Marokas

Marokas

Maroko Karalystė (Marokas, arab. المملكة المغربية) – valstybė šiaurės vakarų Afrikoje. Ribojasi su Alžyru rytuose, Vakarų Sachara pietuose, Atlanto vandenynu vakaruose bei Gibraltaro sąsiauriu ir Viduržemio jūra šiaurėje. Nuo 1975 m. Marokas valdo didžiąją Vakarų Sacharos dalį, tačiau ši aneksija nėra visuotinai pripažįstama.

Marokas yra konstitucinė monarchija ir iki 2017 metų sausio 30 dienos buvo vienintelė Afrikos šalis, nepriklausiusi Afrikos Sąjungai. Šiuo metu jis yra Arabų lygos, Arabų Magrebo sąjungos, Afrikos Sąjungos, Islamo pasitarimo organizacijos, Viduržemio dialogo grupės, 77 grupės narys ir viena iš NATO nepriklausančių JAV sąjungininkų.

Dešimtys migrantų šturmavo Maroką ir Ispanijos Seutos anklavą skiriančią užkardą (26)

Dešimtys migrantų trečiadienį šturmavo užkardą tarp Maroko ir Ispanijos anklavo Šiaurės Afrikoje Seutos, siekdami pakliūti į Europą.

Rumunų „Dacia“ švenčia jubiliejų: viskas, ko niekada apie šią markę negirdėjote (21)

„Renault“ grupei priklausanti „ Dacia “ švenčia 50-ties metų jubiliejų – pirmasis gamintojo modelis „Dacia 1100“ nuo konvejerio nuriedėjo...

Elena ir Tadas Bruzguliai medaus mėnesiu mėgaujasi Maroke: nuo kupranugarienos degustavimo iki ypatingos vakarienės tik dviems (42)

Prieš dvi savaites aukso žiedus sumainę buvusi atlikėja, renginių organizatorė Elena Puodokaitė-Bruzgulienė su vyru Tadu Bruzguliu iki šiol gyvena...

ES vidaus reikalų ministrai ieško bendro migrantų problemos sprendimo (21)

Europos Sąjungos šalių vidaus reikalų ministrai ketvirtadienį susitiko tartis dėl naujų priemonių migrantų srautui pažaboti.

Kaune prie altoriaus žengė Dakare startuosiantis motociklininkas Arūnas Gelažninkas (51)

Šeštadienio popietę Kaune aukso žiedus sumainė vienas geriausių Lietuvos motociklininkų Arūnas Gelažninkas ir jo išrinktoji Emilija...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10