuris yra „aukštesnis nei Amerikos ir Europos“.

Tie, kurie prieštarauja įstatymui, baiminasi, kad tai gali būti ženklas, kad vyriausybė iš tikrųjų skatina policiją naudoti smurtą prieš demonstrantus.

Papildyta: Pranešama, kad šimtai saugumo pajėgų nustūmė protestuotojus nuo parlamento pastato Tbilisyje

Per garsiakalbius pasigirsdo reikalavimas pasitraukti iš protesto mitingo, priešingu atveju policija grasina panaudoti jėgą.

Papildyta 18:16

„Skynews“ praneša, kad policija atsitraukė iš parlamento, o protestuotojai grįžo į pastato priekį.

Demonstrantai daužo kumščiais į metalines užtvaras prie Gruzijos parlamento.

Barikados, į kurias kai kurie protestuotojai veržėsi laužtuvais ir vamzdžiais anksčiau, buvo sutvarkytos.

Pranešama, kad protestai vyksta ir Batumyje.

JAV ragina „užsienio įtakos“ įstatymą priėmusį Sakartvelą „pakeisti kursą“

JAV antradienį pareiškė, kad kontroversišką „užsienio įtakos“ įstatymą priėmęs Sakartvelas dar turi laiko „pakeisti kursą“.

„Mūsų nuomone, Sakartvelo vyriausybė turi pakeisti dabartinį kursą“, – žurnalistams sakė valstybės departamento atstovas Vedantas Patelis.

Opozicija paskelbė boikotą parlamentui

Pagrindinė Sakartvelo opozicinė partija Jungtinis nacionalinis judėjimas paskelbė boikotą parlamentui po to, kai anksčiau antradienį buvo priimtas prieštaringai vertinamas „užsienio agentų“ įstatymas.

Kaip pranešė „Ukrinform“, apie tai pranešė SOVA.

Vieningojo nacionalinio judėjimo narys Levanas Bežašvilis skubiame instruktaže pareiškė, kad po „rusiško“ įstatymo priėmimo partija nemato prasmės dalyvauti parlamento darbe.

„Sąlygomis, kai šalyje įsitvirtino Rusijos režimas, normalus parlamentinis darbas yra neįsivaizduojamas“, – sakė jis.

Prie boikoto taip pat prisijungė kitos opozicinės partijos ir nepriklausomi deputatai.

Žiniasklaida skelbia, kad per protestus jau galėjo būti sulaikyta apie 10 žmonių.

Patvirtinus skandalingąjį projektą, mitinguojantieji, kaip skelbiama, pradėjo laužyti užtvaras, vedančias į parlamento kiemą, ir bandyti jas perlipti.

Parlamente buvo įvestas raudonojo lygio režimas: beveik visi deputatai ir darbuotojai privalo išeiti iš pastato.

Kažkurią akimirką aktyvistams pavyko laužtuvu pralaužti vieną iš tvorų, esančių išoriniame parlamento perimetre. Prie perlamento pastato atvyko specialiosios paskirties pajėgos.

Remiantis vietos žurnalistų vertinimais, atkarpoje nuo Laisvės aikštės iki Rustaveli prospekto pozicijas užėmė apie 200 jėgos struktūrų pareigūnų, jie ginkluoti vandens patrankomis.

Aikštejė priešais parlamentą susirinko apie 3 tūkst. žmonių. Šalies Vidaus reikalų ministerija ragina mitinguotojus protestuoti be smurto ir perspėja apie galimas pasekmes.

Tuo tarpu specialiosios paskirties pajėgos jau pajudėjo Laisvės aikštės link ir, tikėtina, ruošiasi išvaikyti susirinkusiuosius.

Antradienį Sakartvelo parlamentas priėmė prieštaringai vertinamą „užsienio įtakos“ įstatymą, nebodamas kelias savaites trukusių masinių protestų prieš šią priemonę, smerkiamą kaip atkartojančią Rusijos įstatymą, naudojamą kitaminčiams nutildyti.

Per trečiąjį ir galutinį svarstymą už „rusišką įstatymą“ balsavo 84 įstatymų leidėjai, 30 buvo prieš, parlamento sesiją tiesiogiai transliavo televizija. Įstatymas priimtas nepaisant nuolatinių protestų prie parlamento pastato ir Briuselio įspėjimų, kad toks žingsnis pakirs Tbilisio siekį įstoti į Europos Sąjungą.

Buvęs Gruzijos prezidentas įstatymo projektą vadina „pokštu“

Buvęs Gruzijos prezidentas Giorgi Margvelašvili naująjį užsienio agentų įstatymo projektą pavadino „pokštu“ ir panašaus įstatymo, kurį Vladimiras Putinas pateikė siekdamas „kontroliuoti savo visuomenę“ Rusijoje, „kopija“.

Jis sako, kad protestuotojai stovi „tvirtai, ramūs, taikūs ir už laisvę“.

„Neleisime jiems laimėti. Mes nugalėsime“, – „Sky News“ sako jis.

Palygindamas su protestais prieš Sovietų Sąjungą prieš jos žlugimą prieš daugiau nei tris dešimtmečius, jis sako: „Tvirtas, nuolatinis stovėjimas moralinėje pusėje griauna visas galias, kurios yra vyriausybėje.“

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)