pensijų fondas

18 straipsnių

Pensijų fondai – investiciniai fondai, užtikrinantys finansinių lėšų kaupimą senatvės pensijai įsigyti. Tokio pobūdžio fondai gali būti privatūs ir valstybiniai. Pensijų fondai yra reikšmingi biržoje listinguojamų bendrovių ir privačių įmonių akcininkai. Šie fondai taip pat daro svarią įtaką akcijų rinkoms.

Vyriausybė trečiadienį patvirtinti penkių narių Pensijų anuitetų fondo tarybą, kurių kandidatūroms jau anksčiau pritarė Lietuvos bankas. Pagrindinė tarybos funkcija – prižiūrėti, kad „Sodra“ skaidriai ir tvariai valdytų fondą, iš kurio mokami pensijų anuitetai kaupusiems antroje pakopoje.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį dėl COVID-19 kilusios krizės akcijų biržose II pakopos pensijų fondų grąža buvo neigiama ir siekė -14,75 proc. Tačiau nuo gyvenimo ciklo fondų veiklos pradžios jie generavo teigiamą grąžą, siekiančią 1,83 proc., praneša Lietuvos bankas.

Kęstutis Lisauskas, profesinių paslaugų bendrovės „EY“ partneris

Kaupimas senatvei – svarbi ir jautri tema kiekvienam dirbančiajam. Nors vis daugiau lietuvių supranta, kad pasikliovimas vien tik „Sodros“ pensija negarantuos pakankamų pajamų išėjus į užtarnautą poilsį, nepagrįstų baimių, susijusių su kaupimu privačiuose pensijų fonduose, vis dar galima išgirsti. D...