Mūšos upė

15 straipsnių

Mūšos upė – upė šiaurės Lietuvoje, Joniškio rajono savivaldybės, Pakruojo rajono savivaldybės bei Pasvalio rajono savivaldybės teritorijoje ir Latvijos Bauskės savivaldybės teritorijoje. Mūšos upės ilgis 157 km.

Birželio 5 d. vakare, apie 23 val., Panevėžio valdybos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos būdraujantis pareigūnas sulaukė skambučio iš bendrojo pagalbos centro dėl pastatytų statomų tinklų Mūšos upėje netoli Puškonių kaimo, Pasvalio r., – apie tai rašoma Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinko...

Dalius Rakutis

Yra kraštų, apie kuriuos tenka išgirsti daug anksčiau, nei juos pamatai, arba apie juos sklindantys gandai būna tokie keisti, kad nelabai norisi jais tikėti. Viena iš tokių paslaptingų Lietuvos vietų man yra per Šiaurės Lietuvą tekanti Mūšos upė.

Lukas Miknevičius

Praėjusių metų pavasarį Pakruojo rajone esančioje Dvariukų užtvankoje įvykusi avarija padarė didžiulę žalą gamtai, tačiau po kurio laiko atlikti tyrimai parodė, jog tvenkinys vis tiek liko žuvingesnis nei buvo seniau. Tad belieka spėlioti, kiek žuvų Dvariukuose plaukiotų, jei avarija nebūtų įvykusi.

Lukas Miknevičius

Balandžio 21-osios daugelis žvejų laukia kaip didžiausios šventės. O kaip gi – juk tądien pagaliau vėl galima gaudyti bene geidžiamiausias mūsų šalies plėšrūnes lydekas. Bet pirmosios žūklės neretai būna tuščios, nes žvejai gaudo ten, kur lydekų nėra. Ten, kur jos bus vasarą ar rudenį.