Paulius Gritėnas

149 straipsnių

Paulius Gritėnas- filosofas, apžvalgininkas, dirba Vilniaus universitete rektoriaus profesoriausRimvydo Petrauskokomandoje.
Daiva Žeimytė-Bilienė, laida „Iš esmės“, parengė Simona Voveriūnaitė

Paminklas rašytojui Justinui Marcinkevičiui, paminklas Antanui Smetonai, anksčiau kilusios diskusijos dėl Lukiškių aikštės vizijos. Kai tik Lietuvoje užverda ginčas dėl kieno nors įamžinimo paminklu, visuomenė iš karto susipriešina. Delfi laidoje „Iš esmės“ ekspertai diskutavo, dėl ko kyla tokie gin...

Šią savaitę šventėme ir Meilės dieną, ir Vasario 16 -ąją, tačiau ne džiaugsmo, o skandalų buvo daugiau. Kaune žemėn nugarmėjo tvarkomas Kleboniškio tiltas, profesorius Vytautas Landsbergis sukėlė diskusijų audrą dėl minčių apie homoseksualus, o duomenų mokslininkas pateikė skandalingą statistiką – d...

Paulius Gritėnas

Turbūt rimčiausia šiuolaikinės politikos problema yra spartus etinių diskusijų nykimas. Etiniai vertinimai nublanksta prieš teisinius išaiškinimus, komunikacinių kanalų galią ir greitį. Jei politikoje nelieka etinės diskusijos, tai ar lieka jai vietos karo akivaizdoje?

Paulius Gritėnas

Savo inauguracinėje kalboje 32-asis Jungtinių Valstijų prezidentas Franklinas Delano Rooseveltas yra ištaręs istorine tapusią frazę: „Vienintelis dalykas, kurio turėtume bijoti, tai pati baimė.“ Ši ištarmė gerai apibūdina ir dabartinę Lietuvos situaciją.

Paulius Gritėnas

Ar tęsiantis karui Ukrainoje mes vis dar rimtai žiūrime į išorės ir vidaus grėsmes? Kiek Lietuvoje supratimo, kad valstybingumas yra ne duotybė, o nuolat kuriamas, atnaujinamas ir trapumu pasižymintis reiškinys?

Paulius Gritėnas

Putinizmas nėra tik vieno žmogaus pasaulėžiūra ar simpatija vienam konkrečiam diktatoriui. Tai postmoderni ideologija, sulaukusi ir vis dar sulaukianti palaikymo ne tik Rusijoje, bet ir daugelyje kitų pasaulio valstybių. Kas yra putinizmas?