Praėjusią savaitę Europos Centrinis Bankas (ECB) trečią kartą šiemet sumažino palūkanų normas, o Seimas priėmė įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo supaprastinamas ir atpiginamas būsto paskolų refinansavimo procesas.
Piniginiai reikalai
216 straipsnių
Nuo pirmadienio, spalio 14 dienos, pradedamas šildymo sezonas sostinėje, Vilniuje. Šią savaitę šildymą visame mieste planuoja pradėti ir Klaipėda. Kaunas, Šiauliai, Tauragė, Vilniaus rajonas, Radviliškis, Pakruojo, Pasvalio, Mažeikio rajonai šildymą jau įjungė anksčiau. Skelbta, kad sostinėje 2024–2...
Paskutinėmis savaitėmis aviacijoje netrūko naujienų: Vilniaus oro uoste baigiami esminiai rekonstrukcijos darbai, oro linijų bendrovė „Air Baltic“ pristatė septynias naujas kryptis iš Vilniaus, o kai kuriais maršrutais padidino reisų skaičių, daugiau skrydžių vykdys ir Islandijos oro bendrovė „PLAY ...
Estų leidinyje „Aripaev“ paskelbtoje Baltijos šalių ekonomikos apžvalgoje Estijos ekonomistai Lietuvos ekonominę situaciją įvardijo kaip „iš kitos planetos“. Tačiau tuo pačiu tikino, kad estai vis tiek gyvena geriau.
Investuotojas, fondo „Nexture Ventures“ vadovas Ilja Laursas dar metų pradžioje kalbėjo, kad milijardinės užsienio kompanijos, vadinamieji „vienaragiai“ planuoja trauktis iš Lietuvos. Anot jo, tam įtakos turi ir „fintech“ griežtinama veikla.
Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos valdyba kreipėsi į prezidentą, premjerę, finansų ministrę ir VMI dėl reikalavimo nuo 2025 m. gegužės 1 dienos būti įsidiegus išmaniuosius kasos aparatus. Verslas įsitikinęs, kad pasiūlymas itin brangus ir daliai smulkaus verslo finansiškai nė nepakeliam...
Praėjusį pirmadienį pasaulinės finansų rinkos nusidažė raudonai: fiksuotas itin smarkus akcijų kritimas.
Pagal Europos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonių (angl. Recovery and Resilience Facility, RRF) planą, Lietuvai iš viso numatyta 3,85 mlrd. eurų (2,3 mlrd. eurų dotacijų ir 1,55 mlrd. eurų paskolų). Dalį fondo pinigų (beveik 1,36 mlrd. eurų) jau gavome, tačiau dėl neįgyvendintų refo...
Darbo inspektoriai visus metus tikrina darbovietes, tačiau vasarą visoje Europoje sustiprėja dėmesys maitinimo ir apgyvendinimo įmonėms. Lietuvoje tikrinimų metu nustatytas nelegalus darbas, užsieniečių įdarbinimo tvarkos pažeidimai.
Buvo sulaukta Europos Centrinio Banko (ECB) pirmojo sprendimo dėl palūkanų mažinimo, bet, panašu, kad bent kol kas būsto rinkos tai neišjudina. Registrų centro duomenis, vasaros pradžia NT sandorių rinkos vangi, pirmasis šių metų pusmetis maždaug 10 proc. kuklesnis nei pernai.
Piniginiai reikalai. Naujasis socialinės apsaugos ir darbo ministras – apie MMA, pensijas ir kitus darbus (1)
Praėjusį ketvirtadienį prezidentas pasirašė dekretą, kuriuo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) vadovu paskyrė iki šiol viceministro pareigas ėjusį Vytautą Šilinską.
Ketvirtadienį paskelbta, kad į „Michelin“ gidą įtraukiami 26 Lietuvoje įsikūrę restoranai, o maitinimo įstaigoms „Demo“, „Džiaugsmas“, „Nineteen18“ ir „Pas mus“ skiriama po vieną „Michelin“ žvaigždę.
Praėjusią savaitę Tarptautinis valiutos fondas (TVF) išnagrinėjęs Lietuvos situaciją pristatė, kad nors ir šalies ekonomika atsigauna sparčiau, nei manyta, tolesniam klestėjimui koją kiša išliekančios rizikos.
Gegužės mėnesio pabaigoje „Sodra“ pranešė, kad 60 000 savarankiškai dirbančių žmonių, kurie pasinaudojo lengvata atidėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas dėl COVID-19 pandemijos, šių įmokų nesumokėjo iki gegužės 1-osios.
Piniginiai reikalai. Energetikos ministras Kreivys – apie naują strategiją ir ateities elektros kainą (1)
Praėjusią savaitę Vyriausybė patvirtino Nacionalinę energetinės nepriklausomybės strategiją (NENS), kurioje nubrėžta Lietuvos energetikos sektoriaus vizija iki 2050 metų. Numatyta, kad būsime visiškai energetiškai nepriklausoma, savo poreikiams energiją pasigaminanti ir ją net eksportuojanti valstyb...
Kalendorinė vasara jau visai netrukus – pajūris ruošiasi oficialiam sezono atidarymui, o darbų netrūksta ir ūkiuose. Užimtumo tarnyba skelbia, kad darbo ieškantys žmonės balandį turėjo galimybę rinktis iš daugiausiai laisvų darbo vietų per pastarąjį pusmetį.
Rinkimų rezultatus paaiškina ir ekonominiai veiksniai: atitrūkusiuose regionuose – grėsmė įsisukti abejonėms (13)
Pajamų nelygybė, sustingusi ekonominė pažanga, švietimo kokybė – tokias priežastis mini ekonomistai, nagrinėdami kai kurių kandidatų iškilimą tam tikruose regionuose pirmojo prezidento rinkimų turo metu. Jie įspėja, kokias problemas gali kurti ekonominis atotrūkis ir pabrėžia, kad užtikrinant tolime...
Trumpai apie aktualijas – pirmasis prezidento rinkimų turas baigėsi, kokį ženklą dėl įtakos ekonomikai siunčia likę kandidatai? Pagrindinė tema – ar Lietuvos ekonomikos augimas įžengia į sudėtingiausia etapą?
Prie likusių atvirų pasienio Medininkų ir Šalčininkų punktų nuo balandžio driekiasi eilės, vilkikai stovi ir kelias paras.
Ministras Gentvilas sureagavo į siūlymą įvesti priedangos mokestį: ji skirta tik 3–4 valandoms pasislėpti (4)
Priedangų tinklas Lietuvoje plečiasi, tačiau kritikuojama, kad tai vyksta pernelyg lėtai. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas teigia, kad reikia ir pačių gyventojų įsitraukimo. Jis taip pat įvertino siūlymą įvesti priedangos mokestį daugiabučių gyventojams, kad būtų galima rūsius pritaikyti slėptuv...