Persijos įlanka

35 straipsnių

Persijos įlanka – įlanka Indijos vandenyno šiaurės vakaruose, tarp Arabijos pusiasalio ir Irano. Įlankos plotas apie 233 000 km², didžiausias gylis 102 m. Įlanka garsėja tuo, kad po ja yra daug naftos.

Bloomberg News

Jungtinės Valstijos, siekdamos padidinti spaudimą Persijos įlankos šaliai apriboti ryšius su Maskva, įvedė naują su Rusija siejamų sankcijų raundą kelioms Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) įsikūrusioms bendrovėms.

Ginče su Didžiąja Britanija dėl sulaikytų tanklaivių Irano tonas tampa vis griežtesnis. Vakarai negali iš Irano tikėtis saugumo Persijos įlankoje ir kartu sankcijomis daryti spaudimą šaliai, trečiadienį dienraščiui „Etemad“ sakė prezidentas Hassanas Rouhani. Saugumas, taika ir laisvas naftos eksport...

Ateinantį mėnesį sukaks 232 metai nuo tada, kai įvyko pirmoji pasaulyje nelaimė aviacijos sektoriuje, tuomet viename Prancūzijos lauke nukrito specialios paskirties karšto oro balionas ir žuvo jo išradėjas Jeanas-François Pilatre‘as de Rozier bei jo keleivis Pierre‘as Romainas, rašo telegraph.co.uk.